Sari la conținut

Grav Accident in Berceni - Bucuresti


moto28
 Share

Postări Recomandate

Daca il gaseste vinovat pe x sau pe y asta nu inseamna neaparat ca am facut un lucru moral atata timp cat x scapa bazma curata oricum, singura diferenta intre a fi vinovat sau nu este facuta de suma pe care va trebui sa o verse in buzunarele unor persoane "morale"

in lumea in care traiesti tu faptul ca poti scapa de orice dand suficienti bani ,,cui trebuie" este un adevar incontentestabil si cu aplicare generala. in lumea in care traiesc eu, se mai si aresteaza infractori, se mai condamna, se mai baga in puscarie. avand in vedere ca lumea ta este cu totul alta decat a mea, probabil ca nici regulile moralei(eticii) ,,obisnuite" (adica neparanoice) nu se aplica :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Faptul ca ai spus ca nu e motociclist ma face sa cred ca CHIAR NU A VAZUT deoarece nu e interesat de fenomen si nu a intors capu cand a auzit motoru ci, daca era acolo, cand a auzit bufnitura. Dar... ma repet: ne certam aiurea si degeaba.

 

Nu era motociclist, nu a vazut, CLAR !

 

 

=)) adevarat cea mai tare replica pe ziua de astazi :wink:) ai gandit-o ? :makeout:

 

ce frate nu vedem decat noi motociclistii ??? inseamna ca accepti scuza aia "nu l-am vazut domne' " poate era in spatele lui, ca sa fii atent la trafic nu inseamna neaparat sa fii pasionat de motoare. Sau daca mergi pe un drum si in fata ai o caruta, nu o vezi pentru ca tu nu esti pasionat de carute si in plus nici macar hipismul nu-ti place, in concluzie nici caii... Pai de asta va curatati pe capete.

 

 

Nu are cum sa iasa moto vinovat?? Hahahahahahaha asta e cea mai tare pe ziua de azi dar... las-o asa :D

 

Nu , intr-o tara unde exista moralitatea de care vorbiti, motociclistul nu are cum sa iasa vinovat.

 

 

Haaahaaahaaaaaaaaaa chiar a fost cea mai tare , las-o sau gandeste-le inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era vorba ca accidentul se poate evita de catre una din parti nu de catre tine. Tu nu ai cum sa eviti un accident ci doar sa incerci sa, in cazul in care nu il provoci. Stiu absolut sigur ca e bine ca atunci cand pleci pe verde de la semafor sa te uiti ca traversul sa fie oprit cu TOATE cele 3-4 benzi ale sale + linia de tramvai. Dar asta se cheama autoconservare nu toti o avem ce-i drep

 

Zi`i tu weeman cum e cu jeepu` ca pe mine nu ma crede :D

 

 

ti-a povestit cu lux de amanunte ceva la care a ajuns. Tu stii ce inseamna sa fii martor ocular? Ca actiunea sa se desfasoare in fata ochilor tai. Eu bag mana in foc ca el a ajuns dupa. Ca a vazut picioru? Pfff... SMURD-ul ajunge in 5min de la apel in zona aia pentru ca vine abia de la Pieptanari DECI putea sa ajunga pretenul tau de 3x mai repede ca ei daca trecea prin zona, se afla in zona, sta in zona. Nu ma incanta cu nimic. Faptul ca ai spus ca nu e motociclist ma face sa cred ca CHIAR NU A VAZUT deoarece nu e interesat de fenomen si nu a intors capu cand a auzit motoru ci, daca era acolo, cand a auzit bufnitura. Dar... ma repet: ne certam aiurea si degeaba. Nu are cum sa iasa moto vinovat?? Hahahahahahaha asta e cea mai tare pe ziua de azi dar... las-o asa :wink:

 

tu poti sa zici ce vrei. prietenul meu a vazut live si mi`e FIX INDIFERENT daca ma crezi sau nu. sau acum vrei sa te credem toti ca in momentul producerii accidentului singurele persoane care existau pe o raza de 30-50 de metri erau motociclistul si baba? Nu conteaza daca e interesat de motociclisti sau nu, LA UN ACCIDENT ABSOLUT ORICINE INTOARCE CAPUL INDIFERENT DE VARSTA, SEX, PREOCUPARI. iar in cazul asta nici macar n`a fost nevoie de INTORS...daca ma intelegi.

 

ps: moto are cum sa iasa vinovat doar daca se gaseste cineva din partea babei sa dea bani cum e obiceiu` si sa mute trecerea de pietoni. in rest...las`o asa.

ps2: eu nu ma cert cu tine :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in lumea in care traiesti tu faptul ca poti scapa de orice dand suficienti bani ,,cui trebuie" este un adevar incontentestabil si cu aplicare generala. in lumea in care traiesc eu, se mai si aresteaza infractori, se mai condamna, se mai baga in puscarie. avand in vedere ca lumea ta este cu totul alta decat a mea, probabil ca nici regulile moralei(eticii) ,,obisnuite" (adica neparanoice) nu se aplica :makeout:

Deci sa inteleg ca nu traiesti in romania... felicitari atunci.

 

Sau traiesti in lumea ta , imaginata doar de tine ? pt ca la noi aici in Romania lucrurile stau putin altfel decat in lumea ta. Eu vorbeam de romania, nu de lumea ta perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il gaseste vinovat pe x sau pe y asta nu inseamna neaparat ca am facut un lucru moral atata timp cat x scapa bazma curata oricum,

draga Anette, cuvantul BAZMA exista?

cand "voi", motociclistii cu gura mare si creier mai mic, o sa MERITATI formulare mai bune, sa faceti o cerere. Pana una-alta, cand te uiti cine scrie aici si CUM, iti dai seama ca, oricum, formularele alea puteau fi scrise si de turci, ca nu conteaza. Populatia are ce merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar calomnia se pedepseste si mai nou a intrat in categoria ultrajului... Iar daca tu mergi pe premiza ca totul tine de suma, inseamna ca in momentul in care TU vei fii pus in situatia ACEEA vei recurge la shpaga, deci recunosti ca esti shpagar. Si cu asta basta :makeout: Pacat de avocatii aia care se zbat sa demonstreze o anumita chestie ... si de procurorii aia care semneaza mandatele de retinere si rezolutiile ...

Frate, nu lucrez la srl , desi ma bucur ca aia trag tepe... de ce sa mi se opreasca mie cate 10-15 milioane pe luna pentru impozite, pentru sanatate... atata timp cat totul este la pamant. De ce sa platesc ceva de care nu beneficiez, sau ceva care imi face mai mult rau, de exemplu udatul strazilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in lumea in care traiesti tu faptul ca poti scapa de orice dand suficienti bani ,,cui trebuie" este un adevar incontentestabil si cu aplicare generala. in lumea in care traiesc eu, se mai si aresteaza infractori, se mai condamna, se mai baga in puscarie. avand in vedere ca lumea ta este cu totul alta decat a mea, probabil ca nici regulile moralei(eticii) ,,obisnuite" (adica neparanoice) nu se aplica :makeout:

 

nu te obosi doar i se zice weeman :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga Anette, cuvantul BAZMA exista?

cand "voi", motociclistii cu gura mare si creier mai mic, o sa MERITATI formulare mai bune, sa faceti o cerere. Pana una-alta, cand te uiti cine scrie aici si CUM, iti dai seama ca, oricum, formularele alea puteau fi scrise si de turci, ca nu conteaza. Populatia are ce merita.

WOW am gresit :makeout:

Domnisoara, forumul de literatura este in alta parte. si inca ceva, nu ma jigni pt ca eu nu am facut-o... asa ca daca ai putin mai mare decat mine creierul nu o mai face.

 

Revenind la discutie, populatia are ce merita, ma bucur ca esti de acord cu tara aia de (cuvant urat) de care vorbeam...

 

Ai un pupic de la mine pentru asta...

 

DAAA exact unde te-ai gandit tu.

 

 

Mesaj completat

nu te obosi doar i se zice weeman :wink:

da frate, mi se spune weeman, dar varianta completa este weeman tare in ciocan... nu stiu ce legatura ai facut tu cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar ambii fac parte din categoria frustratilor de sistem. La viata lor au fost abuzati, cel mai probabil moral, de catre sistem si au declarat jihad acestuia. Nu conteaza. Nu avem cu cine. N-ai cu cine sa vb de dinamici, elemente probatorii, mijloace de proba etc. ca nu te vor intelege. Anette si Weeman, sper din tot sufletul sa nu fiti nevoiti sa va intalniti nici cu mine si nici cu cats. S-ar putea ca parerile voastre "banesti" sa se schimbe radical ....

 

EOF ca deja ma enervez prea mult si nu se merita sunt in timpul liber...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, nu lucrez la srl , desi ma bucur ca aia trag tepe... de ce sa mi se opreasca mie cate 10-15 milioane pe luna pentru impozite, pentru sanatate...

pentru ca iti place sa-ti vina politia cand te dai pe jos cu moto, pentru ca iti place sa-ti vina si smurdul (si cu ambulanta, si cu descarcerare, si cu o trupa de oameni care VOR sa te ajute), pentru ca iti place sa ai medic de familie, la care sa te duci sa ii zici ca te doare burta si sa iti dea concediu medical o saptamana, pentru ca daca mananci prea multe prajituri din salariul ala impozitat, dai in diabet si primesti insulina gratis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, nu lucrez la srl , desi ma bucur ca aia trag tepe... de ce sa mi se opreasca mie cate 10-15 milioane pe luna pentru impozite, pentru sanatate... atata timp cat totul este la pamant. De ce sa platesc ceva de care nu beneficiez, sau ceva care imi face mai mult rau, de exemplu udatul strazilor.

hai sa daramam atunci spitalele, ca oricum sunt la pamant. sa facem loc la cat mai multe cimintire (ca va fi nevoie).

tu chiar crezi ce spui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anette si Weeman, sper din tot sufletul sa nu fiti nevoiti sa va intalniti nici cu mine si nici cu cats. S-ar putea ca parerile voastre "banesti" sa se schimbe radical ....

 

EOF ca deja ma enervez prea mult si nu se merita sunt in timpul liber...

 

Ufff... imi schimbi parerea daca ma prinzi ?? cand ? unde ? b-33-wee este numarul meu , ma poti opri in trafic, nu-i problema. stam discutam, dezbatem...

 

Amenintari de tot rahatul... :makeout: am observat ca asta e argumentul principal in cazul persoanelor care nu pot spune ceva care sa aiba legatura cu realitatea... "las' ca vezi tu" :wink:

 

Vom trai si vom vedea. stai linistit ca sunt inconstient, nu imi e frica :D

Dar pentru a ma prinde tre sa mai iesi si de pe forum, ca eu sunt mai mult in trafic decat pe net..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW am gresit :makeout:

Domnisoara, forumul de literatura este in alta parte. si inca ceva, nu ma jigni pt ca eu nu am facut-o... asa ca daca ai putin mai mare decat mine creierul nu o mai face.

literatura nu are legatura cu ce se discuta aici. In alta ordine de idei, nu eu am avut o problema cu formularele de la politie. Din punctul meu de vedere, nici alea nu reprezinta literatura. Eh?

Revenind la discutie, populatia are ce merita, ma bucur ca esti de acord cu tara aia de (cuvant urat) de care vorbeam...

m-am razgandit, populatia are mult mai mult decat merita....

da frate, mi se spune weeman, dar varianta completa este weeman tare in ciocan... nu stiu ce legatura ai facut tu cu asta.

pastreaza-ti pupicii pentru mama, sora, sau ce alte rude vrei tu. Eu nu ma pup cu frustratii (tocmai te-ai clasat la categoria aia --- vezi mai sus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te obosi doar i se zice weeman :wink:

un punct de vedere judicios :D

 

@anette: lasand nitel deoparte toate intepaturile de aici, am si eu o curiozitate. spui ca amicul tau care a vazut accidentul nu a vrut sa dea declaratie ca martor, dar ulterior s-a oferit sa depuna declaratie, daca l-ar ajuta pe motociclistul din cauza (ai scris asta pe una din paginile dinainte). intrebarea mea este: de ce s-a razgandit? nu este o intrebare-capcana sau rautaciaosa sau altfel ci, cum spuneam, sunt doar curioasa :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pastreaza-ti pupicii pentru mama, sora, sau ce alte rude vrei tu. Eu nu ma pup cu frustratii (tocmai te-ai clasat la categoria aia --- vezi mai sus)

Am un prieten care atunci cand nu are ce sa mai spuna, baga replica "tu eesti un gaozar" asa si voi pe aici cu frustrarea... cand nu puteti spune ceva bagati replica "esti un frustrat si eu nu raspund frustratilor"

 

Mi-ai placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ufff... imi schimbi parerea daca ma prinzi ?? cand ? unde ? b-33-wee este numarul meu , ma poti opri in trafic, nu-i problema. stam discutam, dezbatem...

 

Amenintari de tot rahatul... :makeout: am observat ca asta e argumentul principal in cazul persoanelor care nu pot spune ceva care sa aiba legatura cu realitatea... "las' ca vezi tu" :wink:

 

Vom trai si vom vedea. stai linistit ca sunt inconstient, nu imi e frica :D

Dar pentru a ma prinde tre sa mai iesi si de pe forum, ca eu sunt mai mult in trafic decat pe net..

nu ai prins ideea: wolf e politai, cats e procuror. ideea era ca poti ajunge la ei in postura in care sa vrei sa "dai" sa "aranjezi niste trebi" si sa iti iei flit.

te-ai aprins degeaba, nu te cauta nimeni.

 

ontopic: motoristul e ok cu piciorul? noutati mai sunt?

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga Anette, cuvantul BAZMA exista?

cand "voi", motociclistii cu gura mare si creier mai mic, o sa MERITATI formulare mai bune, sa faceti o cerere. Pana una-alta, cand te uiti cine scrie aici si CUM, iti dai seama ca, oricum, formularele alea puteau fi scrise si de turci, ca nu conteaza. Populatia are ce merita.

 

Nu este vorba doar de "noi" aici , ok? pentru ca la politie si la completat formulare nu se duc doar "motociclisti cu gura mare si cu creier mic". pana una alta, poti sa mi te adresezi pe tema asta cand vei descoperi un cuvant scris gresit de mine. ma gandesc ca aceste cazuri tind spre 1% acel 1% putandu`se datora din cauza stilului meu ultra-rapid de a dactilografia si a faptului ca am unghiile destul de lungi. pana atunci ma mentin la 99% asa ca nu vad ce rost are acest reply al tau LA ADRESA MEA.

pentru intrarea la scoala de politie dai examen la gramatica. CUM POTI SA TRECI DE ACEL EXAMEN DACA TU ESTI UN RETARDAT CU 8 CLASE facute bine, iar restu` mai mult nu, care scrie "atmosfera" dupa auz cu D? eu nu trebuie sa dau examen la gramatica si nici o parte care tinde spre infinit din cei care se prezinta la biroul de accidente. a, daca noi suntem retardati si nu stim sa scriem atunci nici politia nu trebuie sa stie? acel document este unul oficial. astept sa vad publicata urmatoarea orTonanDa de urgenDa.

 

Anyway, este de altfel si ultimul reply catre tine pentru ca scrii mult si transmiti nimic. Include`ma in oamenii care iti consuma aerul, sper sa nu scapi de mine prea curand :makeout:

 

ps: legat de articolul cu cangurii -> si acolo scrie mult si nimic, pana si de acolo poti sa`ti dai seama ca respectivii canguri erau interesati de catei nu de femei :wink:

pps: am cautat pe net si s`au luat masuri impotriva cangurilor, dar eu plec de la premisa ca tu nu stii germana asa ca nu`ti voi da link.

 

 

 

In rest... Sanatate multa motociclistului si recuperare ... usoara si rapida. oricum, azazel te tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. formularele nu sunt concepute de politisti. Sunt asa de cand lumea, si cine stie ce minte luminata le-a conceput. Vrei sa iti ia agentul X un vraf de formulare si sa corecteze cu pixul, la fiecare pagina, greseala aia? ASA VIN DE LA IMPRIMERIA NATIONALA

2. Cu cangurii, misto ... inteleg si vorbesc relativ ok germana, dar fac greseli la scriere, drept pt care nu ma arunc sa compun romane in limba asta. Iti spun insa ca, daca era vorba de presa australiana sau un comunicat oficial de la ei, s-ar fi dat in engleza, ca ei n-au treaba cu germana. Cum nici americanii n-or sa isi dea stirile in bulgara...

 

PS: mai citeste o data: "following reports that the animals were attacking people and pet dogs."

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai prins ideea: wolf e politai, cats e procuror. ideea era ca poti ajunge la ei in postura in care sa vrei sa "dai" sa "aranjezi niste trebi" si sa iti iei flit.

te-ai aprins degeaba, nu te cauta nimeni.

 

ontopic: motoristul e ok cu piciorul? noutati mai sunt?

 

Ii felicit pt functiile lor, eu nu am dat niciodata si nici nu o dau ca sa avem legaturi.

Acum ii inteleg, fac parte din sistemul ala :makeout:

M-am lamurit cu cine mi-am pierdut timpul sa le explic niste lucruri... vorba unui prieten "pai de aia esti politist, ca nu intelegi" :wink:

 

O seara placuta domnilor.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@anette: lasand nitel deoparte toate intepaturile de aici, am si eu o curiozitate. spui ca amicul tau care a vazut accidentul nu a vrut sa dea declaratie ca martor, dar ulterior s-a oferit sa depuna declaratie, daca l-ar ajuta pe motociclistul din cauza (ai scris asta pe una din paginile dinainte). intrebarea mea este: de ce s-a razgandit? nu este o intrebare-capcana sau rautaciaosa sau altfel ci, cum spuneam, sunt doar curioasa :makeout:

 

pentru ca l`am rugat eu si l`am asigurat ca nu are nimic de pierdut (aka timp). oricum nu stiu daca mai are importanta sau daca declaratia lui mai are vreo valoare, doar ca el poate sa faca lumina legat de ceea ce s`a intamplat. am inteles ca motociclistul nu`si aduce aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In trafic , iti trebe cotiere genunchere, si alte alea cind mergi cu 30-40/ora?

 

BINEINTELES! Eu aveam 40 km/h cand am cazut si mi-am fisurat genunchiul. Daca as fi avut genunchere nu as fi patit nimic. Concluziile le tragi singur....

Mesaj completat

Parerea mea e ca astfel de accidente se pot evita prin doua chestii de baza:

-educatia rutiera la pietoni, indiferent de varsta

-mersul preventiv(care stie toata lumea ce inseamna)

iar daca una dintre ele, doar, nu este respectata, se poate ajunge la o tragedie...

 

As mai adauga ceva si anume: AMENZILE. Sa se dea amenzi pietonilor ce traverseaza prin locuri nepermise si sunt convinsa ca lucrurile s-ar imbunatati simtitor. Eu am avut o colega ce traversa neregulamentar pana intr-o zi cand si-a luat amenda pentru acest lucru. Crede-ma ca, de atunci, nu mai repeta greseala. Un alt exemplu as putea fi chiar eu. Recunosc ca, pana sa am permis, traversam haotic si culmea, tot eu ma enervam cand imi luam cate o injuratura. Toate astea pana intr-o zi cand m-am trezit cu una in fata mea de mi-a inghetat sangele. Nu s-a intamplat nimic, am reusit sa franez, insa abea atunci am realizat ca imi meritam din plin acele injuraturi de la bietii soferi...

 

 

Mesaj completat

ia vezi aici .... /index.php?...p;#entry2066943

 

cuvantul RECONPENSA exista? generalizam ca 90% din motociclisti sunt retardati si nu stiu sa scrie?

 

Nu cred ca ti-ai ales bine exemplul si nu-ti doresc sa te afli in pielea respectivului. Ai fi putu da un alt exemplu, sunt cu miile pe acest forum. Baiatul respectiv era foarte suparat, zapacit (chiar a specificat intr-un post) uitand sa-si lase chiar si datele de contact. Eu, in situatia lui, cred ca as fi uitat si cum ma cheama. Nu este vorba ca-i tin partea insa se poate observa destul de usor ca omul era bulversat, nervos, socat avand in vedere ca si denumirea motorului a scris-o gresit inca din titlul topicului. Mie imi vine greu de crezut ca nu stie cum se numeste mobra lui....

 

In alta ordine de idei, s-a deviat de la subiectul initial al topicului. De la un grav accident s-a ajuns la lectii de gramatica, la sistem, etc......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca iti place sa-ti vina politia cand te dai pe jos cu moto, pentru ca iti place sa-ti vina si smurdul (si cu ambulanta, si cu descarcerare, si cu o trupa de oameni care VOR sa te ajute), pentru ca iti place sa ai medic de familie, la care sa te duci sa ii zici ca te doare burta si sa iti dea concediu medical o saptamana, pentru ca daca mananci prea multe prajituri din salariul ala impozitat, dai in diabet si primesti insulina gratis...

 

ai fost geniala cu raspunsul asta! :wink:

 

nu ai prins ideea: wolf e politai, cats e procuror. ideea era ca poti ajunge la ei in postura in care sa vrei sa "dai" sa "aranjezi niste trebi" si sa iti iei flit.

te-ai aprins degeaba, nu te cauta nimeni.

 

ontopic: motoristul e ok cu piciorul? noutati mai sunt?

 

e subtilitati astea, bre! :makeout:

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ufff... imi schimbi parerea daca ma prinzi ?? cand ? unde ? b-33-wee este numarul meu , ma poti opri in trafic, nu-i problema. stam discutam, dezbatem...

 

Amenintari de tot rahatul... :makeout: am observat ca asta e argumentul principal in cazul persoanelor care nu pot spune ceva care sa aiba legatura cu realitatea... "las' ca vezi tu" :wink:

 

Vom trai si vom vedea. stai linistit ca sunt inconstient, nu imi e frica :D

Dar pentru a ma prinde tre sa mai iesi si de pe forum, ca eu sunt mai mult in trafic decat pe net..

 

 

 

Dude, aici o dai rau in balarii. Nightwolf e politai d-ala de ancheteaza accidente naspa, cu mortaciuni & shit. Sincer, nu-mi doresc sa ma intalnesc cu el niciodata in postura de "client". D-aia ti-a spus ca n-ai dori sa te intalnesti cu el.

 

Acelasi lucru si la Cats: nu cred ca ti-ai dori sa ajungi sa ai nevoie de ea, profesional vorbind. Nu cred ca cineva intreg la minte vrea sa se vada cu un procuror altfel decat ca martor sau la o bere.

 

 

 

OT: Bikeru' cum o mai duce? Ii salveaza medicii piciorul sau e prea paradit?

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere, trebuie sa moara toti care nu-s in stare sa-si PASTREZE viata... Le-a fost DATA, nu si-au obtinut-o singuri dintr-o cutie cu vieti "nefolosite" si au adaptat-o pe un corp fara creier. Esti prost, mori! Reusesti sa nu mori, felicitari! Planeta e suprapopulata. Mie, de exemplu, prostii imi mananca aerul!!!! La fiecare individ care mai moare, eu castig un strop de oxigen. Si tu castigi. Toti castigam.

 

Mentalitate de adolescenta aflata in perioada pubertatii. E trist avand in vedere ca nu cred ca mai esti la varsta aceea. Sper sa nu ajungi in situatia sa nu iti poti pastra viata pentru ca unui "prost" i s-a sculat sa se urce beat la volan sau ca un alt "prost" schimba postul de radio si nu realizeaza ca se urca cu masina pe trotuar unde iti asteptai linistita prietenul/sotul etc. Ai putea avea un pic mai mult respect fata de "prostii" care mor fara nici o vina zilnic in Romania. Intr-o zi ar putea sa o pateasca o persoana draga tie sunt curios atunci ce ai simti: o gura de oxigen in plus sau un nod in gat ?

Partea proasta e ca nu cei care consuma oxigen degeaba mor in accidente si nici cei care sunt vinovati, de multe ori o patesc exact cei care nu merita.

 

 

P.S. Insanatosire grabnica riderului si scuze pentru off topic pacat ca nu e singurul de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...