Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lipton cu combinatia care vrei sa o faci te dai pe strada sau pe circuit? pe strada nu ii vad rostul

 

Daca are bani, omul trebuie sa-si urmeze visul. Pe circuit, poate daca intra intr-un anturaj care mai merge la trackdays. O sa vina Adincata si atunci se vor schimba multe in comportamentul celor pasionati ca Lipton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipton cu combinatia care vrei sa o faci te dai pe strada sau pe circuit? pe strada nu ii vad rostul

 

 

Pe strada ma dau foarte putin,spre deloc.Anul asta am iesit de 3 ori cu ea in 'oras'. Motocicleta asta o tin numai de circuit si serpentine/cateva portiuni de drum din tara,dar de mers cu ea gen plimbari,cat de scurte ar fi,deloc.Am investit in ea cat s-o fac pe gustul meu,si inca nu e gata :D.

Pentru mers la plimbare,vroiam sa-mi iau un naked,dar la cat timp am alocat ptr. plimbari cu motocicleta,mai bine nu.

 

Daca are bani, omul trebuie sa-si urmeze visul. Pe circuit, poate daca intra intr-un anturaj care mai merge la trackdays. O sa vina Adincata si atunci se vor schimba multe in comportamentul celor pasionati ca Lipton.

 

 

Nu inteleg ce e rau in comportamentul meu,e motocicleta mea,si fac ce doresc eu cu ea.Am cerut pur si simplu o parere despre etrieri:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint multe tipuri de ulei pt cutia de viteze: full sintetic, semi sintetic, sintetic si altele. Vascozitate 10w40, 20w40 etc. De care se pune pt un R6 din 2003? I'm a noob. Don't mention it. :unsure:

Uleiul din cutie este acelasi cu cel din motor.Cauta un manual pentru r6-le tau si vezi multe lucruri utile pe acolo.

Si probabil ca e 10w40 full sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel, asa recomanda si fabricantu'. ce nu iti place, da mai multe detalii!?

 

pai nu mai simt explozia aia de putere pe care o avea inainte (cu alte cuvinte mai puturoasa)si am impresia ca debraiaza mai greu ambreaju

 

am facut rost si de un manual de reparatie in care scrie cu totul altceva nici 10w40 nici 15w50

dar nu inteleg care e treaba cu gradele ...poate ma face cineva sa inteleg:D

post-67147-0-89058800-1348267735_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul de care am fost multumit este Motorex Power Synt 10W60 TRIPLU ester(are in plus un ester de curatare).

Chit ca eu il schimb pana in 2.500de km(adica...odata pe sezon,in cazul meu).

Si ca pret,este putin peste Motul 300v.

Am mers si cu Bel Ray,si nu prea e nici o diferenta intre ele(mai ales in ture mari,unde ambele se comporta bine,motorul este mult mai stabil).Diferenta am observat-o la trecerea de la Motul 300v la Motorex power synt,semnificativ!

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am de vanzare o furca ieftina pt r6 99-02 .

 

S-a completat lista, toate piesele se vand la prima strigare, poate cineva mai are nevoie de ceva pt modelul 99-02

 

Poze cu toate piesele gasiti aici:

/index.php?/topic/684523-piese-r6-99-02/

Editat de dayro_25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...