Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

dunlop sportmax q2 din AMERICA ! gasesti si aici varianta asemanatoare produsa pt europeni dunlop sportmax sportsmart !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ii fac poza luni, pana atunci sunt plecat din tara.

 

P.s. Eu l-am folosit pe pista (adica viteza mare) si nu a fost nici o problema ;)

Multumesc ! Astept poza.

 

Ma intereseaza si o aripa roata fata daca are careva de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,as avea o intrebare daca ma puteti ajuta as vrea sa schimb rulmentii de jug fata si am un yamaha r6 din 2001 as vrea sa stiu daca rulmentii sunt la fel cel de sus cu cel de jos,va multumesc anticipat :) si daca stiti seriile la rulmenti :)

.

 

Da furca jos cu tot cu juguri(operatie de 30de min).Ai 2 rulmenti conici,numai stiu ce cote au(parca cel de jos e mai mare,dar nu bag mana-n foc)

Ii masori cu un subler(diametru int+ext,latime)si te duci la un magazin de rulmenti(ar fi de preferat sa pui ceva mai bun,SKF,Timken,etc).Sau daca nu sti sa masori rulmentii,ii dai jos si te duci cu iei in mana,atentie cum dai jos camasa exterioara!

Nu ti-as recomanda OEM,mai bun e un SKF(si la pret,si la calitate).

 

Spor si numai bine!

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dunlop sportmax q2 din AMERICA ! gasesti si aici varianta asemanatoare produsa pt europeni dunlop sportmax sportsmart !

Muntumesc pt. raspuns! Este cineva care aduce din America?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta, in caz ca nu o sa ninga pana in iulie, intreprindem o intalnire de R6-isti? :))

 

Eu sunt amator! daca are caracter de tihuta sau...stiu si eu:D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da furca jos cu tot cu juguri(operatie de 30de min).Ai 2 rulmenti conici,numai stiu ce cote au(parca cel de jos e mai mare,dar nu bag mana-n foc)

Ii masori cu un subler(diametru int+ext,latime)si te duci la un magazin de rulmenti(ar fi de preferat sa pui ceva mai bun,SKF,Timken,etc).Sau daca nu sti sa masori rulmentii,ii dai jos si te duci cu iei in mana,atentie cum dai jos camasa exterioara!

Nu ti-as recomanda OEM,mai bun e un SKF(si la pret,si la calitate).

 

Spor si numai bine!

Am facut toata treaba asta,am mers in magazin si am luat 2 rulmenti SKF si am pus camesile cu mare grija,dupaia rulmentii si am strans pana a iesit jocul din ghidon plus ink foarte putin...deci nu am ce comenta a dat Dumnezeu si o zi placuta dupa ce am terminat am facut si proba, a iesit super bine toata treaba asta si a durat 3 ore si 104 lei... cu tot cu drumul facut dupa rulmenti :) mersi pt sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut toata treaba asta,am mers in magazin si am luat 2 rulmenti SKF si am pus camesile cu mare grija,dupaia rulmentii si am strans pana a iesit jocul din ghidon plus ink foarte putin...deci nu am ce comenta a dat Dumnezeu si o zi placuta dupa ce am terminat am facut si proba, a iesit super bine toata treaba asta si a durat 3 ore si 104 lei... cu tot cu drumul facut dupa rulmenti :) mersi pt sfat

Sincere felicitari. Cum ai reusit sa dai afara rulmentul de jos de pe ax?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere felicitari. Cum ai reusit sa dai afara rulmentul de jos de pe ax?

Multumesc,cel mai simplu de facut acest lucru este sa folosesti o presa ,sau daca nu ai atunci trebe putin batut uniform pe tot cercul sa iasa egal,asta nu am facut dar am auzit ca daca nu ai presa asa se procedeaza ...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,cel mai simplu de facut acest lucru este sa folosesti o presa ,sau daca nu ai atunci trebe putin batut uniform pe tot cercul sa iasa egal,asta nu am facut dar am auzit ca daca nu ai presa asa se procedeaza ..

 

Bravos natiune,o sa vezi ca skf-ul va tine mult si bine.

 

 

Numai bine!

 

Sau in Bucuresti

 

 

Ptr mine e ok :D.De bat drumu pana la Brasov/Sibiu,de ma duc pana la bucale e tot aia :D

 

 

As recomanda o tihuta la vara,toata hoarda de r6-isti! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,cel mai simplu de facut acest lucru este sa folosesti o presa ,sau daca nu ai atunci trebe putin batut uniform pe tot cercul sa iasa egal,asta nu am facut dar am auzit ca daca nu ai presa asa se procedeaza ... :)

 

Pana la urma ai schimbat rulmentii cu totul sau ai lasat interiorul de la rulmentul inferior pe ax? Sunt putin nelamurit, din explicatia ta nu prea reiese cum ai procedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ai schimbat rulmentii cu totul sau ai lasat interiorul de la rulmentul inferior pe ax? Sunt putin nelamurit, din explicatia ta nu prea reiese cum ai proceda

 

 

Am schimbat totul,ambii rulmenti si doua camesi am pus nou noutz :) am auzit ca sunt buni rulmentii skf acuma sa vedem cat o sa tina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ... am si eu o mica intrebare : aveti idee ce se poate face sa "cobor" o R6 +2007 ? ...am inteles ca e una din cele mai inalte motociclete , iar pe mine inaltimea nu prea ma ajuta...am auzit ceva de kit-uri de coboare , aveti idee cu cat o coboara si ce anume afecteaza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca piulita de la pinionul de atac se desface pe dreapta? si la un r6 2002 16 dinti trebuie sa aiba?

Se desface normal doar ca trebuie sa indrepti tabla sigurantei si sa folosesti un pistol pneumatic ...fara el o sa ai ceva de lucru!

 

16dinti stok pe fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ... am si eu o mica intrebare : aveti idee ce se poate face sa "cobor" o R6 +2007 ? ...am inteles ca e una din cele mai inalte motociclete , iar pe mine inaltimea nu prea ma ajuta...am auzit ceva de kit-uri de coboare , aveti idee cu cat o coboara si ce anume afecteaza ?

Daca poti sa pui varful piciorului jos, nu o cobora, ii strici geometria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...