Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

R6 carburatie nu merge ok cu filtru aer sport!

Aveam o banuiala legata de treaba asta cu filtru sport de aceea am intrebat ca sa nu fac vre-o prostie, imi poti recomanda ce filtru sa iau, un producator sau ceva asemanator?

Editat de sarpee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu adevarat BMS respecta putin arhitectura originala si are acea gaura aproape de adevar...ma bucur ca la tine functioneaza corect.(eu imi rezerv dreptul sa cred va nu este chiar asa) iar faca am gresit imi cer scuze..

La K&N..au scrintit-o si au facut gaura mult mai mare iar in antecamera filtrului nu se realizeaza acea presiune necesara alimentarii corecte a carburatoarelor.

Pe langa acest lucru carburatoarele de R6 are nevoie de o "rezistenta" la trecerea aerului prin filtru,acest lucru ajutand sabarele cu cuie sa se ridice .De aceea filtru stoc este confectionat dintr-o pasla superioara,si nu este din hartie ca la alte moto.

aa bine eu nu zic in nici un caz ca ar merge la orice moto, poate doar am fost eu mai norocos, plus ca asa am cumparat-o cu filtrul asta pe ea, ea fiind adusa din SUA nu stiu daca a mai avut altceva modificat incat sa mearga bine. eu doar filtrul asta l-am observat cand l-am schimbat cu unul tot la fel :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi.... tocmai de aia la vara cand cumpar r1 2007-8 dau o fuga direct la buc ori la tine ori la jagi. ca momentan sunt pieton, sa dus r6-le.... 2 strazi mai incolo, la un var :crack:

De ce astepti pana in vara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma insor :crack: si primu lucru dupa nunta asta este :D

Trebuie sa aiba si plicurile de la nunta o destinatie... :tempted:

Si eu m-am insurat si banii de nunta s-au dus spre a 2-a motocicleta (temporar)....

Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva ce model de R6 are ~136 cai putere, sau daca exista asa ceva?

136 cai au motoretele ce concureaza in campionatul mondial , clasa supersport. Abia de rezista o etapa fara a fi nevoie de revizie in motor. Cele "normale" echipate cu full evacuare si softul rescris, abia daca ating 115 cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R6 carburatie nu merge ok cu filtru aer sport!

 

 

Tng , e posibil din cauza asta sa aibe si motorul meu ezitari cand urc brusc in ture ? Merge intrerupt . Plus ca daca il accelerez pe loc sau in mers trag ambreiajul scade dintr-o data sub 1000 de ture si dupa isi revine . Mentionez ca nu are filtru original si are o bucata de burete ft subtire doar ca sa nu intre mizerie . Asa l-am luat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa aiba si plicurile de la nunta o destinatie... :tempted:

Si eu m-am insurat si banii de nunta s-au dus spre a 2-a motocicleta (temporar)....

Distractie placuta!

Mersi, si ne auzim la vara prin buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,este vb de un r6 2001, vreau sa schimb kitul lant...as vrea cateva recomandari ce foi sa folosesc fata, spate...stok e 16 fata 48 spate, daca pun 15 cu 52 ar fi ok? multumesc anticipat

Editat de Draguska
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pic fortat 15/52, normal ar fi 15/50, si eventual sa iei un lant cu 2 zale in plus, si sa fie 520 , usor, cistigi 1-2 cai din cauza ca ai masa de rotatie a lantului mai mica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

520 525 530, au acelasi pas, difera grosimea lantului. RK520GXW sau EK520 RXO. RK pot sa-ti fac rost la un pret ieftin, EK RXO fa-i o intrebare lui Cesar.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

Duminica schimb chiuloasa la R6 si daca tot desfac as curata si sincroniza si carburatoarele. La cate ture trebuie sa fie reglajul de amestec? 2 sau 2,5 ?

Ma tot gandesc sa ii mai dau niste aer, sa pun niste seibi de 1-2mm sub cuie, sa largesc porturile la admisie si evacuare in chiuloasa, si apoi filtru KN sau BMC. A incercat cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...