Sari la conținut

Primiti Cu Capra ? Da' Cu Vaca ? ;)


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Salutare lume! Cu bucurie am ajuns sa scriu a 4-a oara la rubrica asta, ieri inca un vis al meu a devenit realitate :

 

 

Honda XRV750 Africa Twin !!! :lol:

 

 

 

 

post-462-1144790747_thumb.jpg

 

Ce sa spun...visez la motocicleta asta de cativa ani , si in sfarsit am gasit-o...sau m-a gasit :kiss:

E tinerica, totusi are cei 7 ani de acasa (1999 am auzit ca a fost un an bun :goodposting: ) Are sub 40k km facuti, , si asta pe bune nu vrajeala obisnuita pe care o baga comerciantii de motoare, iar la km astia pt o Africa Twin se poate considera ca e de-bia iesita din rodaj. Am gasit-o intr-un depozit, cu praful de 2 degete pe ea. Evident, l-am sters pe tot pe mine dar cui ii mai pasa...de sub praf iesea luciu :)

 

De ieri ma dau cu ea si am inceput sa ne imprietenim... la prima vedere reactia mea : :pow: E... MARE ! :hug: Surprinzator, la cele 209 kg la gol e foarte prietenoasa, imediat ce ai urnit-o din loc te "joci" cu ea cum vrei, chiar si la viteza mica. Din prima zi am testat si oleaca de offroad (stiti cum e drumul spre RAR ). Pe piatra de rau proaspat pusa ma simteam ca pe bile de rulment, cu gumele stradale, dar controlabil . Cum am ocazia, ii trag niste gume un pic mai cramponate si...we're in business :angryfire:

Inca nu m-am obisnuit cu cuspensia mai dura decat aveam pe Dominator , dar totusi e un "rau" necesar pentru stabilitate pe sosea la ceva viteza si incarcat cu pasager si bagaje :box: Din pacate la modelul mai nou (RD07A) a disparut reglajul de compresie pe amortizorul spate, dar ne descurcam asa. la capitolul "power" , pe hartie (44 kw/60 CP) pare dezavantajata fata de alte surate in cilindree cu alta configuratie de motor , dar in viata reala cuplul bun in toata plaja de turatie te unge pe suflet. In sfarsit o motocicleta care nu prea mai simte pasagerul :pow:

Nu am avut timp sa-i fac ceva poze sa ma laud , dar am cateva pe care le-a facut un prieten in timp ce o testam sa o cumpar.

Mai revin cu amanunte in zilele urmatoare, inca nu m-am jucat destul la ea sa consider ca e a mea :box: Deja am in cap o serie de manevre pe care vreau sa i le fac, pur si simplu nu ma pot abtine sa imi bag manutele prin fiare :D

Oricum am eu o banuiala ca e inceputul unei frumoase si lungi prietenii....am de gand anul asta sa-i arat toata tara.

Maine incerc sa o plimb pana la Arc sa o vedeti si voi, sper sa am timp.

 

:blbl:

post-462-1144790969_thumb.jpg

post-462-1144791103_thumb.jpg

post-462-1144791242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vai, pacatele mele, da' ce sa caut cu vaca in noroi :goodposting: Daca o infigi temeinic, dracu o mai scoate :angryfire: Forestier, pietris,ceva bolovanis mai merge, o umezeala cinstita hai, da' cernoziomu' o inghite si n-o mai urnesti :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mah! Felicitari si sa aveti parte numai de clipe frumoase impreuna :box:

In fine ti-ai luat ceea ce-ti doreai! :blbl: :goodposting:

Asta da motocicleta serioasa! :angryfire: V-twin rulez, nu? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume! Cu bucurie am ajuns sa scriu a 4-a oara la rubrica asta, ieri inca un vis al meu a devenit realitate :

Honda XRV750 Africa Twin !!! :angryfire:

post-462-1144790747_thumb.jpg

 

Ce sa spun...visez la motocicleta asta de cativa ani , si in sfarsit am gasit-o...sau m-a gasit :lol:

E tinerica, totusi are cei 7 ani de acasa (1999 am auzit ca a fost un an bun :goodposting: ) Are sub 40k km facuti, , si asta pe bune nu vrajeala obisnuita pe care o baga comerciantii de motoare, iar la km astia pt o Africa Twin se poate considera ca e de-bia iesita din rodaj. Am gasit-o intr-un depozit, cu praful de 2 degete pe ea. Evident, l-am sters pe tot pe mine dar cui ii mai pasa...de sub praf iesea luciu :box:

 

 

 

Nicoleta ?????? :blbl:

 

 

 

Felicitari ! La anu' o ia Irina ca ma intreba aseara ce o sa faca ea daca se plictiseste de Dominator ? :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o intamplare intamplatoare am apucat sa o vad si eu, in prima zi.. (cred).. si se vedea clar cat de fericiti esti !

 

Iti urez sa te poarte fara probleme, fara accidente, pe orice drum vrei tu... pana la urmatoarea! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!! Ai luat un adevarat cal de povara!! Trage ca nebuna, ii mare cat o vaca, ii mai blanda ca o pisica... :goodposting: Ce potzi sa mai vrei de la ea? :angryfire: Sa ne vedem cu ele pe drumurile patriei... :blbl:

 

AT rulez!!!! :lol:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai......deocamdata nu am la ce sa mai visez, ce ar putea fi mai bun decat Africa ??? :angryfire: cred ca o sa fim impreuna mai multi ani .

 

Poate pe vitor un enduro-cross usor pe langa ea, dar deocamdata sunt in gaura neagra financiara :blbl: si zau ca nu-mi pare rau :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Trati-ar mega-vaca si matale sanatos si la punga gros!!!

 

Super znamenie!!!!!!!!!!!

 

La Multi Ani!!!

 

Sa ne vedem si noi cu vacutele la un pascut, ce zici, axosule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Trati-ar mega-vaca si matale sanatos si la punga gros!!!

 

Super znamenie!!!!!!!!!!!

 

La Multi Ani!!!

 

Sa ne vedem si noi cu vacutele la un pascut, ce zici, axosule?

 

 

Da, obligatoriu :goodposting: Dar ia zi, ca tot te-am prins, tu ai Mitas E07 140/17 pe spate la Vacarena sau mai mare de 130 nu se fabrica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa tebucuri de ea, intr-adevar te-a gasit ea pe tine :blbl:

In afara de sa care e tare nu stiu ce sa comentez, are prea multe butoane :goodposting:

 

Bravo maniacule, ma bucur ca ai asteptat si ai gasit exact ce iti doreai.

La anu' poate facem o combinatie :angryfire: cand te plictisesti de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, obligatoriu :goodposting: Dar ia zi, ca tot te-am prins, tu ai Mitas E07 140/17 pe spate la Vacarena sau mai mare de 130 nu se fabrica ?

 

 

recomand cu toata caldura E07sauE09 130/17 ... eu vreau sa-mi iau E09 pentru senzatii de catifelare pe offroad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai......deocamdata nu am la ce sa mai visez, ce ar putea fi mai bun decat Africa ??? :blbl: cred ca o sa fim impreuna mai multi ani .

 

ăăăă... un ktm? :goodposting: :angryfire:

 

"sa fie intr-un ceas cu cuc" ... vorba ...povestitorului... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...