Sari la conținut

DACORUM BIKE FEST II


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 337
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..am venit si io...hac...dar unde am fost? ...hac...cine sant io?

foarte tare!!! toate bune , toate la locu lor....

...hopa!..ia uite ca ma duc napoi...

placut sufletului meu, muzic, bere 2.5 ron papa, lume buna si de treaba

Vedeta locului e chiar locul. + organizare de exceptie!

...baiete inca o bere ca ajung acu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca e f. tare, a fost o super trupa Conflict Mental care a bagat misto si a tinut-o numai in poante! In rest, repet, super locatie, cu corturile in loc linistit langa malul lacului, departe de motoare si scena(oricum n-am vazut pe nici unul beat pe motor sa se plimbe sau sa dea pacaneli!- bravo pt. asta!). Fara cocalari sau gura -casca ! Numai intre noi ! In sfarsit o intrunire civilizata in Bucuresti ! Sigur, potol nu e la greu ca la Predeal , dar pentru pretentiosi terasa restaurantului e in spatele scenei si au de toate acolo. Ce mai asteptati fratilor, ca vine toamna, gata , asta e ultima! Sau v-ati plictisit de intruniri ? Asa ca daca sunteti bikeri, bucurestenilor, uite ca aveti si o intalnire misto, veniti ! Sau majoritatea sunt numai turatori de Magheru prin orasul asta ? :) Sau le place numai nordul de fite- Otopeni, Snagov, etc ?...Pentru ca asta mi-a facut impresia aseara, era lume destul de putina fata de alte intalniri, desi vremea era excelenta-20 grade la 2 noaptea !. Parerea mea e ca aici e mult mai misto decat la Snagov (pentru cine a fost la intrunirea de acolo).Unde sunt cele cateva mii de bikeri din Bukale ? Caut si eu motivele absentei...poate nu sunt astea, poate lumea va veni astazi. Astea sunt impresiile mele sper obiective, nu fac parte din vreun club de bikeri sa am vreun interes dar am fost la o groaza de intalniri de 12 ani incoace si va spun ca asta merita! Oricum, azi chiar daca vor da cativa stropi de ploaie, se pare ca va fi doar ceva trecator, asa ca va fi bine. See you there ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si mie mi s-au parut putini, dar na, poate ca norii de ieri i-au speriat pe multi. Nu stii ca bucurestenii nu ies pe ploaie? :D

Noi o sa ne adunam iar, si pe la un pranz suntem inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fac reclama cuiva, dar in materie de mancare, treaba e foarte serioasa. In afara de deliciosii mititei de la gratare. Restaurantul s-a pregatit din greu: 2000 sarmale; ciorba burta si bors de peste + alte chestii pe care nu le stiu.

Cate despre motoristi, au tot venit pana tarziu in noapte din toata tara plus prietenii bulgari, azi continua sa vina din tara.

Deja au inceput sa ajunga grupurile celor care au plecat cu noaptea in cap spre Bucuresti si sunt foarte multi care inca mai sunt pe drum.

Sunt sigur ca o sa iasa cel mai tare party diseara, iar numarul de motoristi va depasi pe cel de anu trecut. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca e f. tare, a fost o super trupa Conflict Mental care a bagat misto si a tinut-o numai in poante! In rest, repet, super locatie, cu corturile in loc linistit langa malul lacului, departe de motoare si scena(oricum n-am vazut pe nici unul beat pe motor sa se plimbe sau sa dea pacaneli!- bravo pt. asta!). Fara cocalari sau gura -casca ! Numai intre noi ! In sfarsit o intrunire civilizata in Bucuresti ! Sigur, potol nu e la greu ca la Predeal , dar pentru pretentiosi terasa restaurantului e in spatele scenei si au de toate acolo. Ce mai asteptati fratilor, ca vine toamna, gata , asta e ultima! Sau v-ati plictisit de intruniri ? Asa ca daca sunteti bikeri, bucurestenilor, uite ca aveti si o intalnire misto, veniti ! Sau majoritatea sunt numai turatori de Magheru prin orasul asta ? :) Sau le place numai nordul de fite- Otopeni, Snagov, etc ?...Pentru ca asta mi-a facut impresia aseara, era lume destul de putina fata de alte intalniri, desi vremea era excelenta-20 grade la 2 noaptea !. Parerea mea e ca aici e mult mai misto decat la Snagov (pentru cine a fost la intrunirea de acolo).Unde sunt cele cateva mii de bikeri din Bukale ? Caut si eu motivele absentei...poate nu sunt astea, poate lumea va veni astazi. Astea sunt impresiile mele sper obiective, nu fac parte din vreun club de bikeri sa am vreun interes dar am fost la o groaza de intalniri de 12 ani incoace si va spun ca asta merita! Oricum, azi chiar daca vor da cativa stropi de ploaie, se pare ca va fi doar ceva trecator, asa ca va fi bine. See you there ! :D

 

Deci daca esti biker e obligatoriu sa mergi la intruniri? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca esti biker e obligatoriu sa mergi la intruniri? :D

 

 

Nu :) , doamne fereste, nici eu nu sunt fan al lor, vara chiar prefer sa ies cat mai mult pe motor in week-end, decat sa stau intr-un loc, dar e cea mai usoara modalitate de a te cunoaste...oricum, fiecare face ce-i place, poate are deja o gasca de prieteni cu care se plimba sau prefera "legenda calaretului singuratic"...dar intalnirea asta mi s-a parut ca merita, mai ales daca esti din Bucuresti si poate n-ai ce face. Give it a try... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa organizare, civilizație, glume, poante, concursuri, grătarul super ok.

Confirm ce au spus ceilalți useri referitori la păcănituri și forjat aiurea motorul, cel puțin eu nu am auzit asa ceva.

...

și sa nu uitam întâmpinarea cu palinca super buna, de la intrare!

 

Felicitări băieți și țineți-o tot asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos nimic de zis, dar pentru cateva ore 40 lei pentru 2 pers pe aceasi moto! cam mult se putea gasi o posibilitate si pentru cei care trec doar sa vada si nu stau toata perioada! asa suna a afacere!

 

 

Organizeaza si tu o intrunire, sa vezi ce costuri ai. Si sa mai vezi si cum e sa faci intrunire cand o parte dintre sponsori se retrag cu cateva zile inainte de eveniment...

 

Si inca ceva: ai mai fost la intruniri moto? Daca ai mai fost, atunci stii ca aici nu a fost o taxa mare de intrare. Si la alte intruniri s-a platit o taxa de 20 RON sau uneori chiar mai mare.

 

In privinta afacerii... nu ai vrea sa faci astfel de afaceri, crede-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizeaza si tu o intrunire, sa vezi ce costuri ai. Si sa mai vezi si cum e sa faci intrunire cand o parte dintre sponsori se retrag cu cateva zile inainte de eveniment...

 

Si inca ceva: ai mai fost la intruniri moto? Daca ai mai fost, atunci stii ca aici nu a fost o taxa mare de intrare. Si la alte intruniri s-a platit o taxa de 20 RON sau uneori chiar mai mare.

 

In privinta afacerii... nu ai vrea sa faci astfel de afaceri, crede-ma.

 

 

Trebuia sa anuntati ca va exista o taxa de intrare , nu e mare gaura in buget 20 ron dar macar anuntati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizeaza si tu o intrunire, sa vezi ce costuri ai. Si sa mai vezi si cum e sa faci intrunire cand o parte dintre sponsori se retrag cu cateva zile inainte de eveniment...

 

Si inca ceva: ai mai fost la intruniri moto? Daca ai mai fost, atunci stii ca aici nu a fost o taxa mare de intrare. Si la alte intruniri s-a platit o taxa de 20 RON sau uneori chiar mai mare.

 

In privinta afacerii... nu ai vrea sa faci astfel de afaceri, crede-ma.

Am fost si eu ... am dat 60 ron si am stat o ora pe-o banca cu un prieten si cu prietena si am mai facut cheta de 5 ron sa bem o cola la doza toti 3...deci teapa mai mare ca asta nu putea sa luam. Daca era vreo consumatie minima (din care poti organiza ceva) mai ziceam dadeai 20 ron / persoana si primeai 2 mici si o bautura, iar restu pana la 20 ron ramaneau pentru organizare. Daca veneam de vineri cu cortul si campam pana duminica - 40 ron era ok fara nici un mic sau bautura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa anuntati ca va exista o taxa de intrare , nu e mare gaura in buget 20 ron dar macar anuntati....

 

mai baietii astia au dat o petrecere in traducere libera au invitat motociclisti la party ul lor .ca orice petrecere are regulile ei adica daca gazda iti spune sa vii cu papuci de acasa tu nu vii cu cizme de santier . cit despre taxa de intrare de cind lumea se plateste , acum stii pe vitor ca la intruniri se plateste . pe viitor intrebati organizatori tot ce va intereseaza ( dusuri , wc uri , mincare, bautura -costuri , tigari , cazare, campare cu corturi , motoretele daca se pun linga cort sau obligatoriu in parcare etc etc si dupa ce primiti aceste raspunsuri puteti sa vedeti singuri daca merita sau nu sa mergeti la respectiva intrunire .eu intreb dinainte de conditiile de participare daca ele nu imi convin nu merg la intrunire si nici nu ma apuc sa comentez despre intrunirea lor , odata mi-am furato am intrebat si desi a zis ceva unul din organzatori la locul faptei a fost altceva noroc ca am avut alternativa in zona , dar cel mai bine intrebati chiar de 2 ori ca sa fiti siguri .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca sunt cheltuieli. Desigur ca e multa munca, se stie. Este si un risc asumat ca atunci cand tragi linie, sa vezi ca da cu minus uneori. De aici si respectul pentru cei ce au curajul si ,nebunia" sa organizeze astfel de intalniri. Sa speram ca a fost doar o ,scapare" faptul ca nu s-a anuntat aceasta taxa de intrare. E criza si omul trebuie sa isi faca o socoteala la benzina, mancare si taxe mai ales de vine din alta locatie. Icurajez transparenta si imi plac lucrurile trainice, bine facute. In rest numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe afisul evenimentului scrie mare "pret intrare 20 ron/persoana pentru toata perioada festivalului". Si, zic eu, cine a mai intrat pe topicul asta pana ieri a aflat si ca nu-s tigari, si cum e drumul, si alte lucruri de-astea utile care s-au stiut dinainte..

Editat de SaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa anuntati ca va exista o taxa de intrare , nu e mare gaura in buget 20 ron dar macar anuntati....

 

A fost lume care a intrebat...

Se plateste intrarea?
Cred ca toata lumea asteapta programul intrunirii, pretul de intrare.

 

si au avut si raspuns:

Dragi prieteni, nu va impacientati de lipsa informatiilor.

Nu am fost secretosi ci doar am alergat pana in ultimul moment pentru o cat mai buna organizare. Din aceasta cauza, ca si anu’ trecut, ultimele

 

informatii in ultima saptamana. biggrin.gif

Ne-am dat de ceasul din urma (ala de pe perete) sa va pregatim o mega, super, extraordinar, cevacenusamaivazut, vorbescserios, bahdamaleshi petrecere

 

moto!

Avem concerte tari!

Avem concursuri tampite rau!

Avem carmoale de toate felurile!

Avem respect pentru toti bikerii care ne vor onora cu prezenta si pentru aia carora le vom povesti dupa cum a fost - unii fiind prezenti dar

 

magnetizati, ma intelegi nene Iancule, si altii care din varii motive nu vor putea sa ajunga

Dintre formatii (lista completa pe afisul ce urmeaza sa il atasam):

guitarist.gif

REDLINE

KINETHICS

CONFLICT MENTAL

PHENOMENON

KA GAIA AN

TIARRA

Dintre concursuri:

roflol.gif

AVANTUL ROMANILOR IN RAZBOI CU DACII

CADOUL VIRGINELOR

CURSA DE CARURI DE RAZBOI ROMANE

CU PIEPTU INAINTE

PUMNUL LUI ZAMOLXE

 

Pret intrare 20 de lei de casca, pleata sau chelie!

Urmeaza mai multe info!

 

+ AFISUL

 

Eu ma oftic ca n-am putut sta de vineri pana duminica sa-mi fac de cap asa cum vroiam :)

Respect! :D

Editat de Philip_HD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venit acum de acolo...o petrecere super...bine organizata...fara incidente..fara motoare turate...locatie super misto...vremea a fost numa buna...si apoi cu iertare da 20 de lei nu mi sa parut mult pe toata durata evenimemtului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...