Sari la conținut

Multi Prosti


demoto
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, nu se mai poate...astazi am evitat 3 accidente!

 

1. un matiz se baga de pe banda 2 pe unu..eram paralel, nu s a uitat...am vorbit cu el.." Nu te am vazut, mii de scuze"...a fost p respectuos..ce sa i mai fuck?

 

2.iese din parcare asigurandu se numai din dreapta..ca si cum in stanga nu era nimiki..eu 40 km/h..urlete!

 

3. imi taie unu fatza cu un jeep...era sa intru in pom... Eram in Crangasi, ma duk dupa el...si ala tot jesticula, dau sa trec pe partea stanga sa i spun prostului..si ala incepe sa faca stanga , dreapta, stanga dreapta...in asa fel sa nu l ajung...era sa ma arunce peste linia de trramwai..merg dupa el, si l prind in trafik!

 

spre surprinderea mea, un om destul de matur...pe la 50 ani, cu baiatul lui ! tzipa la mine, etc. " Eu sunt smecher ba!...cobor si ti o trag..etc" au mai venit altii mai colorati..! dar am ramas asa ma cert cu ei!...in final am plecat!

 

Intzeleg unu care greseste si se scuza... dar Bisnitzari care incep sa te injure...astia sunt Criminali pe 4 roti!

 

imi cumpar pistol cu gaze? spray? trebuie sa fac ceva sa ma apar in caz de sar astia cu bataia!

Editat de demoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

imi cumpar pistol cu gaze? spray? trebuie sa fac ceva sa ma apar in caz de sar astia cu bataia!

 

Daca iti cumperi pistol trebuie sa fii sigur ca stii si esti gata sa-l folosesti si ai spate tare.

 

Gandeste-te bine la urmatorul lucru: daca te iei cu unul mai jemeker la cearta in trafic se poate intampla sa-ti iei o palma doua sau un sut in fund. Daca te duci la el cu o bata, risti sa-ti iei o bataie care sa se soldeze cu ceva ghips si copci. Daca scoti pistolul si nu-l folosesti cum trebuie ... poate sa se termine f nashpa pt tine... Un om care-si vede viata in pericol actioneaza total imprevizibil.

 

Altfel, mai bine mergi mai atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

3. imi taie unu fatza cu un jeep...era sa intru in pom... Eram in Crangasi, ma duk dupa el...si ala tot jesticula, dau sa trec pe partea stanga sa i spun prostului..si ala incepe sa faca stanga , dreapta, stanga dreapta...in asa fel sa nu l ajung...era sa ma arunce peste linia de trramwai..merg dupa el, si l prind in trafik!

 

 

 

 

 

Ceva aproape identic am patit si io astazi.Cu diferenta ca era Cielo iar la volan era o tanti de vreo 30 de ani terminata cu nervii.Cei trei pasageri din masina(barbati) nu au comentat nimic cand am prins-o la primul semafor si m-am lapucat sa-mi bag si sa-mi scot din tot neamul ei.Realizasera cred, ca dom' soara era varza cu carne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti ne confruntam cu aceleasi probleme zilnic in trafic... Pe mine era sa ma acroseze azi o vita, in fata la ARDAF in Primaverii... Faceam stanga dupa ce semnalizasem inca de cu 10 m inainte si ma asigurasem, si ma trezesc cu botu masinii la 20 cm de picioru meu, pe partea mea stanga, cand incepusem sa virez deja... Ceea ce m-a scos din sarite n-a fost faza asta, ci faptul ca tot idioata de la volan, impreuna cu pasagera au inceput sa tipe si sa gesticuleze... Macar daca stii ca ai comis-o, faci ciocu mic si bagi capu' intre umeri, nu?

 

PS: Tocmai ma duceam sa fac poze la motor pentru CASCO. Nu vreau sa ma gandesc ce-i faceam daca ma "varsa" pe jos, cat era ea de femeie... Asa ca dragi tovarasi, cascati ochii, ca ei n-o fac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nou!

 

Se circula ca in codru!

 

Traiasca claxonul! Deja nu ma mai enervez.

 

- Vad ca se baga (stiu ca nu s-a uitat) ... claxon si am rezolvat.

- Masina parcata pe dreapta cu sofer in ea: claxon ca sa nu deschida portiera

...

 

Fratilor ceea ce ma oftica este ca unii se uita si tot se baga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti eu ce sa faci, ceea ce vreau si eu, deja am inceput sa-mi caut: pistol sau aparat de ala cu curent. E relativ mic, puternic, tre doar sa-l atingi pe idiot si e KO instant, abia peste 30 sec incepe sa-si revina si tot nu stie pe ce lume e. Faza faina ca nu trebe permis de port arma (din cate stiu eu). Am intrebat la cateva magazine cu arme, dar n-aveau, tot gasesc pana la urma... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nou!

 

Se circula ca in codru!

 

Traiasca claxonul! Deja nu ma mai enervez.

 

- Vad ca se baga (stiu ca nu s-a uitat) ... claxon si am rezolvat.

- Masina parcata pe dreapta cu sofer in ea: claxon ca sa nu deschida portiera

...

 

Fratilor ceea ce ma oftica este ca unii se uita si tot se baga!

Deacord cu Baiazid.

Nu te mai enervezi si dai claxoane.

Asa ca, poti eventual sa iti cumperi uhn claxon mai tare :angryfire: mai mare si mai fitzos si suna frate... ca alt ceva nu poti face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca cea mai buna solutie e un pepper spray.I-ai dat un fassss si nu mai pleaca ala o ora de acolo.

Cu pistoalele nu sunt de acord.Se pot intampla multe belele si nu se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tare faza cu claxonul de Tramwai! :angryfire:

 

Incerc sa ma abtin si sa raman calm! toate situatiile de accident le am evitat la viteza destul de mika ..intre 30 si 60 km/h!

 

in orice caz.. o sa mi cumpar un Spray!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti eu ce sa faci, ceea ce vreau si eu, deja am inceput sa-mi caut: pistol sau aparat de ala cu curent. E relativ mic, puternic, tre doar sa-l atingi pe idiot si e KO instant, abia peste 30 sec incepe sa-si revina si tot nu stie pe ce lume e. Faza faina ca nu trebe permis de port arma (din cate stiu eu). Am intrebat la cateva magazine cu arme, dar n-aveau, tot gasesc pana la urma... :ok:

se gasesc in targurile din bucuresti.nu ai nevoie de permis insa nu cred ca sunt tocmai legale :ok: .si mai tre sa l si atingi :angryfire: .as prefera mai bine un spray paralizant(bine pepper spray nu mace ca daca ai mace{se citeste "meis"} se considera arma :D )sau daca vreti sa va distrati faceti asa:luati o arma de vanatoare cu teava dubla -d alea vechi ar trebui sa gasiti luati legatura cu un vanator.macar mecanismul de tragere daca gasiti ca arma se fabrica usor.luati patul si modificati-l.faceti l mai mic puteti sa iy dati chiar o forma de la revolver.taiati teava cat sa fie usor de manevrat si sa poata incapea usor in geaca(sau puteti sa i faceti un toc de piele pt motocicleta daca avetzi tupeu) si faceti rost de cartuse umplute cu pelete din cauciuc sau rock salt(sare gema- ca incapaciteaza fara a provoca leziuni profunde)rezultatul final ar trebui sa arate ceva in genul fotografiiei de mai jos.cand cineva se mai ia de voi agitati un pic dracia asta si maj o sa se retraga pt ca impactul psihologic al unei arme mari e mult mai mare decat a unui pistol desi pagubele sunt uneori invers proportionale.si daca dati peste vreun mafiot sau smeker de pipera care va ameninta cu o arma trageti un cartus si o sa l vedeti cum isi pierde cunostinta fara ca voi sa avetzi pe constiinta moartea unui om fie el si rau.armele cu aer comprimat nu snt bune pt ca produc leziuni profunde insa nu l opresc instantaneu pe agresor(ceea ce si doriti) ci iy dau ragaz sa isi i a pistolul sau ce are si sa va rezolve deficientza de fier din organism cu un glontz in capatana.insa cel mai bine e sa rezolvati orice situatie cu tact si bun simt.romania nu este inca (din fericire)o tara in care armele sa fie la indemana oricui iar la noi violentza verbala primeaza in fatza celei fizice.(primeaza dar nu o inlocuieste)

 

Visez la un claxon de tramvai. Iti dai seama cum reactioneaza aia cand ar auzi asa ceva? Nici nu se mai uita si se feresc :angryfire:

:hurt: :eek: :lol: :lol: :moto: :( :( :crack: :D the best ideea i've heard this week!!

post-9103-1145098144_thumb.jpg

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: din pacate pt.ca sa poti folosi un pistol cu gaze iti trebuie autorizatie de la politie(care se obtine relativ usor),dar nu ai voie sa l folosesti decit in locuri special amenajate sau in situatii de forta majora(atunci cind pielea ti e pusa la bataie)adica atunci cind un dobitoc incearca intentionat sa te "doboare".asa ca...daca l folosesti aiurea poti avea belele destul de mari(infractiune :angryfire:

spray ul merge si chiar are efect.

alte idei????eu nu ma pre pricep,asa ca intreb:pot monta un claxon mai sau mult mai puternic pe pegaso meu????chiar vreau sa fac chestia asta.ma poate ajuta cineva??cit costa unul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei si iti incape,poti sa-ti pui si o goarna de tren,aia chiar ti-ar face autostrtada deschisa prin trafic :lol: daca ar auzi-o unii...numai sa nu te sperie si pe tine :eek: ......evident...marimea conteaza,si atata timp cat are 2 fire conectate pt functionare, e cat se poate de usor...loc sa ai pt ea unde s-o pui :angryfire:

 

daca vrei si iti incape,poti sa-ti pui si o goarna de tren,aia chiar ti-ar face autostrtada deschisa prin trafic :moto: daca ar auzi-o unii...numai sa nu te sperie si pe tine :lol: ......evident...marimea conteaza,si atata timp cat are 2 fire conectate pt functionare, e cat se poate de usor...loc sa ai pt ea unde s-o pui :angryfire:

eu am o mare problema...des ma trezesc ca nu-mi merge claxonul exact cand mi-e lumea mai draga in trafic si ma trezesc ca mai vine unul prea aproape si tot eu tb sa fac loc,ca de...cum sa vada domnul de langa mine un tantzar pe langa armasar?....asta-i pretzul unei chinezarii asamblate in ROMANIA...macar de cand am scos toate sitele din toba ma aud toti cand ma apropii sau stau pe lanaga ei..e si asta un mod de a-ti manifesta prezenta :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu se mai poate...astazi am evitat 3 accidente!

3. imi taie unu fatza cu un jeep...era sa intru in pom... Eram in Crangasi, ma duk dupa el...si ala tot jesticula, dau sa trec pe partea stanga sa i spun prostului..si ala incepe sa faca stanga , dreapta, stanga dreapta...in asa fel sa nu l ajung...era sa ma arunce peste linia de trramwai..merg dupa el, si l prind in trafik!

spre surprinderea mea, un om destul de matur...pe la 50 ani, cu baiatul lui ! tzipa la mine, etc. " Eu sunt smecher ba!...cobor si ti o trag..etc" au mai venit altii mai colorati..! dar am ramas asa ma cert cu ei!...in final am plecat!

 

Intzeleg unu care greseste si se scuza... dar Bisnitzari care incep sa te injure...astia sunt Criminali pe 4 roti!

Manelarii imutziti, mafiotzii, parlamentari si lautarii spurcatzi !!!

Saptamana asta locul 1 in lista neagra e 'gipanu' si tzaranu' posesor de 'gipan' care nu poate sa'si ia decat o masina de neam prost sa fie sigur ca umple toata strada, si bineintzeles ca'l vede toata lumea cat e el de impresar.La ce le'o trebui frate tancu asta pe 4 roti de n'ai loc sa'l intorci sau sa'l parchezi? Doar sa fie impresari si barosani ? Smart-u' ce'are ?

Blondele si taxiurile raman ambele pe locul 2 pana saptamana viitoare(...parerea mea).

 

Trasnet ideea cu goarna, duminica viitoar ma'nfiintzez in targ la Vitan si nu plec fara o goarna de tir !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...