Sari la conținut

Accident


dezu_ro
 Share

Postări Recomandate

am ramas socata. :) ai mai multe detalii? unde s-a intamplat? cand?... urmari? starea motociclistului...? motorul era facut varza, se pomenea la un moment dat ca "baiatul cu motorul" a murit, dar ambulanta nu ajunsese inca. daca ai detalii, pune-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu am inteles cum drq s-a intamplat...din pozitia in care era masina as zice ca a vrut sa o ia la dreapta fara sa se asigure....se vedea ca si soferul masinii era socat...R.I.P :) asta ca sa se observe ca nu intotdeauna scapi cu un costum full!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUU SE POATE !! AM RAMAS SOCAT !! CAND S-A INTAMPLAT?

 

NEACORDARE DE PRIORITATE. MASINA AUDI , VENEA DIN CONTRASENS SI VROIA SA VIREZE LA STANGA SI NU A DAT APRIORITETE MOTOCICLETEI ROSII. ASA SE VEDE DUPA POZITIA MASINII SI LOCUL UNDE A FOST LOVITA

 

NEACORDARE DE PRIORITATE. MASINA AUDI , VENEA DIN CONTRASENS SI VROIA SA VIREZE LA STANGA SI NU A DAT APRIORITETE MOTOCICLETEI ROSII. ASA SE VEDE DUPA POZITIA MASINII SI LOCUL UNDE A FOST LOVITA

 

NEACORDARE DE PRIORITATE. MASINA AUDI , VENEA DIN CONTRASENS SI VROIA SA VIREZE LA STANGA SI NU A DAT APRIORITETE MOTOCICLETEI ROSII. ASA SE VEDE DUPA POZITIA MASINII SI LOCUL UNDE A FOST LOVITA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a petrecut acum 2 ani.Tipul era din Brasov si avea un R1.Venea de la etapa de viteza de la TG Mures.Asta cu audi a crezut ca are timp sa treaca dar nu a apreciat viteza de deplasare a motociclistului,a murit pe loc. Din cate stiu cazul este inca in cercetare.Filmuletul este facut de Sabin "SBZ"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat cateva filmulete cu motoare de pe dc++ si am dat si peste asta. A bagat frica in mine filmul; nici n-am reusit sa-mi dau seama ce model era motocicleta (am vazut doar Yamaha cu toba Ackrapovick) pana am citit aici. E trist ca se intampla asa ceva. Nici nu stiu ce sa spun, pur si simplu am ramas socat.

 

Chiar daca a trecut atata timp, :moto: R.I.P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: Inainte sa postezi cuvintul "ACCIDENT" ai face bine sa postezi si data la care a fost...nu de alta dar au trecut totusi 2 ANI :ok: de atunci si este de prost gust sa redeschizi un topic despre un accident care este si a fost destul de dureros pt. familia,prietenii si pentru cel care l-au cunoscut... R.I.P :blink: :crack:

Mai mult decit atit faci sa tresara inima in noi cu topicuri de genul "ACCIDENT"... :) DE PARCA NU AU FOST PREA MULTE DEJA... si sezonul nici nu a inceput bine... :crack:

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asta e un film care ar trebui proiectat tuturor celor care isi iau permis de conducere,inainte de a primi plasticul.Mai ales de la categoria B in sus.

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asta e un film care ar trebui proiectat tuturor celor care isi iau permis de conducere,inainte de a primi plasticul.Mai ales de la categoria B in sus.

 

si pentru categoria A de ce nu? greseala fundamentala a fost a motociclistului (depasirea prin stanga a unei masini care vireaza stanga - ILEGAL + viteza mare probabil..)

 

soferul a gresit neapreciind viteza vitezistului. insa toti calculam subiectiv vitezele si distantele, nu ne dam jos din masina cu ruleta. asta nu'l absolva pe sofer de vina, dar culpa a fost comuna..

si, vorba lui bavareze (nu'mi vine sa cred ca ii pot da dreptate macar odata :moto: ), daca noi nu ne protejam pielea, credeti ca soferii se vor opri sa cedeze trecerea si se vor uita cu binoclu poate-poate vine vreun OZN? aiurea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Prost mod de a acumula posturi. :moto: Lipsa de respect.

Totzi am fost socatzi de acest accident de acum 2 ani. Daca vrei sa reaminteshti acest lucru sau vrei sa tragi un semnal de alarma era corect sa "revigorezi" topicul vechi.

In schimb ai aruncat pe forum un film pe care poate l-ai primit pe e-mail ca sa ce? :ok: L-ai expus asha cum pe forum se expune un accident din australia in care nu un cunoscut de-al nostru shi-a pierdut viatza. Chiar shti ce s-a intamplat acolo? Sau aduni posturi?

 

Iar voi ceilaltzi, sper ca in momentul in care scritzi RIP sa intelegetzi ca o viatza s-a pierdut shi o lectzie trebuie invatzata.

 

Imi cer scuze pentru limbaj dar invatzatzi greu shi uitatzi repede.

 

Accidentul in care un coleg de-al nostru shi-a pierdut viatza este un lucru groaznic numai gandindu-ne la ce este in sufletul parintzilor, rudelor shi prietenilor dar pe de alta parte trebuie sa fie shi o lectzie pentru noi cei ramashi pentru ca altfel aceste filme shi topicuri le transformatzi in banalitate.

 

NU INTRATZI LA "ACCIDENTE" SA ADUNATZI POSTURI CI SA INVATZATI O LECTZIE - acesta este rostul rubrici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :moto: Ce idiot de conservar ! cam ca majoritatea...

In schimb raposatul, cu 200+ km/h... adica 60m/s, super corect si bine orientat in spatiu. Nu-i asa?

 

Ma lesi, lupule?

 

...asta e un film care ar trebui proiectat tuturor celor care isi iau permis de conducere,inainte de a primi plasticul.Mai ales de la categoria B in sus.

Zici ca la categoria A nu prea ar trebui dat, sa nu care cumva sa se sperie potentialii donatori...... sau cam ce vroiai sa zici?

 

Poate ca ar trebui in mod special proiectat la cursurile de A sa nu ajungem cum zic Parazitii...."Te manca-n poponeata, te scarpini cu carbit :ok:"

Editat de Radeon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a petrecut acum 2 ani.Tipul era din Brasov si avea un R1.Venea de la etapa de viteza de la TG Mures.Asta cu audi a crezut ca are timp sa treaca dar nu a apreciat viteza de deplasare a motociclistului,a murit pe loc. Din cate stiu cazul este inca in cercetare.Filmuletul este facut de Sabin "SBZ"

 

totusi niste informatii mai concrete!!! Linkuri catre articole din ziar,,etc,,etc,,

 

tot ce am inteles din film ca ori ce motociclist care sufera un accident asemantor esta lasat sa moara acolo pe sosea fara sa se uite cineva la el (exceptie daca ai noroc si vine un alt motociclist din urma)...Se vede clar musamalizarea urmelor, miscarea pieselor motociletei fara sa ajunga politia..Deci fara martori nu avem nici o sansa!! Foarte rau ca cei care se aflau in masina nici nu se uita la motociclist!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...