Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Cu 4 bulioane iti faci ceva supervalabil.

Te trezesti si fugi in primul REMAT. Alegi materiale , platesti fieru' la kilogram si fugi la prietenul tau sudor. Toti avem prieteni care sudeaza. Bei o bere , faci bancuta si mai faci si bara de tractiuni in banii aia. Cu ce bani ramin de la materiale , intrati 2 insi in coma alcoolica , te asigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o odihna aiurea se simte la antrenament.

eu de vreo saptamina nu ma prea odihnesc si simt la sala.

sunt putin fara chef,si nu am acelasi randament.

Mesaj completat

indreptarile e number one,daca imi scuzati franceza.

am tot facut cu vreo 40 de kg,cite 5-6 serii a 10 repetari,si ziceam sa nu cresc in greutate,ca deh,am descoperit acum vreo 5 ani ca am hernie inghinala.....

azi m-am "enervat" si am urcat pina la 75 kg .ultima serie,4 repetari pozitie corecta de poofter.

dupa am bagat 5 minute pe steper,ritm alert.

;) :) problema a venit cind am trebui tsa cobor scarile la vestiar,ca imi tremurau picioarele si trebuia sa cobor treapta cu treapta ca un pensionar.

 

 

 

 

am de vreo citeva zile la sala 2 frati,el 11 ,ea 13 ani.

supraponderali amindoi.

nu pot face nici macar 10 genuflexiuni.

trist.

zicea antrenoru' ca au slabit 10 kg deja.

is grasi ca doua mingi medicinale.

trist trist trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trist este ca i-a dat la o sala de fiare , mai bine ii dadea la inot , baschet sau alte sporturi. Eu am inceput cu Judo , tot pe la 10 ani. Sau aia micii fac doar aerobice ? Ca la virsta lor , cu fiare , nu prea e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trist este ca i-a dat la o sala de fiare , mai bine ii dadea la inot , baschet sau alte sporturi. Eu am inceput cu Judo , tot pe la 10 ani. Sau aia micii fac doar aerobice ? Ca la virsta lor , cu fiare , nu prea e normal.

 

mai mult aerobic.

si cu greutati gen gantere de 500g si dinastea.

oricum,pe mine ma oripileaza ideea ca ,fiumiu/ficamea sa se duca la sala sa slabeasca.

eu la virsta lor eram schija,rau de tot.bagam alergari cu scunselea,cu batai cu tuburile,fotbal,tenis in spatele blocului.mai tirziu,prin a 2-a,atletism am vrut,mai tirziu fotbal,dar eram afon si mi-au dat viteza,am invatat sa inot prin a 4-a(parca),karate shotokan s.a.m.d.

si nu ma impinjgeau ai mei.

din potriva,erau oripilati nu cumva sa pateasca "puiul" lor ceva.bine mah.....

stiu,stiu,o alta era atunci,o alta era cum.

dar totusi.

copii tot copii.

si cei mici nu sunt dolofani,sunt grasi.

e trist.

si devina sunt parintii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o revelatie. Dupa 20 de minute de sac , sint terminat. Terminat cu bratele , terminat cu plaminii. Mi-e rusine de mine insumi. Sfatul meu pt. cei care vor sa slabeasca. Daca stiti si puteti , folositi un sac de box. Este exercitiul suprem. Stiam asta de mult , dar azi , mi-am adus aminte la modul dureros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi fac si eu un sac de box , nu am bani sa dau 4-500 ron pt un sac bun, am gasit ceva la Auchan la 130 ron , are 130 cm lungime , dar e foarte usor , max 5 kg , cred ca numai burete are in el , ma gandeam sa iau unul si sa il mai umplu cu ceva , dar nu stiu cat va tine. am mai vazut ceva pe net :

, si ma gandeam sa fac unul din 3-4 cauciucuri prinse unul de altul ,

asa deci astept ceva sfaturi cum mi-as putea face un sac .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi fac si eu un sac de box , nu am bani sa dau 4-500 ron pt un sac bun, am gasit ceva la Auchan la 130 ron , are 130 cm lungime , dar e foarte usor , max 5 kg , cred ca numai burete are in el , ma gandeam sa iau unul si sa il mai umplu cu ceva , dar nu stiu cat va tine. am mai vazut ceva pe net :
, si ma gandeam sa fac unul din 3-4 cauciucuri prinse unul de altul ,

asa deci astept ceva sfaturi cum mi-as putea face un sac .

Sa inteleg ca ai mai dat sau nu ai mai dat la sac ? Daca nu ai mai dat , mare atentie la incheieturi. Daca nu stii sa lovesti corect , risti accidentari nasoale.

Sac de 5 chile e de chizde , sau nici macar , cred ca e pentru copii intre 5 si 10 ani (daca copii dau la sac). Cel mai bine fa-ti unu' mare de tot , si lung si gros si indeasa-l foarte bine cu cirpe , dupa care il legi strins la gura. Eu am avut sac plin cu nisip si invelit in mai multe paturi vechi , totusi , nu-l recomand pt. cei cu pumni si incheieturi moi. Ala de pe net e haios , dar dezvolta mai mult rapiditate si reflex decit forta. Sacul meu e din piele , original , dar din pacate , e cam usor , maximum 50 de kile. Dar macar e umplut cu ce trebuie.

Sa nu uit , manusi de sac , trebuie neaparat , desi eu am doar bandaje , depinde de duritatea oaselor.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D de saptamna trecuta am inceput si eu cu sacul! sac Budo Best, 1,7 m, vreo 30 de kilograme! am facut cam 4 serii de cate 6-7 minute! am zis ca lesin langa el! :)) dar este extraordinar de misto! are si cine ma invata sa dau corect si sa ma misc corect!

 

cat despre aia mici..eu ma ingrozesc cand ii vad pe copiii de 8-12 ani! baga in ei toate rahaturile...fara pic de sport! stau toata ziua la calculator! pai...la 12 ani faceam deja de 2 ani atletism si eram numai pe podium la toate concursurile de viteza si garduri pe judet! dar dupa cum ziceati si voi, erau alte vremuri! Oare?

Mesaj completat

L.E. AM si eu un baietel la sala de 13 ani dar asta are deja 1,70 si este ashchie! are o determinare in el de n-am vazut asa ceva! vine in fiecare seara si face exact ce i se spune! si inca un pusti de 19 ani care acum 2 luni cand a venit prima data, avea 121 de kile la 1,8 m! acum are 107 kile si deja face piept cu 90 de kile si genoflexiuni cu 80! Baiatul asta face antrenament pana ies aburi din el! ;) Trage de el pana nu mai poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Datorita faptului ca este prima mea postare pe acest forum as dori sa ma prezint, ma numesc Marius si sunt pasionat de motociclism, sunt mort dupa 636 (cand vad una ma excit ;) ) dar am sa incep pe un gs500f :D

 

In primul rand inainte de orice activitate fizica trebuie sa faci o incalzire buna in care sa incepi de la gat ajungand la membrele inferioare, ca de exemplu de multe ori cand faceam flotari fara incalzire ma durea spatele.

Daca vrei sa pierzi din stratul adipos incearca sa alergi imbracat putin mai gros imbracat, astfel incat sa transpiri mai mult (nu ma refer sa alergi vara cu geaca de iarna :lol: ). Eu am reusit sa dau jos din stratul adipos doar din alergare, alergam cam in medie 7 km pe zi (2 km dimineata si 4-5 pe inserate). Totodata renunta la paine - dupa ce am mers intens la kudokai am ajuns sa am 1.73m si 73 kg ceea ce era foarte bun DAR am renuntat sa mai merg la antrenamente intrucat trebuia sa invat pentru sesiune si sa-mi iau si categoria "C" ajungand astfel la 79kg in 2 luni si desigur de atunci nu am mai mancat paine dar mesele mele erau la fel ca inainte si dupa vreo 1 luna am reusit sa dau jos vreo 4 kg. Mentionez faptul ca aproape in fiecare dimineata eu alerg vreo 2-3 km si desigur seara inainte sa merg la un dush mai fac ceva miscare flotari, abdomene sau chiar mai merg inca odata pe ziua respectiva la alergat. Fac toate aceste lucruri pentru sanatatea mea.

Toti cei care doresc le pot pune la dispozitie toate materiale pe care le detin in legatura cu exercitii, program de lucru la sala, intr-un cuvant tot ce detin sunt dispus sa impart cu voi.

Va multumesc si ASFALT USCAT :) - mai ales ca incepe sezonul

 

P.S. eu pentru abdomen fac exercitiul acesta http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE si mi se pare foarte bun.

Editat de -VaSSi-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai dat la sac , fac de vreo 7 ani lupte libere , doar ca de vreo 2 ani incoace nu prea am mai avut timp , dar de anul asta m-am apucat iar sa umblu mai des la antrenamente .

am avut si noi un sac in sala si mai dadeam la el , dar a disparut , si am fost de cateva ori la box cu un coleg ce facea . am si bandaje si manusi de sac. doar ca nu stiu de unde sa fac rost de un sac ( poate sa fie si gol , ca il umplu eu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De saptamana viitoare o sa imi fac un profil pe youtube cu specific sportiv in care o sa arat si explic cum ma antrenez eu.

M-am gandit sa imi fac si un site gen blog sa vedem ce iese.

trebuie sa gasesc pe cineva care o sa ma filmeze la antrenamente.

wish me luck :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De saptamana viitoare o sa imi fac un profil pe youtube cu specific sportiv in care o sa arat si explic cum ma antrenez eu.

M-am gandit sa imi fac si un site gen blog sa vedem ce iese.

trebuie sa gasesc pe cineva care o sa ma filmeze la antrenamente.

wish me luck :o

 

Doamne ajuta!

da' lunga o fost asteptarea.

de filmat,nu ai nevoie de nimeni sa te filmeze ,crede-ma.

pur si simplu ai nevoie de un telefon cu o camera performanta,o pozitionare a acestuia buna,astfel incit,in momentul in care faci miscarea si explici sa se vada ok.

mai degraba ai nevoie de o sala mai goala,aia da.

ar fi enervant in moment ce faci ceva,sa te tot opresti ,ca cineva intra in "cadru".

in final,filmezi antrenamentul tau,si ma gindesc,ca nu vrei sa faci de 10 ori acelasi lucru,doar din cauza ca unul intra in cadru sa schimbe 2 gantere sau ceva de genu ( si nu poti comenta,ca si ala da bani la sala ca si tine).

comercial,ar fi bine sa "o dai in engleza",dar si aici (parerea mea) e cu schepsis,ca daca nu te sti,si incepi in mijlocul unei fraze sa o dai in "îîîîîî" ,ar fi aiurea,nu da bine,si nu ma refer la modul (rusesc) in care vb noi,romanii,engleza.

cel mai ok,cred eu,ar fi sa filmezi miscarile,exercitiile,iar inainte sa le urci pe youtube,cu un soft,ceva,sa pui voce,sau sa descri exercitiul.

ar fi bine,sa descri la ce e bun exercitiul/grupa musculara,pozitie ideala,respiratie,sa nu ai un tricou pe tine,sa se vada cit mai mult cum lucreaza muschiul respectiv,intr-un cuvint........tras de fiare for dummies.

sper sa nu te fi suparat cu parerile mele,in final ,sunt doar pareri,si nu e musai sa ti cont de ele.

bafta si sper sa nu durreze o vesnicie pina ne anunti ca ai filmarile la partea de sus a corpului.

sa nu uit.

un soft ok-uț si simplu de folosit,cu rezultate de bun simt,ar fi windows movie maker,si in mod normal,trebe sa il ai pe comp by default.

poti pune si scris si voce,la editare,poti incarca si poze si filme.

BAFTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixxxere , de unde esti , ca poate organizam ceva frumos in primavara. O sedinta foto , o filmare , ceva mai elaborat. Eu sint de linga Bucuresti , poate mai vin citiva si tragem un filmulet jmecher , cu tine in rol de antrenor si noi ca si elevi. Sa moara aia pe YouTube. Sau alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu m-am obisnuit sa fac antrenamentul singur si nu ma prea incanta ideea de antrenament in gasca.

la sala ma mai duc cu un prieten si cu el fac dar deja daca mai intrevine cineva in ritmul antrenamentului imi strica cheful pentru ca astept prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa iasa ok...

luni am sa fac o prezentare generala a modului in care ma antrenez eu, apoi o sa lucrez pectoralii la primul antrenament.

trebuie sa imi gasesc o ora cand ma pot antrena linistit in fata camerei de filmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata prima incercare.... pectoralii :( filmat cate 2 serii la fiecare aparat .prima serie cu greutate medie si a 2-a cu greutatea maxima.fac piramidal

 

m-am tot chinuit cu editatu dar mai am pana ma invat.maine fac picioare :P

 

 

astept pareri si sfaturi.

multumesc tuturor pentru sustinere. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parere: foarte marfa , frate.

Sfat: pai de sfaturi ai tu nevoie ?

Tine-o tot inainte asa , ca esti exemplu de urmat. Asa ca , ma duc sa dau la sac , ca m-am enervat. Zi cu ai facut de ai pus un film aici , ca ma gindesc sa filmez si eu un antrenament , ceva total opus la ce faci tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parere: foarte marfa , frate.

Sfat: pai de sfaturi ai tu nevoie ?

Tine-o tot inainte asa , ca esti exemplu de urmat. Asa ca , ma duc sa dau la sac , ca m-am enervat. Zi cu ai facut de ai pus un film aici , ca ma gindesc sa filmez si eu un antrenament , ceva total opus la ce faci tu.

 

 

mersi mult

 

pai dupa ce te filmezi daca mai trebuie editat filmul il editezi in windows movie maker de ex.si apoi ii dai upload pe youtube unde iti faci un cont.

bafta ... chiar sunt curios cum te antrenezi si tu, ca tu esti pe partea mai exploziva.

Mesaj completat

fara rautate:

mai manca ceva si tu taticule ca preai ai burta lipita de spate si ti-se vad coastele....

 

:rolleyes:

 

 

chiar mananc ... ieri pizza, azi mamaliga cu peste prajit :P... si imediat mananc niste paine prajita cu sunca presata.si lapte :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vitamine trebuie luate pentru piele, in special impotriva vergeturilor. In zona picioarelor, la coapte am depistat trei vergeturi micute si nu mai vreau pe viitor.

Din ce am auzit/citit se recomanda luat capsule cu vitamina A, E si Zinc. Corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...