Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@"fanes" , spune ce fel de proteine vrei, sau daca vrei wheight gainer si cati bani aloci lunar..dupa iti postez site`uri cate vrei. Cele mai ieftine si serioase.

 

da ..vreau wheight gainer nush exact cati bani dar eu vroiam un site dupa care sa iau redis... ca in IDM erau cu cel putin 10 lei mai scumpe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ..vreau wheight gainer nush exact cati bani dar eu vroiam un site dupa care sa iau redis... ca in IDM erau cu cel putin 10 lei mai scumpe...

 

 

Daca vrei sa iei Redis de ce nu te duci la ei la magazin?Acolo au preturile de revista.

Mesaj completat

daca puneti poze sa scrieti si o descriere.ani, inaltime, kilograme,dieta sau nu, etc.

 

 

Da sa traiti!!!! :)

30 de ani, 1,64 (asa era la ultima masurare...) 52 kg...stil de viata, nu dieta! ok?? :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa iei Redis de ce nu te duci la ei la magazin?Acolo au preturile de revista.

Mesaj completat

unde este magazinul redis din Bucuresti?

 

atasez si o poza de la Liberty Parade 2009...

post-29307-1273858383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca iara au revenit discutiile despre abdomen. am mai scris despre asta dar cum frec menta in casa azi si stiu ca nimeni nu citeste din posturile precedente m-am gandit sa dau din nou reteta.

abdomenul nu se face in sala. nu conteaza cat tragi , cat bagi , ce grupe lucrezi. daca nu ai deja abdomen probabil esti handicapat in vreun fel si nu ai posibilitatea de a sta pe picioare. doar mersul este suficient pentru un abdomen bine definit (estimez vreo 5 minute pe zi. pana dupa tigari si bere).

 

acu ca am stabilit ca toti avem abdomen , problema se pune cum sa-l facem sa se vada. asta in conditiile in care vrem asta. nu de alta dar e mai usor sa pui multi cm pe brand sau pe piept decat sa faci abdomenul sa se vada.

 

0 calorii din carbohidrati cu ardere rapida (paine alba ,paste albe , orez alb , cartofi albi (nu d'aia noi) ). toti carbohidratii trebuie sa provina din cereale integrale care nu ridica nivelul glicemic gen paine integrala (7-8ron) , paste din durum (pe la 12ron cutia) , orez salbatic , naut , fasole. etc.

0 calorii din dulciuri , chipsuri , cozonaci , checuri etc. chio chips , maxi mix si orice snack in punga de plastic intra la categoria asta.

0 calorii din sucuri gen coca cola , fanta etc.

sucurile de portocale de la timbark si orice are 0% zaharuri adaugate sunt ok. dar cu masura. (pret estimativ 10-13ron). ceaiurile verzi cu 100gr zahar pe care le beau fetele alea sexy care alearga pe campuri insorite si deasupra carora scrie "sanatate , vitalitate etc" nu se pun.

 

carnea de porc , mezelurile si orice carne prelucrata e cu un mare NU in fata.

contrar opiniei populare si trendului de ocazie care se tot repeta de vreo 100 de ani , nu carbohidratii ingrasa , nici proteinele nici lipidele. ci toate la un loc.

exagereaza cu una si te ingrasi. renunta la alta si slabesti.

de aia dietele gen atkins , gen pro-carbo (vegana) si probabil daca s-ar inventa o dieta numa pe torturi si s-ar numi pro-lipidica... ei bine , de aia toate astea te-ar face sa slabesti. eventual te-ai imbolnavi si ma indoiesc serios ca ai avea abdomenul plat. cand iti lipsesc macronutienti organismul pune grasime. chiar daca slabesti.

 

asta inseamna ca o dieta echilibrata este ceea ce este necesar pentru un fizic sanatos (suna de bun simt de altfel... eu nu inteleg cum diete minune gen disociate au atatia adepti).

 

 

acu , daca reusesti sa faci asta vreo 2 luni si nu esti supraponderal ar trebui sa-ti aduci organismul la un nivel al grasimilor sub 10% ca barbat. asta-i abdomenul de fier. daca esti nebun te duci si la 4%. sub devine periculos zic astia dar eu nu am citit studii care sa zica in clar ca e adevarat sau nu.l probabil ti-e mai frig iarna :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.redis.ro intrati, faceti-va cont si comandati online..baietii trimit prin posta, fara niciun fel de adaos, indiferent cate produse comandati. se poate si prin curier, insa taxa e de 7 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. sa cumparati batoane cu fibre vegetale ca daca incercati plantele va stricati la stomac. :peace:

am inteles ca si hormonul de crestere cabalin da rezultate bune pe culturisti. la fel si cancerul de hipofiza daca te prinde cu vreo luna inainte de concurs :moron:

 

edit. hai ma , pe bune ?

Isotronic-R : Este o bautura isotonica reconfortanta care contine si cele mai importante vitamine si minerale .. bla bla bla .

ingrediente : Dextroza, fructoza, maltodextrina )...) glutamo-lactat de magneziu, bicarbonat de sodiu, clorura de potasiu, citrat trisodic, oxid de zinc, arome alimentare, colorant.

post-16365-1274106777_thumb.jpg

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare este pe deplin raspunzator de sanatatea sa. sunt oameni care baga steroizi de cand erau de varsta mea si n`au nici la ora actuala, dupa multi ani, nicio problema(detectabila) de sanatate si sunt altii care de la o doza de proteine incep sa aiba crampe la stomac etc.

Editat de adrian9292
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.redis.ro intrati, faceti-va cont si comandati online..baietii trimit prin posta, fara niciun fel de adaos, indiferent cate produse comandati. se poate si prin curier, insa taxa e de 7 ron.

 

 

mda. sa cumparati batoane cu fibre vegetale ca daca incercati plantele va stricati la stomac. :peace:

am inteles ca si hormonul de crestere cabalin da rezultate bune pe culturisti. la fel si cancerul de hipofiza daca te prinde cu vreo luna inainte de concurs :moron:

 

edit. hai ma , pe bune ?

Isotronic-R : Este o bautura isotonica reconfortanta care contine si cele mai importante vitamine si minerale .. bla bla bla .

ingrediente : Dextroza, fructoza, maltodextrina )...) glutamo-lactat de magneziu, bicarbonat de sodiu, clorura de potasiu, citrat trisodic, oxid de zinc, arome alimentare, colorant.

 

 

fiecare este pe deplin raspunzator de sanatatea sa. sunt oameni care baga steroizi de cand erau de varsta mea si n`au nici la ora actuala, dupa multi ani, nicio problema(detectabila) de sanatate si sunt altii care de la o doza de proteine incep sa aiba crampe la stomac etc.

 

 

 

superb !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. sa cumparati batoane cu fibre vegetale ca daca incercati plantele va stricati la stomac. :D

am inteles ca si hormonul de crestere cabalin da rezultate bune pe culturisti. la fel si cancerul de hipofiza daca te prinde cu vreo luna inainte de concurs :)

 

edit. hai ma , pe bune ?

Isotronic-R : Este o bautura isotonica reconfortanta care contine si cele mai importante vitamine si minerale .. bla bla bla .

ingrediente : Dextroza, fructoza, maltodextrina )...) glutamo-lactat de magneziu, bicarbonat de sodiu, clorura de potasiu, citrat trisodic, oxid de zinc, arome alimentare, colorant.

 

:) :moron: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am inceput sa fac antrenament la picioare mai intens... vreau sa le mai ingros.Fac de 2 ori pe sapt presa, sanie biceps femural-presa,sanie si fandari.4 serii 11-8 repetari ... sper sa dea rezultate.azi am transpirat ca un caine, si umblam tremurand.

Geno nu prea fac pentru ca ma supara coloana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am inceput sa fac antrenament la picioare mai intens... vreau sa le mai ingros.Fac de 2 ori pe sapt presa, sanie biceps femural-presa,sanie si fandari.4 serii 11-8 repetari ... sper sa dea rezultate.azi am transpirat ca un caine, si umblam tremurand.

Geno nu prea fac pentru ca ma supara coloana

 

 

si pentru gambe?

mie imi intra perfect si bicepsul femural,pe linga alte grupe,la indreptari cu haltera.atit de bine,incit 3 zile am febra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, sa nu cazi in extrema cu 2 zile pe saptamana..te supraantrenezi si n`ai parte de crestere.

Eu iar trebuie sa-mi schimb antrenamentul pentru picioare, nu mai fac deloc febra musculara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac febra tot timpul... de ex luni am facut piept... inca am febra.

De fiecare data incerc sa progresez, sa fac mai intens, mai hardcore.Caut pozitia unde imi este mai greu sa fac, acolo unde e mai greu lucreaza cel mai bine... dar tot acolo doare cel mai tare.Si parca iti vine sa le arunci jos, dar totusi insisti si bagi repetandu-ti ca mai poti o bucata, poti mai mut.Si apoi te ridici rupt dar totusi cu un zambet de nesters :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca nu tragi destul de tare sa faci un pic de febra inseamna ca nu ai dat destul la antrenamentul ala!

 

Apropos de suplimente, desi sunt si eu tentat sa iau asa ceva, mai ales din alea de slabit. A primit pe mail un mega-articol in care erau analizate muuuuuuuuuulte produse de Mencinicopschi asta...sau cum naiba l-o chema, noul Guru al nutritiei!

 

Pe cine dracu sa mai crezi pe lumea asta? Daca apare un articol care zice ca Coca-Cola e rea, imediat o sa apara un studiu care o sa zica ca nu e rea,ca se exagereaza!

Daca apare un studiu care zice ca aspartamul e rau si cancerigen si ca daca se depaseste nu stiu ce doza o sa ne ia dracu, imediat apare un stiudiu care zice ca i-a indesat pe unii cu de 200 de ori doza aia letala si uite-i cum sunt tineri si zglobii si parca mai vivace ca inainte!

 

NOI PE CINE DRACU SA MAI CREDEM?!!!?? Oare omenirea asta nu mai are nici un pic de constiinta? Toti vor sa faca bani indiferent daca vand niste chimicale care ne pot imbolnavi?

 

Citind acel articol si vazand cam ce substante se folosesc acum la produsele care le gasim noi pe piata, pot eu sa mai cred ca batonul redis care imi promite ca e facut din chestii "naturale" nu e un amalgam de chimicale bagate acolo alandala???!!!!

 

Traim intr-o lume urata... :D

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa slabesti?

mananca sanatos.Batoanele sunt suplimente..alea le bagi in puls.Dar ai nevoie sa mananci, haleala care sa iti satisfaca pofta de mancare in mare.Oricum treptat se mai micsoreaza si stomacul si pofta mai dispare.Daca vrei sa iti propun un regim trimite-mi un pm cu adresa de ym si discutam acolo micile detalii.Poti sa incerci sa vezi iar daca nu da rezultate iti dau motorul cadou :D

Regim+antrenament potrivit+odihna= rezultat sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa slabesti?

mananca sanatos.Batoanele sunt suplimente..alea le bagi in puls.Dar ai nevoie sa mananci, haleala care sa iti satisfaca pofta de mancare in mare.Oricum treptat se mai micsoreaza si stomacul si pofta mai dispare.Daca vrei sa iti propun un regim trimite-mi un pm cu adresa de ym si discutam acolo micile detalii.Poti sa incerci sa vezi iar daca nu da rezultate iti dau motorul cadou :D

Regim+antrenament potrivit+odihna= rezultat sigur.

 

hai ca daca nu e asa dau io o bere cu prima ocazie cind vin la Oradea.

ia zi la neica ce propui.

nick-ul de ymsn .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic mai bine sa scrie programul de slabit direct aici, sa mai vada si altii, poate incearca. :laugh:

 

Eu programul de slabit if fac pt fiecare persoana in parte, in functie de metabolism,mod de viata,alimentatie...etc.Ce da rezultate in cazul tau poate nu da la alta persoana in aceasi masura.daca tot iti fac un progarm de genu prefer sa il fac cat mai bine.sper sa imi respecti decizia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu o intrebare, am luat cam 4-5 kg in aproape 3 luni de sala (sunt ectomorf) insa acum incepe show-ul in sensul ca voi incepe sesiunea si voi consuma mai multa energie, stres, etc asta insemnand ca sunt mari sanse ca sa slabesc perioada asta (s-a mai intamplat). Intentionez sa iau ceva proteine si fiindca in Iasi magazinele de profil sunt putine spre deloc, doar doua la numar daca nu ma insel si ambele cu produse de la promass, din motive de comoditate am ales sa cumpar proteinele de la sala unde lucrez, sala care este si reprezentant weider in Iasi.

 

Astfel am de ales intre Weider : http://www.weider.ro/shop/Mega-Mass-2000-3-kg---44p.html

si

MultiPower : http://www.multipower.de/produkte-professi...1&tx_ttnews[backPid]=62&tx_ttnews[tt_news]=406&cHash=e20e74f358 linkul de la multipower nu merge corect dar este vorba de Hyper Mass 3000 al doilea produs de sus de la stanga la dreapta

 

Preturile difera putin, weiderul fiind la aceeasi cantitate mai scump cu 40 RON, insa sunt dispus sa trec acest lucru cu vederea. As vrea sa stiu dupa caracteristicile prezente, specificatiile de acolo care dintre cele doua produse il recomandati?

Editat de Pijama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ajungi k gixxer trebuie munca multa, ani buni; lui i-au kuat 8 ...Cine vrea rezultate rapide nu poate ajunge acolo pe cale naturala. Eu lucrez la o sala de forta, cunosc fel de fel de oameni, un lucru e sigur: cei care nu sunt "naturali" au muuulte cosuri, sunt fff agitati si sfarcurile le sunt indreptate in jos pentru tot restul vietii, indiferent cate exercitii de piept ar face..it's not an option... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...