Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei care ii considera pe actorii astia ca fiind mari luptatori, ii rog sa gaseasca vreo diferenta intre cele doua stiluri de lupta:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EZb8tGo_LjE

 

Bine ca nu da ochii cu tine, ca ii aratai tu si lui Steven Seagal ce papagal este. Cat timp tu il cauti sa-i explici cine esti, el merge si le arata cate ceva baietilor din UFC. Culmea, aia chiar il iau in serios.

Intre noi fie vorba, am vazut aikido aplicat pe strada si chiar functioneaza. Chiar aveam in liceu niste colegi practicanti de aikido si ne prindeau aia de maini si puneau o presiune pe incheieturi de ne dadeau lacrimile.

Dar tu esti dat dreaq, nu mai e nimeni ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu chiar existi? E pe bune atata imbecilitate?

Cine s a referit aici la mine?

Tu cand nu ai argumente (si niciodata nu ai, ca tot ce folosesti sunt dogmele si pupatul balos de mosate) ataci persoana.

Atata poti si tu, vai steau ta.

 

Pai argumentele sunt clare. Nu le vezi? Tu vii cu povesti si eu iti arat negru pe alb ca vorbesti numai tampenii.

Si sa vorbesti despre atac la persoana ta, cand tu vii aici si ne jignesti pe toti, de la simpli useri la moderatori, cred ca este chiar nesimtire.

Mi-am dat seama ca pe acest topic dedicat culturismului, fitnessului si sportului in general, tu nu poti fi obiectiv, atata timp cat iti versi frustrarile de pe topicul ateistilor (pupatul balos der moaste) si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu ai observat, topicul de atei (nu ateisti, incultule) vs habotnici nu il frecventez, te las pe tine sa pupi icoanele si moastele.

Cat despre jigniri, i ai facut troaca de porci pe toti cei care au avut "nesimtirea" sa spuna undeva ca Harley nu e chiar icoana atotvenerata de niste flatulatii umane, dar argumente nu ai avut niciunde, doar ca atata stii tu, sa ii ataci pe cei care nu sunt din clanul tau.

Gandire de primitiv din pestera, daca individul din fata mea nu e ruda apropiata cu mine, trebuie distrus urgent, caci reprezinta o concurenta.

"Discutand" cu tine simt ca il respect tot mai mult pe Eugen Ghe, omul ala are larghetea sa admita ca fiecare are loc sub soare.

Tu, in nimicnicia ta, ne ai arde pe rug pe amaratii astia care nu avem si nici nu vrem Harley si pe cei care nu cred intr un barbos care a facut lumea si o supravegheaza nemilos de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce face Dolph Lundgren la 49 de ani... FITNESS.

 


» Post actualizat in 24 May 2015 15:45

In caz ca nu ai observat, topicul de atei (nu ateisti, incultule) vs habotnici nu il frecventez, te las pe tine sa pupi icoanele si moastele.

 

ATEÍST, -Ă, ateiști, -ste, adj. (Rar) De ateu, referitor la ateism. – Din fr. athéiste.
Sursa: DEX '09 (2009) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai spre deosebire de tine eu stiam asta. Adica stiam ca ambele variante sunt acceptate. Dar imi place sa folosesc varianta "ateisti", pentru ca astfel ateismul aduce mai mult a religie, lucru deranjant pentru voi. Uite ce am ajuns sa discutam aici...

 

Oftica-te! Si actorul Jean-Claude Van Damme iti da mucul cand vine vorba despre sportul de performanta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu reportul, Ciac Norris, ca vad ca practici sistemul!

 

Iti vine sa crezi sau nu, dar Chuck Norris chiar are habar cum arata un ring.

 

» Post actualizat in 24 May 2015 18:14

Ati luat-o razna.Vedeti ca exista topic de arte martiale pe forum.Discutiile au fost aceleasi...deja vu.

 

Pai nu discuta nimeni aici despre artele martiale. Aici se discuta despre fitness.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea ala in rosu nu a vrut sa-l mascareasca mai tare pe Dolf. Oricum, putea sa-i stinga lejer lumina inca din primul minut al luptei, dar nu s-a dorit un asa deznodamant probabil. Dolf e fake...

See

Imi cer scuze insa aici te alaturi celor care bat cu succes campii.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dolph_Lundgren

 

Si in cazul in care nu stii ce inseamna Kyokusin Karate, da un search pe wiki, gasesti acolo.

Meanwhile te ajut cu un video

https://youtu.be/UiKcMxSt1R

Si unul din favoritii mei,cand vine vb de Kyokusin, Lechi Kurbanov

Iti spun de Kyokusin pt ca Dolph e 3rd degree black belt in.stilul asta. Un stil care a dat campioni atat in K1 (kickbox - Andy Hug) cat si in UFC (mma - George St Pierre)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu contest scoala de karate si nici campionii pe care i-a dat, dar tehnica lui Dolph (in box cel putin) nu se ridica nici macar la nivel de diletant. De la postura pana la deplasare si lovituri. Imi aduce aminte de M. Rourke (altfel, unul din actorii mei preferati). Poate o fi de vina varsta (desi meseria nu se uita), dar arata clipuletul ala oricarui om care stie cu ce se mananca si o sa-ti zica cam aceleasi lucruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe, cine stie cati banuti o fi luat Dolphie...tinand cont de priza pe care o are la rusi... Si eu cred ca nu ar fi rezistat o repriza, dar...

Peste mai putin de 3 sapt va fi meciul anului

http://www.mmaweekly.com/cain-velasquez-vs-fabricio-werdum-headline-ufc-188-in-mexico-city

http://www.ufc.com/schedule/event?id=


» Post actualizat in 25 May 2015 05:42

http://www.ufc.com/event/UFC188

Editat de shrek1974
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea ala in rosu nu a vrut sa-l mascareasca mai tare pe Dolf. Oricum, putea sa-i stinga lejer lumina inca din primul minut al luptei, dar nu s-a dorit un asa deznodamant probabil. Dolf e fake...

 

In primul rand eu am pus filmuletele astea ca o referire la fitness.

In al doilea rand am vrut sa arat ca, contrar asteptarilor, actorii astia din filmele de actiune chiar au ceva cunostinte in domeniul sportului si o foarte buna conditie fizica.

Nu este usor, la 49 de ani (cat avea Dolph la data meciului), sa duci 5 reprize intr-un meci serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand eu am pus filmuletele astea ca o referire la fitness.

In al doilea rand am vrut sa arat ca, contrar asteptarilor, actorii astia din filmele de actiune chiar au ceva cunostinte in domeniul sportului si o foarte buna conditie fizica.

Nu este usor, la 49 de ani (cat avea Dolph la data meciului), sa duci 5 reprize intr-un meci serios.

Ai pus numai filmulete cu pionieri ai artelor martiale, dupa ce Bruce Lee a introdus artele martiale maselor, cand restul lumii era la nivelul boxului englezesc. Intre timp totul a evoluat. Ei poate ca au avut intr-adevar un bun nivel de fitness si pentru niste actori se miscau bine, dar parerea mea e ca au introdus un mod gresit de a vedea bataile si luptele in general, un mod periculos si neadevarat.

 

Ceea ce se vede perfect in momentul in care au un oponent real si nu le mai iese nimic din ce fac ei in 2 timpi si 3 miscari in coregrafia din filme.

 

UFC,MMA, acolo este din pacate adevarul, nu e foarte frumos de privit dar asa arata lupta reala.

 

https://www.youtube.com/watch?v=g0kvb5AwMsU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus numai filmulete cu pionieri ai artelor martiale, dupa ce Bruce Lee a introdus artele martiale maselor, cand restul lumii era la nivelul boxului englezesc. Intre timp totul a evoluat. Ei poate ca au avut intr-adevar un bun nivel de fitness si pentru niste actori se miscau bine, dar parerea mea e ca au introdus un mod gresit de a vedea bataile si luptele in general, un mod periculos si neadevarat.

 

Ceea ce se vede perfect in momentul in care au un oponent real si nu le mai iese nimic din ce fac ei in 2 timpi si 3 miscari in coregrafia din filme.

 

UFC,MMA, acolo este din pacate adevarul, nu e foarte frumos de privit dar asa arata lupta reala.

 

https://www.youtube.com/watch?v=g0kvb5AwMsU

 

Ce pregatire fizica iti trebuie pentru a avea o asemenea cadenta a loviturilor si a rezista unor asemenea meciuri... Fitness!

Imi pare rau ca trebuie s-o spun, dar culturismul este mai mult o arta a construirii unui trup impresionant si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD, ca de obicei, habar n-ai ce vorbesti.

Sunt discipline complet diferite.

Este gresit sa consideri ca masa musculara inseamna ca doar esti mare si atat...

Dar, "de afara" este mai confortabil sa faci presupuneri stupide.

 

Arta construirii unui corp impresionant nu se poate face doar tragand de fiare... dar, ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD, ca de obicei, habar n-ai ce vorbesti.

Este gresit sa consideri ca masa musculara inseamna ca doar esti mare si atat...

Dar, "de afara" este mai confortabil sa faci presupuneri stupide.

 

Arta construirii unui corp impresionant nu se poate face doar tragand de fiare... dar, ma rog...

 

"Ca de obicei" facand referire la topicul ateistilor. Ma urmaresc frustrarile voastre peste tot.

Masa musculara nu inseamna ca doar esti mare si atat. De cele mai multe ori inseamna ca esti si mai greu (in sens negativ).

 

Asa e, arta construirii unui corp impresionant nu se poate face doar tragand de fiare. Mai trebuie sa bagi si niste "chestii" in tine. Tocmai de aceea culturismului ii este mai greu sa fie considerat sport. Pana la urma este mai mult un concurs de frumusete corporala obtinuta prin orice mijloace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene HD, lasa-ma cu supozitiile tale...

cand trageam eu de fiare tu nici nu stiai cum se scrie bodybuilding pe foaie...

Ia arunca tu o privire pe pagina 40 a acestui topic, ca sa lamurim problema asta...

Am practicat 8 ani de zile culturismul, prietene... nu-mi spune mie cum e cu trasu lde fiare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...