Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

hahaha tare :) sotia mea e cam pe aceasi traiectorie :)

Tractiunile cum le faci? Eu ma las sa atarn complet dupa care ma ridic cu barba peste bara; cand ma las jos o fac controlat...dupa care o iau de la capat...ma las sa atarn 1 sec si ma ridic...fac 8-10 tractiuni la modul asta (primul set...si pt ca alternez de obicei cu alt exercitiu, scad nr de repetari pana pe la 5-6 la ultimul set).

Tractiunile vin de obicei dupa indreptari sau impins la piept. Eu nu urmaresc masa ci forta si rezistenta (pt BJJ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Depinde de set si de priza. Lucrez si cu priza largă, si apropiată, si asimetrica si alternativa. Nu toate prizele permit ridicarea deasupra barii. Cand merg pe volum sau agat greutate mare nu intind complet brațele jos, păstrez o semi-contractie.

Eu ma antrenez la Worldclass Promenada, unde au un cadru de antrenament functional care se numește Queenax. Bestiala inventie. Poti face pe el tracțiuni in foarte multe feluri.

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu la Queenax...not bad at all...dar nu vad unde e revolutia. E intr-adevar foarte facil ca sistem de lucru insa principiile sunt aceleasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranță, la 4 secunde pe urcare si 4 pe coborare :). La 8 secunde pe repetare nu cred că rezist 8 repetari :)

Nu chiar! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic de spus despre fizicul impresionant, DAR pentru mi se pare fantastic cum ii rezista incheieturile mainii si cele ale umarului pozitiile in care sta!


» Post actualizat in 06 Mar 2015 10:29

Nimic de spus despre fizicul impresionant, DAR pentru mi se pare fantastic cum ii rezista incheieturile mainii si cele ale umarului pozitiile in care sta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umărul rezistă, la câte fascicule întreţesute sunt pe-acolo. Cu tracţiuni şi flotări la paralele îl faci relativ rapid să reziste. Mie la băieţii ăştia mi se pare în schimb fascinantă musculatura zonei de mijloc - abdomen şi spate, care rezistă la nişte pârghii enorme. Şi asta datorită faptului că îşi antrenează şi muşchii profunzi, nu doar cei de suprafaţă. Pătrăţele de bine de rău am şi eu, dar n-am nicio şansă să fac ce face băiatul ăla, cel puţin nu în viitorul apropiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lucrul/antrenamentul cu propriul corp este eficient si simplu de aplicat...serii de flotari, combinate cu abdomen si genoflexiuni cu o haltera medie sunt excelente pentru definirea unui corp frumos, nu vorbim de anumite grupe si patratele.... Asiaticii in antrenamentele de arte martiale foloseau si folosesc in prezent propriul corpul in exercitiile pentru dezvoltarea forte si a vitezei loviturilor. Trupele Cobra si SAS aplica aceste metode_1 flotare+1 geno+ 1 abdomen pana la 25 si inapoi pana la 1...la inceput mai greu, dupa aceea se face totul intr-un timp cat mai scurt, este un tur de forta si dezvoltare a vitezei de reactie, antrenament care da roade. Fara energizante..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne spui de shaolini si "fara energizante", e clar...

Adica...explica-te, sa te aud ce mai debitezi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu explic nimic, scopul acestui sport nu este sa ajungi sa faci o infinitate de repetari cu greutatea propriului corp, asta nu e progres, e plafonare rapida.

Cat despre "fara energizante", placa cu "prafurile" si "proteinele" daunatoare e fumata demult.

Poti da drumul la debitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai vreo treaba cu sportul asta, sau postezi de dragul de a trece ziua si a face ceva..serios poate ne spui ceva ce este interesant ..ceva despre tine si acest sport, vorbesc de arte martiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca ai orbul gainilor, esti pe topicul numit "Culturism si fitness", nu la "BrusLi il bate pe Van Dam si pe Ciac Norris".

Esti mai limitat decat dadeai impresia, esti total offtopic si tot tu zbieri ca esti jignit.

Du te la topicul cu bateriile si contrazice te cu ceilalti sau la alea cu shaolini imbatabili si lasa ne cu fiarele noastre si "proteinele" care ne distrug ficatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca ai orbul gainilor, esti pe topicul numit "Culturism si fitness", nu la "BrusLi il bate pe Van Dam si pe Ciac Norris".

Esti mai limitat decat dadeai impresia, esti total offtopic si tot tu zbieri ca esti jignit.

Du te la topicul cu bateriile si contrazice te cu ceilalti sau la alea cu shaolini imbatabili si lasa ne cu fiarele noastre si "proteinele" care ne distrug ficatul.

Deci are dreptate moderatorul cand ti-a spus ca este un gura mare pe forum si pus pe scandal si jigniri, la nivelul tau mediocru si analfabetism precoce, nu are nimeni ce sa-ti faca. Daca citeai mai bine, dar nu intelegi ca este probabil un burtos si nu ai legatura cu sportul, exista o legatura in fitness arte martiale si forma corpului... nu este niciun off topic, poate in mintea ta....si ce zici cum este vremea prin Oradea bai gutule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea e frumoasa, tocmai ma pregatesc sa beau un shake cu "proteine", sa fiu sigur ca afectez definitiv ficatul si eventual si potenta, geniule.

Te bagi ca musca in ala care pute pe un topic unde s a cam depasit nivelul flotarilor si spaimelor cauzate de ignoranta Evului Mediu, legate de suplimentele nutritive.

Hai cu reportul, Ciac Norris, ca vad ca practici sistemul! Iar cu "modelatorul" ala semisenil care se trezeste odata la 2-3 saptamani sa vada ce mai e nou pe la vanzari te poti pupa bot in bot, din partea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea e frumoasa, tocmai ma pregatesc sa beau un shake cu "proteine", sa fiu sigur ca afectez definitiv ficatul si eventual si potenta, geniule.

Te bagi ca musca in ala care pute pe un topic unde s a cam depasit nivelul flotarilor si spaimelor cauzate de ignoranta Evului Mediu, legate de suplimentele nutritive.

Hai cu reportul, Ciac Norris, ca vad ca practici sistemul! Iar cu "modelatorul" ala semisenil care se trezeste odata la 2-3 saptamani sa vada ce mai e nou pe la vanzari te poti pupa bot in bot, din partea mea.

Asa cand nu ai ce face...incepi scandalul, report sigur ceva special ....close vs near

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca ai orbul gainilor, esti pe topicul numit "Culturism si fitness", nu la "BrusLi il bate pe Van Dam si pe Ciac Norris".

Esti mai limitat decat dadeai impresia, esti total offtopic si tot tu zbieri ca esti jignit.

Du te la topicul cu bateriile si contrazice te cu ceilalti sau la alea cu shaolini imbatabili si lasa ne cu fiarele noastre si "proteinele" care ne distrug ficatul.

 

Ne cunoastem ? chiar nu imi aduc aminte te TINE...oricum pe oamenii de genul acesta ii elimin rapide din memorie..Ai sarit calul baiatul... ce crezi ca daca ai 4188 de postari ai dreptul sa te agati de oameni aiurea, vad ca ai tupeu si cu moderatorul...esti tare in "clanta'" .... Vrei sa-ti dau posibilitatea sa-ti demonstrezi capacitatile reale? Eu sunt deschis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.fansshare.com/gallery/photos/10775548/ph-tattoo/

Brock Lesnar, de exemplu.

Sau cam toti profesionistii in MMA, K1 etc. unde conteaza forta si rezistenta, nu coregrafia, trag serios de fiare, nu fac exclusiv circuite de flotari si geno. Plus suplimentatie si medicatie.

Diferenta e ca acesti luptatori apeleaza la cultursm pentru ca au nevoie in sportul lor, pentru a si imbunanati performantele, dar culturistii nu apeleaza la lupte decat daca au chef sa dea bine cu pumnul.

Cat despre aberatiile tale, dedant, cand vii pe aici anunta ma.

post-10515-0-51214200-1426416852_thumb.png

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine da-ne exemple de practicanti de arte martiale cu niste fizicuri impresionante,dar care sa nu fi facut fiare,doar exercitii specifice artelor martiale.Sa vedem cum arata! :D

Cunoste-te, cauta-te pe tine insuti si pe urma imprumuta altceva de la altcineva, a fost deviza lui Bruce Lee, o deviza asiatica veche, maestru s-a antrenat 90%( a folosit bara, scandura inclinata si trepiedul) cu propriul corp..pentru loviturile de picior(Yoko tobi geri, Mae tobi geri, mae geri) folosea papucii grei de lemn cu talpa metalica legati cu sireturi de piele. Corpul lui Lee toti il stim, a fost un maestru cu cele mai rapide lovituri de mana si picior, corp frumos, impresionant d.p.d.v al definirii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoste-te, cauta-te pe tine insuti si pe urma imprumuta altceva de la altcineva, a fost deviza lui Bruce Lee, o deviza asiatica veche, maestru s-a antrenat 90%( a folosit bara, scandura inclinata si trepiedul) cu propriul corp..pentru loviturile de picior(Yoko tobi geri, Mae tobi geri, mae geri) folosea papucii grei de lemn cu talpa metalica legati cu sireturi de piele. Corpul lui Lee toti il stim, a fost un maestru cu cele mai rapide lovituri de mana si picior, corp frumos, impresionant d.p.d.v al definirii...

 

Tu esti totalmente redus. Pe BrusLi daca il bagi in ring nu rezista nici o repriza in fata unui profesionist actual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti totalmente redus. Pe BrusLi daca il bagi in ring nu rezista nici o repriza in fata unui profesionist actual.

Vezi, exact ce ti-am spus la inceput si te-am intrebat...ai vreo legatura cu sporul acesta, ai intrat vreo data in viata ta intr-o sala de arte martiale, ai participat macar ca spectator la un antrenament? Iti place sa te faci vazut...te rog inceteaza...oricum nu te mai reabilitezi in fata mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...