Sari la conținut

2 mai 2006 - Accident La 270km/h


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

si pana la urma din toate aceste intamplari tragice intelege cineva ceva..?

intelege cineva ca nu intodeauna trebuie sa te bazezi pe fier si pe stiinta de a conduce un motor, indiferent de experienta acumulata..

intelege cineva ca viteza maxima legala de cele mai multe ori i-ti poate salva viata, sau este doar un "indiciu" pt "conservari" si nu se aplica la 2 roti?

intelge cineva ca trebuie sa conduca preventiv, ca trebuie sa se gandeasca si la cei pe care ii lasa in urma daca se intampla ceva?

tare mi-e teama ca dupa cateva zile nimeni nu-si va mai aduce aminte, din pacate, si v-om mai citi de accidente ce nu trebuiau sa se intample, daca..

pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma io tot de parere is ca ai o problema grava la cap....ai avea curaju sa ii spui fam. lui in fata ca ii mai bine asa ca daca nu era rau de el? a? ai avea curaj....sau nu....tu daca ai avea un copil si ar patii ce a patit el....si ti-ar zice cineva "lasa ca mai bine ii asa ca daca nu facea puscarie sau mai stiu io ce..."gandest ca un copil....sau cred ca esti un copil.....stii io zic sa nu ne mai certam pe Topicu asta ca nu de aia l-am deschis....mai bine nu mai scrie nimeni nimic aici pt. GATA sau dus....nime si nimic nu mai poate face nimic sa ii aduca inapoi...comentarile la adresa lor sunt de prisos....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma din toate aceste intamplari tragice intelege cineva ceva..?

Până acum am înţeles că au murit 3 oameni, probabil din cauza celui ce conducea motocicleta ("neadaptare la condiţiile de drum"), există copii orfani şi femei văduve şi oameni care se ceartă pe forum pe tema vinovăţiei sau sanctităţii motociclistului.

 

Practic el i-a băgat în pământ şi asta e ce rămâne ca realitate: fără o motocicletă în cap ţăranul trăia şi azi, nevasta lui nu era văduvă şi copiii nu erau orfani. Şi motocicleta nu i-a căzut în cap din cer.

 

Rubrica de accidente avea ca scop să învăţăm din ele: am învăţat ce tragedii se pot isca din accidente moto.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELLO!

Pentru AKAIONUT...cred ca nu ai inteles nimic din ceea ce vroiam sa spun...departe demine gindul de a lua apararea celor 2 de pe motor,dar nici nu doream sa acuz pe cineva.Ceea ce am postat eu a fost o simpla constatare. La inmormintarea celui care a murit pe cimp poate mergeam, dar cred ca eram linsat in prima clipa in care apaream cu un motor acolo.

CONCLUZIE: viteza nu duce la nimic bun (asta este sigur)

Stimate domn Ionut, te rog pe viitor sa te gindesti de 2 ori inainte sa postezi tot felul de "semne cu degetul"

Multumesc.Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: As dori un administrator sa inchida Topicul asta....deja se cearta lumea aici...si nu ii bine...nu de asta a fost deschis....a fost deschis pt. ami exprima durerea din suflet la aflarea acestei cutremuratoare vesti....si pt. restu care nu stiu va spun io ca Edi2004edi a fost cu ei....il stiu are un kawa verde....asa ca are dreptate ce spune si il cred ca nu ar vrea sa mai povesteaca COSMARUL care a fost acolo :) asa ca va rog TERMINATI :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Edi daca tot te-ai pus sa postezi aici uitate ca am scris....ca asa am auzit seara vorbindu-se la spital... asa ca am postat ce am auzit....mi-am cerut scuze ca dupaia am aflat ca nu era asa treaba nici cu viteza nici cu motoru care nu era un fapt chiar asa de importat....itzi inteleg si tie supararea....dar GATA asa am auzit asa am scris si daca vrei imi mai cer inca o data scuze: SCUZEEE!!! Eu pe Casa il stiam f. bine nu pe Fara....asa ca nu stiam exact de unde avea motoru....asa ca va rog lasati jignirile si nu mai tot invartiti cutitu in rana....ei sau dus...mie sincer nici acum nu imi vine sa cred....dar.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor.. sunt 3 morti.. odata ce au murit nu mai conteazacine a fost legal de vina, in acest sens nu se mai poate face nimic

daca intelegeti ca: neatentia, viteza mai mare decat trebuie, neasigurarea, nepurtarea echipamentului de protectie, neingrijirea motorului, si alte cauze ce pot duce la accidente (nu ma refer la cazul de fata) va poate pune in pericol viata si va face sa purtati echip[ament, sa mergeti mai incet, sa va asigurati si sa prevedeti pericolele neasigurari celuilalt, este un lucru castigat...

din toate aceste accidente daca cineva invata ceva, eu zic ca este un lucru bun, macar un om mort in minus, si asta conteaza enorm, pt ca puteti fi dvs cel ce scapa sau un prieten apropiat,..

daca va certati si gasiti scuze, nu cred ca va invata nimeni nimic benefic.

http://www.informatia.ro/Article171422.phtml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata ce au murit nu mai conteazacine a fost legal de vina, in acest sens nu se mai poate face nimic

Ba da, întreabă un jurist. Familia victimei (țăranul de pe câmp, după cum se zvoneÂşte) poate cere despăgubiri. De la cel care l-a ucis din culpă, care deÂşi mort poate avea bunuri valorificabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva ce nu-mi place la forumul asta...tot timpul se formeaza tabere si apar discutii in contradictoriu, certuri...

Parerea mea..Ceea ce s-a intamplat m-a intristat si nu pot spune decat "Odihneasca-se in pace cei trei !" si "Doamne fereste!"...Nimeni nu a dorit sa se ajunga la asta ...poate doar Dumnezeu...

E in zadar sa judecam noi ce s-a intamplat si nici nu putem...Fiecare invata ce vrea din acest nefericit caz...Mi se pare inuman sa judeci o persoana care nu mai e printre noi...

Asta e doar parerea mea si sper sa nu derajez pe nimeni!

Inca o data R.I.P :moto: :ok: :)

Bafta si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva ce nu-mi place la forumul asta...tot timpul se formeaza tabere si apar discutii in contradictoriu, certuri...

Parerea mea..

 

Totul a inceput de la un trombonist care a afrimat ca era un accident, la 270 ora, si ca a explodat motorul..si nu ori ce fel de motor cii un hayabusa.. fara a avea la baza o informatie corecta!!! (10 pagini) etc.. etc..

Deci inainte sa incepem un post totusi ar fi bine sa se informam cat de cat, si sa nu furnizam informatii eronate!!!

 

p.s. busa nu a explodat!!!

 

 

R.I.P.

 

Groaznic ce sa intamplat..si eu sunt familist si am si un bebe..nici nu pot imagina ce se intampla daca odata nu mai ajung acasa!!!

Daca te omori singur ok..asta este!! Dar nu e voie sa sufere oameni nevinovati pentru greselile noaste!!!

 

R.I.P.

:moto: :ok: :) :blink: :crack: :crack: :crack: :lol: :moto: :haha: :pow: :ok: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: Nagy Arpad :ok: daca nu ai fost in seara aia la spital nu vorbi.....asa vorbeau totzi ca o explodat motorul....si asa am scris....cu toate ca nu prea credeam dar.....dupaia am aflat varianta adevarata....si mi-am cerut SCUZE pt. ca am postat prostii la inceput...dar daca totzi vorbeau asa?...asa ca laso mai usor cu trombonisti....mie unu dintre ei mi-a fost prieten bun....nici acum nu imi vine sa cred ce sa intamplat:( ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :ok: :) :blink: R.I.P. :crack: :crack: :crack: :lol:

 

Noi incercam sa sensibilizam lumea si sa aratam ca exista si motociclishti in trafic shi... Ne omoram singuri!

Fereasca Dumnezeu de asha ceva. Eu cred ca ar trebui totushi sa mai shi askultam de cei cu experientza (ioz incepator). Nu dejaba zic ei ca ar trebui sa merem mai incet shi mai cu kap.

Fereasca cel de sus de asha ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :crack: :crack: :crack: R.I.P. :lol: :moto: :haha: :pow:

 

Noi incercam sa sensibilizam lumea si sa aratam ca exista si motociclishti in trafic shi... Ne omoram singuri!

Fereasca Dumnezeu de asha ceva. Eu cred ca ar trebui totushi sa mai shi askultam de cei cu experientza (ioz incepator). Nu dejaba zic ei ca ar trebui sa merem mai incet shi mai cu kap.

Fereasca cel de sus de asha ceva!

Deci daca as afla cine is aia le-as da foc la masini si la casa....pe ei as prefera sa ii chinui un pic mai mult :moto: :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce naiba va certati sa va contraziceti atat...am avut un post care descria cu amanunt tot ce s-a intamplat...nu mai faceti presupuneri si nu va mai dati cu parerea aiurea...nu are nici un rost.

Acum ca au murit...nu mai avem ce sa facem...nici lor...nici taranului acela...Dumnezeu sa ii odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNTETI JALNICI... :moto: citind pe cineva "ce uoameni"...este suficient sa va exprimati durerea ...asta daca aveti suflet,sentimente,inima "chestii' de genul asta...si sa lasati comentariile acide de cacao deoparte!

Sincere condoleante familiei,prietenilor si celor care i-au cunoscut...R.I.P :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...