Sari la conținut

I-mi Cumpar Ims!


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

chiar acuma m-a anuntat un prieten ca a patit exact cum am patit si eu!!! de la o benzinarie un idiot a iesit in fata lui (ca in cazul meu) si fara nici macara sa se atinga de frana a iesit de la tabla STOP!!!!

asa ca baieti buni, am ajuns la concluzie!!! si asta spun foarte serios!

 

mai am rate la moptor pana in iulie, dar cum am treminat, i-mi cumpar un IMS vechi si stricat, abia sa mearga, si Doamne feri' ce bare si fiare o sa pun pe ea.

 

VORBESC FOARTE SERIOS!!!

 

cine iese in calea mea, i-mi si ridic picioarele si le pun pe volan, sa intru in fiecare bou, care nu acorda prioritate.

 

Aveti grija oameni buni cu masini, care nu circulati regulamentar, ca va distrug, si nu ma intereseaza, nici daca va nenorocesc pe viata!!!!!!!!

 

asaceva nu se mai poate! daca suntem pe 2 roti, deja tre' sa iesim pe strada in fiecare zii cu frica de moarte in noi!

 

NA las' ca rezolv io....

 

vcitor-ORADEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Omule, calmeaza-te!

Io mi-am luat papuc, exact asta fac si io de un an si ceva: DAU in ei fara mila!

Chestia e ca io ii prind FOARTE rar cu papucu, ai dreacu s-au invatat sa se fereasca de mine :moto:

Degeaba te agiti, ca se vor feri ca mustele din calea ta! Io initial am vrut un aro 244 sau 243 da e bun si papucu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabii! :moto: n-as fii gandit ca mai sunt oameni ca mine... dar bun venit in clubul "nebunilor"!

 

oricum nu-mi strica visurile!!! lasa-ma sa-mi imaginez cum intru intr-un audi nou nout pana la cutia de viteza :))))

 

sa nu credeti ca-s rautacios, dar nu mai suport, ca in fiecare zi, cand ies cu motorul, cel putin de 2-3 ori a-s avea ocazia sa mor, daca nu m-as lasa de dreptul meu sa treaca boul cu masina... ca doar el nu pateste nimic... :ok:

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]i-mi cumpar un IMS vechi si stricat[...]

Nu pot decat sa-ti urez succes la vanatoare cu o singura remarca: esti sigur ca poti suporta consecintele? :) Oricum sunt si eu curios: ce naiba este un IMS? :ok:

 

Asfalt uscat! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite IMS-ul :moto:

 

am cautat una pe net :ok:

numa' ca asta e facut frumos, eu iau una care nu se mai vede de jeg si ulei! hehehe....

post-4838-1146649919_thumb.jpg

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de posibilitati , nu trebuie sa o alegi tocmai pe asta si sa stai pe la politie si sa dai declarati ca ala nu ti-a dat prioritate sau mai stiu eu ...

 

Ori ai un pic de curaj, sa le rupi oglinzile sau se le dai un picior in portiere sau sa te dai jos dupa motor si sa te duci la ei sa le dai o flegma peste fata sau de ce nu : o palma daca e fata ,un pumn daca e barbat ?

 

Curaj .. Si iti spun eu , nu se vor duce la politie sa te declare sau mai stiu pe ce motiv, sunt multe proceduri de urmat , cine isi mai permite sa stea pe la politie ?

 

Si inca ceva , incearca sa iti faci prieteni (politisti) ca te pot scapa intr-o buna zi de o situatie naspa.

 

 

Iar tot cu ocazia asta, iti voi spune sincer ca data viitoare vor avea mai multa grija .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar acuma m-a anuntat un prieten ca a patit exact cum am patit si eu!!! de la o benzinarie un idiot a iesit in fata lui (ca in cazul meu) si fara nici macara sa se atinga de frana a iesit de la tabla STOP!!!!

asa ca baieti buni, am ajuns la concluzie!!! si asta spun foarte serios!

 

mai am rate la moptor pana in iulie, dar cum am treminat, i-mi cumpar un IMS vechi si stricat, abia sa mearga, si Doamne feri' ce bare si fiare o sa pun pe ea.

 

VORBESC FOARTE SERIOS!!!

 

cine iese in calea mea, i-mi si ridic picioarele si le pun pe volan, sa intru in fiecare bou, care nu acorda prioritate.

 

Aveti grija oameni buni cu masini, care nu circulati regulamentar, ca va distrug, si nu ma intereseaza, nici daca va nenorocesc pe viata!!!!!!!!

 

asaceva nu se mai poate! daca suntem pe 2 roti, deja tre' sa iesim pe strada in fiecare zii cu frica de moarte in noi!

 

NA las' ca rezolv io....

 

vcitor-ORADEA

 

SUNT ALATURI DE TINE!

 

Am inceput deja de azi, am zgariat 2 masini cu cheia pt ca erau parcate cu nesimtire in paralel cu masina mea in asa fel incat sa nu pot iesi din parcare. Pai nu? Vii si vezi ca nu ai loc si parchezi in paralel, treaba aluia cum iese de acolo, poate ii naste nevasta sau ii moare cineva in brate ca nu poate sa iasa sa il duca la spital. Asa ca mi-am exprimat artistic niste ganduri pe portiere cu cheia si am luat metroul spre casa... As da si peste aia care nu acorda prioritate sau care intra cu nesimtire INVERS pe sens unic, dar am matiz, si cred ca as suferi eu mai mult decat un taran cu o Toyota Land Cruiser sau un Jeep Grand Cherokee, nu de alta, dar m-ar da la o parte de pe parbriz cu stergatoarele... dar imi iau eu o LADA!!! 10 milioane si faci pagube cu ea de 1 miliard la gipane! Eu zic ca merita! :moto:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tii minte, Victor, cind am discutat la Bela la garaj de ideea asta?! Pe bune ca tre' facuta, si n-au decit sa mearga sa alerge pe unde vor ei cu asigurarea, dobitocii dracului. Merge cred si cu o rabla de dacie cu un crash-bar solid montat in fata.

Cine a avut accident? Sper ca e ok motociclistul.

 

Luci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am inceput deja de azi, am zgariat 2 masini cu cheia pt ca erau parcate cu nesimtire in paralel cu masina mea in asa fel incat sa nu pot iesi din parcare. Pai nu? Vii si vezi ca nu ai loc si parchezi in paralel, treaba aluia cum iese de acolo, poate ii naste nevasta sau ii moare cineva in brate ca nu poate sa iasa sa il duca la spital. Asa ca mi-am exprimat artistic niste ganduri pe portiere cu cheia si am luat metroul spre casa... As da si peste aia care nu acorda prioritate sau care intra cu nesimtire INVERS pe sens unic, dar am matiz, si cred ca as suferi eu mai mult decat un taran cu o Toyota Land Cruiser sau un Jeep Grand Cherokee, nu de alta, dar m-ar da la o parte de pe parbriz cu stergatoarele... dar imi iau eu o LADA!!! 10 milioane si faci pagube cu ea de 1 miliard la gipane! Eu zic ca merita! :)

 

Ry.

 

Nu-i frumos ce ai facut , sa zgari masina cu cheia, pot spune ca si eu mi-am gasit masina in parcare zgariata,dar nu pt parcare aiurea ,nici acuma nu stiu vinovatul si de ce mi-a facut asta, sti ce sentiment e sa iti vezi masina zgariata ? Sunt alte metode , mai intai incearca sa o rezolvi cu frumosul ... mie chestia asta cu zgariatul e :moto: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu va doresc sa va gasiti masina vandalizata ca nevasta nu a stiut sa o parcheze corect sau sa intre unu cu papucu intentionat in masina nevestii care a gresit sau nu a vazut un semn de circulatie.

 

Cati ani aveti oameni buni ?!.... Pestera e mult mai aproape se pare decat civilizatia pentru tara asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i frumos ce ai facut , sa zgari masina cu cheia, pot spune ca si eu mi-am gasit masina in parcare zgariata,dar nu pt parcare aiurea ,nici acuma nu stiu vinovatul si de ce mi-a facut asta, sti ce sentiment e sa iti vezi masina zgariata ? Sunt alte metode , mai intai incearca sa o rezolvi cu frumosul ... mie chestia asta cu zgariatul e :moto: :ok:

 

E o diferenta: nu ma apuc sa zgarii o masina cu cheia pt ca e mai lucioasa ca a mea, o zgarii pt ca e pusa in strada, in paralel cu randul de masini parcate si in asa fel incat sa nu pot iesi de acolo. Am stat 1/2 ora sa vina cineva, ca am presuspus ca a avut omul o urgenta si a lasat masina acolo si se intoarce in 10 min. Aiurea! De unde atata? Dupa 1/2 ora m-au apucat spumele si am lasat o urma cat nesimtirea omului... Oare el s-a intrebat daca eu ratez vreo intalnire importanta de afaceri? Sau daca trebuie sa ajung urgent undeva? Trebuia sa stau 3 ore pana binevoia el sa isi mute masina de acolo? La mitocanii raspundem cu mitocanii, altfel o sa repete miscarea si maine si poimaine, ca o sa creada ca asa e normal...

 

Si eu va doresc sa va gasiti masina vandalizata ca nevasta nu a stiut sa o parcheze corect

Nu e vorba ca nu a stiut sa parcheze corect, masina nu era un pic stramba in parcare, era pur si simplu paralela cu sirul de masini parcate langa bordura. Pusa cu nesimtire IN STRADA in plina zi aglomerata in Bucuresti! Ce naiba, o sa facem o mare parcare din orasul asta si nu o sa mai circulam deloc, nu?

 

Din Bedrock,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAFTA!!! Spor la vanatoare. Am incercat si eu sa lovesc cu dacia cativa dobitoci care circulau pe contra-sens, nu acordau prioritate & shit. Dar nu am avut bafta asta, :moto:(. Astia parca se ascund atunci cand ai tu ganduri ucigase si te pocnesc fix cand nu te astepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mitocanii raspundem cu mitocanii, altfel o sa repete miscarea si maine si poimaine, ca o sa creada ca asa e normal..

radu, esti tu sigur ca bizonul a inteles de ce i'ai facut gravura pe conserva?

LEGE aplicata la sange, asta trebuie in tara asta bananiera. avem legi (nu discut daca mai mult sau mai putin bune) insa nu prea le aplica mai nimeni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radu, esti tu sigur ca bizonul a inteles de ce i'ai facut gravura pe conserva?

LEGE aplicata la sange, asta trebuie in tara asta bananiera. avem legi (nu discut daca mai mult sau mai putin bune) insa nu prea le aplica mai nimeni..

 

Eu sunt destul de convins ca va intelege, ca la cati au trecut pe strada si nu puteau sa circule de el, cred ca se nimereste unul sa ii comunice ganduri de bine si cand o sa vina sa isi ia masina de unde a lasat-o. Sigur, puteam sa chem politia, sa vina sa constate, sa cheme o unitate dotata cu aparatura optica (masina cu radarul) sa pozeze contraventia si sa ii dea 300.000 amenda pt parcare aiurea. Desigur, in tot acest timp dobitocul_ putea sa apara, sa ia masina de acolo si sa nu plateasca nimic. Acum macar o sa piarda si el timp cu masina in service, ca probabil avea Casco, tot cat am pierdut si eu ca nu mi-am putut folosi masina ca mi-a blocat-o el. Eu atat am de spus, si daca voi mai avea ocazia, o sa procedez oricat de dur va fi nevoie. Zilele trecute taica-miu era sa ia bataie de la niste smecheri cu un BMW care intrasera invers pe sens unic si el in loc sa se dea respectuos la o parte cu rabla lui de Peugeot a mai avut si tupeul sa ii claxoneze. Aia erau 4 in BMW si vorba cuiva de aici de pe forum "suceau gaturi for a living" iar tata era singur in masina. Bine, probabil ca nu era mare diferenta nici daca eram eu cu el in masina, dar cine stie... Tata a luat un picior in portiera pentru ca a claxonat si i-a obligat sa il evite. Aia au luat o portiera peste aripa din spate dupa ce s-au urcat in masina, suficient cat sa se vada un pic de alb pe negrul de la BMW.

 

Mult succes pe strazi!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne trebuie pistoale cu bile de vopsea, daca s'or gasi.. sa le facem taranilor masinile grafiti, stil flower power :moto:

 

Se sterge usor vopseaua din bile, e gandita de asa natura. Si daca te vede organul, intra tot la "vandalism", ca si zgariatul cu cheia. Singura diferenta e ca scapi cu amenda contraventionala, si nu ii platesti despagubiri proprietarului. Trebuie ceva mai "deosebit", nu sustin aici ca zgariatul e cea mai buna metoda... Dar ceva care sa doara, sa coste, sa usture, altfel, cu duhul blandetii nu are efect.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba te agiti, ca se vor feri ca mustele din calea ta! Io initial am vrut un aro 244 sau 243 da e bun si papucu!

Shi avataru' meu face minuni! Oricum am shi o bata, de back-up! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...