Sari la conținut

bucuresti - alexandropoli


Postări Recomandate

de, ce sa.i faci unii la manastiri altii la betii

 

4 nebuni

mihai, manu, alex si subsemnatul

 

bucuresti 6 .00 vineri plecare

vreme ok pana in >muntii< bulgariei unde am tras o bataie cu bulgari de zapada

 

cum am iesit din ,,,,inaltimi super vreme si asfat temp intre 4 si o

 

alexandropoli 15.00 cazare super la 25 camera hotel f ok

 

mancare si bautura dupa care am luat barurile la controlat

 

intoarcere azi soareeeeee

 

zapada a disparut de pe de drum

 

masa la velikovo

 

 

1100 km

distractie, prieteni si moto ce iti mai poti dori

Mesaj completat

1

Mesaj completat

2

Mesaj completat

3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la ce motoare au fost, trebuia sa fie tura cu handicap,,,,adica eu trebuia sa plec cu o ora inainte :kiss:

iar la intoaarcere, la fel

la anul poate schimb motoreta si merg cu voi

Doar o ora? Pai ianachim nu face nici pauze de baut lichide, cred ca nici 3 ore avans nu-ti ajungeau. :P

 

Si oricum ar fi fost greu de combinat betia cu manastirea, daca nu cumva prindeati o serie de impartasanii repetate. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar o ora? Pai ianachim nu face nici pauze de baut lichide, cred ca nici 3 ore avans nu-ti ajungeau. :P

 

Si oricum ar fi fost greu de combinat betia cu manastirea, daca nu cumva prindeati o serie de impartasanii repetate. :kiss:

 

hai man nu mai speria copilul

 

oricum aseara clar iesea de o spovedanie

la cum m.am facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura superba, drumuri bunicele (bune si f.b. in Gr) si trafic ioc. Doar 2 magarusi pe marginea drumului in Bg. Seara, Alexandoupoli f animat, baruletze frumoase, grecoaice cu "lipici", atmosfera mediteraneana, ce sa mai.

 

Bine, am trecut prin aproape toate fenomenele meteorologice posibile, un pic de ceata, ploaia, lapovita, zapada p munte in bulgaria, cer perfect senin si soare cum nu ma asteptam in noiembrie, vant lateral de mergeam cu mobrele inclinate, dar astea fac plimbarea si mai frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura superba, drumuri bunicele (bune si f.b. in Gr) si trafic ioc. Doar 2 magarusi pe marginea drumului in Bg. Seara, Alexandoupoli f animat, baruletze frumoase, grecoaice cu "lipici", atmosfera mediteraneana, ce sa mai.

 

Bine, am trecut prin aproape toate fenomenele meteorologice posibile, un pic de ceata, ploaia, lapovita, zapada p munte in bulgaria, cer perfect senin si soare cum nu ma asteptam in noiembrie, vant lateral de mergeam cu mobrele inclinate, dar astea fac plimbarea si mai frumoasa.

 

 

asa e,

de a vantul ala lateral a cazut paharul in bar :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e,

de a vantul ala lateral a cazut paharul in bar :kiss:

da al naibi nu l-ai fi scapat plin. il linsesei rapid inainte. Bine, era cred ca al patrulea bar in care intraseram. Cred ca data viitoare o sa bem si din pahare de hatie. Probabil au fost unii care au zis ca nu e problema cu inmultit vesela la greci, de ne-au dat aia sa mancam de pe hartie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cu creierii capului, eu am paralizat de frig cand m'am dat jos din masina in muntii bulgariei, iar asta acum 2 luni...

Ce matanii am mai inclinat la benzinaria aia Aegean (prima de dupa vama bulgaria=>grecia, la vreo 30km), eram pe rosu de dinainte de vama si tinusem minte de la tura anterioara din mai ca benzinaria e imediat dupa vama..

Abia astept sa bat iara drumul asta in drum spre Thassos, la primavara.. :kiss:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cu creierii capului, eu am paralizat de frig cand m'am dat jos din masina in muntii bulgariei, iar asta acum 2 luni...

Ce matanii am mai inclinat la benzinaria aia Aegean (prima de dupa vama bulgaria=>grecia, la vreo 30km), eram pe rosu de dinainte de vama si tinusem minte de la tura anterioara din mai ca benzinaria e imediat dupa vama..

Abia astept sa bat iara drumul asta in drum spre Thassos, la primavara.. :kiss:

 

apropo acolo am alimentat la plecare spre casa

si am mai bagat benzina la noi in otopeni acum pe seara

 

frig de la 10 grade la 2 azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data mi s-a confirmat faptul ca reusita unei excursii depinde si de cei cu care calatoresti.In ciuda conditiilor atmosferice foarte grele iesirea pina in Grecia a fost super.Unul dintre cele mai frumoase momente a fost cind eu si Manuel vorbeam la statie despre cum sa adaptam viteza la zapada de pe sosea si dupa o curba ce credeti ca se intimpla.Satana in persoana, adica Ianachim,impreuna cu ajutorul sau Talpa Iadului,adica Alex,ne-au luat la tinta cu bulgari de zapada rizind de noi ca mergem prea incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data mi s-a confirmat faptul ca reusita unei excursii depinde si de cei cu care calatoresti.In ciuda conditiilor atmosferice foarte grele iesirea pina in Grecia a fost super.Unul dintre cele mai frumoase momente a fost cind eu si Manuel vorbeam la statie despre cum sa adaptam viteza la zapada de pe sosea si dupa o curba ce credeti ca se intimpla.Satana in persoana, adica Ianachim,impreuna cu ajutorul sau Talpa Iadului,adica Alex,ne-au luat la tinta cu bulgari de zapada rizind de noi ca mergem prea incet.

 

noroc ca ai dat sticla aia de "visiki" sa ne mai incalzim in alexandropoli

si ai uita ca ai vrut sa ma cumperi cu o masa in velikovo sa mergem mai incet..... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data mi s-a confirmat faptul ca reusita unei excursii depinde si de cei cu care calatoresti.In ciuda conditiilor atmosferice foarte grele iesirea pina in Grecia a fost super.Unul dintre cele mai frumoase momente a fost cind eu si Manuel vorbeam la statie despre cum sa adaptam viteza la zapada de pe sosea si dupa o curba ce credeti ca se intimpla.Satana in persoana, adica Ianachim,impreuna cu ajutorul sau Talpa Iadului,adica Alex,ne-au luat la tinta cu bulgari de zapada rizind de noi ca mergem prea incet.

 

deci ca sa inteleg:

1.dupa un drum plin de peripetii ai luat o sticla de whiski ca sa scapi de emotii

2. ce sa mai zic de grecu care a lasat niste oameni obositi de pe drum sa manance linistiti si a venit dupa 2 ore si a gasit 4 dereglati cu o masa plina de sticle goale care faceau galagie de se uitau grecii la noi si nu intelegeau nimic.

3. apoi acelasi grec linistit a zis sa ne arate o cafenea unde merge el sa se relaxze si noi l-am dus prin vreo 3 baruri si a fugit acasa zicand ca astia 4 nu sunt cu mine.

4. oricum a doua zi mi-a iesit pe nas toata seara in cei 30 de km de autostrada si vreo 80 km de sosea cu vantul acela turbat.

 

dar trecand peste aceste neajunsuri excursia a fost super si s-a incheiat spectaculos la benzinaria OMV cand ianachim l-a intrebat pa alex de ce cumpara o harta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pisicutza lu' Ianachim

Mesaj completat

Si victimele "impielitatilor"

Mesaj completat

duminica dimineata, in Alexandroupoli

Mesaj completat

"dar trecand peste aceste neajunsuri excursia a fost super si s-a incheiat spectaculos la benzinaria OMV cand ianachim l-a intrebat pa alex de ce cumpara o harta...."

 

ca sa inteleaga oamenii despre ce e vorba:

In Gr, l-am rugat pe domnu Mihai sa-mi care si mie o cutie de Tuborg soda, topcase-ul meu fiind plin de masline. Cutie care bineinteles s-a fisurat si a inundat topcase-ul omului facand praf inclusiv o harta de Bg (chiar imi pare rau d ce s-a intamplat, omu a vrut sa ma ajute).

Acum, avand in vedere pagubele insemnate, eu m-am gandit sa dau in judecata compania Tuborg pt ca nu au scris explicit pe cutie "a nu se depozita in topcase pe moto care merge cu 120 km/h pe drumuri cu denivelari in Bg".

Sper sa castig si sa beau bere Tuborg moka de acum inainte. Voua nu va dau ca ati facut misto d mine. Daca primesc despagubiri in Tuborg soda, le donez la pocaiti.

post-8373-1257177751_thumb.jpg

post-8373-1257177806_thumb.jpg

post-8373-1257177818_thumb.jpg

post-8373-1257179184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. tratative puternice.... punem lanturile sau ne dam fara frane?

 

2. yesss.... i.am convins mergem mai departe

 

3. mihai...un intelept.... niciodata sa nu lasi prezerativele pe timpul noptii in topcase.... ingheata

 

4. cum se scot cismele astea?

 

5. mihai.... am facut.o si pe asta...sa merg la 0 grade

 

6. SOAREEEEEEEEEEE...SI 8 GRADEE

 

7. are cineva o penseta sa o apuc pe asta mica

 

8. yes....yes... l.am facut de satana in linie dreapta

 

9. natura vie cu motoare

 

Mesaj completat

bre, ce ma bucur ca ati stat la thalassa. sper ca a fost ok. apropo, l-ati luat la baut pe nenea de la receptie? ca eu am stat la cioace cu el si vadea mare interes pentru motociclete.

 

 

mosu

super hotel

si parcare

 

cred ca vara e cev ala pret acum fu doar 25 camera

am de dat o bere

 

sa traiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare atat de cunoscuta Honda,am vandut si eu una identica,de curand........Parca si suportii de coburi sunt la fel....Mi-e dor de ea,desi am un KTM 990A super.Am batut Grecia pe Vara al meu acum vreo 3 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in poza numaru 6 recunoc benzinaria care e la maxim 100km de alexandropoli. ce casca are domnul cu 990 adv??

Mesaj completat

ps nolan cumva?

 

 

nu e nolan

este o comanda speciala la schubert pt KTM un prototip

 

undeva la 1300 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
nu e nolan

este o comanda speciala la schubert pt KTM un prototip

undeva la 1300 euro

 

Faci misto sau... ?

E un BMW System 6.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un BMW System 6.

 

Normal... ca pana si posesorii de KTM, de ciuda ca nu au BMW, macar casca s-o aiba BMW :) :P

 

Stiu, iar ridic in slavi BMW... recunosc, e doar mult mai scumpa, nu e cu nimic mai buna... snobism domle...

Manuel, cate Nolan luai cu banii aia... si cand te candesti ca numai intercomu' e cat fo 2 Nolan... teapa frate

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...