Sari la conținut

Cazatura Pe Motiv De ... Lesa


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Sal'tare,

Am fost martor la o cazatura de-a dreptul stupida care m-a pus rau pe ganduri.

 

in Berceni, pe Alunisului(pt cine stie zona) mergeam relaxat 20-30 km/h, ca dupa ploaie si ca sa evit cele 2 cocoase de viteza puse acolo.

Aud un motorash din spate si ma depaseste un scuter FB care parea nou-nout. Zambesc si ma gandesc cat de mandru se simtea pustiul de pe el ca m-a depasit... deh, am fost si eu tanar si zapacit :moto:

 

Ma uitam dupa el cand vad ca de dupa o masina, la cativa metrii in fata lui ii trece un catel prin fata. Vad ca baiatul pune frana, dar cum pe jos era ud se duce in derapaj si surpriza.. vad cum catelul tasneste inapoi spre scuter si se izbeste violent de roata din fata. Scuteru cade si se duce tarash cativa metrii cu o traiectorie ff ciudata, spre bordura.

 

Opresc, fug la baiat, il ridic si atunci, observ in spatele masinii o femei cazuta pe jos. Pe moment nu reusesc sa compilez ce s-a intamplat. O ajut sa se ridice si pe babutza, ca o babutza era, imi scot casca si de aici incep sa se lumineze lucrurile :

 

Babutza, care era cu catelul, il avea intr-o lesa d'aia telescopica, cu mulineta. Javra draku, a luat-o la goana pe dupa masina, drept in strada, prin fata scuterului. Baiatul zice ca a vazut sfoara foarte tarziu si a incerca sa opreasca dar nu a reusit decat sa intre in derapaj, sfoara a intrat intre roata si aripa.

Pentru ca baba nu a dat drumul la mulineta, catelul a fost izbit de roata si baba trantita pe jos. Scuterul a cazut, nu avea nici o sansa sa ramana pe roti.

 

Era de-a dreptul stupid insa baba isi julise rau genunchii si un cot, pustiul isi crapase viziera de la casca (open face, dar cu viziera), era julit in barba si isi rupsese pantalonii iar scuteru era destul de shifonat.

A, animalul vinovat a raposat cand am mers sa fac constatarea.

 

Baiatului isi suna tatal, care vine ff repede, le las un nr de telefon si plec.

 

Povestea insa continua...

 

Acu' ma suna tatal pustiului sa ma roage sa merg la politie sa dau o declaratie, pentru ca baba, pe care el zice ca a dus-o la spital sa fie ingrijita, a facut plangere la politie ca a fost accidentata de o motocicleta care in plus i-a omorat si catelul.

 

O sa ma duc diseara sa dau declaratia, sa vedem ce draku iese, dar daca o vad pe baba acolo, eu cred ca o bat ... :ok:

 

Aveti grija....

Editat de Remyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce cretinitate de accident ... Ca idee, cand vedeti vreo javra pe drum sau care se uita cu pofta la voi de pe margine, incetiniti sau faceti un ocol cat casa poporului daca aveti loc, nu mai asteptati sa vedeti daca au sau nu lesa, astia sunt cretini rau de tot. Cat despre baba ... distruge-o, isi merita soarta din plin javra. Si nu vorbesc de caine. De fapt tot accidentul s-a intamplat din cauza ei, trebuia sa-si tina aberatia-n lesa :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii - aveti mare grija, in special pe ploaie!

Tu n-ai dat declaratii ieri, ca n-am inteles bine? Mergi sa-l ajuti cu o declaratie daca poti si daca zici ca sarmanu` baiat nu a avut nici o vina! :ok:

 

Asfalt uscat! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

mai auzisem de cazut la spot ca era o gropa...dar in cacao??

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pe cineva (nu zic cine e! persoana importanta!) care, dupa o situatie similara, a ramas fara permis 5 luni de zile!

Era un mosh ce plimba cainele; cainele s-a speriat shi a tras moshul; moshul a cazut in cot! Iar politia i-a saltat "personajului important" permisul pe 5 luni, care nu a avut nici macar o imitatie de contact nici cu cainele nici cu moshul.

De asta ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare,

Am fost martor la o cazatura de-a dreptul stupida care m-a pus rau pe ganduri.

 

in Berceni, pe Alunisului(pt cine stie zona) mergeam relaxat 20-30 km/h, ca dupa ploaie si ca sa evit cele 2 cocoase de viteza puse acolo.

Aud un motorash din spate si ma depaseste un scuter FB care parea nou-nout. Zambesc si ma gandesc cat de mandru se simtea pustiul de pe el ca m-a depasit... deh, am fost si eu tanar si zapacit :moto:

 

Ma uitam dupa el cand vad ca de dupa o masina, la cativa metrii in fata lui ii trece un catel prin fata. Vad ca baiatul pune frana, dar cum pe jos era ud se duce in derapaj si surpriza.. vad cum catelul tasneste inapoi spre scuter si se izbeste violent de roata din fata. Scuteru cade si se duce tarash cativa metrii cu o traiectorie ff ciudata, spre bordura.

 

Opresc, fug la baiat, il ridic si atunci, observ in spatele masinii o femei cazuta pe jos. Pe moment nu reusesc sa compilez ce s-a intamplat. O ajut sa se ridice si pe babutza, ca o babutza era, imi scot casca si de aici incep sa se lumineze lucrurile :

 

Babutza, care era cu catelul, il avea intr-o lesa d'aia telescopica, cu mulineta. Javra draku, a luat-o la goana pe dupa masina, drept in strada, prin fata scuterului. Baiatul zice ca a vazut sfoara foarte tarziu si a incerca sa opreasca dar nu a reusit decat sa intre in derapaj, sfoara a intrat intre roata si aripa.

Pentru ca baba nu a dat drumul la mulineta, catelul a fost izbit de roata si baba trantita pe jos. Scuterul a cazut, nu avea nici o sansa sa ramana pe roti.

 

Era de-a dreptul stupid insa baba isi julise rau genunchii si un cot, pustiul isi crapase viziera de la casca (open face, dar cu viziera), era julit in barba si isi rupsese pantalonii iar scuteru era destul de shifonat.

A, animalul vinovat a raposat cand am mers sa fac constatarea.

 

Baiatului isi suna tatal, care vine ff repede, le las un nr de telefon si plec.

 

Povestea insa continua...

 

Acu' ma suna tatal pustiului sa ma roage sa merg la politie sa dau o declaratie, pentru ca baba, pe care el zice ca a dus-o la spital sa fie ingrijita, a facut plangere la politie ca a fost accidentata de o motocicleta care in plus i-a omorat si catelul.

 

O sa ma duc diseara sa dau declaratia, sa vedem ce draku iese, dar daca o vad pe baba acolo, eu cred ca o bat ... :ok:

 

Aveti grija....

 

 

 

....tare chestyia!!!...tui mama lui de caine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dreaku vrea baba ?Probabil a sfatuit-o cineva intre timp, ca poate iese un ban de intretinere.....Si politistii astia...Unii sunt idioti rau de tot...Poate or fi priceput ca baba era tinuta in lesa de caine.....si ca ea este victima....mai stii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce porcarie, :moto:. Acuma cred ca depinde de norocul care-l are la politie. Cred ca baba faca plangere de baba ce e...cine-i mai intelege pe mosii astia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,cam nasol de baietica-scuterica..o sa aiba de tras.In plus din ce stiu eu FB-ul necesita permis,parca, iar daca din intamplare nu are o sa traga si mai mult.E o lectie buna pt. diferiti scuteristi care circula fara permis.Eu aveam unul la scoala care se lauda ca circula de vreo 2 ani fara permis.Cica "daca-l vede politia inmatriculat,am casca nu ma opreste!Merg de 2 ani asa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"

Fara indoiala, dar fara sa-i futa pe altii fara motiv.

"

 

Daca e corect cu actele nu are de ce sa traga.. are martori, baba nu poate dovedi nimic. Daca mergea cu 150 vorbeam cu totul altfel.... asta a fost rostul remarcii. Multi pur si simplu nu realizeaza ce pericol pentru altii e sa tragi in oras un 150 daca si cu un scuter iti spargi capul. Mai omori un ciine, o baba, un copil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu radeti, ca nu e de ras.

E cel mai stupid accident pe care l-am citit..

Io am luat in plin un porumbel sau vrabie, nu mai stiu exact... ca am fost cam buimacit. A venit sinucigasu ca migu la decolare din lateral si mi-a footut una fix in partea superioara a castii... Am avut timp doar sa bag nitel capul la cutie, ca altfel ma lua la baza castii si probabil ca picam. Asa doar a sters casca si nu am picat. Nu e o senzatie prea placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un accident stupid, chiar ilar pe deoparte!

meri si da declararia aia si tine-ne la curent cu ce s-a m-ai intamplat!

 

sper ca scuteristu' sa fie in regula !

 

numai bine!!

 

 

f**-* in ****(cuvinte urate) de baba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar demostene cand a pus la semafor piciorul intr-un _cacat de caine si a cazut (alunecand)?

Asta e mai stupid.

 

Nici pe departe!

Mai stupid e cand am cazut cu jumatate din motor intr-un canal care s-a surpat intr-o seara din noiembrie :ok:

Experienta si km te invata. Asa afli ca nimic nu-i imposibil, mai ales la noi in tara! E un climat propice pentru a-ti dezvolta paranoia.

Bine ca n-a patit nimic baiatul. O declaratie la politie al celui care a vazut totul si niste amenintari de dat in judecata pentru neglijenta ar trebui sa calmeze baba. Cainele era responsabilitatea ei, nu avea de ce sa-l lase pe partea carosabila! Putea sa omoare un om :moto:

post-23-1147247948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cainele e nevinovat. E animal. Dar baba? Sa nu ii rupi capul?

 

Jigodia aia batrina ,dupa ce ca l-a omorit pe catel,acum vrea sa-l nenoroceasca si pe pusti.Animalele nu sint vinovate,cretinii de teapa asteia care nu au grija de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mergeam intr-o seara cu o motoreta Carpati linga un sat ...

 

Vad o vaca ... d-aia care face muuuuuuu pe marginea drumului si fringhia de la gitul vacii intisa de-a curmezisul drumului .....

 

Incetinesc ... 10-15 km/h si ma gindesc ca daca am mai trecut cu conserva peste sfori d-astea merge si cu motoreta...

 

Trec cu roata din fata peste fringhie si cind sa trec si cu roata din spate vaca incepe sa mearga, se ridica putin fringhia si o prind in lant-cric...

 

Ma tin cit pot de ghidon si ma trezesc cu motoreta la pamint peste piciorul meu ....

 

Ma ridic repede si desfac fringhia ca nu cumva sa se sperie vaca si sa fuga in sat cu motoreta dupa ea :moto:

 

Daune motor .... nimic

Daune eu ... un genunchi mov 4-5 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am calcat pe un caine la semafor.De fapt,l-am lovin in cap cu carena. :ok:

 

:moto: initial am inteles ca ai calcat pe caine cand ai pus piciorul jos. Rad ca prostu si se uita niste tipi scrobiti in camasa alba si cravata la mine. Bine ca pana la urma am inteles... ai aruncat cu carena dupa el.

 

Sper ca cel crripled nu ai fost tu, pt ca atunci faza nu mai e funny.

Editat de cusack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...