Sari la conținut

Conservaru' Mi-a Tras-o Intentionat ?


hogzilla
 Share

Postări Recomandate

Hai sa va zic cum a fost: veneam pe Ctin Brancusi (Baba Novac) spre intersectia cu Grigorescu mergand in stanga unui sir de conserve care mergeau si ele in stanga unor conserve parcate. Viteza ~40 km/h si incetineam, faza lunga aprinsa. E drept ca nu aveam o banda intreaga la dispozitie dar era loc suficient pentru un motor in dreapta liniei duble continue (vezi schema).

 

In intersectie vad conserva marca Renault cu nr B-61-VDA ca face dreapta, merge drept pana in dreptul meu si trage de volan stanga atat de brusc incat se inclina spre dreapta inainte sa inceapa sa coteasca (ca-n filme!!). Rezultatul: ma prinde intre ea si conserva din dreapta intr-un spatiu atat de ingust incat n-am loc nici sa cad, ma aleg cu bordul spart si maneta de ambreiaj si oglinda smotocite bine. Bonus o sperietura zdravana.

 

Ne tragem noi pe o parte, ma duc la om si il intreb "bah, lovesti lumea pe strada, vrei la politie, etc." (intentionat fara sex, mame, rude, morti etc.). Omu zice: "bah, nu ma duci pe mine la politie, eu sunt jmeker, ii stiu pe toti politistii etc." Dupa asta pune mana pe tel, formeaza ceva si intreaba "bah, care e de serviciu la circa 12 ??" apoi se apuca pozeze cu telefonu resturile bordului meu cazute pe jos si vine sa pozeze si motoru. Aici imi sare mushtaru si ii zic ca-i bag telefonu pe gat si sa mergem la politie. Ma injura un pic, se pune in masina si se cara. :blink:

 

Imi adun si eu cateva resturi si plec la circa 12 (e aproape). Acolo dau peste inca 3 motociclisti accidentati insotiti de inca vreo 5. Ne povestim patzaniile vreo 10 minute apoi intru inauntru, vb cu politistu vreo 5 minute, iau formularu si ies afara. Acolo ce sa vezi ?? Terminatu venise si facea poze la motor !! Imi sare tzandara, baietzii ma incurajeaza (sparge-i fatza, alea-alea), ma duc glontz la el si-i ard din suflet o casca peste camera foto. Ma abtin cu greu de la a-i sparge fatza (nu da bine in instantza) si-i zic ca-i bag camera prin dos plus alte accesorii la care cred ca se sperie fiindca se cara de urgentza B)

 

Toate astea s-au intamplat sambata iar terminatu nu se prezentase la politie nici pana miercuri. Politistul zicea ca e "mancat" :lol: Intre timp am aflat ca-l cheama Vieru Ctin si sta pe Camil Ressu 31...

 

Eu am tot zis ca a facut-o intentionat insa un prieten meseriash mi-a zis ca "asa ti se pare intotdeauna". Uitati-va si voi la schema si ziceti-mi cum se poate sa iei curba, sa mergi drept si apoi sa te dai la stanga in halul ala...

 

post-9367-1147385448_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BA .. ce sa zic.... din cate spui si din schema e clar ca a facut-o intentionat. e genul ala de retard care face glume dalea de se face ca da peste tine cu masina cand esti pe o alee ingusta sau in parcare. am avut si io o cunostinta dasta, omu era cunostinta de familie, avea o varsta considerabila, eu eram pici pe vremea aia. pana intr-o zi cand ma intailnesc, iesea din parcare cu masina , imi da flash, si cand ajunge in dreptul meu trage un pic de volan -cica sa ma sperie sau gluma sau ce-o fi fost in capul retardatului care avea vreo 45 ani la vremea aia. prea multe n-am putut sa fac decat sa-i dau cu o piatra in masina - nu i-am spart numic.in cazul asta e cam di ficil ....nu prea ai ce sa faci ... ca asti idioti care vor sa sperie motociclistii sant multi. ce te faci daca mergi pe strada si nu stii de unde apare?

ochii in paispe.......cauta-l si tu pandeste-l intr-unloc mai dosit si explica-i cum sta treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil voia numai sa te sperie dar nu i-a iesit.

Mai sunt in trafic tampiti din astia; de multe ori am fost claxonat numai ca sa ma sperie, dupa care dobitocii radeau in conserva. Cat despre ce zicea el cu pilele, multi spun asta sperand ca cineva ii crede, chiar daca nu au cunostinte.

 

Din desenul tau, eu zic ca a facut-o intentionat (sau o fi vrut sa ocoleasca vreo groapa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cioara alba care s-a pomenit cu permis B in mana si care se crede jmekeru soselei. Bine i-ai trantit jegului o casca peste camera...

 

Curiozitate: uita-te in locul unde a facut manevra? E vreo groapa?

Si chiar daca e ... nici un sofer nu face o asemenea manevra de evitare, instinctul nu te impinge sa te repezi ca nebunu spre masinile din contrasens.

 

Edit:

 

incat se inclina spre dreapta inainte sa inceapa sa coteasca (ca-n filme!!)

asta arata clar ca OMUL SI-A LUAT AVANT sa traga de volan brusc! deci da, a facut-o intentionat! Doamne, ce jeg ...

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cretinoid, trebuia sa-l iei cu tine la Politie, toti care mi-au dat faza asta s-au inmuiat in sectie si incepeau sa linga in poponeata politaii care erau p-acolo. Bafta la reparatii!

 

Later edit: ce misto, mi s-o schimbat c_u_r in poponeata

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cioara alba care s-a pomenit cu permis B in mana si care se crede jmekeru soselei. Bine i-ai trantit jegului o casca peste camera...

 

Curiozitate: uita-te in locul unde a facut manevra? E vreo groapa?

Si chiar daca e ... nici un sofer nu face o asemenea manevra de evitare, instinctul nu te impinge sa te repezi ca nebunu spre masinile din contrasens.

 

Edit:

 

 

asta arata clar ca OMUL SI-A LUAT AVANT sa traga de volan brusc! deci da, a facut-o intentionat! Doamne, ce jeg ...

 

 

Sau i-a cazut tigara intre picioare. Dracu stie. Oricum tembel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, no offense, da asta merita linsat!

Vorbesc cat se poate de serios... Adica noi incercam pe toate caile sa scapam de accidente si apar din senin cretini de-astia care o comit intentionat.

Intrebare:

DE CE N-AI SUNAT LA 112 - sa reclami ca te-a accidentat si ca te doare una-alta si ca e beat si vrea sa plece de la locul accidentului?? Eventual ca te ameninta ca ii cunoaste pe aia d ela sectia 12???

TOATE apelurile la 112 - sunt inregistrate! Politia e OBLIGATA sa tina cont de ele!!! Oricate pile ar avea, la o faza de-asta, suni la 112 - si eventual il lasi pe ala sa vorbeasca ...

Ideea e ca politaiul ala trebuie sa intocmeasca P.V-ul corect, ca sa poti sa il actionezi in instantapentru distrugere intentionata de bunuri. Trebuie sa demonstrezi ca a EXISTAT INTENTIE din partea lui sa te accidenteze- dupa care sa vezi ce mielusel o sa fie! Cunosc 2 tipi, care erau jmeckeri (batausi). Unu e in spania, ca are datorie 5000 de coco pt un pumn dat, altul si-a vandut masina ca sa dea 4000 victimei pe care a batut-o intr-un acces de jmekerie! Nu mai suntem pe timpul lui ceasca!

Iar gestu tau cu casca s-ar putea sa te coste, el a facut accident, tu l-ai lovit intentionat. Chestiile astea se fac FARA MARTORI. Vezi ca in P.V- politaiul trebe sa scrie datele celui care a condus (adresa etc). Dupa aia e simplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul zicea ca e "mancat" B) Intre timp am aflat ca-l cheama Vieru Ctin si sta pe Camil Ressu 31...

post-9367-1147385448_thumb.jpg

1.Nu pune botu la ce spune politistul.Ca e pilos sau ca e pielea pluii, politistul spune acelasi lucru.Doar deznodamantul difera.

2.Pentru atitudinea de smecher merita urmatorul lucru: Juma' de litru de sange luat de la vreun abator si 2 litrii de benzina.Te duci la el in zona si gasesti masina.Te uiti cam la ce e in jurul ei sa nu dai foc la tot cartierul.Cauti un perete vizibil de langa masina si manjesti la caterinca cu sangele "Urmeaza ma-ta!".Torni benzina si o tai.(asta ca metoda extrema).Daca inca te mai sperie gandul ca te pisi noaptea in pat daca te joci cu focul :blink: , iei acid din baterii si ii stropesti toata masina.

Am o boala pe prostii astia care vor sa scape spunand ca au pile...

 

Sau i-a cazut tigara intre picioare. Dracu stie. Oricum tembel

Daca ii cadea tigara, nu mai comenta in halul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite povestesti tu, e clar ca iti trebuie un avocat!

Si pentru accidentarea intentionata si pentru casca in camera!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Politistul zicea ca e "mancat" :lol: Intre timp am aflat ca-l cheama Vieru Ctin si sta pe Camil Ressu 31...

 

post-9367-1147385448_thumb.jpg

 

 

Vierul tot vier ramane !! :blink: :lol: :lol:

.... si de mancat, poate la Craciun. acum nu-l va manca nimeni.

 

Shaq

 

PS: nasol cu fraieri din astia pe strazi B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce babe,parca suntem pe vevevepunctgeriatriapunctro . Zilnic se plinge cate unu'.

Eu zic ca e o conspiratie a conducatorilor de automobile care vor sa omoare tot ce misca pe 2 roti.

Asa face si bunicamea cand iese din casa:isi face o cruce si se roaga sa ajunga inapoi teafara,iar cand ajunge se plinge ca a calcat'o unu' pe picior la coada la lapte.

 

Clar "ti'a tras'o intentionat",asa sunt soferii,ies pe strada doar ca sa omoare motociclisti.

A,sa nu uit : SA-I OMORAM PE TOTI,fir-ar ei ai dracu' sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai tot tacamu: adresa lui

 

Nu vreau sa iti dau sugestii.

 

 

Eu sunt sigur ca sunteti toti ingeri in trafic,dar ce se intimpla daca,Doamne fereste,vreunul din voi greseste(desi sunt sanse 1 la cincisute de catralioane de miliarde sa se intimple asta) si alt sofer ii da aluia sugestia asta ?!?

 

 

 

De fapt,Baiazide,tu esti de vina:aluia i'ai "indoit" oglinda alaltaieri si l'a confundat pe bietul om cu tine B)

 

Stiu,n'am dreptate,astept sa ies in trafic si o sa incep si eu vanatoarea.Deja imi caut sa cumpar o pusca.E singura solutie.Conserva "se face" spre mine,ii omor familia ; ma si atinge,mai trimit dupa ei inca 20-30 vecini ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le recomand tuturor decit sa isi ia carnet, sa conduca, si apoi sa se puna in pielea celui care a patit asa ceva.

Imediat ce se intimpla un accident si cei implicati pleaca, sunati repede la 112 si declarati fuga de la locul accidentului. E important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Stiu,n'am dreptate,astept sa ies in trafic si o sa incep si eu vanatoarea.Deja imi caut sa cumpar o pusca.E singura solutie.Conserva "se face" spre mine,ii omor familia ; ma si atinge,mai trimit dupa ei inca 20-30 vecini ...

 

bre, io zic sa faci antrenamente sa tragi cu pusca din mers, ca si cowboii din vechime B) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu mai are nevoie de sugestii. B)

 

poate ar trebui sa ne unim la chestii din astea...s-ar duce buhul ca daca ai dat intr-un motociclist mai sar XXX-spe....ar fi benefic pt.toata lumea...idee veche pe care am mai enuntat-o pe forum...daca am avea ceva activitate s-ar feri astia de motociclisti ca de draq...fapt experimentat in multe tari....ar scadea paradele de comemorare gen Alex,de care se pare ca doar noi ne mai aducem aminte...astept comentarii despre treaba asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ar trebui sa ne unim la chestii din astea...s-ar duce buhul ca daca ai dat intr-un motociclist mai sar XXX-spe....ar fi benefic pt.toata lumea...idee veche pe care am mai enuntat-o pe forum...daca am avea ceva activitate s-ar feri astia de motociclisti ca de draq...fapt experimentat in multe tari....ar scadea paradele de comemorare gen Alex,de care se pare ca doar noi ne mai aducem aminte...astept comentarii despre treaba asta...

 

Aceasta idee nu prea e legala B) si nu prea e nici morala.Corect cred ca ar fi ca problemele sa le rezolvam pe cont propriu,parte in parte cum se spune...nu de alta dar in felul asta ne-am deosebi de anumite minoritati extrem de vehement criticate chiar aici pe forum,care actioneaza exact in stilul propus de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta idee nu prea e legala B) si nu prea e nici morala.Corect cred ca ar fi ca problemele sa le rezolvam pe cont propriu,parte in parte cum se spune...nu de alta dar in felul asta ne-am deosebi de anumite minoritati extrem de vehement criticate chiar aici pe forum,care actioneaza exact in stilul propus de tine.

 

 

Daca te referi la tigani,gresesti,nu'i critica nici dracu' aici pe forum.Sunt pur si simplu injurati si asta,nu pt ca am avea ceva cu ei,fir'ar ai dracu',ci pt ca asa e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la tigani,gresesti,nu'i critica nici dracu' aici pe forum.Sunt pur si simplu injurati si asta,nu pt ca am avea ceva cu ei,fir'ar ai dracu',ci pt ca asa e normal.

:blink: se pare ca majoritatea nu prea inteleg ce spui de fapt :lol: - m-ai pacalit si pe mine prima oara. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...