Sari la conținut

Cbr F1....f4 Sau Rr


XXXL!
 Share

Postări Recomandate

hai salutare,cine poate sa ma ajute cu ceva informatii despre honda cbr600 f1....f4,rr,care model e mai bun,mai fiabil,care sunt diferentele intre f1,f2,f3,f4 si rr? B)

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F1, F2, F3, F4 - progresii ale modelului F, in principiu au devenit din ce in ce mai usoare, ma puternice si mai manevrabile pana la modelul curent F4i (varianta pe injectie)

RR - modelul facut special pentru racing, are ceva cai putere (7 parca) mai multi ca un F, pozitia e mult mai sport (deci mult mai incomoda) si un look un pic diferit (toba sub sa, sa din 2 bucati (exista si un model F sport la care gasesti chestia asta)).

In general, daca vrei sa mergi cu el mai mult pe strada, un F e mai mult decat suficient, eu personal nu vad de ce s-ar justifica cumpararea unui RR din punct de vedere logic in detrimentul unui F pentru "everyday use".

Hope this helps B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, vorbesc din experienta de fi "incercat" un 600 RR versus 600F5/F6

 

pararea mea ( 1.85. - spre 90 kg)

 

RR ul - incomod, "trage"in ture , suspensia DURA ,( deh , sunt pensionar B)) toba la ..cucuieti, sub sa

 

f-ul - frumos, trage de "jos" , comoda ( si pt pasager) , aspect clasic - toba sta unde trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e primul an in care s-au fabricat RR-urile ?

2001

 

Din 1987 au inceput cu F_urile

iar cu RR-urile din '92

http://www.bikez.com/brand/honda_motorcycles.php

 

parerea mea...hac...

care e primul an in care s-au fabricat RR-urile ?
Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu F-urile au inceput mai devreme...

Dar RR-urile cred ca au inceput sa fie fabricate mai devreme totusi de 2001

http://hondacbr.netfirms.com/cbr400archive.htm

vezi cbr 929 rr

modelul '98 poate chiar mai devreme... al meu e din '98

cred ca daca au fost facute rr la 1000cmc inainte de 2001 , cred ca s-au fabricat si la 600 B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar RR-urile cred ca au inceput sa fie fabricate mai devreme totusi de 2001

e vorba de 600RR, si din cate stiam eu parca mai incoace de 2001 au inceput cu ele... parca de prin 2003..

in 2001 a fost modelul F4i sport, cu saua in doua trepte..

 

later edit: traiazca gugal.. din 2003 incepe RR B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA COPII, VOI NU STITI CE VORBITI. 600RR S-A FACUT IN 2003.SUSPENSIILE SINT REGLABILE SI LA F SI LA RR. F-UL E PT.CEI CARE NU AU BANI SA-SI CUMPERE RR,CUM A FOST SI CAZUL MEU (F4,99).DUPA CE MI-AM LUAT RR MI-A TREBUIT O SAPTAMINA SA MA OBISNUIESC CU POZITIA DE PILOTAJ. CICLISTICA E DIFERENTA MARE INTRE ELE. INTRADEVAR F-UL TRAGE TARE LA TURATII MAI JOASE SI DIN CAUZA ASTA MAI PIERDEAM ADERENTA IMEDIAT DUPA PLECARE. CESAMAI,RR-UL A FOST DRAGOSTE PUTERNICA. TOCMAI L-AM VINDUT SI TRE SA-MI IAU 1000RR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OO, domnule profesor, va multumim ca ne'ati luminat! pai noi ce'am spus, nenea? tu citesti inainte de a emana impresii cu CAPS uitat ON?

Iar F'ul nu e ptr cei fara bani ci ptr cei care isi doresc un cbr mai pentru street, pentru commuting, nu ptr circuit sau ptr a o impresiona pe maricica de la scara 3.. ;)

 

 

BA COPII, VOI NU STITI CE VORBITI. 600RR S-A FACUT IN 2003.SUSPENSIILE SINT REGLABILE SI LA F SI LA RR. F-UL E PT.CEI CARE NU AU BANI SA-SI CUMPERE RR,CUM A FOST SI CAZUL MEU (F4,99).DUPA CE MI-AM LUAT RR MI-A TREBUIT O SAPTAMINA SA MA OBISNUIESC CU POZITIA DE PILOTAJ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OO, domnule profesor, va multumim ca ne'ati luminat! pai noi ce'am spus, nenea? tu citesti inainte de a emana impresii cu CAPS uitat ON?

Iar F'ul nu e ptr cei fara bani ci ptr cei care isi doresc un cbr mai pentru street, pentru commuting, nu ptr circuit sau ptr a o impresiona pe maricica de la scara 3.. :ok:

:lol: ;) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

vezi cbr 929 rr

modelul '98 poate chiar mai devreme... al meu e din '98

cred ca daca au fost facute rr la 1000cmc inainte de 2001 , cred ca s-au fabricat si la 600 :lol:

929 s-a fabricat intre 2000 si 2002 si din 2002 a intrat 954 si abia dupa 954 cele de 1000 si de 600 RR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

OO, domnule profesor, va multumim ca ne'ati luminat! pai noi ce'am spus, nenea? tu citesti inainte de a emana impresii cu CAPS uitat ON?

Iar F'ul nu e ptr cei fara bani ci ptr cei care isi doresc un cbr mai pentru street, pentru commuting, nu ptr circuit sau ptr a o impresiona pe maricica de la scara 3.. :banana:

 

 

baga mare :finger: good point.... :D ...orientate spre sport-touring...F-urile...vezi si busa

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar F'ul nu e ptr cei fara bani ci ptr cei care isi doresc un cbr mai pentru street, pentru commuting, nu ptr circuit sau ptr a o impresiona pe maricica de la scara 3..
Maricica de la scara 3 ,oricum nu o sa faca niciodata diferenta intre un f si un rr...in mod sigur :finger:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA COPII, VOI NU STITI CE VORBITI. 600RR S-A FACUT IN 2003.SUSPENSIILE SINT REGLABILE SI LA F SI LA RR. F-UL E PT.CEI CARE NU AU BANI SA-SI CUMPERE RR,CUM A FOST SI CAZUL MEU (F4,99).DUPA CE MI-AM LUAT RR MI-A TREBUIT O SAPTAMINA SA MA OBISNUIESC CU POZITIA DE PILOTAJ. CICLISTICA E DIFERENTA MARE INTRE ELE. INTRADEVAR F-UL TRAGE TARE LA TURATII MAI JOASE SI DIN CAUZA ASTA MAI PIERDEAM ADERENTA IMEDIAT DUPA PLECARE. CESAMAI,RR-UL A FOST DRAGOSTE PUTERNICA. TOCMAI L-AM VINDUT SI TRE SA-MI IAU 1000RR.

ce zici ca eu am avut bani si de 600RR dar totusi mi-am luat F4i? merg 80% in oras asa ca ce rost are sa ma chinui si sa-l chinui si pe el...adica pe RR??

care pune o poza cu cbr F varianta i?? am dat pe google si nu am gasit..mersi!!!!

post-7741-1166555936_thumb.jpg

Maricica de la scara 3 ,oricum nu o sa faca niciodata diferenta intre un f si un rr...in mod sigur :banana:

:finger: poti sa-i zici si ca-i MV Agusta sau Y2K ca tot acolo e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici ca eu am avut bani si de 600RR dar totusi mi-am luat F4i? merg 80% in oras asa ca ce rost are sa ma chinui si sa-l chinui si pe el...adica pe RR??

 

post-7741-1166555936_thumb.jpg

 

OFF Topic:

KristaKus.. di ce faci reclama ascumsa la RomEuCosmetics, aaa?! :finger:

 

ON Topic:

 

F4i toata ziua.. de acord cu galbenaru' de mai sus!

Editat de TiGrUtZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...