Sari la conținut

accident pe fizicienilor


augustyn
 Share

Postări Recomandate

eu cred ca incepe sa va manance pielea si ma ofer bucuros sa va scarpin pe fiecare in parte .....

 

 

sa`nchida in (cuvant urat) mea un admin topicu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu cred ca incepe sa va manance pielea si ma ofer bucuros sa va scarpin pe fiecare in parte .....

sa`nchida in (cuvant urat) mea un admin topicu

 

Asta am cerut si eu, dar vad ca nu e nimeni pe aici.

Mesaj completat

Deci cine e fata? :scratch:

You have an obsession pal ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfat prietenesc:

 

lasati in (cuvant urat) mea comentariile de prisos si nu va mai bagati aiurea in seama. "insanatosire grabnica" este tot ce trebuie sa ii urati.

 

citeste topicul in fiecare zii si nu are nevoie de balacarile voastre de 2 lei.

 

PS: ma alatur cu cel mai mare drag urarii ce va fost facuta de fratele BeerBelly

 

PS: (cu riscul unui ban) Moldovane sterge in (cuvant urat) mea topicul sau macar comentariile irelevante.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar conteaza cum e respectivul, pitic,gras, pistruiat sau nu? Conteaza daca a recunoscut greseala daca isi asuma vina sau nu. Pana la urma oricine poate gresi. Nenorocirea s-a intamplat, fata asta a patit un necaz si are inca de tras din pacate. V-a dura un pic pana se v-a face bine si important este sa se recupereze total. Daca s-a ajuns la concluzia justa asupra dinamicii accidentului si implicit asupra vinovatului, restul acum putin mai conteaza. Hai sa ne omoram timpul altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept un raspuns si de la domnul jinx22, care nu e rasist.

 

 

nu stau sa polemizez acum, dar nu cred ca ai citit cu atentie replay-ul meu sau nu l-ai inteles.numele pe care le-a primit de la weeman si le merita pentru ca, prin actiunile lui, isi insuseste fiecare caracteristica in parte care te-ar face sa il numesti asa...

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, daca-i asa, atunci si le merita, n-am ce zice. Voi folosi de acum cuvantul "cioara" pentru fiecare roman care intoarce pe linia dubla continua sau nu acorda prioritate de dreapta. Sau pentru motociclistii care tureaza motoarele noaptea cu toba sparta, ciorile dreq!

 

Multa sanatate anonimei!

 

Ma inclin, over and out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, daca-i asa, atunci si le merita, n-am ce zice. Voi folosi de acum cuvantul "cioara" pentru fiecare roman care intoarce pe linia dubla continua sau nu acorda prioritate de dreapta. Sau pentru motociclistii care tureaza motoarele noaptea cu toba sparta, ciorile dreq!

 

Multa sanatate anonimei!

 

Ma inclin, over and out.

 

 

nu ai inteles.daca s-a exprimat si s-a comportat ca un tigan atunci isi merita numele.de asemenea si eu am incheiat discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumat topic:

 

In seara de 08.12.2009 la intersectia strazilor Fizicienilor si Camil Ressu a avut loc un accident in care au fost implicate un Kawasaki Zx4 si o dubita.

In momentul de fata domnisoara care conducea motocicleta se afla internata in spital, ea suferind in urma impactului o dubla fractura la una dintre maini. In alta ordine de idei motocicleta este avariata complet, avand cadrul indoit in 3 locuri si carenele sparte.

Cum s-a intamplat accidentul : atat motocicleta cat si dubita au intrat in intersectie pe culoarea verde a semaforului circuland unul spre celalalt, dubita s-a incadrat pentru a vira la stanga in timp ce conducatoarea motocicletei circula pe directia inainte. Daca tot era incadrat pentru virajul la stanga cel (cioara/tiganul) cu duba a hotarat ca este prea putin important sa acorde si prioritate vehiculelor care circulau din sens opus, in urma acestei neacordari de prioritate rezultand impactul cu motocicleta. Lucru notat si in raportul politiei.

 

 

Oricine ar fi domnisoara, ii urez insanatosire grabnica.

 

Bine ca a scapat doar cu o dubla fracura la mana, in conditiile in care agregatul a fost avariat complet. Putem spune ca a avut noroc.

 

Despre autorul accidentului? Numai de bine :moron:

 

Si daca tot s-a facut topicul, hai sa tragem si concluzii care pot folosi unora pe viitor.

 

Ce putem invata de aici: s-a mai spus si tot spus la topicul de accidente: nu mai intrati "lansati" in intersectii pe culoarea verde a semaforului sau daca plecati de pe loc, lasati acel timp mort de o secunda inainte sa demarati, pana trece si ultimul bezmetec pe culoarea galbena(sau chiar rosie) - acestia vin de obicei cu viteza foarte mare in speranta sa treaca macar pe galben.

 

Intrati in intersectie, chiar daca aveti verde, asigurandu-va ca si cum voi ati fi cei fara prioritate si urmariti cu atentie miscarea rotilor masinilor ce va intersecteaza pentru a face stanga.

 

In rest, aveti grija de voi pentru ca altii nu o vor face. Sanatate maxima! :scratch:

 

Mai asteptam concluzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveam de gand sa scriu in acest topic dar nu ma lasa inima sa-i las pe unii sa moara de curiozitate pe aici, deci... eu is "vedeta" , desi mi-as fi dorit sa nu apara nici un topic pe aici despre mine pt ca,sincer, nu suport sa fiu in "centrul atentiei.

Explicatiile despre accident si starea mea le-ati primit chiar in mod repetat pe acest topic, daqr astea sunt neinteresante nu? cel mai mult conteaza cine a fost, cum arata, cate kg are....

Ar fi extraordinar din partea unora sa-i inteleaga pe cei ce au vrut sa-mi apere intimitatea si alora pecare iivad ca se plictisesc maxim ii rog sa se uite un pic pe geam ...e senin, uscat ...so, plecati la o plimbare mica cu mobrele, ca e bine ca le aveti si le puteti conduce si mai lasati balacareala asta de 2 lei.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fatza de alte topicuri 'misterioase', unde s-a zis din capul locului "aa stiu cine e dar mai bine nu zic, etc etc", "da, si eu stiu dar nu zic" si tot asa (whatever) .... in cazul de fatza unde a fost un accident cu urmari rele (dubla fractura deschisa - fcking OUCH!!), nu stiu daca s-a gandit careva ca nu conteaza imediat cine e, fiindca persoana ar fi fost asaltata de telefoane si mesaje in timp ce chiar are nevoie de odihna pt operatie si recuperare.

In rest, sanatosi le-om duce toate ... you know.

 

 

Nightwolf, eu zic ca penibilitate a fost ce a facut Weeman atunci.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, acum ca Amitzu a dezvaluit ca ea este cea implicata in accident, hai sa va demonstrez cat de prosti sunteti majoritatea, cei care vroiati cu asa insistenta sa aflati numele ei (unii si-au dat seama):

 

1. e singura fata cu ZX4R trecut la profil. Nu era obligatoriu sa fie ea, dar se putea deduce ca exista posibilitatea sa fie ea. Mi-am dat seama prea tarziu ca e singura cu ZX4R si nu am mai putut modifica aceasta informatie.

2. S-a spus ca au fost si cei de la PROTV acolo. Toate stirile PROTV sunt puse pe site. Acest accident este si el acolo, numai ca e grupat cu alta stire despre alt accident, dar apare stirea la cautarea dupa cuvantul "motociclist". In acest reportaj apar si numerele de inmatriculare ale dubei si al motocicletei. Din nou, Amitzu are numarul motociletei la profil.

 

Concluzie: a doua zi dupa accident, dupa ce a aparut si stirea pe situl PROTV, puteati deduce ca este vb de Amitzu. Dar de, e mai usor sa intrebati ca tzatzele la poarta, pe ulita, ca asta va incalzeste mai mult decat cum s-a intamplat accidentul si urmarile lui, ca de, trebuie sa invatati ceva din acest accident, nu? Si anume numele persoanei implicate, si nu ce a sintetizat foarte bine @dancri mai sus.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Ami si recuperare grabnica!

 

Am ajuns la 5-10 min dupa producerea accidentului si cum deja erau acolo salvarea, politia si 2-3 amici ai fetei, nu am putut decat sa privesc. Dar si am si eu o intrebare: am vazut ca la cateva minute dupa sosirea grupului de prieteni ai victimei, motocicleta a fost mutata de pe mijlocul soselei, unde evident ca incurca circulatia, pe trotuar. Tinand cont ca din partea politiei rutiere, nu era decat un singur agent, nu era normal ca mototcicleta sa ramana in pozitia imediat urmatoare impactului? Nu trebuia sa se astepte sa vina o echipa de la politie care sa faca masuratori si fotografii cu motocicleta in pozitia initiala? Prietenii mi-au spus ca au facut ei cateva poze la motcicleta si la duba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. e singura fata cu ZX4R trecut la profil. Nu era obligatoriu sa fie ea, dar se putea deduce ca exista posibilitatea sa fie ea. Mi-am dat seama prea tarziu ca e singura cu ZX4R si nu am mai putut modifica aceasta informatie.

 

Amice tu esti prost,nu curiosii si pe deasupra mai esti si orb ,dintre mai multe detinatoare de zx4r doar 3 au trecut in profil si sunt din Bucuresti.

Te asigur caa la o cautare mai amanuntita vei descoperi ca mai sunt cateva prin tara :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice tu esti prost,nu curiosii si pe deasupra mai esti si orb ,dintre mai multe detinatoare de zx4r doar 3 au trecut in profil si sunt din Bucuresti.

Te asigur caa la o cautare mai amanuntita vei descoperi ca mai sunt cateva prin tara :scratch:

 

prietene ai grija cum vorbesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Amice tu esti prost,nu curiosii si pe deasupra mai esti si orb ,dintre mai multe detinatoare de zx4r doar 3 au trecut in profil si sunt din Bucuresti.

Te asigur caa la o cautare mai amanuntita vei descoperi ca mai sunt cateva prin tara :scratch:

 

 

Amice cred ca e cazul sa iti ceri scuze, aici, asta daca nu vrei sa o faci personal!

 

Rog administratorul sa inchida acest topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si mult calciu fetei. Bravo ei ca merge pe vremea asta. :moron:

 

P.S. Frate, nu stiu cum au trecut unii de testul psihologic la datu' de carnet.... :scratch:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wizzie si BeerBelly, nu va stresati prea tare. Ma tem ca Legionaru a folosit un cuvant destul de tare ("hai sa va demonstrez cat de prosti sunteti majoritatea") si poate de aici reactia lui Neutral ("Amice tu esti prost").

 

Nu sunt de acord cu niciunul, sunt doar impotriva saritului cu "Cere-ti scuze, altfel...!!!!" adresat unidirectional. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabulos, din orice se ajunge la cearta .

Wizzie si BeerBelly cred ca Ami are nevoie mai multa de voi pe langa ea decat si-ar dori sa amenintati userii pe forum, iar pentru voi restul, s-au aflat toate detaliile accidentului, dinamica lui, cine este fata, cum este in momentul de fata, asa ca imi permit sa va adresez o intrebare cu riscul de a-mi lua un ban.

 

CE (cuvant urat) MEA MAI VRETI ?

 

Terminati cu jignirile, cu amenintarile ca in felul asta ajungem sa ne omoram intre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice tu esti prost,nu curiosii si pe deasupra mai esti si orb ,dintre mai multe detinatoare de zx4r doar 3 au trecut in profil si sunt din Bucuresti.

Te asigur caa la o cautare mai amanuntita vei descoperi ca mai sunt cateva prin tara :moron:

 

 

:scratch: amice........cam sari calul

Mesaj completat

Amice tu esti prost,nu curiosii si pe deasupra mai esti si orb ,dintre mai multe detinatoare de zx4r doar 3 au trecut in profil si sunt din Bucuresti.

Te asigur caa la o cautare mai amanuntita vei descoperi ca mai sunt cateva prin tara :P

 

 

:moron: amice........cam sari calul

 

@weeman: nu ti se pare ca vb cam mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: amice........cam sari calul

Mesaj completat

 

 

 

:moron: amice........cam sari calul

 

@weeman: nu ti se pare ca vb cam mult?

off.

sub forumul de accidente scrie cu litere mici"sa invatam din greselile altora" singurul care" a scos in evidenta" acest lucru a fost @dancri prin felul in care ofera sfaturi celor interesati.

in rest observ cum anumiti useri tot ameninta din taste pe toata lumea "care nu respecta dreptul la intimitate"

pai frate daca vrei "intimitate " nu ti faci cont pe un forum PUBLIC.

on.

multa sanatate fetei si sa aiba puterea de a mai urca pe moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMICILOR o dati in fasole batuta pina la urma..pe un topic de la ACCIDENTE discutam'' posibil ,cauze,efecte,ce putem face sau cum sau mai bine ne abtinem daca nu avem nimic constructiv de spus sau facut

 

punct. rog adimini sa stearga toate postariile off inclusiv al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...