Sari la conținut

Ceva de sezon! Enduro in Zapada! Film


emzy
 Share

Postări Recomandate

foarte frumos, e bine ca sunteti cativa care chiar aveti placerea sa iesiti si iarna. eu ma chinui sa-i conving pe enduristii de aici sa iasa si ei. 

 

p.s. chiar ca sunt interesanti fulgii, dar da bine la editare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales ca ninge, e foarte frumos acuma.

 

daaa, frumos tare.

am iesit si eu pe zapada. am cazut cat nu in tot sezonul. (eu cad des si vara... :laugh: )

 

pe drum drept si urcari mai e cum e. dar foarte frumos e la coborari cand daca abia atingi frana ai blocat rotile deci pierzi aderenta si directia in timp ce viteza creste si nenorocitii aia de copaci nu vor sa se dea din calea ta. :D

mai e si avantajul ca nu vezi pe unde mergi: pietre, craci si altele, deci nu te sperii ca ai putea sa te lovesti - zapada stim ca e moale.

 

asa ca la prima iesire pa zapada am reusit sa-mi indoi ghidonul si sa sparg capacul de la magnetou.

dar eu n-am patit nimic, asa ca a fost frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Edevarul e ca e super fain prin zapada. Chiar daca acum 1 saptamana mi-am luat primul enduro nu am ezitat deloc sa ies prin zapada si mi-a placut la nebunie chiar daca am iesit numai eu.

@emzy o rugaminte: cine canta piesa asta!? ..ca-mi place la nebunie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Edevarul e ca e super fain prin zapada. Chiar daca acum 1 saptamana mi-am luat primul enduro nu am ezitat deloc sa ies prin zapada si mi-a placut la nebunie chiar daca am iesit numai eu.

@emzy o rugaminte: cine canta piesa asta!? ..ca-mi place la nebunie :D

 

Nu stiu cine o canta am luat-o dintr-o colectie ce craciun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
uoauuu cat a durat sa faci caucioacele alea??

munca de chinez batran :lol:

 

Nu a durat chiar asa de mult ! 6 ore la guma de spate si 2 ore la cea de fatza ... ma specializasem deja ! :lol:

Intr-adevar, munca de chinez batran, dar sti ca noi ... le avem cu bibilitul ! :cheers: Imi imaginam ca hasurez ! :D

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a durat chiar asa de mult ! 6 ore la guma de spate si 2 ore la cea de fatza ... ma specializasem deja ! :D

 

si ca sa nu ne chinuim noi sa reinventam apa calda,

care e procedura de lucru?!! :cheers:

 

suruburi de cat si din care ?

saibe si pe interior?

gauri de cat si cum le faci? cu burghiu de care?

 

...

 

cu cati newtoni-metru strangi piulita?

 

...

 

etc.

 

 

multumim frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe spate am bagat suruburi de 8 cu cap torbant(rotund). Astea nu ciupesc camera daca e ultra heavy duty si bagi presiune mai mare in ea. Dai gaura din exterior spre interior cu spiral de 9 (sau 10 daca nu poti sa bagi surubul din cauza ca se strange cauciucul). Infiletezi piulita si apoi tragi cu patentul de surub in sus cat poti si strangi piulita din nou cat poti de tare ca sa intre putin in pneu. Daca suruburile sunt prea lungi, le mai tai cu flexul sau duci la cineva obisnuit ca sa nu te ranesti.

Pe fata Petrica a pus suruburi de 6. Daca ai camera mai subtire, tai una veche si o imbraci pe cea buna.

Incearca sa pui pe spate cate doua pe mijloc ca sa se toceasca mai greu si atentie mare pe asfalt ca nu ai aerenta deloc si se tocesc imediat.

Aici explica cum pui autofiletante:

/index.php?...48660&st=40

post-2296-1264112313_thumb.jpg

Editat de Sher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe spate am bagat suruburi de 8 cu cap torbant(rotund). Astea nu ciupesc camera daca e ultra heavy duty si bagi presiune mai mare in ea. Dai gaura din exterior spre interior cu spiral de 9 (sau 10 daca nu poti sa bagi surubul din cauza ca se strange cauciucul). Infiletezi piulita si apoi tragi cu patentul de surub in sus cat poti si strangi piulita din nou cat poti de tare ca sa intre putin in pneu. Daca suruburile sunt prea lungi, le mai tai cu flexul sau duci la cineva obisnuit ca sa nu te ranesti.

Pe fata Petrica a pus suruburi de 6. Daca ai camera mai subtire, tai una veche si o imbraci pe cea buna.

Incearca sa pui pe spate cate doua pe mijloc ca sa se toceasca mai greu si atentie mare pe asfalt ca nu ai aerenta deloc si se tocesc imediat.

Aici explica cum pui autofiletante:

/index.php?...48660&st=40

 

... merci, puiule ! :cheers:

 

O singura completare: la o pereche de gume uzate 50-60% merg suruburi torbant 8x30 - pe spate si 6x20 - pe fatza. Piulitele se strang pana se ineaca jumatate din inaltimea lor, in crampon. Daca iti cumperi suruburi cu lungimea potrivita, scapi de taiatul cu flexul.

 

Bafta la crosetat ! :D

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...