Sari la conținut

Motocicleta Vazuta Din Conserva


stilgar
 Share

Postări Recomandate

am citit pe forum despre diverse accidente, unele din nfericire f. f. grave.

dar cred ca ar trebui sa auziti si punctul de vedere al unui conservar.

imi plac motocicletele si motociclisti, ii admir si ii respect.

am circulat ca sofer in diverese orase di eurpa unde nr de motocilclete e infinit mai mare: paris, atena, milano, salonic. acolo nu poti sa scoti mana pe geam ptr ca risti sa agati un cap de motociclist.

dar acolo si ei respecta conservele: merg mereu cu farurile aprinse, tin motoarele cat mai sus in ture ptr a fi auziti, clacsoneaza din timp inainte de a se baga in locuri inguste.

acum 2 zile pe dn 1 : aglomeratie masini bara la bara pe ambele benzi.

eram pe banda 1 pe si ma dau mai in stanga sa ma uit printre randurile de masini ( nu m-am uitat in oglinda ptr ca nu credeam ca ar putea sa fie cineva intre masina mea si cea de pe banda alaturata). dupa ce vad multimea din fata ma retrag pe mijlocul benzii.

dupa 5 min si 500m repet figura insa sunt clacsonat si aud imediat zgomot de motor turat.

individu venea in viteza dar fara far aprins si la relanti.

din fericire nu a patit nimic doar m-a injurat.

 

parerea mea? faceti cat mai mult zgomot si de la distanta cat mai mare. evitati mersul la relanti. daca turati motorul brusc in spatele unei masini nu veti reusi decat sasperiati soferul si sa -l faceti sa bage piciorul in frana sau mai rau sa traga de volan.

 

in definitiv vinovatia nu este mai imporanta decat evitarea accidentului.

mergeti cu motorul turat ptr ca cei din jur sa aiba timp sa va localizeze. daca dati o repriza de motor de la 50 m e mlt mai sanatos decat sa bravati venind tacuti in spatele unei conserve si acolo sa dati drumul la gaz, ia mai apoi sa va intrebati de ce conservarul a franat aberant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu alte cuvinte celebrul dicton "loud pipes save lives"

 

Din pacate unii soferi (si nu numai) sint agasati de zgomotul puternic al tobelor (mai mult sau mai putin sport) si se comporta agresiv.

 

In plus pe motorul meu scrie zgomot la relati 90db, in sarcina 70db (toba de fabrica, deh)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ce sa fac daca motocicleta mea nu stie sa le zica mai tare? Sa urlu printre benzi? E datoria tuturor participantilor la trafic sa se asigure inainte de a face orice fel de manevra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

In sfarsit un "conservar" a deschis acest topic la care ma gandesc si eu de ceva vreme. Va urmaresc de ceva timp si imi doresc mult sa trec si eu la doua roti.

Momentan sunt "conservar". Mult adevar in scrisul antevorbitorului, si voi trebuie sa fiti putin mai atenti, pentru ca nenorociti sunt multi si cred ca stiti foarte bine ca animale fara creier sunt si pe 2 si pe 4 roti. Da, e adevarat, se dau la motociclisti, incerca sa va dea jos, dar cei cu aceasta gandire se dau si la conserve, sunt multi in trafic care fac sicane si iti taie fata, chiar fiind in masina. Din nefericire pe 2 roti esti mai vulnerabil.

 

Deci claxoane, faruri, motoare turate si pumni in geam..dar cu motiv.

 

Acum ceva vreme eram la semafor, un tip pe 2 roti langa mine, a plecat cu demaraj, mi-a taiat fata....nu am incercat sa fac nimic, a inaintat cam 100 m si a franat sa ma astepte, doar ca sa aiba ocazia sa demareze din nou....nu incerc sa ma pun la demaraj cu 100 de cai la 200 kg, nu vreau sa dovedesc nimic, el oare de ce vroia sa dovedeasca ceva???

 

La final, va respect, imi place ideea de motor, imi place ca sunt din ce in ce mai multe motoare, dar trebuie sa fim mai atenti..toti, ca lumea e nebuna si grabita!!

 

Asfalt uscat si fara evenimente!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ce sa fac daca motocicleta mea nu stie sa le zica mai tare? Sa urlu printre benzi? E datoria tuturor participantilor la trafic sa se asigure inainte de a face orice fel de manevra!

pai nu te mmai baga printre benzi...

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram pe banda 1 pe si ma dau mai in stanga sa ma uit printre randurile de masini ( nu m-am uitat in oglinda ptr ca nu credeam ca ar putea sa fie cineva intre masina mea si cea de pe banda alaturata...

la fel faceam si eu inainte de a avea carnet de A. dupa aceea am devenit mai stresat la volan decat la ghidon. ma uit in oglinzi ca girofarul cand sunt cu masina, iar asta ptr a nu cauza vreun accident din neatentia mea sau din prostia vreunui motociclist.

 

deci: ASA CUM MOTOCICLISTII CU CAPUL PE UMERI SE COMPORTA IN TRAFIC CA SI CUM NU AR FI VAZUTI (INCEARCA SA SE FACA VAZUTI), ASA AR TREBUI SA SE COMPORTE SI SOFERII, CA SI CUM NU AR VEDEA MOTOCICLISTII (SA SE ASIGURE IN PERMANENTA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

In sfarsit un "conservar" a deschis acest topic la care ma gandesc si eu de ceva vreme. Va urmaresc de ceva timp si imi doresc mult sa trec si eu la doua roti.

Momentan sunt "conservar". Mult adevar in scrisul antevorbitorului, si voi trebuie sa fiti putin mai atenti, pentru ca nenorociti sunt multi si cred ca stiti foarte bine ca animale fara creier sunt si pe 2 si pe 4 roti. Da, e adevarat, se dau la motociclisti, incerca sa va dea jos, dar cei cu aceasta gandire se dau si la conserve, sunt multi in trafic care fac sicane si iti taie fata, chiar fiind in masina. Din nefericire pe 2 roti esti mai vulnerabil.

 

Deci claxoane, faruri, motoare turate si pumni in geam..dar cu motiv.

 

Acum ceva vreme eram la semafor, un tip pe 2 roti langa mine, a plecat cu demaraj, mi-a taiat fata....nu am incercat sa fac nimic, a inaintat cam 100 m si a franat sa ma astepte, doar ca sa aiba ocazia sa demareze din nou....nu incerc sa ma pun la demaraj cu 100 de cai la 200 kg, nu vreau sa dovedesc nimic, el oare de ce vroia sa dovedeasca ceva???

 

La final, va respect, imi place ideea de motor, imi place ca sunt din ce in ce mai multe motoare, dar trebuie sa fim mai atenti..toti, ca lumea e nebuna si grabita!!

 

Asfalt uscat si fara evenimente!! ;)

 

nu e neaparat oligofren, poate are chef de joaca.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy, tot de datoria tuturor participantilor la trafic este si sa respecte regulamentul de circulatie.

tatabobule, tot cu regulamentu o dai inainte? parca ti s'a explicat intr'un topic anterior cum sta treaba.. ramai pe daewooclub ca e mai bine.. ;)

 

 

nu e neaparat oligofren, poate are chef de joaca.

:lol:

atunci sa se joace in tarana, nu pe drum public.. avem pretentii de la soferi, dar noi ce dreaq suntem, zmei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e neaparat oligofren, poate are chef de joaca.

;)

 

 

Pai sunt circuite pentru joaca...nu drumurile publice, demaraj am si eu...si volan...si pot sa ma joc si eu, dar nu pe strada si nu intre masini.

Respect doar, atat, si cred ca sunt mult mai putine accidente, nu merita sa ne jucam pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu tobele zgomotoase e cu dus si intors: in afara de faptul ca excita femeile si sperie soferii nu te ajuta in trafic.

 

O toba zgomotoasa o auzi de cele mai multe ori nu cand e in spate, ci cand a trecut de tine sau este in dreptul, este o chestie de fizica.

 

Si eu in masina ma surprind de multe ori sa nu imi dau seama cand se apropie un motociclist, dar vreau sa zic ca am fost EDUCAT sa ma uit in oglinzi inainte de a deveni motociclist.

 

Sunt multe chestii care trebuiesc invatate si de motociclsiti si de soferi..dar eu zic ca deja primul pas a fost facut.Anul asta sunt extraodinar de multe motoare...fata de acum 5-6 ani...deja soferii incep sa isi dea seama ca celebra mobra care partzaia pe partea dreapta a drumului s-a dopat si vitaminizat.

E adevarat ca o sa treaca mult timp pana o sa ajungem la standardele statelor mai civilizate..dar eu zic ca suntem pe drumul cel bun.

Sa va povestesc ceva....zilele trecute, semafor la romana, aglomeratie mare...ma strecuram printre randuri ( eu am toba de serie...nu face zgomot) si la un moment dat nu mai aveam loc...2 masini prea apropiate.Opresc, scot din viteza, mai ales ca vazusem ca in masina din drepata e o gagica ( buna de altfel;) si m-am gandit ca nu ii trece prin cap sa se dea putin mai in dreapta.Dar, surpriza, dupa ce fata mi-a admirat bicepsii si fata mea angelica de sub casca ;) s-a dat putin in dreapta si mi-a facut loc.Deci, se poate..si mai ales de la cine nu ma asteptam...puteam sa jur ca nu se va da la o parte..Bineinteles ca i-am multumit frumos..

 

Deci, concluzia mea e ca lucrurile incep sa se miste.E adevarat ca exista uscaciuni in ambele tabere...motociclisti si soferi....dar asta e...tre sa invatam sa ne adaptam.

Ca sofer o sa il f.t in gura pe motociclistul nesimtit care imi zgaraie masina la semafor ca el nu e in stare sa aprecieze distanta dintre masini...si ca motociclist o sa il bat pana ii sar dintii pe taximetristul nesimtit care incearca sa ma scoata de pe sosea pt ca asa vrea muschiul lui....asta pana o sa existe si la noi civilizatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram pe banda 1 pe si ma dau mai in stanga sa ma uit printre randurile de masini ( nu m-am uitat in oglinda ptr ca nu credeam ca ar putea sa fie cineva intre masina mea si cea de pe banda alaturata).

 

ai zis o chestie importanta aici parerea mea...NU M-AM UITAT IN OGLIDA PT CA NU CREDEAM.............asa au facut multi care nu realizeaza ca motoarele se misca ceva mai repede decat masinile si se strecoara ce e drept printre ele.Faptul ca nu avea farul aprins nu cred ca te deranja foarte mult din moment ce nu te uitai in oglinda nu?

 

iar cu joaca...........sunt multi soferi.....care vor sa isi testeze masinile contra motoarelor pe strazi sa vada daca pot sa il faca pe ala........si la fel multi motociclisti care stiu ca au destui cai intre picioare si vor sa dovedeasca ca ii fac pe astia cu masinile.......

 

Parerea mea e ca trebuie sa invatam sa ne respectam reciproc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am de zis un sg lucru, indiferent cat de mult se va bate toba pe treaba asta.

 

BULAN EXAGERAT !

 

e sg lucru care ma scapa cand merg printre mashini...shi merg cel putzin 1h/zi (asta e timpul cat merg in coloana printre mashini, nu timpul total cat merg cu motoru')

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Faptul ca nu avea farul aprins nu cred ca te deranja foarte mult din moment ce nu te uitai in oglinda nu?

 

 

gresit . o lumina in miscare in masa de masini care stationa este mult mai repede observata.

am zis ca nu m-am uitat insa de multe ori o "miscare" in oglinda iti "atage " privirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinda e facuta sa te uiti in ea. Pe de alta parte cine alege sa mearga printre masini risca, orice s-ar spune.

 

Multi insa merg printre coloane pentru ca nu suporta aglomeratia.

 

Asta e/

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fff bun acest topic ;)

sunt un viitor motociclist inca nu am terminat scoala pt a dar deja sunt posesor de ij pe care l-am bagat la restaurat pe aceasta cale multumesc lui IULIAN EPOCA ptr sprinul acordat ............offfffffffff am carnetul b de ceva ani si m-am saturat sa ma omor la stopuri si basca anturajul iaca sunt pe drum catre cealalta optiune (motocicleta )in vederea deplasarii in trafic.

dar sa revenim la subiect

 

inainte sa dat cu rip la accidente unii dintre voi ar trebui sa remomorati ce ati gresit in trafic .

exemple traite de mine :

1 simbata plec la ploiesti spre intrunire bineinteles cu conserva pe pod la otopeni un motor de viteza il vad vine din dreapta incetinesc il las sa se bage in fata si pe urma hap de pe o banda pe alta fara semnale ........ mama si ce semnale avea carbon figuri nu era mai bine sa il duc eu pe capota pina la ploiesti :P pe gratis cu tot cu motor , noroc ca am frina buna :lol: :ok:

 

2 trafic in bucuresti iaca ce merg eu pe banda 1 linistit si jap pe partea dreapta cu sman si zgomot o japoneza de viteza bai tata dar se grabea de parca vroia sa il prinda pe isus de picior nu altceva m-am uitat in oglinda nu il alerga nimeni :P partea proasta alegind marginea drumului nu a luat in calcul praful si griblura de linga trotuar si iaca cum dadea el din poponeata la frina la stop de nu mai stapinea motorul .

 

3 choper socotit la romana cu 3 faruri ce mai instalatie de pom de iarna chiar pe axul drumului gonea ca disperatul dar surpriza nici un far aprins ..........de poate sunt becurile prea scumpe adica eu ma chinui (bani!!!!)sa imi schimb instalatia electrica de pe ij sa pot pune semnale si fata si spate basca bec socotit la far si el sa nu consume bateria si becul nu aprinde becurile ca eu ii aud motorul lui ca sa nu mai pun la socoteala ca conform legii nu prea avea ce cauta in stinga mea eu fiind pe a treia banda

 

4 aaaaaaaaa si cea mai tare faza de am crezut ca am nimerit la o filmare acum vreo 2 saptamini pta operei elefterie spre academie o gasca de vreo 4-5 motoare bai tata era unul ( biker )de ziceai ca a baut redbull fara numar , in mers , in grup el facea cascadorii sarea din sa pe rezervor de pe rezervor inapoi pe sa ce mai circar sef dar fara spectatori la siguranta lui si a grupul nu se gindea

 

cam atit mai sunt faze dar nu vreau sa fac de ris motociclisti care se cred renegate la puterea a 2 , si sincer nu vad de ce se grabesc unii prin oras ca tot acolo ajung dar e mai bine sa ajunga intregi dar cu 5 min mai tirziu decit sa le dea lumea cu rip pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prosti sunt peste tot nu numai cu 4 sau cu 2 roti...asta-i clar...procentual vorbind cred k sunt cam la fel....

 

Si io sunt conservar ...Este inuman sa te ASIGURI TOT timpul cum zicea cinva mai devreme ...adica daca eviti o groapa/obstacol FARA sa parasesti banda nici nu ai cand sa te asiguri...Iar d motoristu ISI ASUMA acest risc la "lane splitting" ... Aici e o chestiune de bun simt si educatie....Adica io cand sunt pe motor si conserva a evitat ceva sau a frant brusc (nu punem accent pe cretinomani si dereglati care le fac intentionat) si m-a pocnit n-o sa-l omor pt k probabil nu stia k sunt acolo , sau instinctu de evitare a fost mai puternic sau... pt ca io practic NU aveam ce sa caut acolo...E o chestie de BUN SIMT...la fel k si cand faci viraj stanga si vine unu cu motoreta (sau si canserva) in depasire...pai care va uitati fratilor in spate stanga din moment ce pana acolo NU ai avut voie sa tai marcajul...pt ca Gigi Trotineta s-a gandit k pe contrasens e mai smecher de depasit coloana ca e mai liber "STAI STRESAT FRATE si ASIGURATE la fiecare metru" !!! ... eee si sunt multe exemple...toate de BUN SIMT....Chiar motorist fiind io ii respect pe conservar si cand se baga in fata mea ( nu brusc sau mai stiu io cum ) pt ca vrea sa faca stanga/dreapta si fara sa isi dea seama imi blocheaza drumu printre coloane...adik aia stau acolo si se coc si injura si merg 1 m si noi ne rugam sa mai prindem un semafor rosu ca sa ne mai dezmortim mainile...macar atat putem sa facem...Tot de BUN SIMT tine...depinde de la caz la caz adika un minim de exemple am dat...

 

Ideea e ca pe 2 roti trebuie sa iti faci simtita prezentza ( Far , Tobe (GPR is the best :rose: ) , turatie , clacson)

chiar daca risti sa te injure babele sau papucarii...

 

Chiar acu 2 zile eram cu un amic in masina , stateam in coloana , cand trec 2 motoristi pe langa noi...M-am speriat...de fapt ce m-a spariat...parca le aveau scoase din viteza cam in dreptul geamului spate i-am auzit....zuuummmm...una era un Fireblade si altu nu mai stiu ... Trage frate de gazu ala cu amberiaju patinat sau ia-ti toba !!! Daca te da jos..." Nu m-a auzit .. Nu m-a vazut...bla bla" ...Daca am fi in Italia , Grecia etc....unde motoristi curg garla printre masini atunci da...dar cum la noi trece 1 la 1000 de masini chiar nu ii poti acuza pe conservari si sa le impui sa stea TOT timpul atenti si pe mijlocu benzii ! trebuie TU sa ii atentionezi !!

Care vrea sa moara cu dreptatea in mana s-o faca pe pielea lui...pacat ca intra si altu in belea...aaa..legea legea legea zice ... mai e si BUNUL SIMT( nu neaparat cel moral cat cel practic - foarte multi merg mecanic ) ...

 

My 2 cent !! :rose:

 

Bafta si Asfalt Uscat !!! Si aveti grija de voi...si de ceilalti !!! :P

 

 

 

 

 

 

 

@rados astia sunt sinonim cu aia de merg in masina cu manele la maxim

 

 

;) :lol: :ok: :P Foarte tare fratee !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmaresc forumul de ceva vreme si sunt "conservar" de aproape 1 an (am si A-ul pt ca vine si momentul ala ;) ) si vreau sa va spun ca inca nu am intalnit in timisoara motociclete fara far aprins in timpul zilei (ca noaptea nu se mai pune) poate sunt ei mai educati :lol: . oglinzile sunt cheia, nu le pierd din ochi niciodata iar la vederea unui motociclist in oglinzi, pe acesta nu il mai scap din ochi pana cand nu ne despartim.

 

fiind si un pasionat de motocilcete nu doresc sa fiu vinovat de vre-un accident care implica o motocicleta , si recunosc ca probabil daca nu intram pe acest forum si nu vedeam atatea accidente cauzate de "conservari" nu eram asa precaut. poate e si din cauza ca am destui preteni motociclisti. chiar si la intersectii sunt foarte atent dupa vizionarea clipului "look, look then look again" (era ceva cu educatie rutiera parca in legatura cu accidentele moto). cam aceasta este parerea mea din conserva, daca esti atent si vrei sa protejezi oamenii cu aceasi pasiune ca si tine sigur nu o sa ai probleme.

 

gata, am tastat destul.va doresc asfalt uscat si fara incidente. peace

Editat de Corse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea? faceti cat mai mult zgomot si de la distanta cat mai mare. evitati mersul la relanti. daca turati motorul brusc in spatele unei masini nu veti reusi decat sasperiati soferul si sa -l faceti sa bage piciorul in frana sau mai rau sa traga de volan.

 

in definitiv vinovatia nu este mai imporanta decat evitarea accidentului.

 

Un claxon puternic face de 1000 de ori mai mult decat o toba modificata care face muuult zgomot si produce durere de cap!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in ultima vreme ocazia sa pot judeca lucrurile din ambele perspective.. de motoretist (mai mult) si de :lol: conservar :ok:

Ca motociclist sun total surprins de faptul ca destul de multi soferi se uita in oglinzi chiar daca stau in coloana pe DN1 si intalnesc zilnic macar 2-3 care se mai dau si la o parte sa-mi faca loc :P E drept ca nu deranjez pe nimeni, nu ma bag daca masinile sunt n miscare si as putea "stanjeni" pe cineva si in plus dau jeturi de acceleratie. Asa ca... numai de bine deocamdata despre automobilistii pe care ii intalnesc zilnic pe DN1.

Din perspectiva de automobilist.. am fost surprins de cateva ori de motociclisti mai zmei care treceau printre masini cu ceva viteza dar de asemenea constat ca nici chiar eu nu sunt foarte obisnuit sa ma uit tot timpul in oglinzi (cand stau pe loc).....

 

In concluzie cred ca suntem pe drumul cel bun si zic ca e posibil sa ne intelegem foarte bine pe strazi atata vreme cat nu facem excese si ne protejam piele asa cum se cuvine ;)

 

Multa bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ in cazul meu de conservo-motorist ca nu totdeauna sunt suficient de atent la circulatia printre (sau dintre) benzi la semafoare. Poate pentru ca eu nu o practic. Cel putin nu cand masinile sunt in miscare. Si totusi sunt (in suflet) mai ales motorist. Masina, de, este mai mult o nevoie. Si atunci ce sa le ceri conservarilor, mai ales daca sunt incepatori-tampiti-ai dracului-sau pur si simplu-neatenti.

Va mai scriu odata mott-ul meu (indiferent ca sunt pe 2 sau 4 roti)- Paziti-va pielea in primul rand voi, nu-i lasati pe altii sa aibe grija voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am si eu o nedumerire... este corect ca un motociclist sa treaca printre 2 masini care merg in paralell pe o strada cu 2 benzi ?

 

Eu cred ca nu !

Eram acum ceva timp prin Bucuresti cu o duba pe o strada cu 2 benzi , eu eram pe prima , brusc prin dreapta mea trece un motociclist in viteza. Bineinteles ca eu in acel moment tocmai ocoleam o groapa (si nu mi-am parasit banda nici macar cu un centimetru) si din reflex ma uit in oglinga.... ce sa spun am vazut in dreapa ceva galben am auzit un suierat si m-am speriat normal... tocmai ma depasise un moto pe partea dreapta pe banda mea. Cei drept banda era mai lata putin si de aceea s-a bagat si el dar......

 

Ce sa mai zic , ca tot motociclistul era suparat , daca oprea sa-mi zica ceva cred ca il bateam cu casca in cap...

 

In fine bine ca nu s-a intamplat nimic..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum va intreb pe voi,conservarilor,daca un motociclist asteapta la semafor aproape de trotuar si tu ai loc langa el,ce faci,astepti in spatele lui sau te bagi langa el?Normal ca o sa va bagati.Acelasi lucru fac si motoristii,numai ca ei mai primesc si o portie de injuraturi.Eu de fiecare data cand ma bag printre randuri la semafor,deschide cate unul geamul si incepe sa injure,dar cand cineva se baga langa mine la semafor,eu nu mai zic nimic,ca deh,daca e vreun figurant de om de afaceri si mai iau si bataie dupa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum va intreb pe voi,conservarilor,daca un motociclist asteapta la semafor aproape de trotuar si tu ai loc langa el,ce faci,astepti in spatele lui sau te bagi langa el?Normal ca o sa va bagati.Acelasi lucru fac si motoristii,numai ca ei mai primesc si o portie de injuraturi.Eu de fiecare data cand ma bag printre randuri la semafor,deschide cate unul geamul si incepe sa injure,dar cand cineva se baga langa mine la semafor,eu nu mai zic nimic,ca deh,daca e vreun figurant de om de afaceri si mai iau si bataie dupa asta.

 

Astept mereu in spatele lui, niciodata nu fortez, sunt de 1000 ori mai atent cand sunt motociclisti..pentru ca, spuneam mai sus, esti mai vulnerabil pe motor, cred ca ar trebui sa va pese mai mult de voi...

Cred ca merita sa fim mai atenti..toti, nu numai "conservarii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...