Sari la conținut

27 mai 2006 - Inca Un Accident Mortal Pe Dn1


mielu
 Share

Postări Recomandate

am fost sunat de Kali care a aflat de la Radu Pop ca motociclistul ce a murit e din trupa ce se intalnea la clubul Planters.este vb de Schultz.

:) :cheers: :ok: R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OFFFFF. Iarasi. Si pe mine m-a sunat un prieten care mergea spre Snagov si a vazut motocicleta facuta praf.

RIP :cheers: :ok: :) si condoleante familiei.

 

PS: Lasati-o fratilor mai usor cu viteza!!!!!!!

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP....sper ca nu e a baiatului care a fost cu ea la smaeb la standul cu tobe ....daca nu e a lui...atunci imi cer scuze

 

Nu, motocicleta asta ce a fost la noi la stand tocmai ce am vazut-o la circuit si proprietarul in viata.

 

D-zeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii stim cum se circula in romania. La noi se moare cu dreptatea in mana asa ca dc mai si mergi cu viteza......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce constientizezi ca oricand e posibil ca cineva sa intoarca fara sa se asigure(din anumite cauze:obosela,neatentie, probleme familiare,etc.) DE CE MERGI CU 200 KM/H?!Exista o alternativa: CIRCUITUL

Eu m-am lecuit dupa ce era de doua ori sa o patesc...

Dumnezeu sa-l ierte, am inteles ca avea doar 25 de ani... :cheers: :ok:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce constientizezi ca oricand e posibil ca cineva sa intoarca fara sa se asigure(din anumite cauze:obosela,neatentie, probleme familiare,etc.) DE CE MERGI CU 200 KM/H?!Exista o alternativa: CIRCUITUL

Eu m-am lecuit dupa ce era de doua ori sa o patesc...

Dumnezeu sa-l ierte, am inteles ca avea doar 25 de ani... :cheers: :ok:

 

Pai da frate dar pe aleea aia de ii zice circuit la noi nu poti sa ii dai 200...asa k lasa k e mai marfa pe DNu sau p centura , ev fara casca k sa ii dai blana frate...atunci vezi ce poate motoreta....MACAR de ar fi incercat o data k sa vada ce inseamna motoreta pe un circuit(alee chiar)...Multi gandesc asa....

 

ON-Topic: Dumnezeu sa-l odihneasca !!! :) :crack: :crack: :crack:

Editat de Serginio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Dumnezeu sa aibe grija de sufletul sau.... tot viteza ,ca nu va mai invatati minte odata lasati-o fratilor mai usor, viteza exagerata ,mersul pe-o roata in trafic,crosetari la mm, si FOARTE MULTA INCONSTIENTA ,cand accedeti la asa ceva ....ce cauti asta gasesti .. 200km/h in trafic ,..fara suparare ,dar unii prea exagerati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 more thing...

 

200Km/h = aproape 56 m/s... adik jumatate de km in mai putzin de 10 secunde ... ganditzi-va la asta shi lasatzi conservarii. Chiar daca se asigura (poate a shi facut-o) tot avea shanse minime sa-l vada in timp...

 

 

R.I.P. ... lasatzi gazu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da este vorba de Schultz...mi-a fost prieten..... isi tineam motoru la mine la depozit...Nu pot sa cred ca este adevarat.....

 

Motoru si-l cumparase special pt a participa la curse.....era un gsxr 750 2000

 

Dumnezeu sa-l ierte....si sa se odihneasca in pace.....

 

 

Pt el s-a terminat....acum deabia incepe pt cei ce l-au iubit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :cheers: :ok:

 

Dar peste care linie continua a intors masina, ca din cate vad sunt paleti plini cu apa distrusi presupun de masina aruncata in ei din impactul cu motorul.

Pana la urma cum s-a intamplat de fapt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sursa www.sbz.ro

 

leguminosul 27 05 2006 18:32

 

cum s-a intamplat....

vw passat parcat neregulamentar pe DN1 "ocupa prima banda"...alt vw passat break "cel in care a intrat motocicleta" se inscrie in depasire fara sa se asigure...moto venea cu peste 200 n-a putut evita si asta a fost Sad Sad Sad sper sa ajunga in puscarie ce-i doi soferi

 

sa-i fie tarana usoara...

 

Va rog sa nu postati si imaginile socante cu corpul victimei... :ok: :cheers:

 

Poti sa ai mama echipamentului sau tricou, la viteza aia nu ai sanse de scapare la un impact direct. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoateti ma poza aia, e mirlanie si lipsa de respect pentru omul ala.

 

Cit despre "nu s-a asigurat", oare chiar nu s-a asigurat sau pur si simplu nu a vazut o motocicleta foarte mica cu 200 la ora?

 

:cheers: .. in privintza ambelor afirmatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara!

 

Acum, dupa ce am vazut si eu poza aia, stau si ma intreb...CUM POTI SA ITI PROTEJEZI GATUL?Degeaba ai casca Arai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...