Sari la conținut

Poze superbe!America pe moto


Postări Recomandate

Prea se repeta omul cu acelasi tip poza din viraje.

 

Daca am citit bine acolo, is facut cu un Canon EOS 5 D, a naibii de buna jucaria, d-aia si ies asa de bine

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si ca sa fiu pe langa subiect: numai la americani poti intalni un GSX R 1000 cu topcase :cheers:

Ca sa fiu in acelasi ton, eu am vazut in Romania Hayabusa cu tocase si side-cases (ba chiar am si stat ceva timp de vorba cu proprietarul, isi facuse frame-ul singur si zicea ca singurul motor pe care ar schimba 'busa aia ar fi un BMW GS), iar in SUA am citit despre un 1098 R cu genti laterale ca rezervoare auxiliare si in Franta despre unul care facea touring cu Desmosedici (zile de 500km+ si tura de vreo 3000km). So what? :banana:

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt vreun tourer dar pot face fara probleme ture de 500km/zi pe ZX9, e adevarat ca e mai vechi ca si concept iar geometria triunghiului ghidon-sa-scarite e mai lejera decat la multe motociclete sport. :cheers:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

geometria triunghiului ghidon-sa-scarite e mai lejera decat la multe motociclete sport

 

de la ce temperatură a mediului ambiant încolo e geometria lejeră?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ce temperatură a mediului ambiant încolo e geometria lejeră?

Ia uite...pralinel obraznic :banana: ...pai de la +15 grade Celsius, eu asa zic! Pana atunci geometria este chircita de frig si unele obiecte pot chiar sa se miscsoreze si sa intre inauntru! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele si peisajele sunt foarte frumoase.

 

Il sustin pe Piccolino in ceea ce a zis. Peisajele din locurile vizitate de ei sunt superbe, dar asta nu inseamna ca toata intinderea SUA este la fel sau ca in alte parti nu mai exista asa ceva. Pe toate continentele exista cate un loc unic in felul sau si pe care toti ni l-am dori sa il vizitam.

 

Problema e ca prea putina lume constientizeaza ca Romania este frumoasa dupa ce ii pierzi pe drum locuitorii, deoarece cu cat te indepartezi de civilizatie mai mult cu atat iarba este mai verde, mizeria mai putina si cerul mai albastru. Si toate astea isi au explicatia intr-o fraza: "Există în caracterul nostru excese de lene, de plictiseală, de îndurerare, de răbdare excesivă, care ne împiedică de a fi occidentali."(din pacate e adevarat).

 

Si Romania e frumoasa:

4272855535_26871f213f_o.jpg

 

4171285463_b339c74ff1_o.jpg

 

Imi cer scuze ca nu mi-am permis dslr de 3000e ca sa fie aceasi calitate ca pe advrider

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi frumoasa Romanica da pacat ca e locuita , zicea cnv ca alea sunt poze din lumea normala, damn right . da dupa cum ati vaz in poza de group tipii aia is deja hodorogiti cred ca tura care au facuto acolo o fac odata pe an maxim nu zic ca e misto da deja cand ai o varsta nu mai merge treaba ca la 20 ani indiferent de cati bani ai avea efectiv nu mai e aceiasi placere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e asa, eu am 51 si circul, nu e mare diferenta intre ce fac acum si ce faceam la 20-30 de ani. umblu prin toata lumea, sa stii ca majoritatea celor cu moto sunt cum vezi in poze, mai bosorogi, media de varsta cred ca e 40 de ani, la fel si in eu si in sua. iesi odata pe afara si te lamuresti, ii vezi prin benzinarii, la popasuri, ma rog, unde sta omul si isi scoate casca sa-l vezi cine e. sa mai stii ca aia va scot motociclismul din cap la multi din astia tineri si viteji de pe aici. sunt oameni destepti, civilizati, cu bani si cu tot ce le trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desteptaciunea banii , etc vin odata cu timpu in majoritatea cazurilor . App, eu nu am zis ca la 40 ani esti bosorg .

asa este, la 20-25 ani nici aia nu aveu nimic, cum nu au nici pe aici tinerii. de asta nu inteleg frustrarile astea destul de intense pe care le vad la multi mai tineri, obsedati de bani ca scop in sine. lasati timpul sa treaca si daca e ceva de capul vostru veti reusi sa aveti tot ce va doriti. nimeni nu are ce isi doreste cand isi doreste, de regula trebuie sa muncesti mult sa iti permiti una-alta. toti tinerii vor un porsche. s-a facut un studiu, varsta medie a proprietarilor de porsche este 45 de ani. si eu am avut primul m3 cabrio nou pe la aceeasi varsta. mai nasol e cu aia care nu au nimic in cap, nu realizeaza nimic in viata, nu sunt buni de nimic, timpul trece, ei bat pasul pe loc. copiii lor cresc ca niste maimute needucate, un peisaj dezolant. cunosc astfel de cazuri. in rest, mai tineri, mai batrani, important este sa ne vedem fiecare de treaba si sa facem ce ne place sau ce consideram ca avem de facut.

pozele alea sunt extrem de misto, nu e numai de la aparat, am un aparat relativ echivalent, nu sunt in stare sa scot ce a scos baiatul ala nici stand pe loc. si peisajele in zona sunt grandioase, nu poti compara cu romania. nu le amestecati, avem zone frumose intr-adevar dar nu poti compara cu alpii sau grand canyon, sa pastram dimensiunea lucrurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi frumoasa Romanica da pacat ca e locuita , zicea cnv ca alea sunt poze din lumea normala, damn right . da dupa cum ati vaz in poza de group tipii aia is deja hodorogiti cred ca tura care au facuto acolo o fac odata pe an maxim nu zic ca e misto da deja cand ai o varsta nu mai merge treaba ca la 20 ani indiferent de cati bani ai avea efectiv nu mai e aceiasi placere .

Gresit...O sa ajungi si tu la 40 de ani,si ai sa vezi ca nu e chiar asa.Normal,depinde si de fiecare in parte,si cum te mai simti la varsta respectiva.Lipsiti de griji si probleme,sau alte circumstante,se conserva diferit.Si peste toate este mentalitatea diferita de a noastra.

Mesaj completat

asa este, la 20-25 ani nici aia nu aveu nimic, cum nu au nici pe aici tinerii. de asta nu inteleg frustrarile astea destul de intense pe care le vad la multi mai tineri, obsedati de bani ca scop in sine. lasati timpul sa treaca si daca e ceva de capul vostru veti reusi sa aveti tot ce va doriti. nimeni nu are ce isi doreste cand isi doreste, de regula trebuie sa muncesti mult sa iti permiti una-alta. toti tinerii vor un porsche. s-a facut un studiu, varsta medie a proprietarilor de porsche este 45 de ani. si eu am avut primul m3 cabrio nou pe la aceeasi varsta. mai nasol e cu aia care nu au nimic in cap, nu realizeaza nimic in viata, nu sunt buni de nimic, timpul trece, ei bat pasul pe loc. copiii lor cresc ca niste maimute needucate, un peisaj dezolant. cunosc astfel de cazuri. in rest, mai tineri, mai batrani, important este sa ne vedem fiecare de treaba si sa facem ce ne place sau ce consideram ca avem de facut.

pozele alea sunt extrem de misto, nu e numai de la aparat, am un aparat relativ echivalent, nu sunt in stare sa scot ce a scos baiatul ala nici stand pe loc. si peisajele in zona sunt grandioase, nu poti compara cu romania. nu le amestecati, avem zone frumose intr-adevar dar nu poti compara cu alpii sau grand canyon, sa pastram dimensiunea lucrurilor.

Sunt 100% de acord!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f tari pozele. Tipul e profesionist, si sunt convins ca sunt pe aici pe forum persoane care au aparate foto mai tari si se pricep la ele mai bine, dar nu e suficient :cheers:

in cea ce priveste america privilegiata de peisaje, nu cred ca e chiar asa...adica sigur e mai mare decat toata europa, e normal sa fie destule peisaje sau chiar minuni naturale (gen marele canion). Dar eu cred ca mai frumos e acolo unde e mai salbatic. Daca va uitati la pozele lui mihai de pe mongolia.ro o sa vedeti peisaje frumoase surprise de un roman prin zone unde te miri din ce pot oamenii sa traiasca...

si romania asa mica cum e, mie imi pare destul de frumoasa. Iar oamenii in marea lor majoritate sunt mai buni decat majoritatea ar crede...asta e impresia mea dupa calatoria de 4000 de km prin tara de asta vara :banana:

Editat de DeepSky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai de la +15 grade Celsius, eu asa zic! Pana atunci geometria este chircita de frig si unele obiecte pot chiar sa se miscsoreze si sa intre inauntru! :cheers:

 

A ta e retractilă? Să Âştii că restul se descurcă la orice temperatură! ÂŞi dacă tot ai deschis subiectul, sunt curios unde pot să intre unele obiecte când te dai cu mobra, trebuie să stai pe ele ca să intre înăuntru sau e suficient să conducă o femeie mobra? ÂŞi dacă e ultima variantă, nu ar fi bine să fie ea cea care dă sfaturi pe topicurile de la începători?

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu Gixxeru gri, nu merge cam subturat?

 

http://frank766.zenfolio.com/img/v4/p630678940-5.jpg

Mesaj completat

LE: Se pare ca americanii astia sunt mereu pe dos :cheers:

http://frank766.zenfolio.com/img/v4/p305970324-5.jpg

 

My trusty touring steed, with high bars, low pegs, gel seat, tall screen and luggage.

 

Ratati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=536451

 

E pacat sa nu vedeti pozele astea, multe sunt facute cu mana stanga de pe moto in miscare cu aparate DSLR...superb!Sunt multe pagini!

 

Enjoy! :cheers:

Mi-ai bucurat si intristat in acelasi timp azi,ziua,oricum 10x

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu Gixxeru gri, nu merge cam subturat?

 

http://frank766.zenfolio.com/img/v4/p630678940-5.jpg

Mesaj completat

LE: Se pare ca americanii astia sunt mereu pe dos :D

http://frank766.zenfolio.com/img/v4/p305970324-5.jpg

 

My trusty touring steed, with high bars, low pegs, gel seat, tall screen and luggage.

 

Ratati.

 

Acu ca o merge subturat sau nu, mie mi-a placut ce poze face!Scrie pe acolo ca ar fi concurat si la curse si ca de cand s-a lasat si se da pe strada ii place chestia cu facutul pozelor si il ajuta sa mearga mai incet pe strada ca sa nu dea mereu cu genunchiul pe jos!Vezi Doamne el cu o mana pe ghidon se da la fel de tare ca tovarasii lui care se chinuie sa se dea cat mai tare...e un pic de bullshit dar ce vrei, omul chiar face poze bune.

 

A avut si cateva motociclete, un KTM, un BMW si apoi s-a intors la GSXR1000 2009. Faptul ca fac touring cu motociclete sport poate sa ne indice ca sa cred inca tineri si refuza sa schimbe genul cu ceva mai comod, dar daca tu zici ca sunt niste ratati....asa o fi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu ca o merge subturat sau nu, mie mi-a placut ce poze face!Scrie pe acolo ca ar fi concurat si la curse si ca de cand s-a lasat si se da pe strada ii place chestia cu facutul pozelor si il ajuta sa mearga mai incet pe strada ca sa nu dea mereu cu genunchiul pe jos!Vezi Doamne el cu o mana pe ghidon se da la fel de tare ca tovarasii lui care se chinuie sa se dea cat mai tare...e un pic de bullshit dar ce vrei, omul chiar face poze bune.

 

A avut si cateva motociclete, un KTM, un BMW si apoi s-a intors la GSXR1000 2009. Faptul ca fac touring cu motociclete sport poate sa ne indice ca sa cred inca tineri si refuza sa schimbe genul cu ceva mai comod, dar daca tu zici ca sunt niste ratati....asa o fi. :cheers:

 

Era o "figura de stil" :D

 

Nu neg, am vazut ca merg destul de misto si fac poze super. Dar sa iti iei 1000 K9 si sa ii pui ghidon inalt, scarite joase si alte chestii mi se pare stupid... supersport e supersport. De aici si numele. D`aia s-a inventat clasa sport-touring. Ma rog...

 

Bafta pretenashi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca decat topicuri de cautat greseli gramaticale, 7 topicuri de plecat in Turcia la primavara, AH1N1 si alte nazbatii o sa va faca placere niste poze frumoase de la plimbari!Chiar daca sunt plimbarile altora de pe alte meleaguri!

 

Nici macar nu sunt original, am luat linkul de pe un forum vecin. Oricum, multora din prietenii mei care le-au vazut le-a facut placere, sunt sigur ca si printre voi sunt unii care le vor aprecia! :D

Mesaj completat

 

Eh,lasa ca pe la pagina 4 e unu cu un GSXR care pe langa multe bagaje are si o undita pe motor! :cheers:

 

 

EXCEPTIONALE POZELE!!!

Asa mult ma relaxeaza .... la lucru mai fac cate o pauza de 5 min de vizionat, si dupa pot sa o iau de la capat!!

Asa este viata simpla si frumoasa de multe ori, oriunde, daca sti sa ti-o faci!!

 

a+

 

p.s. merci de link, stiam de site, dar de cateva luni n-am mai apucat sa-l "rasfoiesc pe indelete"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...