Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un topic fain rau. aveam de mult timp vise in care se facea ca gaseam o motocicleta veche uitata intr-un fund de curte sau mai stiu eu unde..,eram obsedat, ani la rand, chiar si acum cand merg cu taxiul prin bucuresti imi arunc privirile prin curtile unor case vechi, mi-am format parca asa un instivt de prdator, ase, hai ca o dau in diverse, deci, ideea este ca amu vreo zece ani meream cu un Nipru cu rezervor lacrima de M72 si cu neste sigle de BMW lipite pe el, undeva prin tara, nu mai conteaza( sincer si acum sper ceva) si dupa o beuta la o intrunire moto, duminica fiind adica magazine inchise( de fapt eram chel de bani)am oprit in dreptul unei case strajuita de obancuta pe care se odihneau doi batranei, le-am cerut politicos o cana cu apa timp in care mosul mi-a zis ca stie si el un vecin care are o moto BMV ca a mea dar e din timpul razboiului si care inca functioneaza pt a vazut-o el mergand anul trecut. chiar daca eram sigur ca e vorba de vreo ruseasca l-am rugat sa merem la vecin sa vad minunatia, culmea, minunatia zacea intr-un garaj in spatele unor motoare diesel si era un BMV R35 adevarat, in carne si oase, omul vroia o masina nemteasca pe el sau mii dde euro.., mam trezit repede din vis, chiar daca totul a fost real. Eu cred ca atunci cand te gandesti foarte intens si pt mult timp la ceva la un moment dat universul lucreaza pt tine si iti aliniaza planetele in asa fel sa ti se indeplineasca ce doresti, asa si cu mine.., pana la un punct.Inca visez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salve!Asteptam sa capturam un obiect mai marisor.Un hodorog,fost militar,ma tot duce cu vorba.E foarte abil,alunecos ca o rama.De vreun an ma tot duce de nas..Dar si daca e adevarat ce zice o plesnim.Pana atunci o mica medalie de care chiar nu stiam ca ar putea exista.Numai bine!

 

post-27549-0-53661300-1305574493_thumb.jpg

post-27549-0-63655300-1305574511_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ce vopsea albă e aia de pe turelă dacă se presupune că a rezistat timp de Âşaizeci de ani la apa dintr-un lac de pădure?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

pe detector,am factura fiscala.e cumparat de afara,deci cred ca nu vor fi probleme.oricum,cred ca cel mai bine,e sa ne intilnim cumva la inceputul lui august,si putem vorbi totul in liniste si cit mai clar.e bine asa?

sint destul de interesat de o treaba din asta,asa ca se poate conta pe participare.numai bine.

Salve!Iata ca suntem in august!Va las numarul meu de telefon,poate mai discutam unele si altele.0748.982858,Adrian Rosca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aceasta carte prin casa.Nu vreau bani pe ea.Doresc la schimb o aripa fata cross rosie(folosita nu noua).

Scuze lui Ionel D ca i-am luat poza.

post-4509-0-59421800-1313228091_thumb.jpg

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am gasit o "vechitura" , dar in stare aproape perfecta , pe care o iau la pret de fier vechi , 8000/kg. Nu e de vinzare , doresc doar s-o prezint , pt. a afla opinii de orice fel. Stiu ca este un motor pt. generatoare de curent , doar atita.

post-5541-0-55513700-1314773952_thumb.jpg

post-5541-0-07392700-1314773964_thumb.jpg

post-5541-0-43228300-1314773975_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o "vechitura" , dar in stare aproape perfecta , pe care o iau la pret de fier vechi , 8000/kg. Nu e de vinzare , doresc doar s-o prezint , pt. a afla opinii de orice fel. Stiu ca este un motor pt. generatoare de curent , doar atita.

seamana cu motorul de traby! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o "vechitura" , dar in stare aproape perfecta , pe care o iau la pret de fier vechi , 8000/kg. Nu e de vinzare , doresc doar s-o prezint , pt. a afla opinii de orice fel. Stiu ca este un motor pt. generatoare de curent , doar atita.

am vazut si eu dinasta la un padurar intro stare foarte buna,,

se pare ca au exisat generatoare cu motor de trabant

interesant ca butoanele si toate ceasurile erau in rusa ,poate doar cel pe care lam vazut eu

intradevar interesant agregat

cam asa cumva arata

post-8499-0-37009700-1315754790_thumb.jpeg

Editat de hufo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...