Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Casti vechi cu mufa ca de stecher. Se bagau in priza , sau ce ?

cu din astea mi-am mancat 1 an din viata,,,,,,(armata)

erau folosite la transmisionisti radio

 

sap eu dupa ele.numa spuneti unde.nu m-as supara sa am cateva grenade agatate prin camera si niste munitie veche.

asta am reusit sa o salvez de la fier vechi.

este o cutie de masca de gaze romaneasca, daca nu ma insel,,,,,

am una la fel, doar ca a fost vopsita electrostatic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva nu asa veche, dar frumos: un kofferradio Blaupunkt lido deluxe, luat de la un targ ieri, in stare foarte buna. Se pare ca e din 1970, 1971

d_blaupunkt_lido_1.jpg

http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_lido_de_luxe_k_7650700_76.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe la mine se gasesc vechituri!

In prima poza este lingura de pe front si pistolul bunicului meu din partea tatalui, gasite dupa decesul acestuia, exact acolo unde imi povestea cind eram mic, ca le ascunsese. Timpul a lucrat nemilos asupra metalelor!

In poza a doua se vad cele doua canistre de cite 5 litri cu care plecam la drum pe vremea de trista amintire, pline cu gazolina sau amestecuri inflamabile, pentru a-mi alimenta motorul, fiindca se stie ca atunci intr-o statie PECO puteai doar sa faci poze sau sa te adapostesti de ploaie!:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai jucati cu poze de-astea pe net. A venit politia peste un copil ce vroia sa vanda pe okazii un chizdol mai ruginit ca asta al tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intri pe alte site-uri gasesti arme in firea lor, expuse lejer la vinzare, fara sa fie nimeni intrebat despre caciula! Si oricum, daca vin ii trimit la REMAT, fiindca acolo gasesc printre fiare chestii mult mai periculoase (am vazut cindva obuze si grenade ofensive aruncate in mormanul de fier vechi) decit un biet fier mincat de rugina! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Pfoai si cate ziare din astea am stricat cand eram mic... Si mai acum cativa ani, am gasit pe la bunici cred ca un sac cu carti, caiete, ziare etc. Cartile le-am mai pastrat, atat. In rest, colectionar de vechituri si eu, un televizor ceva mai vechi pe lampi, un patifon cu vreo 2 discuri cu cantece populare, monezi de toate felurile si alte nimicuri, care pt altii nu sunt cine stie ce, dar pe mine ma bucura :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Niste obiecte din WW2.Un mos taraia cu carutul asta nemtesc obuze pentru rusi.Dupa ce i-au dibuit cazacii butoaiele cu vin a iesit treaba grea. Numai bine!

 

Trainic carut ,in orice caz!!!Daca era din aliaj usor(dural) puteai incepe inca un razboi :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare interesant la carutul ala este complexitatea lucrarii , multe tevi indoite si sudurile care deabia se vad (aproape deloc). Aia nu aveau argon si alte fite , da uite ce trainicia naibii au facut acu' 60 de ani.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare interesant la carutul ala este complexitatea lucrarii , multe tevi indoite si sudurile care deabia se vad (aproape deloc). Aia nu aveau argon si alte fite , da uite ce trainicia naibii au facut acu' 60 de ani.

da celemaimulte lucruri au fost facute de jidani ,, forta de munca ieftina pe acea vreme,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...