Sari la conținut

Montarea anvelopelor


Marius '95
 Share

Postări Recomandate

Haide, bre Belbody, nu mai știi de gluma?De-aia te-am și citat. Cred că trebuia să folosesc alt emoticon, în loc de ăla care se dă cu capul de pereți. Și anume ăsta: :angry:

Stiu de gluma... eu nu m-am referit la tine, tu doar mi-ai dat unealta "edificatoare" in cazul Dunlop, adica poza, si tin sa-ti multumesc pe aceasta cale. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai tocmai, ce era de zis s-a zis in primele 10 replici, restul e can-can..

Vrei sa inchid acest topic? De ce? Nu avem voie sa glumim?

Intotdeauna topicurile cu discutii de genul asta ajung asa... ce putem face? :angry:

Nu mi-am propus sa fiu cenzuratorul-sef si chiar daca sunt moderator nu inseamna ca nu am dreptul la o opinie, fie ea si una ironica...

Eu nu vreau nimic.

Si opinia ta era in alea primele 10 posturi.

Putem face diverse. Mai ales voi. Eu nu pot decat sa-mi doresc. Un forum cat mai curat.

Care erau motivele pentru care cineva era bagat in carantina ?

Zic si io...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care erau motivele pentru care cineva era bagat in carantina ?

Astea: /index.php?showtopic=274414

 

Dar din pacate daca observi bine noi vorbim la subiect chiar daca mai pe aratura asa, dar e la subiect. Adica montarea anvelopelor, adica scrisul de pe ele, sageata de pe ele, putem continua inca 200 de pagini sa dezbatem si inca sa fim la subiect.

Ok?

 

Si ca sa fiu on topic:

 

Oare cat timp studiaza producatorii ca sa afle cum e corect pusa sageata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea: /index.php?showtopic=274414

 

Dar din pacate daca observi bine noi vorbim la subiect chiar daca mai pe aratura asa, dar e la subiect. Adica montarea anvelopelor, adica scrisul de pe ele, sageata de pe ele, putem continua inca 200 de pagini sa dezbatem si inca sa fim la subiect.

Ok?

 

Si ca sa fiu on topic:

 

Oare cat timp studiaza producatorii ca sa afle cum e corect pusa sageata?

La slick-uri sau la restu? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ! topicul e bun in sinea lui , raspunsurile sunt pertinente, chiar daca sunt setate pe " caterinca mode" .

Omu nu a intrebat cum se monteaza cauciucul , caci daca era asta intrebarea, primul post care zicea " conform sagetii " era de ajuns. Omul a intrebat de ce conform sagetii daca V-urile sunt orientate catre inapoi.?? adica e ok asa? avea o nelamurire si de aici au plecat o caruta de posturi... cui nu ii place sa faca abstractie de topicul asta , desi o sa isi aduca aminte de existenta lui cand isi va monta guma invers... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Concluzia mea:

Cat timp motocicleta se tine cu partea cauciucata in jos, anvelopele se monteaza astfel incat sageata sa indice sensul de rotire al rotii.

Daca preferati sa o tineti cu rotile in sus sau in lateral, atunci sensul indicat de sageata, nu mai conteaza !!! ( Sa fereasca Dumnezeu! )

Succesuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile de cross au sageata de indicare a sensului? :crack:

 

Gumele de cross nu au sens de rotatie, eu ca sa le prelungesc viata le intorc la jumatatea vietii lor.

Crestele crampoanelor pe spate se uzeza intr-un sens pentru ca trage iar pe fata se uzeaza invers pentru ca franeaza.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...