Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

ce sa intimplat???.nici noi nu stim cu exactitate dar nici nu postam aberati cu OZN-uri rosi ca a condus superman..cred ca intelegi ce vreau sa spun,prea se tes tot felul de conspirati si teori care nu sunt sustinute decit de cei care le emit,nu facem afirmati si nu dorim sa inflamam sau sa agitam apele aiurea doar de dragul extraordinarului si sa aratam noi cit de cerebrali suntem in comparatie cu restul,singuri abilitati pt a concluziona cauzele acidentului sunt cei de la POLITIA RUTIERA,PROCURATURA,EXPERTI IN DOMENIU, nu noi. fiecare a trait o experienta sau mai multe din care a invatat ceva sau nimic dar niciodata nu seamana cu ultima sau cu a altuia iar coincidentele sunt foarte rare,iar cind se vor posta informatiile cu privire la acest accident se va face strict cu ce scrie in dosar si cu acordul FAMILIILOR,aveti rabdare

 

 

PS; cine mai are vreo problema cu postariile mele sa faca strict referire la mine sa nu mai bage clubul aiurea in seama si exista varianta PM,ne putem porcai acolo suficient,sunt un om rezonabil cu oameni care au bun simnt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu daca m-am abtinut pana acum exact ca sa aflu rezultatele anchetei, trebuie sa vina acum pretiosul asta de pseudo politist si sa-mi spuna ca sunt si probe video si altele dar nu trebuie sa ne intereseze pe noi? Acum de ce trebui sa ma mai abtin?

 

Cum ai ajuns tu la concluzia ca sunt pseudo politist? Si pretios pe deasupra? Poate sunt semi-pretios si doar politist... sau... nu sunt pretios si sunt doar semi-politist.. sau... ai putea intelege faptul ca pe tine nu te priveste sub nicio forma ce probe sunt aduse la dosar. Atata timp cat cei din DAC cunosteau acest aspect nu vad de ce nu te-au informat. Si acum faci spume ca am spus eu un lucru care s-a spus acum 40 de pagini si maria ta nu l-a citit? Du-te si te cauta amice si vbim dupa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu greu imi vine sa spun: Odihniti-va in pace !

 

 

recomandabil ar fi sa SUSPENDATI TOPICUL sau macar sterge toate mizeriile care se posteaza, fara alte explicatii. asta pana apare o alta informatie care sa merite redeschiderea topicului sau continuarea lui. prea multe posturi sunt suburbane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU TRANSPARENTA ATASEZ URMATOARELE INFORMATII:

In contul DM au fost stranse urmatoarele sume:

(mi-am permis sa completex cu XXX datele confidentiale si numele de familie a donatorilor ... presupunand ca doresc sa-si pastreze anonimatul)

 

VA ROG SA TRANSFERATI PANA MAINE 26 MARTIE TOATE DONATIILE PE CARE LE DORITI SA LE MAI FACETI PENTRU A NU DA PESTE CAP CONTABILITATEA INTERNA A CLUBULUI. SUMELE VOR FI DIRECTIONATE IN MOD EGAL CELOR 2 FAMILII.

CEI CARE NU SE VAD IN LISTA VA ROG SA-SI VERIFICE CONTUL PERSONAL DACA NU CUMVA SUMELE S-AU INTORS. DACA NU SA MA CONTACTEZE PE PM sau SA DEA REPLY PE TOPIC.

 

Incasare OP 50.00 23MAR

DPHDQ00323001606

2760818xxx xxxCristina M

RO67INGBxxx

/ROC/DONATIE - CRIS SI COSMIN xxx

Incasare OP 50.00 24MAR

DPHDQ00324001315

1690924xxx xxx VALENTIN-DANI

RO44BACXxxx

/ROC/donatie//RFB/1

Incasare OP 100.00 24MAR

DPHDQ00324006743

1820728xxx xxx PAUL ALEXANDRU

RO19BUCUxxx

/ROC/Donatie Adrian Bercea (QAZ)

//RFB/1

Incasare OP 60.00 25MAR

DPHDQ00325001849

1800419xxx xxx FLAVIUS MIHAI

RO62OTPVxxx

/ROC/donatie Harley X si Qaz//RFB/1

1

Incasare OP 500.00 25MAR

DPxxxxxx88

1730709xxx xxx xxxxxx

RO90INGBxxx

/ROC/donatie de la xxxxxx

//RFB/N/A

Depunere numerar 150.00 25MAR

DONATIE

BIR xxx ADRIAN STEFAN

BI/Pas. Seria xxx

Mesaj completat

Luni sper sa atasez lista actualizata.

 

 

Ultimile sume stranse (scuze de intarziere - probleme medicale):

Depunere numerar 50.00 26MAR

donatie

c. gheorghe s.

BI/Pas. Seria xx nr. xxxxx

Depunere numerar 100.00 26MAR

DONATIE

L. DIANA (DYA SI LAUR)

BI/Pas. Seria xx nr. xxxxx

PT ADRIAN SI MADALINA

Incasare OP 50.00 26MAR

DPHDQ00326005990

1790619xxxxx T. Rares-o.

RO77INGBxxx

/ROC/DONATIE

//RFB/N/A

Incasare OP 120.00 02APR

DPHDQ00402004769

1850723xxxx B. Iulian

RO84INGBxxxxxx

 

Saptamana viitoare o sa retragem sumele si o sa le trimitem celor doua familii.

 

VA ROG SA NU MAI TRANSMITETI BANI PE ACEST CONT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles niciodata de ce lumea ''vrea sa afle'' Ca sa ce? Vai, invatam din greselile altora.... Invatam un c...t bai nene. Tot ce inteleg din topicul asta este ca unii au o imaginatie bogata si ca ce viseaza noaptea ne povestesec ziua pe motociclism.ro Belbody te declar campion cu asta'' eu nu vreau sa mor pe o strada prost iluminata intr-un stalp''...cine vrea asta mai inteligentule? Sunteti mai rau decat mustele alea necrofage... ''Noi nu suntem motociclisti de tastatura''... ooooo....supraoamenilor, te pomeni ca doriti eventual detalii si pe PM sa nu afle restul... Sunteti penibili bai! Daca as fi moderator as inchide topicul si la revedere, l-as deschide doar la cerere pentru a introduce concluziile oficiale dupa care l-as inchide imediat pentru ca si atunci se va gasi o ciurda de inteligenti sa bata apa in piua ca rezultatele nu sunt bune....

 

 

Bafta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci amice, daca tu suni la 112 sa anunti o groapa sau orice obstacol in partea carosabila, automat se deschide fisa care este inaintata Politiei respectiv Politiei Rutiere.

 

Numai prostii scrii. Si mai si dezinformezi lumea. Daca as fi adminul forumului, ti-as sterge contul fara sa clipesc. Plus ban pe clasa IP.

Daca suni la 112 sa raportezi o groapa, ti se spune ca NU E TREABA LOR!!!! De unde scoti tu SF-urile astea cu "fisa care este inaintata Politiei " ?!????? Am sunat eu, la inceputul anului, sa anunt ca pe Soseaua Eroilor din comuna Voluntari, aproape de soseaua de Centura, sta sa cada un COPAC pe carosabil. Mi s-a spus ca nu e de competenta lor!!! Acelasi lucru l-a mai scris cineva, cu cateva pagini mai inainte: a sunat la 112 - Alo, groapa!! - si i-a durut p-aia-n... (locu' ala pe care sedem).

Te rog, ai decenta si nu mai scrie pe forum. Te rog frumos. Si, in special, ai decenta si NU imi raspunde! Arata ca ai bun simt. Macar atat.

Imi cer scuze pt off-topic.

Editat de Club12TRS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai prostii scrii. Si mai si dezinformezi lumea. Daca as fi adminul forumului, ti-as sterge contul fara sa clipesc. Plus ban pe clasa IP.

Daca suni la 112 sa raportezi o groapa, ti se spune ca NU E TREABA LOR!!!! De unde scoti tu SF-urile astea cu "fisa care este inaintata Politiei " ?!????? Am sunat eu, la inceputul anului, sa anunt ca pe Soseaua Eroilor din comuna Voluntari, aproape de soseaua de Centura, sta sa cada un COPAC pe carosabil. Mi s-a spus ca nu e de competenta lor!!! Acelasi lucru l-a mai scris cineva, cu cateva pagini mai inainte: a sunat la 112 - Alo, groapa!! - si i-a durut p-aia-n... (locu' ala pe care sedem).

Te rog, ai decenta si nu mai scrie pe forum. Te rog frumos. Si, in special, ai decenta si NU imi raspunde! Arata ca ai bun simt. Macar atat.

Imi cer scuze pt off-topic.

 

Dezinformarea o creezi tu. Spre deosebire de tine, din cand in cand (cam aprox. 36h/sapt) lucrez pe sistemul de la 112 si cred ca sunt mult mai bine informat ca tine. Ca tu REFUZI sa crezi si ca ai avut o problema cu un operator handicapat de la 112 e partea a 7a. Acel operator de la 112 nu e nici politist, nici pompier, nici ambulantier. Este un simplu centralist avand un training sumar pe probleme de SNAU care a dat niste examene si le-a si promovat. D`aia iti spune ca nu e treaba lor. Din fericire dupa ultimul upgrade de la 01.04.2010 ora 05.00 s-au reglementat si problemele astea. Asa ca du-te la plimbare si sterge-ti singur contul si da-ti ban pe IP ca eu unul spre deosebire de alde ca tine stiu ce vorbesc.

 

Si hai sa-ti mai spun o treaba. Instanta de convorbire pe probleme de sistematizare este ascultata colectiv si de catre angajati ai primariei, cel putin in Bucuresti. Nu ma intereseaza ce ti-a zis tie in Voluntari aka Ilfov pt ca tot ce e in afara Bucurestiului e alta tara pe probleme de urgente, daca tu nu ai constientizat pana acum. Eu zic sa mai aprofundezi problemele si sa ai DECENTA sa nu mai impui pe topic aberatii constatate telefonic de tine datorita faptului ca ai dat peste un retard plictisit la telefon. Ai dat un exemplu si ai generalizat. TIPIC ROMANESC. Lasa-ne nene sa traim noi in adevaratele probleme nu in cele inventate de tine si alti romani care nu au habar de legi, proceduri & stuff. Pt d`alde ca tine 112 e doar un numar gratuit si SMURD-ul are rol de taxi. Ai citit macar cadrul general de functionare al SNAU 112 ca sa vezi despre ce e vorba in acel sistem? Daca tot aberezi pe forum despre acest serviciu? Scuza-mi obraznicia de a-ti spune ca prin faptul ca insisti sa ma convingi de ceva ce nu e adevarat dai dovada de prostie cronica. Si te mai contrazici si aiurea cand tu nu ai nicio treaba, iar unii dintre noi, din pacate pentru tine, mai stiu cu ce se papa unele chestii in sistemul asta romanesc atat de hulit de tine... lasa-ne amice inca odata iti spun si traieste tu singur in lumea ta unde numai tu ai dreptate si noi restul suntem niste prosti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la locul incidentului si este greu tare de spus ce s-a intamplat acolo.Teoretic vorbind acel accident nu ar fii trebuit sa se intample.O groapa mare este insa si acum undeva mai in spate,dar aproape de bordura pe banda 1 de mers si nu cred ca avea ce cauta acolo motociclistul.Din pacate cred ca doar el stie cu adevarat ce s-a intamplat acolo.Grav este ca 2 oameni au disparut dintre noi prea devreme.Casca pe cap sau in cui pentru ca se pare ca este o ruleta ruseasca pe la noi prin tarisoara noastra scumpa.Anul trecut un amic cu un scuter a lovit o anvelopa lasata pe mijlocul soselei si a zburat in cap fara casca,acum ei tot absurd.Din pacate a disparut placerea de mai merge cu motorul.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a rugat mama lui Mada sa scriu aici. Va roaga, daca stiti martor sau ati fost martor la acest accident, sa o contactati la nr de telefon 0722 592 220 sau pe mail la avram.niculina@gmail.com, si sa dati declaratie la politie. Se mai primesc declaratii la dosar pana in data de 4Mai2010, dupa care nu se mai pot depune.

Daca sunt martori, faceti ce trebuie, mergeti si spuneti ce ati vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf

Tocmai ai demonstrat ca esti... degeaba.

Am discutat cu Danut Popescu, loctiitor sef sectie la directia apel unic de urgenta, omu' mi-a spus ca n-are 112 nici o treaba cu asfaltu si gropile, pt asta suni la primarie sau la administratorul drumului. Deasemena, a cerut numele tau complet, pt a se asigura ca unul ca tine nu va mai lucra niciodata "prin zona", desi, sincer, nici eu, nici el nu credem ca tu lucrezi p-acolo.

Astept sa te faci de ras in continuare :peace: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf

Tocmai ai demonstrat ca esti... degeaba.

Am discutat cu Danut Popescu, loctiitor sef sectie la directia apel unic de urgenta, omu' mi-a spus ca n-are 112 nici o treaba cu asfaltu si gropile, pt asta suni la primarie sau la administratorul drumului. Deasemena, a cerut numele tau complet, pt a se asigura ca unul ca tine nu va mai lucra niciodata "prin zona", desi, sincer, nici eu, nici el nu credem ca tu lucrezi p-acolo.

Astept sa te faci de ras in continuare :D .

Iti recomand cu caldura sa mai citesti de 10 ori Obligatiile Participantului LA TRAFIC ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf

Tocmai ai demonstrat ca esti... degeaba.

.... Deasemena, a cerut numele tau complet, pt a se asigura ca unul ca tine nu va mai lucra niciodata "prin zona", desi, sincer, nici eu, nici el nu credem ca tu lucrezi p-acolo.

Astept sa te faci de ras in continuare :D .

Pai si nu i-ai dat numele complet sal lasi fara servici ? :P Ce prosteala romaneasca de doi lei ai in tine...

Eu zic mai bine sa-si caute nenea Danutz de servici, daca in calitate de sef de nu stiu ce, spune asta.

Personal am sunat la 112 in miezul noptii sa reclam o "treaba" de pe sosea, si nu numai ca au vorbit cu mine intr-un mod profesionist, ba chiar mi-au multumit la sfarsitul apelului ca am sunat, si m-au informat ca oricum stiau de problema de la altii care sunasera inaintea mea. Probabil se mai uita si la vocea omului.... :peace:

Asa ca si "noi" asteptam sa nu mai postezi prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf

Tocmai ai demonstrat ca esti... degeaba.

Am discutat cu Danut Popescu, loctiitor sef sectie la directia apel unic de urgenta, omu' mi-a spus ca n-are 112 nici o treaba cu asfaltu si gropile, pt asta suni la primarie sau la administratorul drumului. Deasemena, a cerut numele tau complet, pt a se asigura ca unul ca tine nu va mai lucra niciodata "prin zona", desi, sincer, nici eu, nici el nu credem ca tu lucrezi p-acolo.

Astept sa te faci de ras in continuare :peace: .

 

Daca tu ai discutat cu Col. Danut Popescu si acest domn, pentru care am toata stima, ti-a spus ca 112 n-are nicio treaba cu asflatu si gropile nici macar in cazul in care tu ca cetatean sesizezi acest lucru telefonic, inseamna ca ai confundat grav persoanele.

 

In alta ordine de idei n-are nicio treaba dl. Col. cu ceea ce fac eu. El e militar eu sunt functionar public desteptule! Indiferent daca sunt Inspector, Agent sau Comisar! Asta ca sa sti si tu. Iar dl. Col. este responsabil pe partea tehnica cu sistemul 112, STS-ul asigura infrastructura nu intervin ei in rezolvarea problemelor. Si daca tot te ai bine cu el explicai faptul ca daca tu suni la 112 sa reclami o groapa in carosabil se deschide fisa pe "Informatii ce fac obiectul de activitate al politiei" iar fisa este inaintata catre serviciul sau brigada rutiera dupa caz, dar oricum este pe langa si nu stii diferenta, si catre primarie. Eu ti-am mai explicat, in Bucuresti asa se face. Ce se intampla in tara -- Voluntari este Ilfov -- nu ne intereseaza. In Bucuresti sunt alte controale, alte P.L.-uri etc.

 

Asa ca poti sa-i printezi dlui. colonel ceea ce scriu eu aici si sa vedem ce spune desi, sincer, nu cred eu ca tu stai de vorba cu el la cafea, ca daca ai sta si ai relata problema corect ti-ai lua-o in freza si nu ai mai sta tu sa faci petitii, ai discuta cu el si s-ar implementa individual categoria urgentei ca asa merge treaba in tara asta.

 

Spor la aberat pt ca pana una alta eu imi macin nervii cu tine pe exemple palpabile si tu imi spui niste treburi ce nu au baza in nimic. Apropo, cu un "goagal" pot sa obtin si eu nume de oameni, dovada cea mai clara este faptul ca eu i-am dat si gradul omului pe cand tu .....

 

Ti-am mai zis, lasa-ma amice in pace ca pana una alta tu esti ala frustrat in tara asta ca te-a uschit ala de la 112 nu eu. Sunt o caruta de oameni pe forum-ul asta care au realizat ceva in viata asta a lor cu petitii, mitinguri & stuff si care au avut tot concursul din partea autoritatilor. Tu te chinui cu o aberatie de petitie nefondata oricum pt ca daca ai citi legea ai vedea cum sta treaba cu gropile, ca sa te lauzi ca ai facut si tu ceva in viata (probabil). Anyway, nu o sa-ti mai raspund deci nu te mai obosi sa-mi scrii!! Iti doresc spor la treaba si il poti saluta pe dl. Col. din partea mea din cate stiu la anu s-ar putea sa-l faca sef peste sectie. Vai de capu` tau.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nightwolf: tu nu ai de dat explicatii nimanui pe forum-ul asta, decat celor direct implicari in respectivul accident. Cine nu realizeaza ca esti cam singura voce care poate veni cu informatii "din interior", sa fie sanatos.

 

In rest, frumos deviaza topicul deschis pentru cei doi care au trecut in nefiinta! rusine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o chestiune foarte importanta,care ai ceva de zis cu privire la acest accident fao dar fara sa mai aberati cu OZN-uri.ca sti tu ca se ascunde ceva,ca ,ca....aveti unde bate cimpi destul ,nu tre sa va faceti remarcata prezenta si aici pastrativa conspiratiile si visele pt voi,ADRIAN''QAZ'' era membru DAC MOTORS ,iar MADALINA este legata de noi tocmai prin acest eveniment tragic,deci amindoi si pe amindoi ii vom apara si le vom apara memoria daca trebuie si cu bita daca de vb buna nu intelegeti sa mutati circul in alte parti lasati FAMILIILE IN PACE,nu ii mai agitati pe bieti oameni

 

vreti sa discutati de 112 deschideti topic,vreti sa-l injurati pe @naightwolf deschideti topic,dar degeaba il injurati pt ca omuletul asta va spune lucruri concrete nu aberati,cele 40 de zile se apropie de sfirsit,este timpul sa sfirsiti si voi cu fantasmagoniile

 

PS;in curind userul DAC MOTORS va va informa cu date concrete din dosar,RABDARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In reportaj scrie ca nu se stie cine era fata .

 

Este vorba de de Madalina Avram ,sau HarleyX ,cum avea id-ul aici pe motociclism.

.....da Dumnezeu Sa-i Odihneasca tipa avea acum doi ani o hondita nu mai stiu ce ,insa ceva chooper,si stiu ca ea venise pe forum si a cerut biker-ilor ceva informatii detaliate despre motoare etc etc,cica pentru nu stiu ce revista,clar ca multi au sarit ca arsi ca de ce vine cineva sa invete din alte experiente etc etc...nu am intelse comportamentul lor,asa ca i-am cerut Madalinei o adresa sa0i pot eu trimite cava informatii....i le-am trimis scriind destul de multisor de cele doua mosrtrulete ce le am,iar Mada super incantata nu mai contenea cu multumirile....am mai tinut legatura insa asa s0a intamplat incat nu ne0am intalnit niciodata ....poate cine stie,pe cealalta lume unde cica nu ar fi nici limita de viteza nici guri de canal....of Doamne modata am trecut si eu pe langa moarte si multi au spus ca doar o minune a fost incat sa nu fiu dincolo....DUMNEZEU SA II IERTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...care sunt noutatile ? S-a terminat ancheta si avem ceva date oficiale ?

 

S-au mai facut niste treburi... astept sa posteze cei de la dac... ancheta nu are cum sa se finalizeze asa repede mai ales turnura care a luat-o. Va mai dura cel putin anul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...