Sari la conținut

vand trei rusoaice


simson simson
 Share

Postări Recomandate

Arata fascinanat toate risipiturile astea!Ca si cum ar fi fost scoase de undeva din adancuri! :cheers: ( stare , care s-ar putea sa nu fie departe de adevar...)

Si eclectice...altoite , combinate....fascinant!

E greu se strans o spitza cand se slabeste , dar mult mai incitant este modificarea unei furci de ij sau sudarea de platbenzi in locul spitzelor...ca sa iasa o roata faina de M72...

Romania...

...asa ajung toate vechi si valoroase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve.Ij-ul e din 1960,are talon vechi,nea spirica nu numai ca traieste,ci zburda.Pret-900 ron,negociabil.Ural-ul e din 1964,fara acte.Pret-1800 ron.M-72 se da impreuna cu toate piesele,nu are acte.Pret-1800 ron.Ar mai fi cate ceva de spus,dar vorbim la telefon.0748.982858,Adrian.

salut.

ce piese de ij56 mai ai pe acolo in atas? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

ce piese de ij56 mai ai pe acolo in atas? :cheers:

Salve.Doar niste pinioane,o cupla,segmentii ce se vad..Cam astea ar fi..

 

 

Mesaj completat

...si pe bucati? adica dintre piesele separate?

m-ar interesa seaua fatza (cu tot ansamblul de dedesubt, bine-nteles). daca se poate, rog PM. multumesc oricum!

.

Salve.Deocamdata mai astept,poate se vand gramada.Oricum,s-ar putea sa iau in calcul si varianta asta cat de curand.Numai bine.

 

Mesaj completat

Arata fascinanat toate risipiturile astea!Ca si cum ar fi fost scoase de undeva din adancuri! ;) ( stare , care s-ar putea sa nu fie departe de adevar...)

Si eclectice...altoite , combinate....fascinant!

E greu se strans o spitza cand se slabeste , dar mult mai incitant este modificarea unei furci de ij sau sudarea de platbenzi in locul spitzelor...ca sa iasa o roata faina de M72...

Romania...

...asa ajung toate vechi si valoroase...

Noroc ca mai punem noi cate o rugina....Ti se cam blocase dantura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat timp si la cati bani trebuiesc investiti in moto astea... cred ca cel mai bine le-ai dona la cineva care face treaba.

Sau vinde-le pe bucati! Cam doare sufletul... I know!

Is curios daca le cumpara cineva si la ce pret.

 

Bafta la vanzare!

 

PS: s-ar putea sa vreau si eu niste bucati... in caz ca te hotarasti sa le vinzi pe bucati...

 

BTW: Vad ca ai multe fiare pe acolo... nu gasesti si pentru mine piesele astea:

/index.php?...t&p=2342553 ?

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeee!!!! de unde scoateti preturile astea nu pot sa-mi dau seama...cine draq da 18 mil pe un cazan...care nici macar nu are acte????...

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeee!!!! de unde scoateti preturile astea nu pot sa-mi dau seama...cine draq da 18 mil pe un cazan...care nici macar nu are acte????...

Salve.Sa stii ca la ambele boxere ,cu putina staruinta,se pot face acte.Iar aceste 18 mil sunt negociabile.In curand s-ar putea sa le dau pe bucati si vom vedea daca pretul e exagerat sau nu.Nu am chef de mari rautati,dar,parca te-am mai vazut in rolul asta.Era alt film,atat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope!Este acelasi film despre descoperiri arhelogigce , vechi si extrem de valoroase...acelasi regizor...aceiasi intriga....si aceleasi comentarii ale spectatorilor.... :cheers:

Domnul sa-i dea sanatate si viata lunga lui Nea Spirica , ca , in el ni-s toate sperantele!

Mesaj completat

...si dantura mea este ok , doar ca o folosesc cu predilectie pe subiectele care merita atentia si grija...

PS

acum stiu!M-ul a aterizat undeva in nordul Moldovei , fiind lansat de rusi prin 54' si s-a aprins la reintrarea in atmosfera...am mai vazut eu undeva un Sputnik , si exact asa aratau urmele de la combustia ablativa a scutului... ;)

Moastele lui sunt foarte valoroase, asteptam cu nerabdare sa ne fie impartasite!

...eu n-o sa apuc , ca-s pacatos , si am gura spurcata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ce colectie de viitoare (sau actuale?) tigai! de vis! o parte de la stat, alta de la tigani ca deh, ei se ocupa cu ceaune si tigai de aluminiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi aveti ceva constructiv de spus sau e placerea voastra sa criticati orice si oriunde? Ia alergati si voi si aratati-mi ca gasiti moto mult mai faine si mai ieftine, dar pana atunci incercati sa fiti mai putin sarcastici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi aveti ceva constructiv de spus sau e placerea voastra sa criticati orice si oriunde? Ia alergati si voi si aratati-mi ca gasiti moto mult mai faine si mai ieftine, dar pana atunci incercati sa fiti mai putin sarcastici.

 

Mihai ,poate n-ai bagat de seama ca suntem in incinta unui FORUM.Aici se vorbeste,se critica,se mai si injura.Nu des ,din cand in cand.

Fiarele omului sunt pe inima mea.Din pacate nu-s si fondurile pe masura.M-ul ,bineanteles ca-mi place tare mult.Ca posesor de una bucata roata de M cred ca m-ar bucura tare mult si un ghidon cu tot cu comenzi.Deci,daca te hotarasti sa dezmembrezi obiectul in cauza (sunt total impotriva acstei manevre),te rog sa -mi dai un semnal pe PM ,despre obiectul in cauza si pretul lui.Cred ca va arata minunat pe motocicleta mea,combinatie de mai multe clasice.Si totusi sper sa nu le dezmembrezi.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am si eu un M la vanzare sau mai bine spus am avut insa salut orice initiativa de a salva muzeele, cat despre pret nu comentez , fiecare a facut rost de ele asa cum a putut este o valoare sentimentala sau nu, eu unul pe unde mergeam in tara intrebam de ele si asa am gasit cadrul pe la Sibiu si motorul prin Prahova, niciodata nu voi scoate pe el atat cat am investit iar daca cineva l-ar da pe degeaba ori ar cere si pe tata si pe mama este riscul omului de a-l da sau a ramane cu el

Amin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve.Ij-ul e din 1960,are talon vechi,nea spirica nu numai ca traieste,ci zburda.Pret-900 ron,negociabil.Ural-ul e din 1964,fara acte.Pret-1800 ron.M-72 se da impreuna cu toate piesele,nu are acte.Pret-1800 ron.Ar mai fi cate ceva de spus,dar vorbim la telefon.0748.982858,Adrian.

Inca o vechitura.Poate se leaga treaba,cumva...La M si la Ural pretul e de 1600 lei fiecare,negociabil.Numai bine.

post-27549-1269855190_thumb.jpg

post-27549-1269855229_thumb.jpg

post-27549-1269855248_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Trimite-mi te rog pe PM un pret pentru seaua fata din poza asta daca se vinde separat de restul fiarelor.

Multumesc anticipat.

Hristos a-Nviat! Nu ascund ca este cineva care ar vrea sa ia tot.Daca nu se va intampla asa atunci le voi da separat si iti voi spune pretul seii.Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
:laugh: daca nu ma insel eu...moto astea sunt toate de ceva saptamani in germania, ar fi bine ca initiatorul topicului sa il mai reactualizeze...

 

 

Chiar! Si eu sint curios sa stiu ce s-a intimplat cu rusoaicele!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve.Sa stii ca la ambele boxere ,cu putina staruinta,se pot face acte. [...]

 

despre staruinta asta nu se poate vorbi pe forum, nu? :laugh:

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este pretul la "Inca o vechitura.Poate se leaga.."? Geamul de la far este intreg?

Salve.Vechitura,cu talon de nsu din 1954,e 600 ron ,negociabil.Se observa combinatia dintre ij,nsu,bmw r 12 si,bineinteles,celebra mana a lui nea spirica.Dintre rusoaice mai e ij-ul 56 cu atas.Functioneaza,are 50 de anisori si un pret de 900 ron,negociabil.Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...