Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din aia 30 sunt curios cati renunta cu 3-4 zile inainte :angry:. Pana la urma asa a ramas? 29-30 august la cheile bicazului? Din voturi cam asa reiese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inchis "urnele"? Sau Bicazul conduce detasat, fara sanse de a pierde?

 

Folosim poll-ul pentru a determina locatiile pentru intalnirile urmatoare? :laugh:

 

Cam putini am fost la Biker's duminica :angry:

 

:cheers: N-am mai ajuns... Si cred ca ratez si intalnirea de saptamana viitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai are link-ul cu voturile pentru intalnire ?

 

Cam putini am fost la Biker's duminica :angry:

 

Poate data viitoare.

Noi am fost plecati la mare in week-end, si ne-am intors duminica noaptea, mult prea tarziu si mult prea obositi pentru a mai trece pe la Biker's. Saptamana viitoare plecam in concediu, so..vom lipsi iar! Oricum, eu zic ca duminica nu e cea mai "fericita" zi pentru intalniri, pentru ca cel putin in sezon oamenii pleaca, se plimba, si nimeni nu-si face programul in functie de o ..intalnire. Nu ar fi mai ok oare sa ne gandim impreuna la alta zi, o zi din saptamana, la o ora decenta? Uite, eu de exemplu as propune miercuri - unii din noi merg miercurea la Arc, si de acolo s-ar putea pleca frumos, grupat ,catre Biker's ( si-asa Arcul , daca nu e asezonat cu o plimbare cat de scurta, nu are nici un farmec ) E o sugestie... dar numai joia sa nu v-o alegeti, ca joia noi avem si intalnirea celor din Crangasi, 1Mai,. Grivita :cheers: si aici prezenta e obligatorie de vreo 2 ani deja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost plecati la mare in week-end, si ne-am intors duminica noaptea, mult prea tarziu si mult prea obositi pentru a mai trece pe la Biker's. Saptamana viitoare plecam in concediu, so..vom lipsi iar! Oricum, eu zic ca duminica nu e cea mai "fericita" zi pentru intalniri, pentru ca cel putin in sezon oamenii pleaca, se plimba, si nimeni nu-si face programul in functie de o ..intalnire. Nu ar fi mai ok oare sa ne gandim impreuna la alta zi, o zi din saptamana, la o ora decenta? Uite, eu de exemplu as propune miercuri - unii din noi merg miercurea la Arc, si de acolo s-ar putea pleca frumos, grupat ,catre Biker's ( si-asa Arcul , daca nu e asezonat cu o plimbare cat de scurta, nu are nici un farmec ) E o sugestie... dar numai joia sa nu v-o alegeti, ca joia noi avem si intalnirea celor din Crangasi, 1Mai,. Grivita :angry: si aici prezenta e obligatorie de vreo 2 ani deja...

 

 

unii dintre noi obisnuiau sa mearga si la arc dar am renuntat nu stiu exact din ce motive, eu sunt pentru si asa ies prea putin cu motorul.

 

deci ne vedem miercuri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia o avem, data aproximativ.... vreti 29,30 sau 28, 29, 30?

 

In leg cu camping, am auzit ca este una f faina inainte de lacul rosu sore gheorgheni, detali la: /index.php?...p;#entry2025868

 

PS: linkul de votare o gasiti la semnatura mea...

PS2: cine face un banner? care cunoasteti zona, unde sa ne intalnim? ar fi bine o zona usor de gasita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La arc am fost o data cred si mi s-a parut extrem de boring si mult zgomot. Si apoi s-a ales duminica tocmai pt ca in timpul saptamanii ori lumea munceste in diferite schimburi ori sunt alte intruniri.

Duminica asta eu ajung sigur dar in timpul saptamanii nu pentru ca nu sunt in buc, in rest nu e nici o problema asa ca daca pot mai multi miercuri, cum s-a propus, cu atat mai bine :angry:.

 

@pepsi: daca este inclus si 28 unii pot pleca seara abia. si sa pleci pe la un 5-6 de la servici, si apoi din bucuresti pana la bicaz te cam prinde miezul noptii pe drum. Acu nu zic, ar fi si mai frumos cu o zi in plus dar e problema asta.

Locul de intalnire e simplu: lacul rosu. ca nu prea ai cum sa-l ratezi :cheers:. numa sa incapa cele 30 de motoare acolo :laugh:.

Sunt asteptate si alte propuneri desigur, dar undeva pe chei e cam exclus ca e ingust drumul pe acolo si unde e mai mult spatiu e plin de tarabe din acelea cu suveniruri, asa ca intalnirea ori sus ori jos.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia o avem, data aproximativ.... vreti 29,30 sau 28, 29, 30?

 

care cunoasteti zona, unde sa ne intalnim? ar fi bine o zona usor de gasita

 

Astia din bucuresti n-ar fi ok sa plecam impreuna? Sambata dis-de-dimineata, sa nu prindem aglomeratie...

Mesaj completat

unii dintre noi obisnuiau sa mearga si la arc dar am renuntat nu stiu exact din ce motive, eu sunt pentru si asa ies prea putin cu motorul.

 

deci ne vedem miercuri ?

 

Ne vedem azi la ARc ( eu cred ca ajung pe la 7-7.30 maxim ). Veniti cu incredere sa ma trageti de maneca :angry: si sa schimbam 2 vorbe , cand vedeti un SV albastru cu numar de Gorj si cu o zanutza pusa fix intre faruri :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

cam cat consuma SV1000S . in oras? la drum lung?

 

In oras intre 8.5 si 10

 

In afara orasului cel mai putin am scos 5.5 - Belgrad-Bucuresti dar din motive obiective am mers f.incet.

In mod normal in afara orasului consuma 6.3-6.5 , dar daca mergi 220/230 regulat cu el rezervorul iti ajunge fix 110 km :angry: si mai ramane 1 litru

Editat de FLASH-TUNING
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia din bucuresti n-ar fi ok sa plecam impreuna? Sambata dis-de-dimineata, sa nu prindem aglomeratie...

Mesaj completat

 

 

Ne vedem azi la ARc ( eu cred ca ajung pe la 7-7.30 maxim ). Veniti cu incredere sa ma trageti de maneca :angry: si sa schimbam 2 vorbe , cand vedeti un SV albastru cu numar de Gorj si cu o zanutza pusa fix intre faruri :cheers:)

 

apropo de plecat impreuna..pai asa ar fi si indicat...mai ales ca eu unii nu stiu drumul :laugh: si la sighisoara ne-am dat intalnire si am plecat cu totii.

 

cat despre arc..poate reusesc sa ajung si eu diseara, dar nu promit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de plecat impreuna..pai asa ar fi si indicat...mai ales ca eu unii nu stiu drumul :angry: si la sighisoara ne-am dat intalnire si am plecat cu totii.

 

cat despre arc..poate reusesc sa ajung si eu diseara, dar nu promit nimic.

Ramane sa discutam detaliile plecarii cu cateva zile inainte, ma gandesc! Ce fain o sa fie sa vezi pe drum o mare ( sper) adunare de SV-uri care se indreapta spre aceeasi destinatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 ???? :angry: terminati ma cu prostiile , ce-aveti? data trecuta abia au fost 11 - motoare - si acum vreti 30?! ar fi frumos dar ....sincer ma indoiesc!

 

31 dear :laugh:

 

 

Eu sunt neutru din punct de vedere al organizarii, ma bag oriunde va hotarati voi sa mergeti :laugh:. Eu votasem sa mergem la mare, dar mi-e absolut indiferenta locatia, importanti sunt oamenii si din ce am vazut intr-o duminica la biker's, chiar renteaza :cheers:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De voi e misto ca plecati in gasca, da eu vin singurel de pe plaiurile moldovenesti :cheers:. Pana la urma nu am inteles o treaba, duminica ne mai intalnim sau nu ca sa nu ma trezesc singurel pe acolo :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naspa ca nu am experienta necesara sa merg asa departe ca voi .Miercuri dau poligonul luni am luat sala si diabia astept sa ies din zona mea din cartier cu sv .Primul drum pana la Lehliu Gara la bunici diabia astept sa fiu motociclist cu acte in regula ca de 49 sunt satul 2 ani cu Yamaha TZR .

Anul viitor cred ca ma aliez si eu la intalnire .

Suport de nr pe spate tot nu am gasit , nu am ajuns inca la targ la vitan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca pana atunci iti rezolvi actele, cred ca poti venii linistit, ca nu cred ca uamenii din Bucuresti o sa mearga pana la Bicaz numai cu genunchiu jos si viteze superluminice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles :cheers: . La prima intalnire am mers foarte frumos. Ne-a luat 5-6 ore sa ajungem in Sighisoara, pentru ca eram cu ochii in stanga si-n dreapta la ce peisaje. . . Eu s-ar putea sa plec din Braila, nu stiu cum sa fac, sa vin in Bucuresti apoi cu grupul...eh.

@Anihilator, vii la Cheile Bicazului ? .

Lume lume, iesim la vanatoarea de Sv-uri :angry:

 

Da, ne mai strangem duminica. Am lipsit o data si gata ? :laugh:

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naspa ca nu am experienta necesara sa merg asa departe ca voi .Miercuri dau poligonul luni am luat sala si diabia astept sa ies din zona mea din cartier cu sv .Primul drum pana la Lehliu Gara la bunici diabia astept sa fiu motociclist cu acte in regula ca de 49 sunt satul 2 ani cu Yamaha TZR .

Anul viitor cred ca ma aliez si eu la intalnire .

Suport de nr pe spate tot nu am gasit , nu am ajuns inca la targ la vitan.

grija mare sa nu scapi mana in acceleratie, o sa fii entuziasmat la inceput, si sv-ul poate cu varf si indesat. recomand sa schimbi pe la 3-4000 in primele doua trepte, cel putin. eu merg ca un batranel de obicei, dar cand ma mai apuca sa ii dau gaz, ma surprinde si pe mine

 

bafta la poligon!(desi daca ai avut tzr cred ca nu o sa ai nici o problema)

 

la a mea i-am facut carburatia, am reusit s-o ridic iar pe o roata :angry:

Mesaj completat

off topic: ma mut de luni in bucuresti, caut garsoniera de inchiriat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor... stiam eu ca existati, dar erati ca extraterestrii - nu v-a vazut nimeni niciodata! :laugh:)

Am si eu un SV 650 s 2004 si mi-ar placea sa faca si el cunostinta cu sv-urile voastre, adica as veni si eu duminica la Biker's :laugh:

insa e o problema :angry: ... nu stiu unde e acest Biker's... asa ca daca e cineva din zona rahova-trafic greu sa plece de aici cu mine :lol: ... sau sa ma intalnesc cu cineva pe la unirii sau pe undeva :cheers:

10x!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...