Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

am disponibil un rotor pentru kilometraj cu aripioarele intregi;

 

imi trebuie un melc de km cu totul, al meu s-a ars iar.

 

Ai vazut daca nu ai vrut sa mi-l dai mie de prima oara :)

 

Am rezolvat oricum super cu poxilina ( :lol: )

 

Vezi ca am intrebat pe la suzuki si ziceau ca e vreo 180euro daca nu ma insel (o galagie de bani) , am mai vazut pe ebay mai ieftine dar acum nu stiu ce sa zic si cu ebay-ul asta.

 

La alte capitole :

 

Hai cu intalnirea aia.Oriunde e bine.Ca oricum o sa ma cocoseze drumul.Promit sa vin singur de data asta.

 

Hai ca am inceput sa ne cam stangem pe la Biker's,scuze ca nu pot sa vin in fiecare saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O micuta problema am si eu! La roata fata exista vre un distantier cand se pune axu??(sv dupa 2003 650) Din cate mi aduc aminte... axu trece de la stanga la dreapta (cum te uiti la fata motocicletei) si se opreste cu partea mai groasa in grnitura aia de la rulment si pe partea cealalalta are melcu ca si distantier! In melc e vre o garnitura ceva?? Magnetu ala are vre o saiba prin interior???

La numaratoare nu mi iese nici o saiba. Ar trebui???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce firma? sintetic sau mineral?

Mesaj completat

Pentru cei care nu au unde sa puna bagajele fac la comanda portbagaj, foarte rezistent si foarte usor.

Prinderea se face in 4 puncte, 2 - scarita de pasager, 2 - sub sa, sub manerul pasagerului.

Pretul este 100 RON. Se poate face la lungime / latime dorita.

 

Primele doua, prototipurile iss facute de taicame, khrysstian si eu.... si au iesit super :)

Bine bre... te-ai apucat sa faci abia acum cand imi vand eu SV-ul :D :lol:

 

Apropo, vand SV. O sa dau detalii in curand la semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut daca nu ai vrut sa mi-l dai mie de prima oara :)

 

Am rezolvat oricum super cu poxilina ( :lol: )

 

Vezi ca am intrebat pe la suzuki si ziceau ca e vreo 180euro daca nu ma insel (o galagie de bani) , am mai vazut pe ebay mai ieftine dar acum nu stiu ce sa zic si cu ebay-ul asta.

 

La alte capitole :

 

Hai cu intalnirea aia.Oriunde e bine.Ca oricum o sa ma cocoseze drumul.Promit sa vin singur de data asta.

 

Hai ca am inceput sa ne cam stangem pe la Biker's,scuze ca nu pot sa vin in fiecare saptamana.

 

ma, yo cre ca tu vrei sa bei toata noaptea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bre... te-ai apucat sa faci abia acum cand imi vand eu SV-ul :D :lol:

 

Apropo, vand SV. O sa dau detalii in curand la semnatura.

 

si eu o vand sau o schimb pt f650 gs dakar sau lc4 adventure, dar pana atunci tre sa car cu ceva bagajele pana la sv meeting 2 :P

m-am gandit sa-mi fac si cuti laterale ori din aluminiu ori din lazi frigorifice ... ma pregatesc pt enduro touring :)

 

Pentru vot, dati click AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat pentru SV meeting reloaded ! Dupa cum am vazut, sunt mari sanse sa mergem la Bicaz! yeeeeeeeeeeeeeeee! Da' va rog io frumos, din tot sufletelul meu mic si ticalos , hai sa stabilim plecarea dupa 10 august incolo, ca altfel n-am cum sa vin!

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut daca nu ai vrut sa mi-l dai mie de prima oara :)

 

Am rezolvat oricum super cu poxilina ( :lol: )

 

Vezi ca am intrebat pe la suzuki si ziceau ca e vreo 180euro daca nu ma insel (o galagie de bani) , am mai vazut pe ebay mai ieftine dar acum nu stiu ce sa zic si cu ebay-ul asta.

 

La alte capitole :

 

Hai cu intalnirea aia.Oriunde e bine.Ca oricum o sa ma cocoseze drumul.Promit sa vin singur de data asta.

 

Hai ca am inceput sa ne cam stangem pe la Biker's,scuze ca nu pot sa vin in fiecare saptamana.

la banii astia imi cumpar ceva de pe louis, ca e totusi greu sa tii minte km ca sa stii cand sa schimbi uleiul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pepsi : Poti face si suport pentru genti laterale? Sau daca nu macar un cadru pentru tinut mai bine gentile textile, ceva gen cum au chopperele?

@aoleks: Carena e pentru un prieten care s-a tavalit cu al lui week-endu trecut. Nu conteaza de care e (desi prefer originala), doar sa fie cat mai ieftina. Initial are nevoie de carena superioara. Daca bugetul mai permite...poate o sa fie nevoie si de cea inferioara.

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru carene inferioare m-as uita aici:

 

http://www.poly26.com/carenage-suzuki-650-...2007_4-224.html

 

pentru partea de sus, ebay... noi sunt foarte scumpe, secondhand sunt mult mai ieftine. oricum, nu sunt bani marunti dar in comparatie cu dealer-ul, se simte! mai ieftin nu prea se poate...

 

PS: cineva m-a intrebat de senzorul de viteza, am avut contact prin pm. maine pleaca spre romania, trimite-mi te rog adresa ta prin pm!

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat pentru SV meeting reloaded ! Dupa cum am vazut, sunt mari sanse sa mergem la Bicaz! yeeeeeeeeeeeeeeee! Da' va rog io frumos, din tot sufletelul meu mic si ticalos , hai sa stabilim plecarea dupa 10 august incolo, ca altfel n-am cum sa vin!

 

pai din poll-ul anterior s-a stabilit ca ne vedem in ultimul uichend din august. daca gresesc ... dati cu rosii si treziti-ma si pe mine ca sa stiu si eu cum imi iau concediu. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit solutia: 10034547 de la louis. si o sa pot inregistra si viteze de 300 la ora!!!!!!!!!!!!

Varianta asta e de ~5 ori mai ieftina decat cea propusa de cei de la Suzuki :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit solutia: 10034547 de la louis. si o sa pot inregistra si viteze de 300 la ora!!!!!!!!!!!!

 

 

si eu folosesc unul de asta pentru ca are functii multe,merge si vitezometrul normal dar cum am mai spus imi place 10034547 ca are functii multe :lol: :timp parcurs,viteza medie,vit maxima,ceas si inca cateva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat pentru SV meeting reloaded ! Dupa cum am vazut, sunt mari sanse sa mergem la Bicaz! yeeeeeeeeeeeeeeee! Da' va rog io frumos, din tot sufletelul meu mic si ticalos , hai sa stabilim plecarea dupa 10 august incolo, ca altfel n-am cum sa vin!

 

Daca te uiti la voturile de AICI, o sa vezi ca lumea o votat pt sfarsitul lui august... pe forum s-a hotarat mai exact weekendul 90,30 (poate chiar 28).

 

@pepsi : Poti face si suport pentru genti laterale? Sau daca nu macar un cadru pentru tinut mai bine gentile textile, ceva gen cum au chopperele?

 

Daca ai model inainte de 2003, da. Si eu vreau sa fac un upgrade pt suportul de acuma tot pt gentile laterale :lol:

gsx_16 e ID-ul meu de mess, contacteaza-ma acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepusem si eu sa fac ceva dar vad ca tu ai folosit materiale mai bune si ti-a iesit mai fain. daca il faci si cu suport pentru genti textile laterale, cred ca ma bag si eu la o comanda. nu ar fi complicat, trebuie sa ii mai adaugi niste trapeze in laterale si ea gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus cate un bidonas de 500 ml in ambele, cred ca e cea mai precisa metoda :angryfire:

 

btw: ce ulei bagi in el? cu ce vascozitate?

 

btw2: ce tip de antigel am nevoie in radiator si in ce proportie?

Dupa lupte seculare am reusit sa fac niste poze... asta daca mai e nevoie...

post-15879-1248212844_thumb.jpgpost-15879-1248212876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa lupte seculare am reusit sa fac niste poze... asta daca mai e nevoie...

post-15879-1248212844_thumb.jpgpost-15879-1248212876_thumb.jpg

mymoto are reduceri zilele astea, ieir mi-am luat ulei motorex sintetic la 120 lei(pret normal 180). la gama motul reducerile sunt mai mici

 

nu ca ar avea vreo legatura cu postul la care am dat quote, reducerile sunt doar la uleiuri

Editat de pogor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu folosesc unul de asta pentru ca are functii multe,merge si vitezometrul normal dar cum am mai spus imi place 10034547 ca are functii multe :angryfire: :timp parcurs,viteza medie,vit maxima,ceas si inca cateva.

 

 

Recomand si eu Vitezometrul Sigma...L-am avut montat pe GS500F si mi s-a parut foarte util! Partea mai dubioasa e cu montatul senzorului.Eu am reusit sa-l fixez pe roata din spate si dupa cateva reglaje am reusit sa-l fac sa mearga chiar foarte bine!

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...