Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

sincer, majoritatea sunt oameni intelegatori, unii au experienta la spalat motoare (stiu cateva reguli ) .O duci unde iti convine si ii dai cateva sfaturi baiatului. Nu inteleg de ce va speriati atat de tare cu intratul apei nush unde. Spune-i ca atunci cand da pe la motor cu jetu sa se indeparteze un pic. and the rest is history.

Hmm.. da, cred ca se merita o vopsea, dar dupa ce terminam de bagat banii in mecanica si plastice :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anjin, Qruzzer se referea la faptul ca nu pui jetu de apa rece pe ea imediat dupa ce te-ai intros din tura unde ai schimbat vitezele numai cand aungea la rosu turometru'. N-are nimic daca o speli cu apa rece conditia e sa o lasi sa se raceasca si daca folosesti un vap sau jet de apa nu-l ti foarte aproape si nu dai de jos in sus.

Yo pe a mea o spal in curte la furtun, dau trei patru jeturi de apa pe ea, apoi o iau la burete cu sapun/sampon apoi o clatesc iar cu apa iar la sfarsit o sterg cu o carpa uscata ca altfel se usuca cu urme. Cel mai nasol e cu jentile, mai ales cea spate care uneori se murdareste cu ulei ca arunca lantu si acolo ai de frecat nu gluma, daca vrei sa ai jenti de expozitie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dihania, iti aduci aminte bine. Intr-adevar stau prin titan. Insa momentan mobra e la tara asa ca macar primul spalat cred ca o sa fie la furtun si o sa incerc sa urmez indicatiile voastre. Am bagat-o ieri prin niste noroaie de mi-ar fi si rusine sa o aduc in Bucuresti in halul cum arata acum. Mi-o zis un prieten dupa ce a vazut pe unde am fost ca vreau sa fac enduro din SV-ul meu :lol:

 

@dihania, iti aduci aminte bine. Intr-adevar stau prin titan. Insa momentan mobra e la tara asa ca macar primul spalat cred ca o sa fie la furtun si o sa incerc sa urmez indicatiile voastre. Am bagat-o ieri prin niste noroaie de mi-ar fi si rusine sa o aduc in Bucuresti in halul cum arata acum. Mi-o zis un prieten dupa ce a vazut pe unde am fost ca vreau sa fac enduro din SV-ul meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dihania, iti aduci aminte bine. Intr-adevar stau prin titan. Insa momentan mobra e la tara asa ca macar primul spalat cred ca o sa fie la furtun si o sa incerc sa urmez indicatiile voastre. Am bagat-o ieri prin niste noroaie de mi-ar fi si rusine sa o aduc in Bucuresti in halul cum arata acum. Mi-o zis un prieten dupa ce a vazut pe unde am fost ca vreau sa fac enduro din SV-ul meu :lol:

 

te inteleg perfect pentru ca si a mea este exact in acelas fel..plina de noroi...si la fel i-as fi facut si eu, as fi pus furtunul pe ea, dar apa este inca oprita la curte asa ca o sa o duc la spalatorie.sper sa nu ma injure baietii prea tare... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dihania, iti aduci aminte bine. Intr-adevar stau prin titan. Insa momentan mobra e la tara asa ca macar primul spalat cred ca o sa fie la furtun si o sa incerc sa urmez indicatiile voastre. Am bagat-o ieri prin niste noroaie de mi-ar fi si rusine sa o aduc in Bucuresti in halul cum arata acum. Mi-o zis un prieten dupa ce a vazut pe unde am fost ca vreau sa fac enduro din SV-ul meu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol Anjin, ai postat de 2(3) ori aceasi chestie :kiss: (de la refresh)

Bai nu va este un pic de rusine :lol: :D ? Lasati motoarele la iernat murdare ?:) dupa a 3-a spalare se va face frumoasa la loc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce actvitate domn'le pe forum! nu mai are lumea rabdare. eu am facut pana acum cam 150 de km, dintre care un drum tg mures sighisoara, dar asa mai incet ca aici inca nu a venit caldura adevarata. pacat ca toata saptamana asta se anunta ploi, cel putin astazi prognoza meteo fiind foarte precisa. va doresc un sezon nou fericit, cati mai multi kilometri pe sv-urile voastre(si pe alea altora daca va lasa careva) cel mai important, fara incidente neplacute. radu ti-a iesit faina vopseaua aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

qruzzer:filtrul original de sv e doar 50 ron?! caut si eu de ceva timp si nu prea gasesc...ceva similar macar si ca pret..

 

 

da atat este, eu de filtru de ulei vorbesc:)

 

 

ps: nu va mai agitati buey ca vin ploile :) ( eu am chiulit juma' de zi de la munca azi ca sa profit de vreme :D :lol: )

 

 

ps2: multumim de urari si ganduri bune, subscriu si eu la cele spuse de Pogor

Editat de Qruzzer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri !

 

Sper sa reusesc sa-i pun si o toba mai de Doamne-ajuta si niste genti laterale in curand. Si...om mai vedea ce altceva mai pun pe el. Momentan o sa mai iau o pauza, ca maine imi expira asigurarea si inca nu am bani de alta :D(. Poate pe cand imi fac alta asigurare isi revine si piciorul si :lol:

 

Cum ramane cu intrunirea aia? Facem macar o iesire mica cei din zona Tm sau ne intalnim toti candva la vara undeva pe la jumatatea drumului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce actvitate domn'le pe forum! nu mai are lumea rabdare. eu am facut pana acum cam 150 de km, dintre care un drum tg mures sighisoara, dar asa mai incet ca aici inca nu a venit caldura adevarata. pacat ca toata saptamana asta se anunta ploi, cel putin astazi prognoza meteo fiind foarte precisa. va doresc un sezon nou fericit, cati mai multi kilometri pe sv-urile voastre(si pe alea altora daca va lasa careva) cel mai important, fara incidente neplacute. radu ti-a iesit faina vopseaua aia

 

si eu am facut ~300 km incluzand si prima tranta cu motorul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri !

 

Sper sa reusesc sa-i pun si o toba mai de Doamne-ajuta si niste genti laterale in curand. Si...om mai vedea ce altceva mai pun pe el. Momentan o sa mai iau o pauza, ca maine imi expira asigurarea si inca nu am bani de alta :D(. Poate pe cand imi fac alta asigurare isi revine si piciorul si :lol:

 

Cum ramane cu intrunirea aia? Facem macar o iesire mica cei din zona Tm sau ne intalnim toti candva la vara undeva pe la jumatatea drumului?

ar fi interesanta o intrunire ,dar cred ca.i prea iute sa facem planul ,oricum eu sunt pro.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai..sper sa fie vreme frumoasa week-end-ul asta sa pot sa ma dau si eu cu moto.

 

@pepsi...cum ai reusit sa cazi? sper ca nu ai "murdarit" prea tare frumusetea aia de motor si sper ca si tu esti ok.

 

cat despre intrunire ... cand o fi mai cald asa. mi-ar placea sa ne vedem pe undeva prin centrul tarii ca sa fie ok pentru toata lumea. sighisoara, brasov??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai de graba Sighisoara decat Brasov :D gandestete si la cei din Timisoara,Arad etc.Sa facem asa incat sa fie bine pentru toti.

 

pentru sighisoara optez si eu, desi la brasov am cazare gratis :). la cei din orase mai indepartate m-am gandit cand am zis sighisoara.si chiar vreau sa ajung in vara asta acolo. daca va coincide cu intalnirea nostra va fi si mai frumos. dar mai e pana atunci.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam luat teapa, m-am grabit, nu am mai cautat si am dat 90 RON pe 6 luni la OTP, cica pentru ca am sub

30 ani :D , prezint risc mai mare pt. trafic :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo mi-am facut RCAu anu trecut cand inca era pentru un an 160RONi chit ca am cam stat cu ea in garaj, dar tot e mai bine sa fiu acoperit in caz de o escapada rapida. Cat despre sezonu 2k9, la Bv se mai lasa asteptat, iar ninge :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam luat teapa, m-am grabit, nu am mai cautat si am dat 90 RON pe 6 luni la OTP, cica pentru ca am sub

30 ani :) , prezint risc mai mare pt. trafic :lol: .

 

:D teapa?? pai e super bine la ce preturi sunt.am un prieten care face rca-uri , e broker , si cea mai ieftina cica e la bcr 109 ron parca pe 6 luni. ma duc diseara sa imi fac si va spun maine cat si unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: teapa?? pai e super bine la ce preturi sunt.am un prieten care face rca-uri , e broker , si cea mai ieftina cica e la bcr 109 ron parca pe 6 luni. ma duc diseara sa imi fac si va spun maine cat si unde.

 

 

Nu nu, stai putin asta nu e nimic, cativa prieteni motociclisti si-au factut asigurari pe 12 luni cu 140 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ai observat, sunt din Buzau, la ce companie, nu am retinut, oricum sunt ceva pensionari

care fac asigurari pa langa masinile personale, cate-o Dacie rablagita plina de afise :lol: . La ei s-au dus

baietii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...