Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

wai, de 1Mai nu vrea nimeni la mare?

 

DIhanio, noi venim la Sighisoara, cu conditia sa ne intoarcem pe la vama :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal.Maine s-ar putea sa imi cumpar si eu un sv650 naked si as vrea sa va cer o parere.Dat fiind faptul ca sunt incepator este bine sa ma apuc pe acest motor?

Am inteles ca e unul din moto care mai iarta din greseli.Precizez ca cel putin in mom de fata ma declar un om destul de linistit fara apucaturi de dat in spectacol si etc..

Moto e din 2001 si...ce sa zic....abia astept....PRIMESC ORICE INFORMATII UTILE> MS!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu.l recomand incepatorilor,avand cuplu jos e un pic mai greu de stapanit,daca insa te.ai hotarat sa.l iei sfatul meu e sa incepi relatia cu el pe drumuri necirculate,sa.i inveti reactiile .in oras se comporta ca un motor de putere mult mai mare.succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa incepi pe orice, atata timp cat ai capul pe umeri. sv-ul, mai ales cel pe carburatie, o sa te oboseasca putin din cauza efectului on/off, incepator fiind.

in rest, ciclistica buna, intretinere ieftina, fun factor maxim!

 

 

 

ps: cu amortizarea socurilor sta mai prost, dar se rezolva cu ceva modificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare ok la SV e ca are puterea "liniara". Trage din ture joase pana in turele rosii fara prea mari surprize cum pot face unele motoare 4Linie. Este foarte usoara, mica, te joci cu ea cum vrei, franeaza de la bine spre foarte bine. Capul pe umeri il mai si castigi , depinde de tine cum. Iti recomand sa citesti topicul mai in urma pentru ca la fiecare 30 pagini se povesteste despre SV si incepatori .

 

Qruzzer, sincer sa fiu, cu experienta mea nula pe alte motoare sport, pot spune ca nu ma simt deranjat de amotizoarele Sv-ului, sunt ok. Nu m-au deranjat cu nimic momentan :) Ce modificari poti sa-i aduci? in afara de schimb .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. La noi in oras s-a deschis un service nou care are promotie: "Schimb ulei FUCHS SILKOLENE sau MOTOREX , full sintetic 10W40 + filtru CHAMPION - 150 lei , indiferent de motor". Imi puteti spune daca sunt OK uleiurile si filtrele astea pt. SV? Nu am mai facut schimb pana acuma deci nu stiu mare lucru despre uleiuri. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. La noi in oras s-a deschis un service nou care are promotie: "Schimb ulei FUCHS SILKOLENE sau MOTOREX , full sintetic 10W40 + filtru CHAMPION - 150 lei , indiferent de motor". Imi puteti spune daca sunt OK uleiurile si filtrele astea pt. SV? Nu am mai facut schimb pana acuma deci nu stiu mare lucru despre uleiuri. Mersi.

 

motorex e brand ok.

legat de filtru de ulei, eu nu mai iau decat original, chiar daca e mai mult.

championul pe care il am montat acum scapa ceva ulei, nu foarte mult dar suficient sa murdareasca burta si sa dea un aer de mobra obosita.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da a mea ce are??? Tot galbena ii :)

Si eu am inceput pe SV si este OK, pana te obisnuiesti cu frana de motor si cu cuplul mare care il are este mai dificil dar pe urma devine foarte distractiv. Ce ii drept am mai umblat pe motoare gen Gs500 sau Bandit 600, dar un nr foarte mic de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ma bag si eu la intalnirea de la Sighisoara. Fie ultimul weekend din aprilie fie al doilea din mai. Imi sunt la fel de ok caci nu am planuri pentru nici unul dintre ele.

Insa si din Bucuresti sunt destui km. Mi-ar placea sa nu merg singur. Mai ales daca nu se merge repede...

 

Am o intrebare legata de revizii. acum am cam vreo 700+ km ( dar pana in 800 ). In mod normal stiu ca prima revizie se face la 1000 dar are ceva daca o fac putin inainte? Caci urmeaza sa fac un drum mai lung putin care imi e frica sa nu ma duca peste 1000.

 

Cu alte cuvinte, cum e mai bine sa fac prima revizie:

 

1. pe la 800 km?

2. putin peste 1000 km ( pana in 1100)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa si din Bucuresti sunt destui km. Mi-ar placea sa nu merg singur. Mai ales daca nu se merge repede...

 

din bucuresti o sa fiu eu cu kid , cel putin. si stai linistit ca nu o sa mergem repede ..ca nu prea avem unde . dar ce inseamna repede? ca poate avem notiuni diferite. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he dihania, cred ca avem notiuni diferite,

Eu nu prea depasesc viteza legala. Si nici nu prea merg la drum lung cu mai mult de 110-120. :) dar e ok, mai vedem noi pana atunci ce si cum :D

Si totusi, cred ca ar trebui sa fim mai multi din Bucuresti. Sunt destule SV-uri pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he dihania, cred ca avem notiuni diferite,

Eu nu prea depasesc viteza legala. Si nici nu prea merg la drum lung cu mai mult de 110-120. :) dar e ok, mai vedem noi pana atunci ce si cum :D

Si totusi, cred ca ar trebui sa fim mai multi din Bucuresti. Sunt destule SV-uri pe aici.

 

pai stai bre ca nici eu nu merg ca vantu' , ca gandu'.e super ok 120 , e drum national doar..deci chiar e prea mult (legal vorbind). daca era autostrada ..atunci vorbeam altfel.. :D

 

si da, sunt multe sv-uri in bucuresti, dar sunt foarte putini care intra pe forum , asa ca nu prea au de unde sa stie si nici nu cred ca sunt interesati sa cunoasca oameni de pe forum ca sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acu 3 care pleaca din bucuresti, cred ca ma alatur si eu ca sa fim 4 :D. Si eu merg tot legal in mare parte, iar prin afara cu 110 e perfect :), a mea e naked, eu slab, nu prea fac fata vantului :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acu 3 care pleaca din bucuresti, cred ca ma alatur si eu ca sa fim 4 :D. Si eu merg tot legal in mare parte, iar prin afara cu 110 e perfect :), a mea e naked, eu slab, nu prea fac fata vantului :P.

 

pai daca e ..te lasam sa ne cari bagajele, ca sa ai mai multa aderenta... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha. ce probleme :D Nu stiu cum e in afara ,dar in localitati musai <60 :) . In afara ne facem atunci viteza de grup , aranjarea si toate cele. :D Momentan cele mai multe voturi la 8-9-10 Mai cu Sighisoara :P Ce e mai trist : probabil numai 15-16 Sv-isti au votat.

 

Edit : f**k , prea multe smile-uri !

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac eu ceva si tot ma alatur bucurestenilor, count me in. Cred ca iau si un prieten cu TRX-u', primiti?

 

P.S. Care ne urati bre si cui ii este lene bre :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...