Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@RADU86 frumoasa motoreta foc!

 

Vreau si eu una S(o sa cam bag autostrada)..

ma intreb: or fi scumpe carenele/farurile daca le mai sparg din cand in cand(hopefully not)? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara faina mobra ai Radule. Daca si a mea arata asa nu cred ca o mai vopseam si cu rosu. S-o stapanest sanatos!

@torqu3 : mi-e mai naspa de drumul pana in Sibiu, decat din Sibiu incolo :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate vota ? Incercati...bagati mare. Daca nu se mai strange niciun vot, o sa-l inchid si vedem rezultatele :friends:

 

Da, frumos Sv negru, probabil toti ne dorim unul. Dar pana una-alta Svu e frumos oricum .

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate vota ? Incercati...bagati mare. Daca nu se mai strange niciun vot, o sa-l inchid si vedem rezultatele :cheers:

 

Da, frumos Sv negru, probabil toti ne dorim unul. Dar pana una-alta Svu e frumos oricum .

 

ha ha ...nu esti singurul "special". :lol: negru am vrut sa-mi iau si eu motorul dar daca n-a fost sa fie...oricum am cel mai frumos sv carenat :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi..dintre cei care au semicarenate..cam cat costa un set de carene in caz ca le faci bardaf? dar farurile?

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si alea sunt doar carenele simple, nevopsite. daca vrei un set de carene racing, vospite si sitckerite, ajungi la peste 1000 euro :friends:

da, oricum ma refer la carena micuta de pe S, nu la carenajul full pentru pista.

Si farurile de S? cam la cat se duc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nenica. Pe "ibei" gasesti , aceleasi carene de pe un S normal la pretul asta . Dar cum zice aoleksm nevopsite. Farurile cred ca te pot duce pana in 150-200 e, parca . . . In orice caz, plasticele astea sunt foarte foarte scumpe.

 

Intra aici si vezi : LINK

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carenele se pot si repara daca nu is f grav avariate si iesi mai ieftin, oricum sa nu crezi ca o la alte mobre carenele is mai ieftine

 

 

ha ha ...nu esti singurul "special". :lol: negru am vrut sa-mi iau si eu motorul dar daca n-a fost sa fie...oricum am cel mai frumos sv carenat :friends:

 

crezi tu ca ai cel mai frumos SV carenat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri :friends:. Si mie imi place naked negru dar daca e carenat full parca merge alta culoare mai bine. I-am facut azi schimbul de ulei maine ung lantu si astept vreme frumoasa apoi... sper sa vina repede cat de cat

 

 

@ pepsi: tu vii la sighisoara? sunt foarte curios cum arata culoarea ta pe sv. pare deosebita (din poze, banuiesc ca pe viu e si mai misto)

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai as dori sa o revopsesc complet, ca mai avea cateva zgarieturi si s-ar putea sa nu mai iasa culoarea aceasta

dar si daca o vopsesc doar pe locurile avariate si atunci ar putea sa arate naspa... inca nu stiu ce sa fac :friends:

oricum mai e pana la intrunire, mai am vreme sa pregatesc CEA MAI FRUMOASA CARENATA din tara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai votam cea mai frumoasa carenata din tara la intrunire :lol:...

 

Parerea mea e ca daca tot faci o treaba sa o faci complet... acuma daca vrei sa o faci singur trebuie ceva rabdare si putin exercitiu. mie personal mi se pare dificil vopsitul desi mi-ar placea sa pot face asta :friends:.

 

Spor la lucru, si sa vedem cel mai frumos rezultat din tara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o adevarata arta, mai ales daca inveti sa faci si modele (nu cu aerograf, ci cu mai multe straturi de vopsea de culori diferite) imi plac tare alea.. ma gandeam ca poate candva voi incerca si eu, cu toate ca nu am nici cea mai mica idee despre vopsit :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigurarea de anu trecut e inca valabila la mine.. dar cu cateva pagini in spate mai ziceau unii pe unde si-au facut

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un site foarte interesant ... www.asigur.com/rca-online.php . Cea mai ieftina asigurare pare sa fie la BCR si apoi la EUROINS ( se poate face in CORA asigurare la ei :friends::D:D ) . Mi-am luat si baterie noua , ma duc maine dupa asigurare si apoi la plimbare daca e frumos :cheers: .

Editat de Cristi.B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo maine ma duc la snow :friends: si nu dati cu pietre, bolovani sau ulei de motor, dar SVu (pentru je) e una din cele mai frumoase asiatice dezbracate, n-are rost sa o umplii de plastic, but hey, this is me :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...