Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

sal.intre timp mi=am pus un releu de savage de la un service din apropiere.M-a costat 350 totul. este cu 6 fire insa mecanicul mi-a spus ca se potrivesc pt ca unul din fire este martor si nu are treaba.precizez ca toate astea mi le-a spus inainte sa intentionez sa il cumpar sau ceva de genu.nu stiu exact cum sa procedez....mi-a dat garantie 5 zile...ca sa vad cum interactioneaza cu motorul fiindca mai mult nu prea avea cum sa imi dea pt ceva SH.Daca as sti ca nu o sa ma lase prea repede l-as lasa pe asta.

Daca faci comanda de unul nou cat dureaza pana il aduce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar centura bucurestiului e monumentala, mi-a luat o ora sa ies de pe autostrada si sa ajung (la probabil cel mai bun drum din ro) DN1, am zis ca ma coc in suc propriu :laugh:

incearca-o pe a budapestei :) o faci in 10 minute.

 

succes alaturi de noua ta achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca releul incarca in parametrii normali, nu vad unde sa fie problema. :disappointed: inseamna ceva si jumatate din pretul unui releu de sv. Eu zic sa il testezi bine. Daca nu face probleme, te poti plimba fericit.

 

La Predeal nu vin pentru ca vor fi ,probabil, lucruri mai importante de facut, pentru mine :kick:

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a cerut mecanicul 200RON pentru reglat jocul supapelor. Nu cred ca ma mai complic sa mi le fac singur, mai ales ca nu mi-am gasit garaj si sa lucrez afara cu motorul deschis nu imi prea surade ideea. O sa-i zic sa faca si chestia cu intinzatoarele daca tot il deschide.

Cam peste o saptamana cred ca il bag in lucru si o sa pun un clip cu sunetul motorului cand va fi gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva...daca mai are cineva de dezmembrat un SV650 ('99-'02), am o cunostinta care cauta un CDI pentru al lui. Lasati un nr. de telefon va rog. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un coleg care vrea sa cumpere un SV650S, ceva de prin 2005 insa nu a a vut ocazia pana acum sa stea pe unul, l-a ales doar din auzite si de la mine referitor la motor eu avand un DL650 care are o variatiune a aceluiasi motor.

Asa ca vreau sa va intreb daca e cineva in bucuresti cu un SV650 dornic sa permita colegului meu sa incerce static pozitia si ergonomia motocicletei. Nu se pune problema unei plimbari, toul se va face cu motorul oprit :D

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezultatele voturilor pt sv meeting 2:

 

V-a placut primul?

DA! 90% (36 votes)

NU! 10% (4 votes)

 

Vreti inca o adunare anu asta?

Da, binenteles! 94% (46 votes)

Nu! 4% (2 votes)

Nu stiu inca, depinde ce decid alti! 0% (0 votes)

Other: 2% (1 votes)

 

Unde vreti sa ne adunam?

La mare! 29% (13 votes)

Undeva la munte! 60% (27 votes)

Other: 11% (5 votes)

 

In ce perioada sa fie?

Inceputul lui August (1,2 sau 8,9 sau 15,16) 33% (15 votes)

Sfarsitul lui August (22,23 sau 29,30) 42% (19 votes)

Inceputul lui Septembrie (5,6 sau 12,13) 22% (10 votes)

Other: 2% (1 votes)

-------------------------------------------------------------------

Pentru locatie eu propun zona: Cheile Bicazului, lacul izvorul muntelui, Piatra Neamt, etc, eventual o zii pe pista de la Bacau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

 

Azi am facut RAR-ul si ITP-ul pt mobra, problema e alta: s-a bulit releul de incarcare...Stiti cumva pe unde pot gasi asa ceva la un pret rezonabil si destul de repede? :D..E vorba de un SV 1000, an 2005.

 

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru locatie eu propun zona: Cheile Bicazului, lacul izvorul muntelui, Piatra Neamt, etc, eventual o zii pe pista de la Bacau.

 

Eu nu cred ca rezist sa fac drumul asta intr-o singura zi. Inca mi se umfla piciorul dupa cateva ore de mers pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ceva in aer la noi care face caldura sa nu se radieze suficient din relee. Cred ca sunt prea multe capete infierbantate. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la un traseu la inceputul lui septembrie. Daca mai sunt oameni interesati ii rog sa ma contacteze.

 

http://maps.google.com/maps?f=d&source....876709&z=7

 

L.S. : 8 zile ar trebui sa fie de ajuns.

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos traseu, dar parca mai intai as vrea sa strabat toata tara (sunt si aici mii si mii de locuri faine :D) si apoi sa ies p-afar... dar nu in vest, ci in est, nord - est :P

 

de sv meeting 2, nu mai zice nimeni nimic? sau nu mai vreti sa tinem? am venit cu o idee pentru locatie... va comvine?

 

PS: vand carene inferioare pentru Sv de prima generatie. cu suport, si suruburi de prindere, trebe doar vopsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos traseu, dar parca mai intai as vrea sa strabat toata tara (sunt si aici mii si mii de locuri faine :)) si apoi sa ies p-afar... dar nu in vest, ci in est, nord - est :)

 

de sv meeting 2, nu mai zice nimeni nimic? sau nu mai vreti sa tinem? am venit cu o idee pentru locatie... va comvine?

 

E mai "aproape" intrunirea de la Predeal..........care vine ?.....sfarsitul saptamanii viitoare.

La prima "adunare" nu am fost, a doua e pacat s-o ratez....dar daca e prea aproape de cea de la Predeal, cam greu cu LEII !....Cheile Bicazului merita, sunt frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Cheile Bicazului merita, sunt frumoase.

drumul este rau, nu se pot lua curbe decat incet, si te cam doar inima sa mergi cu 100. m-au luat durerile de spete, si am mers cu suspensia spate slabita de tot. una peste alta, cheile bicazului trebuie vazute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost niste prieteni de-ai mei la Bicaz acum vreo 3 saptamani, drumul e intradevar destul de prost din cate mi0au zis ei, dar o intalnire de SVuri nu presupune automat si o tura de polizat scarite pe serpentine (parere personala), deci daca stai in limita legala (si uneori, in functie de drum cu mult sub ea, drumuri proaste in romania sunt la tot pasu') poti ajunge cu SVul oriunde (iarasi, parere proprie); daca se tine la Bicaz yo vin, doar sa nu am ceva deja programat (am ceva nunti vara asta si mai am programata o tura de balaurit prin tara in concediul ce urmeaza sa mi-l iau).

In alta ordine de idei, weekendul asta sunt in "ungurime" la intrunirea de la Tg. Secuiesc, iar in urmatorul is la Predeal - poate cu unii o sa ma vad pe acolo.

 

p.s. dupa cum unii din voi stiti, motorul meu pierde ulei, drept urmare, pana imi vine garnitura, ca am comandat-o deja, chiar daca am doar vreo 4000km de la ultimul schimb, ma gandesc sa-l schimb complet inainte un pic de termen (ca sa nu mai completez cu ulei nou peste cel vechi) si ma gandeam sa bag Motul 10w40 5100 (pana acum am bagat doar 300V) si voiam sa va intreb, de acest tip de ulei, daca il aveti prin baie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am prelungit capacul din spate, care uneste cele 2 carene. ma enerveaza ca daca nu folosesc suportul de pasageri, se vad 2 gauri mari in sa. asa ca am luat fibra de sticla si a iesit asta :):

 

agip1.jpg

 

agip2.jpg

 

agip3.jpg

 

mai trebuie chituita si vopsita (duuuh) dar am prea multe stickere agip, asa ca am pus unul sa vad cum i-ar sta :)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m4v3rick:si eu am bagat tot 300v pana acum dar m-am gandit sa-l schimb...insa cu o chestie nu am putut sa ma lamuresc,in carte se specifica sa nu folosim ulei de tip "energy conserving",insa pe sticla de 300v,si pe nici un bidon de motul nu am gasit cerculetul din imagine,care trebuie sa fie pe orice ulei auto/moto...

 

ps:spatiul de jos NU trebuie sa fie completat cu mentiunea "energy conserving"

post-15801-1246563793_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am prelungit capacul din spate, care uneste cele 2 carene. ma enerveaza ca daca nu folosesc suportul de pasageri, se vad 2 gauri mari in sa. asa ca am luat fibra de sticla si a iesit asta :D:

 

agip1.jpg

 

agip2.jpg

 

agip3.jpg

 

mai trebuie chituita si vopsita (duuuh) dar am prea multe stickere agip, asa ca am pus unul sa vad cum i-ar sta :)!

 

si pe mine m-au inervat acele gauri... asa ca am pus manerul inapoi :D

 

dar ti-o iesit bine :)

 

eu vreu sa fac un bugspoiler din fibra si eventual un capac pt saua din spate (pt zilele cand ma duc singur) dar nu stiu exact cum se lucreaza cu ea... ai vreo idee? sfat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e simplu. ai o pasta verde (fibra de sticla) si o pasta alba, ca de dinti (intaritor). la 100 grame fibra, 2 grame intaritor (adica 2% mereu). ai grija insa sa nu faci mult de-odata, ca se usuca repede! insa ca sa o modelezi, ai nevoie de un model. din carton, din sarma, tu stii. ce e usor de modelat e ziarul. iei ziar, il uzi, pui un strat subtire de aracet pe el si il lasi sa se usuce. apoi il acoperi cu folie de bucatarie si torni pasta... prea mult nu e o problema, prea putina nici ea, dar mai bine ceva ceva mai mult. lasi sa se usuce, dai cu smirghel pana ai forma de care ai nevoie... dupa care chituiesti si vopsesti :).

 

nu e extrem de greu, dar prima data nu iti va reusi chiar asa de bine, de-aia e bine sa incepi cu lucruri mici, sa te obisnuiesti cu materialul!

 

si mie imi place cum a iesit, nici nu m-am asteptat sa iasa asa bine. si e prima data cand fac asa ceva :)!

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m4v3rick:si eu am bagat tot 300v pana acum dar m-am gandit sa-l schimb...insa cu o chestie nu am putut sa ma lamuresc,in carte se specifica sa nu folosim ulei de tip "energy conserving",insa pe sticla de 300v,si pe nici un bidon de motul nu am gasit cerculetul din imagine,care trebuie sa fie pe orice ulei auto/moto...

 

ps:spatiul de jos NU trebuie sa fie completat cu mentiunea "energy conserving"

cei de la Suzuki pun castrol by default. se pare ca acela nu are "energy conserving" din moment ce este agreat de Suzuki...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...