Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Tija intr-adevar, au fost scumpe. Insa eu n-am avut noroc de mecanic cum ai avut tu. Acum ceva vreme cand aveam mai mult timp am cautat si eu unul prin Bucuresti si am fost la cineva 'recomandant' aici pe net... ce sa zic, omul parea ca stie ce face insa cand mi-a zis de pret era comparabil cu unul gata cumparat... si trebuia sa las motocicleta la el nu stiu cat timp, trebuie sa ia masuratori, ca nu garanteaza cum o sa tina... Plus ca l-am rugat sa imi spuna cat ma costa si un scut de motor si n-a stiut sa imi spuna macar daca poate sau nu sa faca.

Asa ca neavand prea multe optini am strans bani ceva luni si pana la urma i-am aruncat pe H&B...

Inca sunt interesat de un scut care sa fie compatibil cu crash-bar-urile pe care le am... asa ca daca aveti vreun pointer dati un pm :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Tija : mari de tine mici de mine... altfel discutam de pantalonii aia...

 

@Dihania : pai as veni si eu. Daca e sa raman in urma raman. Dar macar as incepe cu voi... poate macar drumup pe autostrada trece mai repede :P

Insa ramane problema mare cu service-ul. E inca in garantie a mea deci cam sunt legat de service-urile Suzuki. Ceea ce nu e prea bine. Sau imi bag picioarele in cele cateva luni de garantie ce mi-au mai ramas si imi schimb uleiul si filtru singur si de restul banilor merg si pana in Hateg si inapoi...

 

din ce inteleg eu ...ai motorul in garantie si iti iau si bani, muuulti bani, ca sa iti faca schimbul de ulei si filtru????? eu zic sa pui mana sa schimbi uleiul si filtrul singur, ca e treaba de domnisoara si sa iti misti fundu cu noi sambata dimineata. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate didi! Sustin!. Eu nu pot sa cred ca mai e inca o saptamana de asteptat. Parca vad ca o sa trebuiasca sa schimb si eu uleiu si filtru pana atunci :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate didi! Sustin!. Eu nu pot sa cred ca mai e inca o saptamana de asteptat. Parca vad ca o sa trebuiasca sa schimb si eu uleiu si filtru pana atunci :)

sa stii ca si eu trebuie sa le schimb dar o sa fac asta luna viitoare ca se va implini sorocul. :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce inteleg eu ...ai motorul in garantie si iti iau si bani, muuulti bani, ca sa iti faca schimbul de ulei si filtru????? eu zic sa pui mana sa schimbi uleiul si filtrul singur, ca e treaba de domnisoara si sa iti misti fundu cu noi sambata dimineata. :P

 

e normal sa fie scumpi e valabil pentru orice autovehicul in garantie.

eu zic sa pastrezi garantia, nu stii niciodata.

Mesaj completat

cineva 'recomandant' aici pe net...

 

cred ca eu l-am recomandat pe Cristi din prelungirea Ghencea, a inceput sa lucreze foarte scump dar macar iese ceva cum trebuie din mana lui, cred ca nu au spus cat costa pentru ca s-au ars de cateva ori.

de exemplu mie mi-au facut flansele la tobe cu tot cu montat/demontat tobe cu 150 de ron, au muncit jumatate de zi dar nu iti dai seama ca e flansa.

 

au luat pret la lucrare si s-au pacalit, le-am mai dat eu oricum in plus nu de alta dar a fost de munca si rezultatul a fost unul deosebit.

Mesaj completat

tot acolo mai au manete reglabile scurte trw; dar scumpe rau; aproape ca titaxu.....

 

eu le-am luat pe ale mele din hong kong si sunt pazzo nebrenduite,

userul de ebay vad ca nu mai e activ dar in schimb il poti intreba pe asta :

 

http://shop.ebay.com/i.html?_kw=sv&_kw...&_kw=levers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa mi-a spus si el cand mi-a explicat preturile... ca face treaba buna si ca nu suntem noi ( adica ei ) mai fraieri decat strainii. Chiar si la acelasi pret as fi fost inclinat sa merg pe mana lui dar pentru ca nu prea aveam cand sa ii las motocicleta am ales varianta mai...comoda. :P

@Dihania : dap cer bani pentru ca se bazeaza pe faptul ca daca iti faci singur revizia iti pierzi garantia. Altfel clar sunt inclinat sa fac singur chestiile astea nu de alta dar macar sa le invat... O sa vad. O sa incerc sa fac totusi revizia vineri seara eu ( daca mai e vreun dealer deschis la 20 seara :) ) si sa imi misc fundul cu voi sambata dimineata dupa cum bine zici :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu la un moment dat sa imi pun cric central. pana la urma am renuntat datorita greutatii adaugate si a reducerii, fei si cu putin, a garzii la sol.

 

Sunt curios: din ce motive vrei sa iti pui cric central?

 

Cat despre crash-bar-uri... eu am unul de la H&B. Arata super bine pe moto si sper sa nu le folosesc niciodata la nimic altceva decat la "aratat bine".

 

 

e vorba aia care zice " de ce-si cumpara babalacii chopper-e ?.......ca nu se pot apleca sa-si curete lantul !"

ei; cam asa e si la mine; una ca sta mult mai bine in parcare noaptea pe cric central - pot sa o leg mai usor - si doi; ...pentru curatatul lantului !!.

nu m-ar deranja sa pierd putin din garda la sol.

 

intrebarea ramane valabila; si-a pus careva din voi cric central ?

mobra asta are ca accesoriu oem cric central sau trebuie facute niste adaptari ?

 

thx.

 

btw; crashbar-ul e 360 lei.

 

Mesaj completat

@valbi;

 

 

manetele de sv 1000 sunt identice cu cele de la sv 650; nu ?

in link-ul asta dat de tine e vorba de manete scurte sau lungi ? ; ca nu scrie nicaieri.....sper ca scurte - din poza nu-mi dau seama....

misto de tot - sper ca aliajele sunt civilizate; nu vreun fier mort - ; acuma ramane sa vad cine ma ajuta sa le iau...

thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manetele de sv 1000 sunt identice cu cele de la sv 650; nu ?

in link-ul asta dat de tine e vorba de manete scurte sau lungi ? ; ca nu scrie nicaieri.....sper ca scurte - din poza nu-mi dau seama....

misto de tot - sper ca aliajele sunt civilizate; nu vreun fier mort - ; acuma ramane sa vad cine ma ajuta sa le iau...

thx.

 

o sa il intreb, 99% sunt scurte.

o sa intreb de manete pt 650, eu am hidraulic ambreiajul.

 

poti sa le vezi pe mobra mea numai ca e in bucurestii noi/damaroaia la un atelier.

calitatea e foarte buna, e aluminiu de aviatie.

 

de adus o sa le aduc eu nu te costa extra, numai ca facem plata din banii tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paul, ne lasi sa vedem cand e de plecat nu? :)) hai hai nu ne tine in suspans.

 

Pai ... am vandut motorul.Deci...

Nu cred ca o sa am altul pana la intalnire.Plus ca sunt si alte probleme si nu prea pot sa plec din Buc. :P

Oricum ne mai intalnim noi la un suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa traiesti boierule !

abia astept. :P

 

salut,

 

din pacate nu ne pot ajuta.

cele de 650 difera de cele de pe 1000, cum iti spuneam 1000 are ambreiaj hidraulic.

 

poate mai apare userul de la care am luat eu, ala avea o oferta completa.

o sa mai verific eventual, mai da si tu serach pe ebay din cand in cand si trimite-mi un PM cu ce ai gasit.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre intrunire, as vrea sa stiu cam cati ar fi sa veniti, si daca vreti sa stati cu corturile sau sa incerc sa va rezolv de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

din pacate nu ne pot ajuta.

cele de 650 difera de cele de pe 1000, cum iti spuneam 1000 are ambreiaj hidraulic.

 

poate mai apare userul de la care am luat eu, ala avea o oferta completa.

o sa mai verific eventual, mai da si tu serach pe ebay din cand in cand si trimite-mi un PM cu ce ai gasit.

 

bafta!

 

..asa o sa fac.. thx anyway !

 

dar mai am o problema: imi trebuie rapid un contact sh !! ( ca nou oem e belea de scump !).

are cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ar fi cu corturile dar daca vrea cineva casuta sa se poata. Asa ca am zis ca mergem pe malu lacului cincis si vedem ce conditii sunt pe acolo, sa fie si loc de cort si casute.

E foarte greu de zis cati suntem. la vot au fost cam 40 dar evident nu vin atatia. Iar cei care vin nu au confirmat prea clar pe aici.

 

Hai sa facem o lista:

 

1. radu86 + pasagera

2. ...

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi propus mai degraba Raul Mare-Retezat. Mi se pare o locatie mai frumoasa si mai putin populata (+ e la munte). Depinde acum si de preferinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. radu86 + pasagera

2. didi (dihania)

3. florin(spiders66)

4. liviu(torqu3)+alina

5. coprolith

..........au votat 40 !.......pai atatia nu sunt activi , la SV pe forum, de toti....poate vineri dupaamiaza voi veni si eu, da' scurt, sunt aproape........ mai mult timp nu am........... :P . Cred ca dupa @tija sunt cel mai aproape de Cincis.....max.80 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello, sunt proaspat posesor de sv650 k1. Daca are cineva aripioarele laterale de plastic triunghiulare dintre cadru, sa si codita il rog sa-mi faca o oferta aici sau pe pm. M-ar interesa si manetele de frana si ambreiaj si capete de ghidon, dar pe astea cred ca le gasesc rapid.

 

Salutari si asfalt uscat!

Mesaj completat

Am uitat sa specific, sunt din Bucuresti mai nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tija: poi spune mai multe despre zona. cat de mult ne abatem de la planul initial? sunt si casute? Pune un link sau ceva sa vedem si noi si daca lumea considera ca e mai ok acolo, din partea mea nu e problema. Eu merg oriunde, numai sa merg :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...