Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si iti functioneaza normal? cam de cat timp il ai si, imi recomanzi sa incerc si eu cu unul de gsx 1000 sau sa incerc sa caut unul de Sv 650 model mai nou?

 

btw, ai idee de unde l-as putea achizitiona si ce teste e nevoie sa-i fac?

 

Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! dupa ultima (si prima :) ) buseala am ramas fara capat de ghidon pe stanga si nu il pot schimba ca s-a rupt surubul inauntru. prin urmare, are cineva vreun semighidon stanga pt modelul din 2000 de vanzare sau stiti pe cineva care are? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iti functioneaza normal? cam de cat timp il ai si, imi recomanzi sa incerc si eu cu unul de gsx 1000 sau sa incerc sa caut unul de Sv 650 model mai nou?

 

btw, ai idee de unde l-as putea achizitiona si ce teste e nevoie sa-i fac?

 

Merci mult!

eu am releu de kavasaki zx 1000 cred. dar cel mai des am auzit pe la baieti ca si-au pus de gsxr 1000.motocicleta fumctioneaza normal, eu il am schimbat de 3 ani. nu iti recomand sa iti iei tot de sv pentru ca v-a avea aceeasi soarta. poti sa il testezi dupa ce l-ai montat masurand voltajul din baterie cu toti consumatorii de pe motoreta activi si cu turatie de 5500 ture...parca asa scrie la carte. trebuie sa ai peste 14 sau 15, nu mai stiu exact. si da...schimba si bateria, cu siguranta este dusa, iar daca vei continua sa mergi cu ea asa dusa iti va distruge releul cel nou!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iti functioneaza normal? cam de cat timp il ai si, imi recomanzi sa incerc si eu cu unul de gsx 1000 sau sa incerc sa caut unul de Sv 650 model mai nou?

 

btw, ai idee de unde l-as putea achizitiona si ce teste e nevoie sa-i fac?

 

Merci mult!

 

majoritatea de pe aici are releul/regulatorul de tensiune schimbat... yo am pe a mea de GSX1000R de mai bine de 3 ani si mere brici, fara probleme... cand o sa vezi cat e ala de GSXR in comparatie cu ala de SV o sa vezi ca "n-are moarte:

parerea mea e ca nu merita sa incerci sa il schimbi cu unu de SV nici chiar daca iti cumperi aftermarket... relee de GSX gasesti pe aici pe la dezmembrari, pe bikeshop, ebay... si sunt destul de comune si de ieftine (nu mai stiu cat am dat pe al meu, dar nu imi aduc aminte sa fi fost scump).

 

inca o chestie, in functie de model, unele relee de vin cu 7 fire - asta de SV are 5. Sa nu te sperii, firele in plus sunt o pereche de plus si minus de 12 volti, pe care o poti lega impreuna cu celelalte (DAR GRIJA LA POLARITATE) sau poti alimenta direct ce vrei tu cu 12V. Am vazut pe la altii ca isi pun un ventilator pe releu care il alimenteaza cu aceste fire. Firele de la magnetou nu are importanta cum le legi la mufa de SV.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii ia gaia, inca odata :)) O sa pun niste lichid de frana pe surub si sper sa il slabeasca putin. Sper totusi ca sensul surubului este unul normal si nu l-am strans mai tare ca boul. :crack:

Vorbesc de mizeria de surub din varful sagetii rosii. Poate cineva sa imi confirme ce sens de desfacere are?

 

din experienta iti recomand un cleste autoblocant iti va rezolva problema din prima! ar trebui sa gasesti unul la un atelier auto sau magazin de piese & ustensile auto. succes!~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intalniti as veni si eu sa reglez fast idle-ul. TPS-ul eu l-am rezolvat deja. spuneti aici ce si cum. eu pots a vin si azi si maine.(aveti multiometru pentru fast idle?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piua mai baieti, dar cu Pride a vorbit cineva? Ora e ok pentru mine. Dar cum dam de el?

 

Intalnire de SV-uri spuneti? :D

Ma bag si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun. In maxim o ora vreau sa stiu cum facem, daca ne strangem. Daca nu poate colegul nostru care se pricepe, putem face singuri. Mie mi-e destul de clar cum se face treaba. Ne trebuie doar vointa si tigari.

 

Sunt curios cum aveti voi suspensia pe fata,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mizerabila furca am ,Shiro. moale ca balega. pe viraje mai merge,dar pe franari ma omoara

am comandat deja arcurile progresive si ulei bel ray pentru furca

o sa revin cu detalii dupa montaj

 

La mine era foarte moale, si ii cam dadeam capat daca loam o groapa mai serioasa. Mai ales cu pasager.

Nu am apucat sa ii schimb uleiul, dar am mai reglat-o putin din suruburile de pe ghidon si acum e mai ok.

 

PS: sa ma anuntati cand are loc intalnirea. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...