Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum ies intalnirile din Bucuresti? :laugh:

 

 

pai eu una cred ca am propus de N ori sa ne vedem, sa ne cunoastem, sa bem o bere sa .... pana mea, dar ne-am trezit 3 -4 oameni, asta in zilele bune, si atat. sper ca peste 3 luni ( maxim ca altfel o sa intru in sevraj :laugh: ) sa ne intalnim mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu una cred ca am propus de N ori sa ne vedem, sa ne cunoastem, sa bem o bere sa .... pana mea, dar ne-am trezit 3 -4 oameni, asta in zilele bune, si atat. sper ca peste 3 luni ( maxim ca altfel o sa intru in sevraj :laugh: ) sa ne intalnim mai multi.

 

las ca la primavara putem organiza o intalnire nationala de SV :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand carena fata Suzuki SV 650 S, an fabricatie 2001, compusa din: far, bord, suport far/bord, oglinzi, semnalizatoare, plastice, geam si semighidoane. Pret 300 euro.

post-15613-1228928462_thumb.jpg

post-15613-1228928576_thumb.jpg

post-15613-1228928602_thumb.jpg

 

M-am chinuit un an si jumatate sa gasesc ce vinzi tu acum la gramada si ieftin. Shit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 euro e prea mult pentru asa ceva. nu de mult mi-am dezansamblat sv-ul (acelasi model), MOTORUL a fost 400 euro. asta ca sa iti dai seama ca 2 lampi si ceva plastic la mana a 2-a nu au cum sa coste atata.

 

OK! Ai dreptate, dar in situatia in care ai nevoie de piese si nici nu gasesti (revin: am cautat un an jumate) dai si 300.

S-a umplut tara de SV-uri dar piese ciuciu, du-te la reprezentante sa vezi cum iti rup gura cu preturi.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nenica, criza e de vina. Luam motoare mai ieftine, dar la care piesele in original costa o gramada. Mie nu mi se pare mult 300, avand in vedere ca numai ce ma interesa pe mine, oglinda OEM costa 36e. Plastice gasesti si pe ebay, dar intr-o stare deplorabila and so on.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare iubitorilor de SV :laugh:

Iportatorul SUZUKI , SC Premier Moto SRL din Tg-Mures are acum oferte promotionale la motoarele din stoc.

Avem doua SV 650 A , unul gri si unul negru , din 2008, 0 km.

Pretul : 4.676 euro fara TVA (5.565 euro TVA inclus)

 

Garantie 2 ani,fara limita de km. Transportul il asiguram noi, la domiciliul cumparatorului.

 

Cine e interesat,sa ma contacteze. :laugh:

 

e-mail : csuteu@paneuro.ro

mobil : 0746.188.427

post-37131-1228999422_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari SV-isti! :) De astazi ma simt onorat si entuziasmat ca fac parte din grupul vostru, mai pe scurt bucurie mare ca am si yo SV650S,prima mea motocicleta :laugh: dupa juma` de an de asteptari! Abia astept sa o inmatriculez (adusa din Italia) si sa o pun la treaba :laugh: ! Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos. sa faci multi kilometri cu bine si accidentele sa stea departe. Ai grija : 1 -sa nu te dai fara nr sau fara permis :laugh:. 2- sa nu te dai pe vremea asta pentru ca e nasol rau . Take it easy si ne vedem pe drum la primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari SV-isti! :) De astazi ma simt onorat si entuziasmat ca fac parte din grupul vostru, mai pe scurt bucurie mare ca am si yo SV650S,prima mea motocicleta :laugh: dupa juma` de an de asteptari! Abia astept sa o inmatriculez (adusa din Italia) si sa o pun la treaba :laugh: ! Bafta tuturor!

felicitari si sa ai multa multa grija. ia-o incet intr-ale motociclismului, ca nu te preseaza nimeni. cum zicea o semnatura pe forum: mergi ca un batran ca sa ajungi sa imbatranesti. ei, nici chiar asa, dar gandeste-te ca ce nu vei putea face din prima, vei putea face peste un an, doi. dar macar nu va trebui sa stai prin spital si sa repari motorul. Si alege-ti cu grija gasca de motociclisti!

 

e un motor usor de condus si care o sa iti dea mari satisfactii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari SV-isti! :P De astazi ma simt onorat si entuziasmat ca fac parte din grupul vostru, mai pe scurt bucurie mare ca am si yo SV650S,prima mea motocicleta :laugh: dupa juma` de an de asteptari! Abia astept sa o inmatriculez (adusa din Italia) si sa o pun la treaba :) ! Bafta tuturor!

 

 

sa o stapanesti cu placere si sanatos!! mare grija la femeile de la volan...te pun in cap ( la propriu :D ) !!!

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt gandurile bune pe care mi le adresati,nu ma asteptam sa fiu primit asa bine :laugh: . Am sa incerc sa va raspund pe rand,fara reply-uri. In primul rand, am carnet cat A din vara si B de doi ani cu cea mai mare parte a experientei in traficul din Bucuresti, am invatat sa "miros" prostii care nu se asigura si fac magarii, am incercat de multe ori sa-mi imaginez cum as fi reactionat ca motociclist. Inmatricularea: nici pe straduta mea nu m-am urcat pe ea sa o incerc,indiferent cat de mult mi-as dori,pana nu e in regula cu actele. Echipamentul: stau "geana" la toate reducerile incat sa reusesc sa-mi cumpar ceva cat decat bun,casca deja mi-am luat si am auzit pareri bune despre ea: scorpion exo400. Gasca de motociclisti: sa fim seriosi,una la mana nu ma bag yo,a doua la mana care are chef sa stea de un incepator? "Batranii" cum spuneti voi erau ff putini la vremea lor deci tot incet-incet pe pielea lor au invatat. Si nu in cele din urma,da,abia astept si yo sa vina primavara sa ma plimb :laugh: ,dar pana atunci am ce rezolva :P Numai bine tuturor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Generale! Nu tre sa fi chiar atat de reticent in a umbla "in gasca", ca incepator e chiar bine, dar este foarte important ca "gasca" sa fie una potrivita. Un motociclist cu experienta te poate invata multe, uneori si un simplu sfat conteaza, iar daca umblii de unu singur si ai vre-o pana (nici nu vorbesc de-un incident) este de dorit sa ai pe cineva alaturi sa-ti dea o mana de ajutor.

Intradevar de invatat ce si cum tot de tine depinde si chiar daca ai pe langa tine niste prieteni mai putin rabdatori care cand ies la plimbare "mai uita ca esti si tu cu ei", relax, nu te chinui sa te autodepasesti si sa ii prinzi, mergi in ritmu tau.

Cat despre echipament, ia-ti unu bun pentru tine - sa nu te stranga sau sa fie prea larg si bineinteles sa fie cat de cat rezistent si ceea ce-i mai important POARTA-L.

Ride on...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Generale! Nu tre sa fi chiar atat de reticent in a umbla "in gasca", ca incepator e chiar bine, dar este foarte important ca "gasca" sa fie una potrivita. Un motociclist cu experienta te poate invata multe, uneori si un simplu sfat conteaza, iar daca umblii de unu singur si ai vre-o pana (nici nu vorbesc de-un incident) este de dorit sa ai pe cineva alaturi sa-ti dea o mana de ajutor.

Intradevar de invatat ce si cum tot de tine depinde si chiar daca ai pe langa tine niste prieteni mai putin rabdatori care cand ies la plimbare "mai uita ca esti si tu cu ei", relax, nu te chinui sa te autodepasesti si sa ii prinzi, mergi in ritmu tau.

Cat despre echipament, ia-ti unu bun pentru tine - sa nu te stranga sau sa fie prea larg si bineinteles sa fie cat de cat rezistent si ceea ce-i mai important POARTA-L.

Ride on...

multumesc pt orice sfat care mi se da si incerc sa respect! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...