Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor SeVeurilor si DeLeurilor,

 

Suntem de curand proprietarii unui sv650 alb... o frumusete! Noua, nerulata inca. Spun santem pentru ca ma refer la mine si la mandra mea :smoke:

Urmeaza un DL650 pentru mine (vand KTM adv 640, vezi bikeshop), in felul acesta cred ca vom face o echipa buna pe drumuri. Pana la primavara sper sa rezolv situatia.

 

Dar pana atunci am o problema. Vreau sa schimb semi-ghidonul de la SV650 cu un kit turing.

Am gasit pe louis.de ceva de la LSL si pe POLO ceva de la ABM [asta arata mai bine].

 

DAca aveti cunostinte despre ele sau alte sugesti, va rog, sfatuiti-ma!

Nu stiu exact care, ce contine fiecare kit, etc.

 

Merci si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

setul de la abm e intr-adevar cel mai popular, cel mai folosit. ghidonul in sine nu are mare importanta. gasesti dimensiunea potrivita tie (mai inalt, mai lat etc. ...) si o culoare si il cumperi. destul de usor de montat daca ai sculele necesare deci ce mai astepti? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

setul de la abm e intr-adevar cel mai popular, cel mai folosit. ghidonul in sine nu are mare importanta. gasesti dimensiunea potrivita tie (mai inalt, mai lat etc. ...) si o culoare si il cumperi. destul de usor de montat daca ai sculele necesare deci ce mai astepti? :smoke:

 

Salut si merci de raspuns... ce astept? Pai, pe situl ABM l-am identificat dar pe polo.de, au o singura poza pentru toate si nu mi-e foarte clar daca am tot ce-mi trebuie in kit. Ma intrebam daca nu stie cineva exact nr artikle... ca sa ma linistesc si eu!

 

 

danke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

211-13645-11

 

asta e codul, 215 euro.

 

aici poti sa il comanzi: http://www.abm-motoxpert.de

 

aici mai multe info: http://www.ab-m.de/de/produkte/superbike-u.../superbike-kits

 

PS: codul articolului e pentru un sv650s 2003-2008, kit de conversie basic. ai si kit confort, insa uita-te pe magazinul online!

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

211-13645-11

 

asta e codul, 215 euro.

 

aici poti sa il comanzi: http://www.abm-motoxpert.de

 

aici mai multe info: http://www.ab-m.de/de/produkte/superbike-u.../superbike-kits

 

PS: codul articolului e pentru un sv650s 2003-2008, kit de conversie basic. ai si kit confort, insa uita-te pe magazinul online!

 

 

exact modelul asta il am eu pe motor. este super ok, este foarte comod. dar in vara, dupa cum spuneam, il voi schimba cu cel original. este foarte incomod in momentul in care o iei "la pas" printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am incheiat cu succes o mica modificare adusa la sa: am dat jos fata, am cioplit din burete ghidandu-ma dupa o poza, si am fost la un mester care pentru numai 5 lei i-a capsat fata inapoi. rezultatul este o mica imbunatatire estetica si sper sa se simta mai mult in comoditate. semnale mici si xenonul sunt pe drum. si in curand o sa tai si suportul de numar, si o sa-mi confectionez un plastic pe care sa il pun in gaura ramasa, folosind un sablon descarcat de pe svriders. si un stiker :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am primit azi rotile marchesini. surpriza a fost ca pot sa le potrivesc pe sv fara prea multa bataie de cap. peste 1 saptamana ma duc dupa frane si sper ca la anul (prima sapt. din ianuarie) sa imi vine si amortizorul spate de la ohlins. intre timp duc cadrul si swingarm-ul la vopsitorie (poweder coating) si incep incet incet sa ansamblez totul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact modelul asta il am eu pe motor. este super ok, este foarte comod. dar in vara, dupa cum spuneam, il voi schimba cu cel original. este foarte incomod in momentul in care o iei "la pas" printre masini.

 

Domnilor,

 

Ati fost foarte amabili si sunt convins ca va voi parea tolomac, dar... cum spuneam, am gasit si eu pe situl ABM kitul.

Ma rog, mie mi-a rezultat un 330 euro la cel comfort [cu conducte cu tot], dar problema persista in continuare: NU POT comanda de pe situl german.

Ei nu fac livrari in afara germaniei.

Voi cum le-ati luat?

 

Stiu ca sunt mai tantalau, va rog mai aveti un pic rabdare cu mine :smoke:

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai il comandam eu si il trimiteam la sora-mea. dupa care il cumparai de la ea... in posta romana insa nu am incredere, de-aia zic ca de erai prin zona, dadeai o fuga si rezolvam!

 

ca bine zici.

niste incompetenti astia de la posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca bine zici.

niste incompetenti astia de la posta.

eu am incredere in posta romana (interna). nu am avut niciodata probleme, iar coletele ajung in general in 3 zile. de ce nu cauti un jug superior de svN? dezmembrari sau ebay

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru preturile de la psota romana nici nu ma astept mai mult

 

mai demult trimiteam ma ocupam cu echipamente moto, trimiteam in tara si in general in 3 - 4 zile ajungeau.

odata am patit sa se piarda pachetul, dar o platit posta valoarea pachetului.

 

intradevar firmele de curierat rapid se misca mai repede, dar si pretul e alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, super tare. eu de aproape 2 luni mi-am luat niste piese din UK. Tipu le-a trimis cu airmail. Uite ca tot nu au ajuns ! POSTA ROMANA , scriu mare ca oricum e trist. Am aflat ca ,de exemplu, in bucuresti toate coletele internationale ajung in ghencea la oficiu postal de depozitare nush care; acolo stau mult si bine pana se gaseste unu mai destept sa-si aduca aminte de ele. . . Poate ca in restul tarii se mai tin de treaba, dar nu cred, e Romania, n-avem chef general. @Aoleks: impartasim aceeasi parere :smoke:

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu cauti un jug superior de svN? dezmembrari sau ebay

 

chiar azi am trecut pe la mecanic sa-l intreb de aceasta posibilitate. a ramas sa verifice daca nu-i vreo diferenta inainte de a cauta sa cumpar unul.

 

merci

 

CHECK THIS OUT:

 

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=90631

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am voie sa-mi dau si eu cu parerea fara sa comenteze careva? lucrezi la posta si te simti sau care e problema?

 

ai putea sa iti dai cu parerea in alta parte, pentru inceput.

te simti?

 

 

 

 

Da, super tare. eu de aproape 2 luni mi-am luat niste piese din UK. Tipu le-a trimis cu airmail. Uite ca tot nu au ajuns ! POSTA ROMANA , scriu mare ca oricum e trist. Am aflat ca ,de exemplu, in bucuresti toate coletele internationale ajung in ghencea la oficiu postal de depozitare nush care; acolo stau mult si bine pana se gaseste unu mai destept sa-si aduca aminte de ele. . . Poate ca in restul tarii se mai tin de treaba, dar nu cred, e Romania, n-avem chef general. @Aoleks: impartasim aceeasi parere :smoke:

 

sper ca ai asigurare.

 

din Anglia pot fi ceva probleme mai ales cu Air Mail, eu am pierdut un colet, altul a ajuns dupa o luna jumate.

apropo de posta, idiotii mi-au dat retur la un colet care a venit din Anglia dupa cateva zile de cand a ajuns in tara in situatia in care nu am primit nici un aviz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cere de la experitor codul coletului, prin care o poti urmari unde e.

 

daca o ajuns in tara o poti urmari pe site-ul postei romane, daca inca nu o ajuns in ro, pe site-ul royal mail sau airmail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi am trecut pe la mecanic sa-l intreb de aceasta posibilitate. a ramas sa verifice daca nu-i vreo diferenta inainte de a cauta sa cumpar unul.

 

merci

 

CHECK THIS OUT:

 

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=90631

 

 

de ce nu incerci asa: un ghidon care iti place + suport, mai dai 2 gauri .....si gata. La mine cablul de ambreiaj ar trebui inlocuit cu unul mai lung ( cred ca difera la lungime intre N si S)....conducta de frana a fost schimbata de italian.

post-15613-1229531519_thumb.jpg

e muuult mai ieftin !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...