Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

new SV rider in town :bigstar:

Si eu am stat 4 ani in caminul ala :bigstar: sa ai grija de ea, ne vedem joi daca e vreme buna sau hai sambata in 13 la negreni, plecarea e dimineata la 9 ne strangem sub ultimul pod la iesire din cluj spre oradea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau deocamdata pe bara , un politai binevoitor mi-a facut-o , mai am 2 saptamani. De acord cu criticile aduse pozitiei la drum lung si a situatiei pasagerului , dar si cu toate celelalte laude. Eu am facut cam 5000 vara asta , motorul e nou si sunt f incantat . Acum ma uit la poze :bigstar:

:bigstar:

post-23746-1192511297_thumb.jpg

Editat de Marat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam pasionatii de SV

Avand in vedere ca in mod normal se incarca pe platforma si viitorul meu SV1000S(2003) va salut in primul rand si m-ati ajuta tare mult daca are cineva un manual de intretinere...sa dea un semn :bigstar:

 

Pot sa iti fac eu rost de manual. Si de service si user's :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la baietii de la power motors ca ei mai aduc second din GE..da un search pe aici pe forum ca au si anunturi

I-am dat eu direct numarul lu' Horia :eek:

A doua varianta nu ramane decat ebay.... da' acolo tre' sa stai oleaca la panda :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa schimb semighidoanele de la sv 650 s cu ghidonul de la varianta N . Din discutiile de mai inainte nu am inteles daca se potrivesc . Exista posibilitatea sa loveasca in carena la rotirea gidonului? Daca sunt ok stie cineva de unde se pot lua si eventual daca se pot folosi toate dotarile de pe semighidoane ( daca se potrivesc?)

Ce parere au cei care au facut treaba asta , merita? este confortabila pozitia daca faci treaba asta?

Toate bune!

Editat de Marat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa schimb semighidoanele de la sv 650 s cu ghidonul de la varianta N . Din discutiile de mai inainte nu am inteles daca se potrivesc . Exista posibilitatea sa loveasca in carena la rotirea gidonului? Daca sunt ok stie cineva de unde se pot lua si eventual daca se pot folosi toate dotarile de pe semighidoane ( daca se potrivesc?)

Ce parere au cei care au facut treaba asta , merita? este confortabila pozitia daca faci treaba asta?

Toate bune!

Se poate face ceea ce vrei tu, dar trebuie sa iti cumperi un kit de superbike... Asta inseamna ghidonul (care e oleaca mai lat si mai drept decat cel original) si jugul superior cu riser-ele pentru a putea prinde ghidonul... Gasesti pe louis, pe e-bay, etc.. Sau poti lua un ghidon de superbike de pe louis la vreo 50 de euroi si sa cauti in dezasamblari un jug superior pt varianta naked de la SV :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai la rand pentru far :eek:

 

Cat de praf sunt carenele tale? Ai toate bucatile?

Ce sa zic carenele stanga si dreapta zic ca se pot face dar mijlocul nici o sansa :ok: , farul e varza... azi am stat toata ziua si mi-am carpit semnalizarea dreapta oglinda dreapta si bordul, unde au lipsit bucati am complectat din plasticul de la far... deci mai imi trebe doar farul integral si carena fata mijloc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma prezint si eu ca mi-a venit mobra :ok:

 

Alex,32 de ani

Am avut un Bandit 600 pana acum cateva saptamani.

 

Ieri mi-a venit noua mobra pe care mi se pusese pata de mult

SV1000S - 2003.

Astazi am fost sa il vad, super, am dat si o tura scurta...sunt incantat.. :eek:

Are evacuare Baracuda se aude super bine...

 

Sa ne vedem cu bine si fara incidente

post-12094-1192784152_thumb.jpg

post-12094-1192784162_thumb.jpg

post-12094-1192784173_thumb.jpg

post-12094-1192784184_thumb.jpg

post-12094-1192784207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi imprumuta si mie careva o casca de miner cu o lanterna ceva :ok: ..

 

Am castigat licitatia pentru far pe E-bay!!! :eek: Vine intr-o saptamana

 

PS: Care are nevoie de instalatia electrica, de motorul complet, de roti sau de cadru, vedeti ca e un un anunt de dezmembrare pemntru un SV 650 din 2002 aici pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...