Sari la conținut

Bucuresti - Bucuresti


BlackDirt
 Share

Postări Recomandate

*

mai incolo, vreau sa ajung si eu in Ukarina. daca ai un nr. de tel. de la Killer, sa ni-l lasi si noua. ca om avea si noi vreo oboseala, vreo lipsa, ceva. sa stim la cine apelam. ;)

 

eu cred ca ti-a ramas in cap ideea ..." după o noapte grea, în care cred ca nicio femeie n-a scăpat."

de aia vrei tu la rusi...ei, ce sa-i faci asa sunt ei mai hotarati :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 852
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu cred ca ti-a ramas in cap ideea ..." după o noapte grea, în care cred ca nicio femeie n-a scăpat."

de aia vrei tu la rusi...ei, ce sa-i faci asa sunt ei mai hotarati :D

 

* bre, eu cand scap, scap prima ;)

dar avem oameni hotarati si aici, in Romania!

 

 

hai, dai inainte, Orlando....ca abia ma tin dupe tineee! fain de tot si Petersburgul tau :laugh:

 

P.S. la rusi vreau pentru ca ...m-am uitat la prea multe filme, cred ;)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai vazut careva poze cu mecul prin rusia?

 

ca eu unul.......nu

 

* bey, tu ai o obsesie ;)

 

el e cu scrisul, e povestitor.

tu fa poze acolo..., ca si alea ne plac.

 

hai sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua de ieri din Sankt Petersburg. Fără peripeții, doar cu emoții.

 

http://calarepemelc.ro/2010/07/26/o-cescuta-de-arta/

 

Îmi cer iertare doritorilor de poze, dar am ceva probleme tehnice si durează să pun pozele. ÂŞi oricum nu-s un fotograf bun...

 

Mâine dimineață, dacă nu mi se fură motorul între timp, plec spre lacurile finlandeze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua de ieri din Sankt Petersburg. Fără peripeții, doar cu emoții.

 

http://calarepemelc.ro/2010/07/26/o-cescuta-de-arta/

 

Îmi cer iertare doritorilor de poze, dar am ceva probleme tehnice si durează să pun pozele. ÂŞi oricum nu-s un fotograf bun...

 

Mâine dimineață, dacă nu mi se fură motorul între timp, plec spre lacurile finlandeze...

 

tine.o tot asa ! asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua de ieri din Sankt Petersburg. Fără peripeții, doar cu emoții.

 

http://calarepemelc.ro/2010/07/26/o-cescuta-de-arta/

 

Îmi cer iertare doritorilor de poze, dar am ceva probleme tehnice si durează să pun pozele. ÂŞi oricum nu-s un fotograf bun...

 

Mâine dimineață, dacă nu mi se fură motorul între timp, plec spre lacurile finlandeze...

Bravo ma nebune!

Sa fii sanatos pe acolo, si sa te intorci cu bine, sa ne auzim sanatosi la o bere, ca o sa ai de povestit ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* "fustele mai largute in exprimare" ;)

esti total, bei Orlando!... sa nu te ploua! si sa nu te mai dea vantul sau oboseala sau militienii jos!

chiar asa e, plescoiut.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cateva minute plec spre Helsinki... Am avut ceva probleme tehnice la intestin, dar cu trusa corecta de scule (ceaiuri, apa cu sare, ceva plante chinezesti de la gazdele mele care m-au oblojit) sunt gata sa urc calare pe melc!

 

Ne vedem curand!

 

(Multumesc tuturor de citire si de comentare!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cateva minute plec spre Helsinki... Am avut ceva probleme tehnice la intestin, dar cu trusa corecta de scule (ceaiuri, apa cu sare, ceva plante chinezesti de la gazdele mele care m-au oblojit) sunt gata sa urc calare pe melc!

 

Ne vedem curand!

 

(Multumesc tuturor de citire si de comentare!)

 

saluatre si drum bun in continuare

 

dar totusi, vrem nu vream, suntem pe un forum de motociclism si titlul blogului tau este : calare pe melc

 

pune si tu o poza cu melcu, cu tine, poze de pe drum, poze cu oameni.. nu de alta, dar iti spun sincer.. literatura rusa am citit, arta (albume, muzee, etc am vazut), acasa sora mea imi poate vorbi despre arta si spune povesti despre artisti/opere de arta pana ma plictisesc.

 

nu ma intereseaza descrieri comune si impersonale ale unui muzeu (vorbesc doar in numele meu, restul pot fi sau nu de aceeasi parere).

faza cu femeia urata si intrebarea: oare "a iubit-o cineva" e veche si clasica. lasa cliseele ...

 

arata ne ce vezi, arata ne cum arata melcu incarcat pe un drum pustiu sau aglomerat, arata ne cum arati cu casca pe plaja...

 

blogul e scris frumos, DAR EU ma plictisesc... descrieri ale oraselor am vazut , documentare am vazut, vreau EXPERIANTA TA.

 

nu vreau sa stiu ca ai facut 700-800km intr-o zi (cifrele sunt irelevante) dar vreau sa vad fata ta la sfarsitul celor 800km.. vreau sa vad un zambet tamp pe o fata obosita ...

 

cred ca ai potential , dar tii totul la un nivel foarte impersonal .. vrem poze cu tine, poze cu melcu, vrem poze cu drumul , cu oamenii de acolo ..

 

dar asta e doar parerea mea , nu trebuie imbratisata sau respectata ;) ...

 

iti urez drum bun, dar ai putea avea MULT mai multi vizitatori si oameni alaturi de tine (stiu, o sa zici ca nu vrei public). daca tot ai inceput sa faci ceva, anume blogul, fa l cum trebuie....

 

 

si sa o spun direct desi imi e rusine : calatoria ta putea fi foarte bine scrisa din fotoliul de acasa. la ineputul topicului te am incurajat si sfatuit sa alegi o tura mai scurta, ti am sugerat si alternative si ma bucur ca ai plecat. sunt oameni care iti dau clasa la capitolul calatorii si care , departe fiind, au zis: ce bine ca a plecat,

dar nu tine totul impersonal, arata ne ce vezi, povesteste si ARATA cum iti creste barba, cum iti apar si dispar cearcane , cum se cocosaza melcu sub bagaje. cel putin pe mine asta m ar interesa.

 

hai drum bun, si bucura te ca esti aclo, ignora sfatul meu daca ti se pare aiurea, un cititor in plus/minus nu conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluatre si drum bun in continuare

 

dar totusi, vrem nu vream, suntem pe un forum de motociclism si titlul blogului tau este : calare pe melc

 

pune si tu o poza cu melcu, cu tine, poze de pe drum, poze cu oameni.. nu de alta, dar iti spun sincer.. literatura rusa am citit, arta (albume, muzee, etc am vazut), acasa sora mea imi poate vorbi despre arta si spune povesti despre artisti/opere de arta pana ma plictisesc.

 

nu ma intereseaza descrieri comune si impersonale ale unui muzeu (vorbesc doar in numele meu, restul pot fi sau nu de aceeasi parere).

faza cu femeia urata si intrebarea: oare "a iubit-o cineva" e veche si clasica. lasa cliseele ...

 

arata ne ce vezi, arata ne cum arata melcu incarcat pe un drum pustiu sau aglomerat, arata ne cum arati cu casca pe plaja...

 

blogul e scris frumos, DAR EU ma plictisesc... descrieri ale oraselor am vazut , documentare am vazut, vreau EXPERIANTA TA.

 

nu vreau sa stiu ca ai facut 700-800km intr-o zi (cifrele sunt irelevante) dar vreau sa vad fata ta la sfarsitul celor 800km.. vreau sa vad un zambet tamp pe o fata obosita ...

 

cred ca ai potential , dar tii totul la un nivel foarte impersonal .. vrem poze cu tine, poze cu melcu, vrem poze cu drumul , cu oamenii de acolo ..

 

dar asta e doar parerea mea , nu trebuie imbratisata sau respectata :laugh: ...

 

iti urez drum bun, dar ai putea avea MULT mai multi vizitatori si oameni alaturi de tine (stiu, o sa zici ca nu vrei public). daca tot ai inceput sa faci ceva, anume blogul, fa l cum trebuie....

 

 

si sa o spun direct desi imi e rusine : calatoria ta putea fi foarte bine scrisa din fotoliul de acasa. la ineputul topicului te am incurajat si sfatuit sa alegi o tura mai scurta, ti am sugerat si alternative si ma bucur ca ai plecat. sunt oameni care iti dau clasa la capitolul calatorii si care , departe fiind, au zis: ce bine ca a plecat,

dar nu tine totul impersonal, arata ne ce vezi, povesteste si ARATA cum iti creste barba, cum iti apar si dispar cearcane , cum se cocosaza melcu sub bagaje. cel putin pe mine asta m ar interesa.

 

hai drum bun, si bucura te ca esti aclo, ignora sfatul meu daca ti se pare aiurea, un cititor in plus/minus nu conteaza

 

 

eu am fost mai scurt.....

DAR IDEEA E ACEEASI ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut destul de constructiv ce a spus gaxel.Si-a spus parerea si i-a dat niste indicatii bune dpmdv. Si mie mi-ar placea sa vad mai multe poze cu melcul prin zonele alea. Chiar daca nu-si schimba stilul eu tot o sa citesc.

Bafta tie ca ai plecat si sa te intorci cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze sunt pe gugle cu tonele.. deja nu mai am rabdare sa ma uit la bloguri cu poze..

Povestea conteaza domle' si daca e scrisa cu talc e minunat!

 

De cladiri sunt satul.. eu zic ca blogul e foarte fain si-l citesc cu mare placere. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, daca tot e la Helsinki si pun pariu ca pregateste o poveste si pentru seara asta (abia astept) poti sa zici pe unde va continua de aici?

Eu vreau sa ma viziteze, si daca imi inchipui un traseu al lui prin nordul Europei pe drumul de intors acasa ar putea trece pe la mine.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O noua postare fara poze, sare si piper, pentru desfatarea domniilor dvs. ;)

 

http://calarepemelc.ro/2010/07/28/hell%c2%b4s-inki/

 

Sunt in buda cu pozele, intampin probleme la micul meu laptop, care nu mai ceteste USB-uri si SD-card-uri. Cand voi putea pune poze, voi anunta aici.

 

Si ca sa nu ma mai simt ca o gaina care cotcodaceste dupa ce face un ou, mai intrati voi din cand in cand pe site, rogu-va.

 

Un fel de "Nu sunati, ies eu din cand in cand", dar pe dos.

Mesaj completat

Bine, daca tot e la Helsinki si pun pariu ca pregateste o poveste si pentru seara asta (abia astept) poti sa zici pe unde va continua de aici?

Eu vreau sa ma viziteze, si daca imi inchipui un traseu al lui prin nordul Europei pe drumul de intors acasa ar putea trece pe la mine.. :laugh:

 

 

Traseul e total aproximativ, pentru ca, asa cum am spus, merg la plesneala, fara un plan, de la un oras la altul. Point'n'ride style. Total freedom. Sau incapacitate totala de a face planuri si de a ma tine de ele.

 

You choose.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e o veste buna. Vezi cum faci in zig-zag-ul tau ratacitor sa nimeresti si Brno. ;) Eu te primesc cateva zile si nu e nici un misto, important e sa vrei tu sa vii. Si scriu aici si nu pe PM ca sa ma dau mare ca te chem la mine, trebuie sa recunosc. ;)

Stai linistit ca toti care te urmaresc dau cate un refresh la cuibar.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e o veste buna. Vezi cum faci in zig-zag-ul tau ratacitor sa nimeresti si Brno. :) Eu te primesc cateva zile si nu e nici un misto, important e sa vrei tu sa vii. Si scriu aici si nu pe PM ca sa ma dau mare ca te chem la mine, trebuie sa recunosc. :D

Stai linistit ca toti care te urmaresc dau cate un refresh la cuibar.. :)

pe unde o mai fi ajuns "melcu'"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...