Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Michelin Pilot Power sunt cauciucuri Hypersport, mai moi, cu aderenta mai buna, si durata de viata mai scurta decat BT021, care sunt Sport Touring si te tin mai mult. Pilot Power sunt de 2 feluri: dintr-o singura compozitie, si dual compound (si fata si spatele), adica mai moi pe margini si mai tari pe mijloc. BT021 sunt dual compound pe spate numai, din cate stiu.

Eu am pe spate BT021, cei drept, second hand, dar e o guma f buna, cu durata de viata buna. Pe margini este moale, iar vara, pe serpentine marginile devin f moi si lipicioase, crescand aderenta f mult.

Insa la capitolul aderenta, sta mai bine Michelin PP...depinde ce vrei....durata mai buna sau aderenta mai buna.

Incat nu stii ce gume sa iei, ma gandesc ca esti cat de cat incepator si nu iti tragi jenuntii pe jos ca si george05 :D , si in cazul asta un BT021 ar fi alegerea cea mai buna, dupa mine.

 

 

Un astfel de raspuns asteptam, mersi de info, bt021 it is

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am achizitionat crrash-bar-ul asta.... http://shop2you.ro/product.php?id_product=32

 

Cat ar costa montajul?

Mesaj completat

Inca o intrebare....care parbriz este mai bun?

 

http://www.motoflash.ro/stiri/aftermarket/...ornet_2007.html

 

http://www.barracudamoto.ro/accesorii-moto...3&tip=Honda

 

 

Sau daca mai stiti si alte optiuni.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca estetica si fiabilitate am inteles ca bate banditu'.

ai fost bine informat. Banditul e o motocicleta foarte proasta: eu ma chinui sa-l stric pe al meu de aproape 2 ani dar nu vrea deloc. sa speram ca nu o sa ai probleme similare si cu Honda :D cit despre estetica, din nou ai mare dreptate si vad ca ai inteles ca nu trebuie sa-ti cumperi ce motocicleta-ti place tie, ci ce-ti spun revistele sa-ti placa. si da, Hornetul arata bine pentru o bicicleta cu motor.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost bine informat. Banditul e o motocicleta foarte proasta: eu ma chinui sa-l stric pe al meu de aproape 2 ani dar nu vrea deloc. sa speram ca nu o sa ai probleme similare si cu Honda :D cit despre estetica, din nou ai mare dreptate si vad ca ai inteles ca nu trebuie sa-ti cumperi ce motocicleta-ti place tie, ci ce-ti spun revistele sa-ti placa. si da, Hornetul arata bine pentru o bicicleta cu motor.

 

 

prala, banditul e pistol cu apa pe langa hornet ca si tot ce vrei tu: cutie de viteze (ma refer ca si lungime a treptelor), putere, calitatea finisajelor,tot! daca vrei sa compari cu hornetul tre sa pui ceva derivat tot din super sport (gsr) in primul rand! nush ce bandit ai tu dar daca il ai ala vechi de 600 e si destul de rigid si arata de zici ca e model 1961,asta nou de 650 ii bun numa ca e foarte greu! nu intra in stup si te astepta sa nu se ia nimeni de tine! salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am achizitionat crrash-bar-ul asta.... http://shop2you.ro/product.php?id_product=32

 

Cat ar costa montajul?

Mesaj completat

Inca o intrebare....care parbriz este mai bun?

 

http://www.motoflash.ro/stiri/aftermarket/...ornet_2007.html

 

http://www.barracudamoto.ro/accesorii-moto...3&tip=Honda

 

 

Sau daca mai stiti si alte optiuni.....

 

Felicitari pentru crash-bar.... chestiile astea isi fac totdeauna toti banii. Nu iti trebuie service sa-l montezi, daca ai doua maini pricepute, nishte chei si un amic... o sa te descurci singur.

 

Parbrizele alea, dupa parerea mea sunt OZN-uri, mai ales ala de la baracuda.

Exista pe louis un parbriz, cred ca tot de la givi, sau puig... nu mai shtiu exact... care este mult mai simplu si se integreza perfect in linia motoretei , fara sa-i strice "prea mult" aspectul...

Eu o sa o las fara parbriz... imi place prea mult asa cum este...

 

Bafta!!!

 

de ermax-ul asta voream cod louis: 10006542

mie mi se pare foarte ok!

Editat de arlequin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost bine informat. Banditul e o motocicleta foarte proasta: eu ma chinui sa-l stric pe al meu de aproape 2 ani dar nu vrea deloc. sa speram ca nu o sa ai probleme similare si cu Honda :D cit despre estetica, din nou ai mare dreptate si vad ca ai inteles ca nu trebuie sa-ti cumperi ce motocicleta-ti place tie, ci ce-ti spun revistele sa-ti placa. si da, Hornetul arata bine pentru o bicicleta cu motor.

 

Macar de ar fi asa...Am si eu un Hornet 2000 de cateva zile, albastru ...Ma chinui sa-l scot din curte... Ma rog, la kilogramele mele, ar trebui sa mai dau pe la sala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar de ar fi asa...Am si eu un Hornet 2000 de cateva zile, albastru ...Ma chinui sa-l scot din curte... Ma rog, la kilogramele mele, ar trebui sa mai dau pe la sala :D

Ia uite bre....mai un constantean cu viespe.....Vedea-ne-am pe strazi USCATE.... :) ....

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost bine informat. Banditul e o motocicleta foarte proasta: eu ma chinui sa-l stric pe al meu de aproape 2 ani dar nu vrea deloc. sa speram ca nu o sa ai probleme similare si cu Honda :D cit despre estetica, din nou ai mare dreptate si vad ca ai inteles ca nu trebuie sa-ti cumperi ce motocicleta-ti place tie, ci ce-ti spun revistele sa-ti placa. si da, Hornetul arata bine pentru o bicicleta cu motor.

Lasa-ne, lasa-ne... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vede-ne-am... de indata ce ma obisnuiesc cu ea :) Oricum, a venit soarele... Asfalt uscat din belsug!

Ne vedem sigur....te bagam in stup domnul meu...:)......

 

Lasa-ne, lasa-ne... :D

AGREE!!!!!!

 

Pt flameri, exista butonul de report :)

 

 

Ia ziceti, ca vreau si eu tricou din ala cu viespea desenata de Thea, cine se mai ocupa de ele?

 

Chiar - Thea : Ce mai facem cu tricourile???? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thuamne ce uameni rai!

Nu e nimeni rau doar ca in stup.... toti pt unu si unu pt toti :) , altfel cum :) Se ia de o viespe se ia de tot stupu, :) trebuie sa suporte consecintele :P Hai ca e soare ma duc sa scot viespea la plimbare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimeni rau doar ca in stup.... toti pt unu si unu pt toti , altfel cum Se ia de o viespe se ia de tot stupu, :) trebuie sa suporte consecintele :) Hai ca e soare ma duc sa scot viespea la plimbare

 

mare adevar graiesti! :D ..mare noroc pe unii care mai au motor intreg si il pot scoate la plimbarica :P ..asfalt uscat tuturor celor veti scoate mobretele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 3 saptamani nu mai am permis...dar fiindca azi s-a incalzit la noapte bag un ineu-gurahont (40 km numai pe curbe) si imi bag (cuvant urat) in toata politia!

Te cam mananca sub talpa piciorului simt eu. Ai grija si sa te intorci fara probleme acasa. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare adevar graiesti! :D ..mare noroc pe unii care mai au motor intreg si il pot scoate la plimbarica :) ..asfalt uscat tuturor celor veti scoate mobretele :)

pa al tau inca nu este gata ? :) sa vedem transformarea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pa al tau inca nu este gata ? :) sa vedem transformarea ?

 

ohoooo.....abia a inceput transformarea.....e muuuulta munca...sper prin martie sa fie gata...e treaba super multa,atentie super multa la detalii...piese custom a greu......deci..cine e curios,o sa il roada inca o bucata de vreme :D

 

ps:si o gramada de baaaaaaani..isi tripleaza motoru valoarea :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoooo.....abia a inceput transformarea.....e muuuulta munca...sper prin martie sa fie gata...e treaba super multa,atentie super multa la detalii...piese custom a greu......deci..cine e curios,o sa il roada inca o bucata de vreme :rolleyes:

 

ps:si o gramada de baaaaaaani..isi tripleaza motoru valoarea :lol:

abia astept sa vad cum va iesi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...