Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Damn acum am vazut mesajul tau aici.

Eu am fost pana la Snagov, asa lejer, chiar m-am simtit bine...cald, m-am jucat putin cu moto.

Cateva poze:

Da, de ce nu ai dat si tu un "buzz", eu pana mai acum m-am plimbat prin oras. Mai la votare, mai pe la niste prieteni, ca a fost cald si bine.

Stiu ca it place tie sa pleci singurica, dar nici asa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, de ce nu ai dat si tu un "buzz", eu pana mai acum m-am plimbat prin oras. Mai la votare, mai pe la niste prieteni, ca a fost cald si bine.

Stiu ca it place tie sa pleci singurica, dar nici asa :)

;) N-am nici o scuza...Poate: sunt blonda, nu mi-a trecut prin cap... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ravenitza: foarte frumos hornetul, mai ales jantele albe. Eu am un hornet, este totul alb dar cu jante negre si vreau sa le vopsesc tot albe. Si de mult doream sa te intreb daca merita osteneala, adica daca se murdaresc excesiv de repede pentru ca stiu ca albul este o culoare destul de pretentioasa. Incerc sa pun si cateva fotouri cu "micutza".multumesc si asfalt uscat! tuturor asfalt uscat

Mesaj completat

ma scuzati, am uitat sa pun poza preferata!

post-39545-1258908842_thumb.jpg

post-39545-1258909051_thumb.jpg

post-39545-1258909126_thumb.jpg

post-39545-1258909357_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ravenitza: foarte frumos hornetul, mai ales jantele albe. Eu am un hornet, este totul alb dar cu jante negre si vreau sa le vopsesc tot albe. Si de mult doream sa te intreb daca merita osteneala, adica daca se murdaresc excesiv de repede pentru ca stiu ca albul este o culoare destul de pretentioasa. Incerc sa pun si cateva fotouri cu "micutza".multumesc si asfalt uscat! tuturor asfalt uscat

Mesaj completat

ma scuzati, am uitat sa pun poza preferata!

Culmea cum lumea e incantata de jantele mele albe iar eu la inceput nici nu le sufeream. Acum imi plac si mie. :)

Legat daca merita...eu zic ca da, adica nu se murdaresc chiar asa rau. Cea de pe spate insa se murdareste mai repede din cauza sprayului de lant, sare solutie pe janta si apar puncte negre. Se curata relativ usor. In afara de problema asta, eu dau destul de rar cu carpa umeda pe ele, pt ca in general se pastreaza ok.

Imi place la nebunie al tau, asa alb si cu jenti albe cred ca ar arata si mai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea cum lumea e incantata de jantele mele albe iar eu la inceput nici nu le sufeream. Acum imi plac si mie. :)

Legat daca merita...eu zic ca da, adica nu se murdaresc chiar asa rau. Cea de pe spate insa se murdareste mai repede din cauza sprayului de lant, sare solutie pe janta si apar puncte negre. Se curata relativ usor. In afara de problema asta, eu dau destul de rar cu carpa umeda pe ele, pt ca in general se pastreaza ok.

Imi place la nebunie al tau, asa alb si cu jenti albe cred ca ar arata si mai bine :)

Are dreptate ravenitza, eu le am portocalii si cred ca negre sunt mai greu de intretinut ca se vede prafu imediat , alb dupa parerea mea e cea mai suferitoare culoare si o sa dea bine mai ales k e toata alba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Siiii cum sezonul evident nu s-a incheiat, am fost cativa ieri intr-o mica plimbarica la Targoviste si inapoi, asa ca luati de uitati poze:p

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/Horn...2Noiembrie2009#

 

A fost destul de frigut la intoarcere dar drumul misto de la inceput si compania placuta ne-au facut sa nu ne gandim decat ce bine e cu Viespea sub noi:D

 

Cheers hornetz! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau cu scandura de lemn imbracata in imitatie de piele pe post de sha, si cu carute care traverseaza noaptea dn-ul ca sa ne dezamorteasca putin

 

 

daaaa, caruta aia era sa ma desmorteasca de tot....nu doresc nimanui o astfel de trezire ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Hornet-ul meu are o problema....

Din ce am citit pe forumul acesta, termenii corecti ar fi ca "supureaza ulei la turatii ridicate pe la capacul din dreapta". Am constatat asta dupa o tura: bocancul drept avea 5-6 picaturi de ulei, banuiesc eu, pe el. Am tot verificat capacul sa vad daca e crapat/spart si nu am gasit absolut nimic... Acum poate or fi niste crapaturi prea mici, chiar nu imi dau seama pe unde... In schimb se putea observa capacul care era putin uns, ca de!, de ce sa fie numai pe interior?. Asadar, am citit forumul, am vazut cazuri asemanatoare, iar solutia lor era inlocuirea capacului... la 700 de lei aproximativ. Not funny!

 

Rugamintea mea este putin ajutor...va rog!

 

Avand in vedere ca nu curge uleiul ca la robinet - a se vedea doar local cateva picaturi de ulei pe incaltare si o zona foarte restransa cu unsoare - cat mai pot merge cu el asa? Si mai aveti si alta solutie in afara de acest schimb de capac?

 

Multumesc anticipat!

 

One kid ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Siiii cum sezonul evident nu s-a incheiat, am fost cativa ieri intr-o mica plimbarica la Targoviste si inapoi, asa ca luati de uitati poze:p

 

http://picasaweb.google.com/borogovia/Horn...2Noiembrie2009#

 

A fost destul de frigut la intoarcere dar drumul misto de la inceput si compania placuta ne-au facut sa nu ne gandim decat ce bine e cu Viespea sub noi:D

 

Cheers hornetz! ;)

ba nene da nu puteati sa dati si voi un buzz ceva sau un tel ? sa vina si viespea mea blonda cu voi ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Hornet-ul meu are o problema....

Din ce am citit pe forumul acesta, termenii corecti ar fi ca "supureaza ulei la turatii ridicate pe la capacul din dreapta". Am constatat asta dupa o tura: bocancul drept avea 5-6 picaturi de ulei, banuiesc eu, pe el. Am tot verificat capacul sa vad daca e crapat/spart si nu am gasit absolut nimic... Acum poate or fi niste crapaturi prea mici, chiar nu imi dau seama pe unde... In schimb se putea observa capacul care era putin uns, ca de!, de ce sa fie numai pe interior?. Asadar, am citit forumul, am vazut cazuri asemanatoare, iar solutia lor era inlocuirea capacului... la 700 de lei aproximativ. Not funny!

 

Rugamintea mea este putin ajutor...va rog!

 

Avand in vedere ca nu curge uleiul ca la robinet - a se vedea doar local cateva picaturi de ulei pe incaltare si o zona foarte restransa cu unsoare - cat mai pot merge cu el asa? Si mai aveti si alta solutie in afara de acest schimb de capac?

 

Multumesc anticipat!

 

One kid ;)

 

Nu e posibil sa scape pe la garnitura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil sa scape pe la garnitura?

 

 

O sa ma uit mai bine pe la imbinare.... Eu am tot strans de suruburi... O sa fac o tura sa vad daca mai scapa si o sa revin zilele astea cu info.

 

Multam!

 

One kid

Editat de one_kid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma uit mai bine pe la imbinare.... Eu am tot strans de suruburi... O sa fac o tura sa vad daca mai scapa si o sa revin zilele astea cu info.

 

Multam!

 

One kid

 

 

spala bine toata grasimea adunata acolo cu benzina bine de tot si pe urma uita-te exact pe unde curge! iti cruge cel mai probabil pe la garnitura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil sa scape pe la garnitura?

Si eu am avut aceasi problema , ma trezeam cu botu la adidas umed de ulei era de la garnitura aceea de la capacu ala mai mic din dreapta (de la carter) si am schimbat garnitura si nu am mai avut treaba. Capacu tau nu cred ca are cum sa fie fisurat, doar daca ai cazut cu ea sau iai tras vreu ciocan ceva, nu prea vad explicatie. Cerceteaza bine garnitura. Spor la treaba ;)

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceasi problema , ma trezeam cu botu la adidas umed de ulei era de la garnitura aceea de la capacu ala mai mic din dreapta (de la carter) si am schimbat garnitura si nu am mai avut treaba. Capacu tau nu cred ca are cum sa fie fisurat, doar daca ai cazut cu ea sau iai tras vreu ciocan ceva, nu prea vad explicatie. Cerceteaza bine garnitura. Spor la treaba ;)

 

Exact asta e ideea. Daca acel capac nu e polizat de la vreo cazatura sau alte lovituri nu prea are cum sa scape ulei.

Garnitura e prima buba.

@One kid sa ne zici daca s-a rezolvat.Daca o schimbi si tot pierde cautam alte cauze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care si-a pus Xenon pe Hornet mai vechi (2001)? Ce trebuie luat in considerare? Trebuie schimbat ceva la far? Unde se monteaza balastul?

Urmeaza sa ii pun eu dar pe un far un pic mai .....alt..fel:D....

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So, am mai facut o tura cu ea... Sa vad, nene, pe unde curge. Desi capacul este un pic sters ( :D ), nu am vazut pana acum sa curga ceva, ca doar am mai mers cu el. Cel mai probabil, aveti dreptate - sper sa fie numai garnitura... cu atat mai mult cu cat un biker de-al nostru a venit si l-a inspectat vreo 5 minute si aceeasi concluzie a tras. Asadar, ma pun pe treaba imediat ce pot.

 

Tineti-mi pumnii sa fie numai asta!

 

Multumesc celor care ma ajuta!

 

One kid :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super meserias motorul. eu il am de 3 luni jumate si e primul meu motor. nu pot spune decat ca este incredibil de prietenoasa si de manevrabila, motorul de 600 are acceleratii superbe (dupa parerea mea de incepator) si arata si mult mai bine decat un Bandit de exemplu...

cred ca e combinatia perfecta intre manevrabilitate si sportivitate.

 

sunt extrem de multumit de alegerea pe care am facut-o. :D

 

 

Salut,

 

intra aici poate ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care si-a pus Xenon pe Hornet mai vechi (2001)? Ce trebuie luat in considerare? Trebuie schimbat ceva la far? Unde se monteaza balastul?

 

 

Spanky isi puseses xenon pe al lui, asa ca il poti intreba pe el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...