Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

V-am spus intrebarea era mai mult teoretica, ca de stiut stiam cum se face, dar eram curios care e principiul si stati linistiti ca nu o sa incerc prea curad pt ca asa cum am scris mai sus motorul e inca in rodaj si nu am de gand sa imi bat joc de el.

 

e cel din poza >07 rosu? nu am vazut inca rosu modelul nou, sa te prezinti la intalniri :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e cel din poza >07 rosu? nu am vazut inca rosu modelul nou, sa te prezinti la intalniri :angry:

 

Dap e cel din poza, Hornet model din 07, l-am luat asta toamna de la reprezentata cu o reducere destul de mare: 5600euro (pret final) si 0km la bord.

Din nefericire nu o sa vin prea curand la intalniri pt ca peste iarna l-am dus la tara ca in Buc nuprea am unde sa il tin :(

Dar mai atesez 2 poze

post-10611-1260290069_thumb.jpg

post-10611-1260290136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca punea si mai multi bani... poate nu mai vroia sa isi ia hornet. :angry: la asta te-ai gandit?

e superba culoarea. sa vii cu ea joia asta la constitutiei... eu inca merg in ciuda frigului si am vazut ca nu sunt singurul.

Puteai sa mai dai un ban Âşi s-o iei cu ABS. S-o stăpâneÂşti sănătos !

 

LE: shit nu citisem ca deja ai bagat-o la iernat.

cine mai vine joia asta?

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap e cel din poza, Hornet model din 07, l-am luat asta toamna de la reprezentata cu o reducere destul de mare: 5600euro (pret final) si 0km la bord.

 

frumos foc, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente

ce crash bar e ala?

 

Puteai sa mai dai un ban Âşi s-o iei cu ABS. S-o stăpâneÂşti sănătos !

 

NU putea... oferta era pt modele '07, singurul cu ABS era model 08' pe care baietii l-au vandut MIE ... l-am luat cu o reducere buna fata de pretul afisat pe site dar nicidecum la valoarea ofertei de care a beneficiat CataH :angry:

Au vandut cam tot, oferte agresive... s-au scos baietii de stocuri... bravo celor ce au profitat de ele, au castigat ambele tabere

 

cine mai vine joia asta?

 

hehe, presimt ca o sa fim singurei, SCULAREA hornetisti, va sperie 5-10 grade? :( rusinica

 

Eu nu apar, pentru ca vineri am de sustinut un examen si am de invatat :D

 

tradatorule :lol: bafta la examen si poate mai apucam o tura anul asta together

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepand de azi sunt un hornetist cu acte in regula. din pacate in bucuresti ploua :(

felicitari !

adevarul e ca e cam nasol afara ...ploua , este frig , eu am plecat de dimineata cu viespea... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi cumparaturi (nu am bani, am rezolvat sa mi se faca cadou) :scratch:

sunt pe vine manetele de ambreiajul si frana

in plus Rizoma lux blue si capete de bara

 

post-49973-1260363473_thumb.jpg

 

intrebare/sfat: care capat de bara ar arata mai bine? cel scurt de tot sau cel lung? link

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi cumparaturi (nu am bani, am rezolvat sa mi se faca cadou) :scratch:

sunt pe vine manetele de ambreiajul si frana

in plus Rizoma lux blue si capete de bara

 

intrebare/sfat: care capat de bara ar arata mai bine? cel scurt de tot sau cel lung? link

 

 

frumoase mansoanele, dar cam scumpe pt buzunarul meu... eu ii pun ariete, acelasi model, numai ca nu trebuie sa dai jos tot sistemul de acceleratie de pe ghidon cum trebuie la astea.

 

capetele de bara ar fi bine sa le pastrezi pe cele originale, ca sunt mai grele si iti preiau din vibratii, cand/daca mergi cu ea la drum intins si o tii constant in 6000rpm. daca o folosesti numai in oras... le poti pune pe oricare - care ti se par mai "dragutze".

 

P.S.: in ghidon, pe interior, in dreptul mansoanelor se afla niste greutati de plumb(anti-vibratoare). sa nu le dai jos. daca nu o sa ti se potriveasca suruburile care vin cu capetele de ghidon rizoma, mai bine pui suruburile cele vechi, decat sa dai jos greutatile alea - care sunt puse acolo tot pentru a prelua din vibratii.

 

"sfatul meu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase mansoanele, dar cam scumpe pt buzunarul meu... eu ii pun ariete, acelasi model, numai ca nu trebuie sa dai jos tot sistemul de acceleratie de pe ghidon cum trebuie la astea.

 

capetele de bara ar fi bine sa le pastrezi pe cele originale, ca sunt mai grele si iti preiau din vibratii, cand/daca mergi cu ea la drum intins si o tii constant in 6000rpm. daca o folosesti numai in oras... le poti pune pe oricare - care ti se par mai "dragutze".

 

P.S.: in ghidon, pe interior, in dreptul mansoanelor se afla niste greutati de plumb(anti-vibratoare). sa nu le dai jos. daca nu o sa ti se potriveasca suruburile care vin cu capetele de ghidon rizoma, mai bine pui suruburile cele vechi, decat sa dai jos greutatile alea - care sunt puse acolo tot pentru a prelua din vibratii.

 

"sfatul meu"

 

merci, bine de stiut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi cumparaturi (nu am bani, am rezolvat sa mi se faca cadou) :scratch:

sunt pe vine manetele de ambreiajul si frana

in plus Rizoma lux blue si capete de bara

 

post-49973-1260363473_thumb.jpg

 

intrebare/sfat: care capat de bara ar arata mai bine? cel scurt de tot sau cel lung? link

 

 

Mansoanele astea sunt "beton" iarna. Am vrut sa-mi iau si eu, dar dupa ce am mers pe o mobra acum vreo 2 sapt care avea mansoane Rizoma.....m-am linistit. Iti ingheata mainile grav de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca punea si mai multi bani... poate nu mai vroia sa isi ia hornet. :scratch: la asta te-ai gandit?

e superba culoarea. sa vii cu ea joia asta la constitutiei... eu inca merg in ciuda frigului si am vazut ca nu sunt singurul.

 

LE: shit nu citisem ca deja ai bagat-o la iernat.

...

M-am gândit dar nu am prins ideea, îÂşi lua Renault Clio ? Horneta e peste multe din clasa ei, nu trebuia să-Âşi mărească pretențiile la aceiaÂşi bani. După mine, ABS este un "must have" dar se vede că prea mulți au gândit ca mine Âşi au rămas pe stoc doar cele fără ABS.

ÂŞi eu încă merg Âşi cu atât mai bun e ABS - ul pe frig ( alături de injecție ).

Horneta mea nu intră niciodată la iernat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gândit dar nu am prins ideea, îÂşi lua Renault Clio ? Horneta e peste multe din clasa ei, nu trebuia să-Âşi mărească pretențiile la aceiaÂşi bani. După mine, ABS este un "must have" dar se vede că prea mulți au gândit ca mine Âşi au rămas pe stoc doar cele fără ABS.

ÂŞi eu încă merg Âşi cu atât mai bun e ABS - ul pe frig ( alături de injecție ).

Horneta mea nu intră niciodată la iernat.

 

Ideea e ca eu cand mi-am luat motor nu aveam nici carnet, imi placeau f mult motoarele dar nu facusem scoala etc, dar eram cat de cat in tema ca sa zic asa si am vrut un motor cat mai ieftin (pt ca poate nu mi-ar fii placut senzatia) si decat sa imi iau o aprilia rs125 care e in 2T si se strica si paraie, m-am gandit ca mai bine dau mai mult si iau ceva in 4T, si aveam de ales V2 vs 4L dar mie imi placea zgomotul de 4L si ca se tureaza mai mult (deobicei) si cand am vazut hornetul la o reducere asa mare nuprea am mai stat pe ganduri :scratch:

 

Pt mine motorul visurilor ca sa zic asa e ceva Super Sport un GSX-R eventual :moron: , dar stiu ca pt incepatori nu sunt recomandate si pozitia nu e f comoda si am de gand sa termin facultatea si dupaia sa profesez, nu sa ajung in carje sau mai rau

 

Apropo de ABS stiu ca e util, cel putin la masini e o mare diferenta, la motoare am vazut ca nu sunt foarte multe modele care sa aiba ABS si in plus am si B-ul de 4 ani si intentionez sa merg cu masina cand ploua... desi stiu ca poate sa te prinda ploaia oricand.

Iar iarna la cum curata astia strazile poti sa ai si mama ABS-ului pt ca ok nu se mai blocheaza roata dar opresti in 200m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mansoanele astea sunt "beton" iarna. Am vrut sa-mi iau si eu, dar dupa ce am mers pe o mobra acum vreo 2 sapt care avea mansoane Rizoma.....m-am linistit. Iti ingheata mainile grav de tot.

 

manusi vanucci winter rulez!

eu o iernez saptamana viitoare pentru ca plec de sarbatori... dar o scot imediat ce ma intorc daca nu e zapada, deci e mult spus iernat :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai mi-am facut un cadou de craciun:

 

post-49973-1260121917_thumb.jpg

 

LEVERS SHORT BLUE

 

motivul principal, ambreiajul ma omoara, il vreau mai aproape, iar acestea au reglaj si arata bine

 

 

 

salut. care este procedura de a face o comanda de pe site-ul asta

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. care este procedura de a face o comanda de pe site-ul asta

merci

 

1. iti faci cont pe site la ei

2. alegi produsele si le bagi in cos

3. checkout alegi modalitatea de plata si platesti

4. astepti :scratch: (eu inca astept, expediere 07.12.09)

 

- costul de expediere este destul de mare, pentru romania mi-au luat 24,90 EUR

- modalitati de plata sunt diverse, eu am folosit moneybookers, dar poti si paypal (am ambele)

- atat moneybookers cat si paypal necesita un cont, unde adaugi un card care accepta plati pe internet (intereseaza-te la banca daca cardul tau poate fi folosit astfel), apoi te costa aproximativ 2 euro verificarea cardului (doar o singura data la setarea contului/cardului)

 

daca vrei mai multe detalii spune si te ajut

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin in plimbare, e fun ca se uita toti la tine ca la felul 4: "uite si nebunul"

 

Eu m-am plimbat azi prin Bucuresti... si chiar nu am simtit frigul. Am simtit in schimb traficul infernal. Am mers in regim de autovehicul...deh...permisul il am de 10 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. iti faci cont pe site la ei

2. alegi produsele si le bagi in cos

3. checkout alegi modalitatea de plata si platesti

4. astepti :scratch: (eu inca astept, expediere 07.12.09)

 

 

 

multumesc pentru raspuns si daca nu te deranjeaza o sa te mai solicit prin ianuarie cand vreau sa comand

{ scuze dar intrebarea am adresat-o pe contul unui

prieten,acum am raspuns pe logo-ul meu}

Editat de dan2525
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ti s-a uscat cerneala pe permis:p.....cate grade au fost la voi de nu ai simtit frigul,ca la noi a fost friiiiig...sau erai prea plin de bucurie ca te dai pe viespe?:scratch:....eu asa eram cand am luat permisul,tot asa in toamna spre iarna..multi kilometrii maestre,fara incidente si sa ne vedem cu bine in primavara,sper sa ma onorezi cu prezenta,la baia mare la intrunirea de viespi:d

Eu m-am plimbat azi prin Bucuresti... si chiar nu am simtit frigul. Am simtit in schimb traficul infernal. Am mers in regim de autovehicul...deh...permisul il am de 10 ore.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, hops, ieri am fost doar 2 motoare, ultima intalnire de altfel si pt mine pentru acest an, de luni (cica ninge) o bag la hirbernat :scratch:

 

multumesc pentru raspuns si daca nu te deranjeaza o sa te mai solicit prin ianuarie cand vreau sa comand

anytime cu placere

 

Eu m-am plimbat azi prin Bucuresti... si chiar nu am simtit frigul. Am simtit in schimb traficul infernal. Am mers in regim de autovehicul...deh...permisul il am de 10 ore.

dar la intalnire sa fii al 3-lea la numar nu ne-ai onorat cu prezenta, rusinica :P

 

sper sa ma onorezi cu prezenta,la baia mare la intrunirea de viespi:d

:moron: da... daaar... eu "poci" sa vin? :moron:

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...