Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am pus o intrebare banala si s-a ajuns la scandal....si va mai mirati de ce posteaza doar 4-5 oameni pe aici (evident stapanii "topicului").

eu nu am intrebat de cauciucuri ...ulei si alte chestii, dar am fost trimis sa mi le cumpar intrucat "banalul" amortizor de ghidon de care am intrebat e inutil pentru toti cei care nu l-au avut !

ma retrag si eu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reactionat doar pentru ca am fost apostrofat aiurea.

 

Multumesc.

apostrofat aiurea?.....tu vorbeai din auzite.....din pareri generale....bla bla bla....nu legat strict de HONDA HORNET.so,back off si linisteste-te....

 

ps:eu nu ma supraestimez,doar stiu ce vb legat de viespe.cam tot......pe cand tu,esti pe dinafara destul de rau in materie de viespi.so,parerile tale sunt degeaba oricum....sunt tipice forumul asta,DIN AUZITE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reactionat doar pentru ca am fost apostrofat aiurea.

 

Multumesc.

apostrofat aiurea?.....tu vorbeai din auzite.....din pareri generale....bla bla bla....nu legat strict de HONDA HORNET.so,back off si linisteste-te....

 

ps:eu nu ma supraestimez,doar stiu ce vb legat de viespe.cam tot......pe cand tu,esti pe dinafara destul de rau in materie de viespi.so,parerile tale sunt degeaba oricum....sunt tipice forumul asta,DIN AUZITE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reactionat pentru ca am fost apostrofat aiurea.

 

Multumesc.

apostrofat aiurea?.....tu vorbeai din auzite.....din pareri generale....bla bla bla....nu legat strict de HONDA HORNET.so,back off si linisteste-te....

 

ps:eu nu ma supraestimez,doar stiu ce vb legat de viespe spre deosebire de altii......pe cand tu,esti pe dinafara destul de rau in materie de viespi.so,parerile tale sunt degeaba oricum....sunt tipice forumului asta,DIN AUZITE

 

@sergiuQ:se vorbeste in 99% din cazuri din auzite.cazul de fata.....asemenea.stapanii topiculund?fiecare e liber sa zica ce vrea si sa o zica cand vrea....asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e de slaba sa zic asa furca de hornet,cel pana in 2004 sau cand s-au pus up side down-uri,eu zic ca un amortizor ar mai scoate ceva din volbaje.

intradevar se simte nevoia cand te dai tare,destul de tare incat sa fii la limita viespii.

nu cred ca s-ar putea spune ca un tip de motoare au nevoie si altul nu.e strict in functie de cat de tare duci la limita bolidul pe care-l ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic despre amortizor de ghidon, cred ca mi-as pune daca as avea bani pentru... ca mi-a voblat un pic la viteze mari.. Dar sigur o sa-mi pun leduri albastre la muffler, sa nu mai dea atatea rateuri frateeee :P:D:D

tare asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand iti ziceam de certuri si suspine, tu, nu domne ca nu e asa, a fost mai demult.

unu tre sa arunce un chibrit ca gata focul.

ya?...nu domnu', nu domu'... n'am nik yo'.. ia'puca una. yo'apuc doua.. da bataia, una partea cu'ata, unu' cu'ala..yo'da'yo "mah, fata, da' yo tu ce ai cu mine, yo?".. da eu, nik da yo..eu nu facu nimik, fak yu ai yo... :)

Asta e din folclor, dar se potriveste cat se poate bine aici :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...io nu stiu ce sa zic acu. la mine pe la 278 spre 320 incepe sa aibe o mica vibratie, dar bag mana sub rezervor si scot o fisa de la bujie si se rezolva.

 

 

PS - m-am gandit sa-mi pun o turbina cicloida si niste stutzuri de invervier. ca scule am un baros de 15 kile si o dalta, credeti ca merge?

cat baga domnu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai descretesc fruntile un pic : :P

 

Bancuri cu viespi:

 

Radio Erevan (on line)

 

-Ce face zb zzzb zzzzb ?

-O viespe care dă inapoi!

 

 

-Alinuțo,Âştii bancul cu viespea?

-Nu.

-Roiul!

 

 

Va pupa tata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai descretesc fruntile un pic

 

Bancuri cu viespi:

 

Radio Erevan (on line)

 

-Ce face zb zzzb zzzzb ?

-O viespe care dă inapoi!

 

Va pupa tata!

:P :) ..cel mai tare banc eveeeeeer

@cobra:maestre,io zic ca nu e bun barosul de 15kg,trebuie unu mai mare.si atunci ai sanse sa rezolvi ceva :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre matele nu esti om bre.

oricum m-am mai gandit. am un flex (polizor unghiular pentru pricinosi) de 2kw. il folosesc pala.

dupa care demontez generatoru'. am un briggs&stratton de 8CP. o fac 2WD.

cred ca mai gasesc cateva jiglere de la BMW. (avea un carburator la 6 cilindri, cam cat o oala de 20 de kile), pac pac si am facut un tuning.

pawaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

ma gandeam ca daca tot e naspa pe jos dimineata sa imi pun lanturile de la masina. demaraje cu scantei a? ce ziceti mere?

ma pregatesc si de schimbu de ulei ca io-s constiincios. am gasit unu, cred ca e sintetic, scrie pe el "extra vergine olio di oliva"

pielea mea, cica e facut pe undeva prin sicilia.

moaaaaaaaaaaaa

si stai sa vezi idee de tuning frateeeeee. leduri la lant :) . luam vreo 40 de ventile dalea luminoase de roata, si le infigem la fiecare a 2-a sau a 3-a za la lant. bababibammm.

maine ma duc sa imi fac si un aerograf cu gutza pe casca sa ma place femeile.

pac pac, caldura pac pac, stiti voi zicala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite de asta s-a ajuns unde s-a ajuns...romanii is buni la comentat aiurea si bascalie...nu iau nimic in serios.

nu vreau sa ma iau de nimeni,dar din topicul asta s-a ajuns la un fel de debara.....si apoi spuneti ca s-a mai discutat...cum sa cauti printre 1000 de pagini de informatii,dar care de fapt is 800 de bascalie.

mai sunt si care raspund la obiect,dar si care n-au o treaba.

acum sigur o sa sara cineva in cap ca ,na ne mai destindem si noi....exista locuri si topicuri speciale pt asa ceva.

legat de amortizorul de ghidon,sa explice cineva de ce nu e bun sau nu trebuie la un hornet.din aceia care sustin ca nu trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut copii

 

Am si eu nevoie de ajutorul vost

 

 

A pus tata o baterie noua pe viespe, a pus contactul si a facut un TZAC. Apoi.....sufletu curent. Unde sa ma uit ? La ce sigurante ? Am verificat siguranta de la firul de + si cele de pe caseta din partea stanga.

Insa nu am depistat problema.

Va rog sa ma ajutati cu ceva idei.......

Am incercat cu 2 baterii diferite

 

Va multumesc

Editat de Megahertz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu de destindere, iar din punctul meu de vedere nu topicul este cu probleme. tot forumul este.

si asta e oarecum inevitabil avand in vedere cantitatea de utilizatori.

sa iti dau un exemplu.

de vreo cateva zile stau si citesc toate cele .....(cred ca vreo 200) de pagini de topicuri de la rubrica service.

ca user constiincios, nu vreau sa ranesc urechile celor mai vechi cu intrebari care s-au mai pus.

am constata ca in 99% din cazuri topicurile sunt lasate de izbeliste.

vine unu si zice "ba am cutare problema" si apar 2-3-5 care il sfatuiesc. fiecare vine cu o idee....si topicul moare.

romanul nu mai apare sa spuna si care a fost solutia corecta.

so.....acu ce face fane? (adica io) intreaba din nou cu riscul de a-si lua mistouri? ca nu foloseste functia search, nu citeste restul forumului si deranjeaza veteranii tastaturii?

intreaba in acelasi topic cu riscul de a-si lua alte mistouri cum ca ce intervii tu in topic de 2006.

daca si-ar face treaba moderatorii si ar peria forumul asta un pic, ar putea arata chiar bine.

dar cred ca mai kinki sa lasi sa aibe lumea la semnaturi injuraturi, toata lumea da qoute la mesajul anterior de parca are cineva impresia ca vorbiti de subiecte de acu 30 de pagini.

deci mai pe scurt....daca e caterinca, caterinca sa fie.

prima caterinca e serverul pe care e forumul asta (sau ma rog, partea aia care il face sa se miste ca un poponeata)

 

vrei sa-ti mai zic caterinci?

ale dracu toate motocicletele expuse spre vanzare au revizia recent facuta

pe fiecare topic dedicat unui tip de moto, apare altu de la alta (aici am vazut ca are un fetis un baiat cu monster) sa iti puvesteasca ce tare e motreta lui in comparatie cu aia despre care topicul, de parca se asteapta ca totpi care-i citesc postu, sa zica "aaaaa uite domne ce dreptate are asta, ia sa le dam dracu pe ale noastre si sa luam daia". da el nu gandeste ca poate.....chiar iti place si aia, dar poate nu iti permiti sa ai doua, trei sau mai stiu eu cate motoare. (chiar imi place si monsteru')

am mai observat si alta chestie valabila la noi la romanica (pe forumuri straineze nu se aplica, nu stiu de ce, o fi educatia?). bai nene, nu suportam sa vina unu mai destept ca noi sa zica ceva. tre sa am EU ultimul cuvant. sa fiu EU crema.

ne e greu sa spunem "bravo nene, asa e ai dreptate", sau "bai, eu nu stiu, o sa incerc ca tine ca poate ai dreptate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...