Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

crashpaduri o sa mi pun si eu pana o sa inceapa noul sezon.

ma gandesc sa merg sa ii dau o cheie la viespe zilele astea ca de o luna sta cuminte;))

are ceva daca ii dai sau nu ii dai cheie toata iarna?;;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

crashpaduri o sa mi pun si eu pana o sa inceapa noul sezon.

ma gandesc sa merg sa ii dau o cheie la viespe zilele astea ca de o luna sta cuminte;))

are ceva daca ii dai sau nu ii dai cheie toata iarna?;;)

Nu se intampla nimic. Da-i bateria jos, daca nu ai facut-o deja, tine-o la cald, si poti sa o mai bagi din cand in cand pe redresor.

Eu la motocicletuca mea, care sta cuminte la etajul 1 in camin, periodic ii mai invart rotile cu cateva grade, ca sa nu faca "batatura", nu stiu daca practic are vreo importanta, dar ma simt eu mai bine, ca o mai si pipai nitel :banana: Pe langa asta o mai zgaltai un pic sa se mai omogenizeze benzina in rezervor, nici asta nu stiu daca face ceva util, dar iarasi ma face sa ma simt nespus de bine :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raman si eu cu el deocamdata ;)

Sunt in asentimentul expunerii. Doar numele site-ului nu e un motiv suficient sa ma inscriu. Poate daca gasesc informatii utile adunate toate la un loc si mult mai bine categorisite decat aici, pentru accesare mai rapida, ma mai incant. Deocamdata zic pas si as paria ca repetarea la nesfarsit a invitatiei nu va avea efectul scontat.

 

repetarea la nesfarsit a invitatiei?esti haios...ideea e ca e un site dedicat.si punct.loc de timp liber si bagat o observatie doua legate doar de hornet.nimic mai mult.informatii utile vei gasi,iti garantez in timp.informatii utile adunate la un loc,doar despre hornet gasesti..asa ca,necesitatea ta o poti rezolva acolo lejer.dar anyway...fiecare cu gandurile si placerile lui,doar un lucru nu inteleg...de unde impotrivirea asta categorica?pana la urma nu va incurca cu nimic acel site

 

@jhonu:moshu`,la multi ani si tie...ideea e nu cine a initiat topicul si ce bani scoate,mi personal mi se cam falfaie..e doar ca e site dedicat,cum spuneam si mai sus...nu e nimeni obligat sa renunte la motociclism.ro sau sau mai stiu eu ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tineti minte ca am zis ca citesc cele 700 pagini? (de fapt recitesc, ca am mai citit odata)

am mintit.

m-am plictisit, mi-am adus aminte ca au mai fost certuri intre voi si nu vreau sa mai recitesc zeci de pagini cu prostii. :banana:

so. sursa ieftina de anvelope bune?

am gasit pe la 980 roni conti sportattak. ce parere aveti? mi s-a ofertat cu vreo 100 mai ieftin pirelli diablo 3, dar cu 12070r17 fata, iar eu am varianta cu 130/70r16, deci nu stiu daca exista si combinatia asta.

oglinzi originale are cineva de vanzare? ca are niste chestii care mie nu imi plac. fac si schimb daca se doreste.

asta e agregatul:

post-56075-1294824735_thumb.jpg

idei ceva?

vreau sa-i dau jos grilajul de la radiator, ain vazut ca original ar fi unul negru care pare de plastic. ....aveti idee daca il pot gasi ieftinache?

nu imi merge robinetul de sub rezervor si o sa incerc sa il repar prima oara (pe original am primit oferta la 800+ roni ;) )

am niste sidebaguri laterale textile de la ironhorse, daca e cineva interesat....o sa le fac o pozna doua. au si husa de ploaie. da nu stiu cat sa cer pe ele.

as mai pune un mic parbriz...am vazut pe anumite modele, dar care imbraca doar ceasurile...nu am vazut cam pe nici un site de aftermarket....tare imi e ca e doar pe original (cred ca modelul 2005)

 

in alta ordine de idei e ok si celalalt forum. daca adminul si moderatorii au timp si isi dau interesul, pot face ca discutiile strict tehnice sa aibe locul lor, alea de intalniri locul lor, etc, si astfel, je care sunt mai nou, nu trebuie sa caut o informatie in 700+ pagini.

PS - nu am incredere in functia "search" :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare scurta.

ce marci de ulei folositi la mobrele voastre?

as vrea sa-i schimb uleiul si m-am hotarat pe motul,dar nu as avea bani de 300V,ala e 200+ de roni.

daca ii bag 7100 sau chiar 5000 ar avea de suferit?ati mai incercat variantele astea de ulei de la motul?

Editat de prisihayabusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se intampla nimic. Da-i bateria jos, daca nu ai facut-o deja, tine-o la cald, si poti sa o mai bagi din cand in cand pe redresor.

Eu la motocicletuca mea, care sta cuminte la etajul 1 in camin, periodic ii mai invart rotile cu cateva grade, ca sa nu faca "batatura", nu stiu daca practic are vreo importanta, dar ma simt eu mai bine, ca o mai si pipai nitel ;) Pe langa asta o mai zgaltai un pic sa se mai omogenizeze benzina in rezervor, nici asta nu stiu daca face ceva util, dar iarasi ma face sa ma simt nespus de bine :D

;))stai linistit aceleasi apucaturi le am si eu si cu rotile si cu scuturatul pt omogenizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;))stai linistit aceleasi apucaturi le am si eu si cu rotile si cu scuturatul pt omogenizare

Am omogenizat Âşi eu astăzi benzina în rezervor la o tură, prima pe anul ăsta. ;) Când am ajuns acasă am spălat-o că e plin de mâsgă pe jos, ce s-a adunat în timpul iernii.

post-29418-1294848773_thumb.jpg

post-29418-1294848785_thumb.jpg

post-29418-1294848797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar un lucru nu inteleg...de unde impotrivirea asta categorica?pana la urma nu va incurca cu nimic acel site

 

No offence man.

Mie "deocamdata" nu-mi suna asa "categoric" ;). Sugerez interpretarea mesajului meu ca un feedback pentru realizatorii acelui site. Cine s-a mai jucat cu crearea de site-uri, sunt convins ca intelege utilitatea. Si ca sa intaresc ideea, astept invitatia realizatorilor de a participa fiecare cu informatii utile pe o structura informationala bine organizata. Sunt convins ca unul doi creatori nu pot avea timpul necesar pentru a aduna suficient de multe informatii incat site-ul sa devina atractiv. In schimb se pot concentra pe structurarea foarte buna a informatiilor aduse de utilizatori. ;)

Eu spre exemplu, am rascolit cateva zile internetul pe toate partile ca sa ma conving ca modelul de '98 are motor PC25. Acum stiu unde se gaseste aceasta informatie si am publicat-o si aici ceva pagini in urma. Pana indexeaza Google post-ul meu, va fi inca greu de gasit :D. Un site care sa usureze gasirea unor informatii specifice unui subiect cred ca e mereu binevenit.

 

Concluzie: confirm ca nu ma incurca cu nimic acest site :D

Editat de brain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repetarea la nesfarsit a invitatiei?esti haios...ideea e ca e un site dedicat.si punct.loc de timp liber si bagat o observatie doua legate doar de hornet.nimic mai mult.informatii utile vei gasi,iti garantez in timp.informatii utile adunate la un loc,doar despre hornet gasesti..asa ca,necesitatea ta o poti rezolva acolo lejer.dar anyway...fiecare cu gandurile si placerile lui,doar un lucru nu inteleg...de unde impotrivirea asta categorica?pana la urma nu va incurca cu nimic acel site

 

@jhonu:moshu`,la multi ani si tie...ideea e nu cine a initiat topicul si ce bani scoate,mi personal mi se cam falfaie..e doar ca e site dedicat,cum spuneam si mai sus...nu e nimeni obligat sa renunte la motociclism.ro sau sau mai stiu eu ce

 

 

Daaaaa. da domne nu ai cum asa ceva! Nu ai cum, am zis ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tineti minte ca am zis ca citesc cele 700 pagini? (de fapt recitesc, ca am mai citit odata)

am mintit.

m-am plictisit, mi-am adus aminte ca au mai fost certuri intre voi si nu vreau sa mai recitesc zeci de pagini cu prostii. :D

so. sursa ieftina de anvelope bune?

am gasit pe la 980 roni conti sportattak. ce parere aveti? mi s-a ofertat cu vreo 100 mai ieftin pirelli diablo 3, dar cu 12070r17 fata, iar eu am varianta cu 130/70r16, deci nu stiu daca exista si combinatia asta.

oglinzi originale are cineva de vanzare? ca are niste chestii care mie nu imi plac. fac si schimb daca se doreste.

asta e agregatul:

idei ceva?

vreau sa-i dau jos grilajul de la radiator, ain vazut ca original ar fi unul negru care pare de plastic. ....aveti idee daca il pot gasi ieftinache?

nu imi merge robinetul de sub rezervor si o sa incerc sa il repar prima oara (pe original am primit oferta la 800+ roni ;) )

am niste sidebaguri laterale textile de la ironhorse, daca e cineva interesat....o sa le fac o pozna doua. au si husa de ploaie. da nu stiu cat sa cer pe ele.

as mai pune un mic parbriz...am vazut pe anumite modele, dar care imbraca doar ceasurile...nu am vazut cam pe nici un site de aftermarket....tare imi e ca e doar pe original (cred ca modelul 2005)

 

in alta ordine de idei e ok si celalalt forum. daca adminul si moderatorii au timp si isi dau interesul, pot face ca discutiile strict tehnice sa aibe locul lor, alea de intalniri locul lor, etc, si astfel, je care sunt mai nou, nu trebuie sa caut o informatie in 700+ pagini.

PS - nu am incredere in functia "search" ;)

Daca ai varianta cu 130/70-16 pe fata iti recomand sa iei SportAttack, am avut asa ceva si m-au multumit deplin, atat pe uscat cat si pe ploaie.

Uite aici un parbriz pentru Hornetul tau, ma anunti daca il vrei. /index.php?showtopic=616597

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai varianta cu 130/70-16 pe fata iti recomand sa iei SportAttack, am avut asa ceva si m-au multumit deplin, atat pe uscat cat si pe ploaie.

Uite aici un parbriz pentru Hornetul tau, ma anunti daca il vrei. /index.php?showtopic=616597

 

SportAttack sunt f ok daca ai rabdare sa le incalzesti un pic...Stau lipite! Sunt peste PilotPower...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaa. da domne nu ai cum asa ceva! Nu ai cum, am zis :D

;) ..batrane,zici tu asa ceva?e de la "licoare"? :D

Mesaj completat

SportAttack sunt f ok daca ai rabdare sa le incalzesti un pic...Stau lipite! Sunt peste PilotPower...

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acest gen de "parbriz" ma intereseaza.

doar sa acopere ceasurile.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...et_600_2005.jpg

multumesc de sfatul cu anvelopele.

maine rar-ul.

Nu exista asa ceva. Acela este bordul modelului 2005-2006 si nu se poate adapta la modelele mai vechi.

Mesaj completat

SportAttack sunt f ok daca ai rabdare sa le incalzesti un pic...Stau lipite! Sunt peste PilotPower...

Adevar graiesti ;)

In vizita pe aici sau te bate gandul spre un Hornet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati auzit de magazinul online all-moto.ro?

am gasit motul 7100 10w 40 la bidon de 4l la pretul de 161 de ron.

e cel mai bun pret deocamdata pe care l-am gasit.a mai cumparat cineva de la ei?

eu zic sa iei 5100 ca nu o sa iai nici o problema.

eu cu 7100 am avut probleme cu intratul in treapta 1 si pe liber imi zornaia cutia ;) . din ce am mai citit nu am fost singurul cu problema asta cu 7100.

ar fi bine sa verifici data fabricatiei uleiului daca ai cum. nu cred ca vrei sa folosesti un ulei de 3-4 ani.

eu am fost tentat sa-mi aduc din state ulei motul 300v ca era ieftin(60$/4 litri) dar m-am gandit bine si nu se merita pentru ca oricum eu nu merg cu mobra in ture supersport ...etc . iar 5100 chiar este ce are nevoie . e o discutie lunga pe tema asta ...

 

ca tot veni vorba de cauciucuri, aveti careva Metzler M5 ?

http://motorcycle.motorcycle-superstore.co...ch#w=metzler+m5

dupa lungi certuri si dezbateri am ajuns la concluzia ca viitoarele cauciucuri astea vor fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa achizitionez in scurt timp un hornet,nu o sa va intreb despre fialbilitatea lui pt ca stiu ca este foarte fiabila(am citit cele 700 pagini ;) ,doresc doar sa stiu unde se afla seria sasiu-lui pt a verifica actele daca corespund cu motorul.Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa achizitionez in scurt timp un hornet,nu o sa va intreb despre fialbilitatea lui pt ca stiu ca este foarte fiabila(am citit cele 700 pagini ;) ,doresc doar sa stiu unde se afla seria sasiu-lui pt a verifica actele daca corespund cu motorul.Va multumesc

uite o poza atasata.

post-56821-1295021581_thumb.jpg

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de cauciucuri, aveti careva Metzler M5 ?

http://motorcycle.motorcycle-superstore.co...ch#w=metzler+m5

dupa lungi certuri si dezbateri am ajuns la concluzia ca viitoarele cauciucuri astea vor fi

Am eu Sportec M3 - suuuuper cauciucuri - nu pot decat sa trag concluzia ca M5 sunt si mai si....Ia-le si spune-ne si noua cum sunt....

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult.Seria de pe motor trebuie sa corespunda cu seria din acte sau numai seria de sasiu?

Amandoua trebuie sa se regaseasca in acte. Nu mai am talonul de Hornet sa-ti arat care e pentru cadru si care e pentru motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...