Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@danny_nt - eu am luat de la motodiscount am dat 130 ron pe 4 l motul 5100 10w40

 

Multumesc, am cumparat acum cu 115 10w40 si filtru man 40. Super ok omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Filtru ulei MANN - 30 ron sau KN 60 ron

Bujii NGK iridium CR9EHIX9 - 45 ron/ buc - made in Japan

 

Pe stoc, TVA inclus, livrare gratuita in Bucuresti, garantie 12 luni

 

0723.759.125

 

PS - in plus DID, Regina, Ferodo, K&N, oglinzi si manete pe original

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A montat cineva evacuarea asta pe Hornet ? Îmi place foarte mult cum arată. Galeria o pot face destul de uÂşor după cea originală. ÂŞtiu că există Âşi o tobă dedicată de la Mivv parcă, dar e prea scumpă, de banii de pe Mivw parcă mai mult mi-ar place să dau o tură de BraÂşov. Asta e la un preț corect după părerea mea.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce face mobra? Ai pregatit-o de sezon?

 

Dadea din copite cu nerabdare, asa ca am scos-o un pic la pascut in Dr. Taberei azi. Am un lant nou pe drum pe care il astept saptamana viitoare. L-am gasit redus la Louis. Dar ramane intai sa finalizez inmatricularea in masura in care o sa mai tina vremea sa pot ajunge la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A montat cineva evacuarea asta pe Hornet ? Îmi place foarte mult cum arată. Galeria o pot face destul de uÂşor după cea originală. ÂŞtiu că există Âşi o tobă dedicată de la Mivv parcă, dar e prea scumpă, de banii de pe Mivw parcă mai mult mi-ar place să dau o tură de BraÂşov. Asta e la un preț corect după părerea mea.

 

eu personal am vazut-o montata pe un kawa zr-7.dupa gusturile mele suna total aiurea si nu si-a meritat nici banii aia(care raportat la o toba de calitate sunt f putini ce e drept)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce aveti nevoie de vreo piesa de hornet 98-2002, va stau la dispozitie. am majoritatea pieselor. 0724 794 456

 

cutia de viteze la ce pret este ?

(ma rog, nu am nevoie de toata cutia dar asa sa-mi fac o idee :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! daca vreti sa vedeti Hornetul in actiune in Resita va invit pe youtube.

 

minutul 1,13...tipic romanesc:masina se baga pe CEDEAZA.bine ca mergi linistit si nu e "cought on tape".apoi meseriasu` cu meganu` care are lipici pe mijlocul drumului....nice ride anyway,iar camera......urmatoare imbunatatie a motorul meu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! daca vreti sa vedeti Hornetul in actiune in Resita va invit pe youtube.

Nice,e toba originala?

P.S. Ce balalau ala cu megane-ul,cand a vazut un motor in spatele lui,de unde mergea linistit,forja pe linia de tramvai sa nu cumva sa-l depasesti,vai ce nu-i suport pe astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George deja sunt imun la astea avand in vedere ca majoritatea treburilor le fac in oras cu motorul.

Iar despre camera este o investitie super, merita toti banii. Azi o sa incerc cu prinderea cu ventuza direct pe tanc, pe mijloc, sa vad cum iese.

 

Method nu-i toba originala, ii una bos din carbon, am pus pe youtube acolo si cum se aude.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o din Anglia, 200 euro cu prinderile normale.

Adica fara prinderea cu ventuza si fara cea pentru bara / chestii rotunde care am folosit-o la filmarea de mai sus.

La pachetul standard primesti prinderea pentru casca, doua prinderi cu banda dublu adeziva si cam atata.

Uite link aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o oferta - Dunlop Qualifier pt Hornet la 850 Ron si ma bate gandul sa le cumpar

Voi ce parere aveti despre cauciucurile astea ? le aveti pe moto ?

Editat de Megahertz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o din Anglia, 200 euro cu prinderile normale.

Adica fara prinderea cu ventuza si fara cea pentru bara / chestii rotunde care am folosit-o la filmarea de mai sus.

La pachetul standard primesti prinderea pentru casca, doua prinderi cu banda dublu adeziva si cam atata.

Uite link aici

 

 

da intradevar se merita o camera mai ales pe moto dar si pe masina !!!

despre colegu cu meganu, multa sanatate..................

s-a discutat aici despre camere si care sunt cele mai ok /index.php?...0084&st=460

frumos filmuletul..............la cat mai multe,........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam ieri azi am experimentat mai multe pozitii la camera.

Am pus pe rezervor si e cu totul altceva! Se vede tot ghidonul, bordul, mult mai fain de filmat asa.

Acum urc filmarile pe youtube.

Pana sunt gata toate puteti sa vedeti prima aici:

Urmatorul video tot la mine montata camera pe tanc

Si asta este pusa pe codita la YZF 750 R ca sa ma filmeze pe mine

Ultimul video o mica liniuta de final inainte de parcarea in garaj dintre Hornet si YZF 750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o oferta - Dunlop Qualifier pt Hornet la 850 Ron si ma bate gandul sa le cumpar

Voi ce parere aveti despre cauciucurile astea ? le aveti pe moto ?

mai pui 100 ron si iti iei Metzeler M3 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Am si eu nevoie de o codita de Hornet 05-06, daca are cineva de vanzare si nu-i mai trebuie. Sunt dispus sa ofer un pret bun pe ea, daca are toate prinderile intacte si nu a fost sparta. Daca este intreaga, atunci sa fie preferabil neagra, dar aspectul asta e prea putin important. :laugh: Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratziorii de Hornetzel,va zic si eu o vorba : nu va luati cauciuce moi-moi ca va tin 1000km.Incercati un compromis intre rezistenta cauciucului si grip.Eu zic ceva mediu.In nici un caz M3 prin care bagi mana cand e rece,decum cand se incalzeste.Ca sa mergi la adevarata valoare a unui M3,adica sa profiti de aderenta pe care ti-o ofera,pai tre sa mergi intr-un mare fel...

Aa,poate vi se pare ciudat,dar eu am avut rezultate f bune cu Michelin Pilot Power pe R1.A imbinat aderenta cu rezistenta extraordinar,cand am luat motoru era incaltata cu asa ceva si erau uzate cam 30% si eu am mai mers 5500 km pana s-a dus spatele.Si spatele a luat saracu niste acceleratii...Fata mere si acuma,nota 15

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratziorii de Hornetzel,va zic si eu o vorba : nu va luati cauciuce moi-moi ca va tin 1000km.Incercati un compromis intre rezistenta cauciucului si grip.Eu zic ceva mediu.In nici un caz M3 prin care bagi mana cand e rece,decum cand se incalzeste.Ca sa mergi la adevarata valoare a unui M3,adica sa profiti de aderenta pe care ti-o ofera,pai tre sa mergi intr-un mare fel...

Aa,poate vi se pare ciudat,dar eu am avut rezultate f bune cu Michelin Pilot Power pe R1.A imbinat aderenta cu rezistenta extraordinar,cand am luat motoru era incaltata cu asa ceva si erau uzate cam 30% si eu am mai mers 5500 km pana s-a dus spatele.Si spatele a luat saracu niste acceleratii...Fata mere si acuma,nota 15

 

M3 nu e guma de circuit.e sport touring pe clasa cu Conti Sport attak,Pilot power si asa mai departe.userul sorin128 are M3 si eu personal am mers cu ele si iti pot spune siguuuur ca e o super guma pt touring,si daca vrei sa tragi pe ele sunt si gume decente pe o pista gen amckart sau serpentine.ca sa infoci peste masura M3-urile tre sa stii sa mergi.el iti poate confirma :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...