Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca toata lumea vinde hornetul. incep sa ma gandesc ca e un motor prost :kick:

 

In nici un caz, timpul nu imi permite multe vara asta si nu vreau sa las motorul in garaj pana la urmatorul sezon, desi iau in calcul si posibilitatea asta.

 

Ca fapt divers, singurele motoare ce ma atrag in acest moment sunt Honda CB600f la categoria naked si Suzuki GSX650f pt sport-touring.. essentially an updated Bandit' :)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fie deranjanta intrebarea cit ati mers cel mai tare pe un 600 ? eu o data 220 si mi-sa lipit viziera de nas :bounce: si ma apasa destul de tare este o casca AIRH de atunci nu am mai trecut de 200 si asta destul de rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fie deranjanta intrebarea cit ati mers cel mai tare pe un 600 ? eu o data 220 si mi-sa lipit viziera de nas :bounce: si ma apasa destul de tare este o casca AIRH de atunci nu am mai trecut de 200 si asta destul de rar.

 

Prinde 230 ca in carte. Pe bord poate sa arate mai mult dar nu e real.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prinde 230 ca in carte. Pe bord poate sa arate mai mult dar nu e real.

tin sa te contrazic...in carte e viteza maxima cinstructiva.iar viespea(stock all the way),duce mai mult.iar cu un mic reglaj la alimentare poate si mai mult..pe gps vorbim,nu in bord

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat cit prinde motocicleta in acte.Eu va intreb cit ati prins voi cu ea ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

235km/h pe CEAS. totul stock.

Oricum, dupa 215 cand intra a 5-a accelereaza foarte greu.

Oricum, consider viteza maxima la care se comporta bine Hornetul un 180km/h. Are ghidonul drept si nu te apesi pe el. Daca ai pasager, pe la 200km/h pierde aderenta pe fata, si nu e un sentiment tocmai placut. Totusi nu degeaba la SS-uri stai in maini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fie deranjanta intrebarea cit ati mers cel mai tare pe un 600 ?

 

ia reciteste si vezi daca intrebai cat am prins noi cu viespea....in acte

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu 220km/h pe bord dar tot asa de la 190 pupam viziera cu toate ca eram lipit de rezervor...130-140 e cea mai buna viteza pentru hornet nu consuma nici mult si nici vantu nu ma oboseste rau :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a 1-a ~110, a 2-a ~150, a 3-a ~190, a 4-a ~220, a 5-a ~240 (la exact 13000 rpm), a 6-a ...poate un pic peste 240 dar abtibild pe rezervor si turometrul destul de relaxat nu mai stiu exact la cate ture!

 

nu incurajez pe nimeni sa faca asa ceva nicaieri cu hornetul pentru ca este un motor usor si spre deosebire de super sport vireaza ca bicicleta asa ca este simplu de scapat de sub control! cel mai periculos este din a 3-a in a 4-a la turatie maxima pentru ca motorul inca trage nebuneste iar viteza este mare; la 90 si un pic de cai cat are nu te face de ras la liniute cu orice motor de 600!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-auzi... viteze de avioane...

Dar 100-140 ce are?

Inteleg sa mergi odata, de doua ori... dar orice ai spune HORNETUL NU ESTE MOTOR CU CARE SA MERGI CU VITEZA MARE.

Ca el poate, aia-i alta mancare de peste. Poti sa te lipesti tu de rezervor cat vrei, peste 160 nu mai ai nicio siguranta ca nu te bate un vant din stanga si te duce offroad sau mai rau, in TIR-ul care vine din fata...

Mergeti fratilor frumos, ca n-au intrat zilele in sac, nu va scurtati sansa la viata!

Stiu ca si la 100 la ora poti sa o patesti, dar la viteza aia, mai poti sa reactionezi, mai poti sa SCHITEZI ceva, pe cand la 200+ nu cred ca apuci sa inchizi ochii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea se referea ;la cit ai mers cel mai tare..Dupa 200 la mine urca apa destul de repede.:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-auzi... viteze de avioane...

Dar 100-140 ce are?

Inteleg sa mergi odata, de doua ori... dar orice ai spune HORNETUL NU ESTE MOTOR CU CARE SA MERGI CU VITEZA MARE.

Ca el poate, aia-i alta mancare de peste. Poti sa te lipesti tu de rezervor cat vrei, peste 160 nu mai ai nicio siguranta ca nu te bate un vant din stanga si te duce offroad sau mai rau, in TIR-ul care vine din fata...

Mergeti fratilor frumos, ca n-au intrat zilele in sac, nu va scurtati sansa la viata!

Stiu ca si la 100 la ora poti sa o patesti, dar la viteza aia, mai poti sa reactionezi, mai poti sa SCHITEZI ceva, pe cand la 200+ nu cred ca apuci sa inchizi ochii...

Sunt de acord ca e mai safe sa mergi la 100 decat la 200, dar nu la ce ai zis tu cu vantul. Cu cat ai viteza mai mare, cu atat ai inertie mai mare, si te da mai greu jos vantul sau rafala de la TIR. Si eu consider ca o viteza mai mult decat decenta este 100km/h, ai consum mic, poti sa opresti in 40 de metri de la viteza aia, daca te tavalesti si nu nimeresti vreun stalp ai sanse sa nu patesti nimic, etc. Dar la mine de exemplu e problema cu drumuri cum sunt DN1, DN2, autostrazile, ca sunt foarte plictisitoare la 100km/h. Se termina mult prea greu. Si acolo prefer sa merg mai tare ca sa scap de peisajul monoton. La drumuri cu peisaje montane de exemplu nu simt deloc nevoia de vitza.

Totusi la semicarenata mea e ok ca viteza de croaziera 130-150.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nici. Ma uitam pe microfisele unor magazine din state si se pare ca Hornetul acolo s-a comercializat doar din 2005. Vroiam sa stiu daca este aceeasi piesa si pentru alte motociclete Honda, pentru ca am posibilitatea sa o cumpar de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

 

Am si eu o intrebare :

Aveti idee cum arata suportul care tine bordul la Hornetul 2003 ?

 

Al meu s-a deplasat destul de mult de "contact" si cam troncane.Din ce m-am uitat acolo impreuna cu un prieten, am vaz ca pare rupta o bucata de plastic alb.

 

Daca ati schimbat acest suport, sau daca aveti vreo poza...mi-ar fi de folos

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am luat de aici, http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180413097159&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

dar din cate m-am uitat cred ca e cam comun cel putin pina la 2005.

Poate te ajuta codul ala cu ceva. Ai gasit cu pret mai mic ca asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand casca SHARK S900 fabricatie 2011 marimea M cu ochelari de soare incorporati , deoarece este mare pt mine ... X-( .........dupa cum se vede este cu tipla pe ea , adica NOUA ......id meu de mess : kao_kiss........ sau nr de tel 0727595751 sau 0722467759 Claudiu .............pret 200 E

post-64738-0-42635100-1309943403_thumb.jpg

post-64738-0-93810600-1309943409_thumb.jpg

post-64738-0-89146100-1309943415_thumb.jpg

post-64738-0-93809400-1309943421_thumb.jpg

post-64738-0-05954900-1309943428_thumb.jpg

post-64738-0-48073000-1309943435_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala nu poate sa isi puna castile la topicul de vinzari ? Multi vor sa traiasca de pe urma motociclistilor prin ori ce metoda .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam un mic dubiu legat de modificarea consumului odata cu cresterea relantiului, dar mi-a aratat ca n-am dreptate.

Am facut ieri consumul cu relantiul la 1300 si mi-a consumat cam 10.5 l la 230km () deci un 4.6, fara pasager si bagaje :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...