Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Are cineva idee unde as putea gasi busonul de la radiator ?(cel din poza) - se potriveste de la majoritatea japonezelor(sau cel putin asa am gasit eu prin specificatii)

Am comandat unul nou din SUA insa pana ajunge....

 

P.S. trebuie sa fie de 1.1 bar

 

 

 

 

Salut.Am eu la 50 lei posta inclusa.Pt mai multe detalii hai pe privat: marga_iulian

 

 

:cheers:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

dupa mult timp in care am bantuit pe aici, imi oficializez prezenta si va prezint bicicleta mea. N-am nici un merit si nici o vina pentru infatisarea ei, caci asa am cumparat-o. Numele e pe rezervor si, chiar fara superstitii, nu indraznesc sa il schimb :)

 

post-54675-0-25410400-1335165952_thumb.jpeg

 

post-54675-0-91205400-1335165996_thumb.jpeg

 

post-54675-0-21368500-1335166032_thumb.jpeg

 

post-54675-0-58186000-1335166048_thumb.jpeg

 

post-54675-0-14498500-1335166069_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iata ca revin cu pozele promise :D

 

Am insa o intrebare care ma roade de cand am primit echipamentul si anume despre casca.Dupa n masuratori am concluzionat ca am marimea M.Casca e ok imi vine bine insa deasupra urechilor spre crestetul capului am 2 puncte unde apasa putin mai tare si e incomoda :baldy: .Intrebarea ar fi a-ti intampinat ceva similar la castile noi cand a-ti cumparat una personal si daca dupa un timp casca se v-a "adapta" mai bine la forma capului meu? :scratch:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu am avut niciodata casca care sa ma jeneze chiar si la inceput, dar totusi pot sa confirm ca in timp captuseala se mai lasa. Acu daca punctele alea de te jeneaza sunt cusaturi, nu vad cum ar putea sa se mai "lase" in timp.

Ar fi fost recomandat sa probezi fix modelul asta intr-un magazin inainte sa-l comanzi. Eu am anumite modele de casti cu care nu ma "impac" parca nu mi se potrivesc, desi sunt marimea care trebuie.

Misto manusi :D

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu am avut niciodata casca care sa ma jeneze chiar si la inceput, dar totusi pot sa confirm ca in timp captuseala se mai lasa. Acu daca punctele alea de te jeneaza sunt cusaturi, nu vad cum ar putea sa se mai "lase" in timp.

Ar fi fost recomandat sa probezi fix modelul asta intr-un magazin inainte sa-l comanzi. Eu am anumite modele de casti cu care nu ma "impac" parca nu mi se potrivesc, desi sunt marimea care trebuie.

Misto manusi :D

 

Nu sunt cusaturi din pacate punctele acelea apar din cauza spumei aceea protectoare din interior care este ceva mia dura de asta imi este si mie greu sa cred ca se v-a lasa...eventual ma gandeam sa fac retur si sa comand L dar cred ca mi-ar fi prea mare :disappointed:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt cusaturi din pacate punctele acelea apar din cauza spumei aceea protectoare din interior care este ceva mia dura de asta imi este si mie greu sa cred ca se v-a lasa...eventual ma gandeam sa fac retur si sa comand L dar cred ca mi-ar fi prea mare :disappointed:

vezi sa nu fie cumva defect de fabricatie, ar tr sa te duci cu ea asa cum e, cat mai repede, la magazinul de unde ai luat-o si sa te uiti si la alta casca ca a ta sa vezi daca e la fel cu chestia aia care zici ca te jeneaza. nimeni nu are cum sa verifice mai bine ca tine, proprietar, defectele de fabricatie, tu ai dat banu, tu esti cel mai in masura sa observi orice si sa pui intrebari pe banu tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa nu fie cumva defect de fabricatie, ar tr sa te duci cu ea asa cum e, cat mai repede, la magazinul de unde ai luat-o si sa te uiti si la alta casca ca a ta sa vezi daca e la fel cu chestia aia care zici ca te jeneaza. nimeni nu are cum sa verifice mai bine ca tine, proprietar, defectele de fabricatie, tu ai dat banu, tu esti cel mai in masura sa observi orice si sa pui intrebari pe banu tau.

 

Cam greu partea cu verificatul...e de pe Louis...si sa merg la Cluj iar nu am timp...treaba e ca ma asteptam sa fie mai captusita pe interior spre crestetul capului insa look..post-68053-0-73018200-1335361688_thumb.jpg sau e posibil sa am eu o forma mai ciudata la cap in zona respectiva unde simt ca apasa o-i fi eu vre-un mutant :crack:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

M-a prins si pe mine ploaia pe hornet(2004) si halul in care am ajuns ma face sa-mi pun cateva intrebari. Am frecat la echipament ore bune ca sa scot jegul, adica toata geaca mea neagra a devenit gri pe spate pana pe casca inclusiv. De motor nici nu mai zic. E normal sa stropeasca asa tare in spate? Nu am pretentii sa nu ma murdaresc sau sa nu ma ude ploaia :)), dar asa tare incat sa-si schimbe casca si geaca culoarea? La voi cum e? Am vazut ca exista ceva aripa pt spate, dar mica/scurta...ajuta la ceva asa scurta?

Editat de OutOfCtrl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt murdar pe toate părțile după o tură pe ploaie.

 

 

@ionutz_bv trimite casca înapoi și alege alt model. Cel mai probabil modelul ăsta nu e pentru capul tău. Eu am mari probleme cu căștile Uvex, mai toate modelele probate mă strâng în zona obrajilor. Nu te baza pe faptul că se lasă. Casca pe care o am eu foarte puțin s-a lăsat.

 

Oricum, proastă idee cu n85-u` ăla. Probabil ai dat vreo 100euro pe ea. La banii ăștia puteai să-ți iei de pe ebay suomy trek.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

M-a prins si pe mine ploaia pe hornet(2004) si halul in care am ajuns ma face sa-mi pun cateva intrebari. Am frecat la echipament ore bune ca sa scot jegul, adica toata geaca mea neagra a devenit gri pe spate pana pe casca inclusiv. De motor nici nu mai zic. E normal sa stropeasca asa tare in spate? Nu am pretentii sa nu ma murdaresc sau sa nu ma ude ploaia :)), dar asa tare incat sa-si schimbe casca si geaca culoarea? La voi cum e? Am vazut ca exista ceva aripa pt spate, dar mica/scurta...ajuta la ceva asa scurta?

 

Cea mai buna protectie e sa iei pasager :crack:

 

Cam greu partea cu verificatul...e de pe Louis...si sa merg la Cluj iar nu am timp...treaba e ca ma asteptam sa fie mai captusita pe interior spre crestetul capului insa look..post-68053-0-73018200-1335361688_thumb.jpg sau e posibil sa am eu o forma mai ciudata la cap in zona respectiva unde simt ca apasa o-i fi eu vre-un mutant :crack:

 

Ce ciudat e buretele ala. Eu am N84 si e mult mai ca lumea montat(bine la a mea captuseala e demontabila). Sper ca n-ai luat-o la pret intreg :D

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna protectie e sa iei pasager :crack:

 

 

 

Ce ciudat e buretele ala. Eu am N84 si e mult mai ca lumea montat(bine la a mea captuseala e demontabila). Sper ca n-ai luat-o la pret intreg :D

 

Si la mine e demontabila dar buretele ala din vf capului e cam penibil...si da e la pret intreg 200 de iepuri :rusinica:...probl e ca si la alte casti anticipez aceeasi situatie eu am o forma mai ciudata la cap partea din spate e cam plata :bounce: (cand eram mic mi se zicea patratel) si din cauza asta zonele de deasupra urechii spre crestet sunt mai "colturoase: si acolo fix ma incomodeaza. Casca mi-e superbuna nu am probl si ma gandesc sa ciupesc putin nervurile din fagurele ala de spuma sa nu ma mai incomodeze.Ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, nasol ca ai luat-o fara sa probezi modelul inainte. iar louis aduc multi, ideea e ca nu stiu daca in brasov e vreo unu cu magazin iar targu moto de la bucuresti a fost ca puteai veni aici si incerca .. e cam aiurea totusi sa stai de acu cu casca asta avand o astfel de problema, precum a zis si alt coleg mai sus putin, fiecare din noi are diferite probleme cu diferite marci din cauza ca fiecare are fizionomia lui iar castile sunt facute fara posibilitatea sa fie bune pt toata lumea.. si eu vreau sa imi iau de pe net casca de la schuberth si dau multi bani pe ea, dar tot alerg pana o comand din magazin in magazin si probez casti special sa vad diferente, avantaje si dezavantaje, cum arata si cum sta pe cap lucru care e cel mai important.. si abea dupa aia comand.

acu nu stiu daca cei de la louis, daca ai luat direct de pe site-ul lor fac si retururi, dar daca fac, parerea mea e sa incepi sa intri in magazinele care le ai prin brasov sau pe unde mai ai drumuri, sa probezi alte casti, sa vezi in primu rand daca nu cumva asta are defect de fabricatie, si sa o schimbi daca desigur si louis face acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, nasol ca ai luat-o fara sa probezi modelul inainte. iar louis aduc multi, ideea e ca nu stiu daca in brasov e vreo unu cu magazin iar targu moto de la bucuresti a fost ca puteai veni aici si incerca .. e cam aiurea totusi sa stai de acu cu casca asta avand o astfel de problema, precum a zis si alt coleg mai sus putin, fiecare din noi are diferite probleme cu diferite marci din cauza ca fiecare are fizionomia lui iar castile sunt facute fara posibilitatea sa fie bune pt toata lumea.. si eu vreau sa imi iau de pe net casca de la schuberth si dau multi bani pe ea, dar tot alerg pana o comand din magazin in magazin si probez casti special sa vad diferente, avantaje si dezavantaje, cum arata si cum sta pe cap lucru care e cel mai important.. si abea dupa aia comand.

acu nu stiu daca cei de la louis, daca ai luat direct de pe site-ul lor fac si retururi, dar daca fac, parerea mea e sa incepi sa intri in magazinele care le ai prin brasov sau pe unde mai ai drumuri, sa probezi alte casti, sa vezi in primu rand daca nu cumva asta are defect de fabricatie, si sa o schimbi daca desigur si louis face acest lucru.

Nu cred ca e nici un defect din fabr. nervurile alea fac parte din structura interna a castii sunt de jur imprejur si in alte locuri nu ma incomodeaza.Insa acolo unde spun eu au 2 puncte care "ma strang" sa zic asa daca apas casca mai tare pe cap intra mai bine dar e incomoda (adica ma si doare putin) de asta zic ca ma gandeam sa ciupesc putin colturile alea 2 din nervura...nu toata nervura doar colturile alea 2 :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) deci pasagerul e solutia simpla. A incercat cineva cu aripa aia in spate, schimba ceva?

Bagandu-ma in seama la treaba asta cu casca pot sa-ti spun ca am un Scorpion Exo500 si un Uvex Discovery, aceeasi marime. Nu sunt la fel, Uvex-ul pare mai mare in partea de sus si strange putin la obraji pe cand Scorpion sta bine fixata, egal in toate zonele. Ideea ar fi ca totusi ar trebui si ar fi posibil sa iti gasesti o casca turnata pt forma ta, dar in tara asta unde nu prea gasesti mai nimic pe stoc poate ca e aproape imposibil. Acum am vazut ca esti din Brasov si ti-au crescut sansele avand capitala aproape, unde ar trebui sa gasesti totusi produse pe stoc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) deci pasagerul e solutia simpla. A incercat cineva cu aripa aia in spate, schimba ceva?

Bagandu-ma in seama la treaba asta cu casca pot sa-ti spun ca am un Scorpion Exo500 si un Uvex Discovery, aceeasi marime. Nu sunt la fel, Uvex-ul pare mai mare in partea de sus si strange putin la obraji pe cand Scorpion sta bine fixata, egal in toate zonele. Ideea ar fi ca totusi ar trebui si ar fi posibil sa iti gasesti o casca turnata pt forma ta, dar in tara asta unde nu prea gasesti mai nimic pe stoc poate ca e aproape imposibil. Acum am vazut ca esti din Brasov si ti-au crescut sansele avand capitala aproape, unde ar trebui sa gasesti totusi produse pe stoc :))

 

Am avut aripa montata de la inceput si tot stropeste, nu pot sa-mi imaginez cum face fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde fac si eu niste stikere? Am ceva modele si as dori sa gasesc pe cineva care le poate face cat mai bine. Pe cine recomandati? Va multumesc!

eu imi fac stikere in paint apoi le scot la un centru de printuri ....

 

DSC_4344.JPG

DSC_4895.JPG

cu putina fantezie poti face multe , mie unul imi plac literele autocolante si doar pentru fotografii sau chestii gen stikere cu atentie la motociclisti cer folie imprimata ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ar avea cineva de imprumutat o toba stock pt o viespe din 2008, doar pt a face autentificarea. nu stiu daca ma pot duce undeva cu toba pe care o am ,e destul de zgomotoasa.Exista vreun loc unde as avea vreo sansa treaca cu vederea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...