Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are careva topcase SI sidecaseuri pe viespe? cum se comporta?

 

De saddle bags as fi interesat si eu, nimic voluminos:

 

Ex. Louis Saddlebags

 

Am vazut la cineva pe Hornet montate asa ceva, insa pe toba stock, nu stiu cum ar tolera acele benzi de prindere temperatura ridicata a unei tobe sport din inox..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva topcase SI sidecaseuri pe viespe? cum se comporta?

Been there done that;) absolut nici o jena atata timp cat sidecase-urile sunt echilibrate frumos si incarcate corespunzator.mai greu manevrabil la viteza mica,putin doar.cu vantul nu ai probleme,oricim e alizeu pe Viespe:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut pe a ta george? ca nu-mi aduc aminte ... vreau si eu detalii plz .. ce topcase/sidecasuri/prindere/placa givi?

pana la sf lui iulie trebuie sa rezolv cu asta ca nu vreau sa stau iar ca anul trecut cu plasa de bagaje in fiecare zi ca imi iau campii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De saddle bags as fi interesat si eu, nimic voluminos:

 

Ex. Louis Saddlebags

 

Am vazut la cineva pe Hornet montate asa ceva, insa pe toba stock, nu stiu cum ar tolera acele benzi de prindere temperatura ridicata a unei tobe sport din inox..

Si toba stock se infoaca de o iau dracii.toba sport inox?inseamna ceva ieftinache.majoritatea tobelor sport de calitate sunt din titaniu(carbon even better),dar si ala se infoaca tare.benzile de prindere trebuie aranjate cu mare grija sa nu aiba contact direct cu suprafata calda,daca trec doar "prin zona" nu se topesc.am vazut si cazuti de benzi topite,dar mai multe(cele prinse "inteligent") care nu au avut de suferit:)

» Post actualizat in 25 Jun 2014 09:06

ai avut pe a ta george? ca nu-mi aduc aminte ... vreau si eu detalii plz .. ce topcase/sidecasuri/prindere/placa givi?

pana la sf lui iulie trebuie sa rezolv cu asta ca nu vreau sa stau iar ca anul trecut cu plasa de bagaje in fiecare zi ca imi iau campii

Nu pe a mea.dar stiu mai multi care au avut si m-am dat aici la mine pe una care avea sidecase-uri si topcase:) toate erau Givi,topcaseul de 35L parca si lateralele nunmai tin minte.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si toba stock se infoaca de o iau dracii.toba sport inox?inseamna ceva ieftinache.majoritatea tobelor sport de calitate sunt din titaniu(carbon even better),

 

Sincer nu stiu ce model am eu, asa am luat Hornet-ul. E similara cu cea de mai jos, insa fara nici o inscriptie. Nu ma intereseaza daca a costat 1 EUR sau 1000, important e ca isi face treaba, suna bine.. singurul dezavantaj e pozitia tobei specifica Hornet-ului ce ma impiedica sa pun saddlebags, iar suporti si alte confectii metalice nu vreau sa pun pe motor. Topcase exclus.

 

3150hh1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

are careva topcase SI sidecaseuri pe viespe? cum se comporta?

» Post actualizat in 25 Jun 2014 19:52

are careva topcase SI sidecaseuri pe viespe? cum se comporta?

Buna Roxi,

 

Mergeam eu destul de des cu viespea plina de bagaje si cu pasager. Se comporta ok fara pretentii. Singurul lucru de care trebuie sa tii cont e ca greutatea de pe spate descarca fata si daca lasi ghidonul liber s-ar putea sa iti cam vobleze. Nimic grav iar daca tii macar 2 degete pe ghidon nu simti nimic. Atasat gasesti reatasate 2 poze cu incarcatura "normala".

Succes.

post-32983-0-69336300-1403725675_thumb.jpeg

post-32983-0-12589000-1403725701_thumb.jpeg

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am comandat cu ceva timp in urma aripa frontala in baza unei asigurari, vanzatorul verificand culoarea din talonul motocicletei.Am constatat astazi ca exista o diferenta intre aripa veche si cea noua.Pe spate au acelasi cod de culoare.Voi ce parere aveti? Motocicleta nu are vopseaua originala ? (Aripa noua e cea de sus)
10474732_898763513472294_445928024605307

Editat de Sharpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am comandat cu ceva timp in urma aripa frontala in baza unei asigurari, vanzatorul verificand culoarea din talonul motocicletei.Am constatat astazi ca exista o diferenta intre aripa veche si cea noua.Pe spate au acelasi cod de culoare.Voi ce parere aveti? Motocicleta nu are vopseaua originala ? (Aripa noua e cea de sus)

10474732_898763513472294_445928024605307

Nu reusesc sa deschid poza,dar as face pariu ca una are lac lucios si una lac mat,sau deloc.

» Post actualizat in 26 Jun 2014 15:33

A folosit cineva bagaje laterale pe un PC34 cu toba stock, sus langa codita? Se aseaza peste toba asimetric, dezechilibreaza? Se topeste cel de pe partea cu toba?

 

Merci,

Daca le incarci in egala masura(cantarite evident) nu dezechilibreaza deloc,doar iti ofera moment mai mare la miscarile laterale.de topit...ti-as recomanda,sa pui pe exterior placi subtiri de azbest ca masura de peecautie.nu e neaparat insa,sadlebag-urile se pot sprijini doar pe codita daca strangi mai tare chingile(daca ai pasager il vor incomoda putin).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact George.Aripa noua este matuita.Exista vreo explicatie respectiv solutionare?

http://uploadimage.ro/viewer.php?file=6011_10474732_898763513472294_4459280246053070819_n_1__khgn.jpg

Hehe..explicatie habar nu am,dar solutia e simpla:smirghel de minim 1000,re-matuita si apoi lac lucios:) alti bani alta distractie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metz sportec m5,michelin pilot power 2ct,dunlop sportsmart,pirelli angel st...ar fi primele mele optiuni:)

 

La modelele de mai sus ce alternative sport-touring ati recomanda?

Cam asa ceva am gasit prin listele magazinelor online:

 

1. Metzeler Roadtec Z6

2. Pirelli Diablo

3. Dunlop Road Smart

4. Pirelli Angel ST

5. Michelin Pilot Road 2, 3, 4

6. Bridgestone BT021

7. Continental Motion

» Post actualizat in 30 Jun 2014 13:20

EDIT: cum Metzeler face parte din Pirelli Group, cred ca primele 2 modele sunt destul de similare.

 

Un site interesant: Sport Touring tyre reviews

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva bagaje laterale pe un PC34 cu toba stock, sus langa codita? Se aseaza peste toba asimetric, dezechilibreaza? Se topeste cel de pe partea cu toba?

 

Merci,

">http://2l8f1xd.jpg

 

Am strans legaturile dintre ele doar cat sa incapa saua si le-am pus sa stea sprijinite pe codita. Nu le-am mai legat nici pe dedesubt, nici pe deasupra, doar in spate. Daca le lasi sa atarne stau stramb din cauza tobei si nici nu poti sa le prinzi bine pe dedesubt ca se arde cureaua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci ubermuri,

Ai cumva o poza si de pe partea cu toba?

Din pacate nu, dar e la fel. Toba e atinsa doar pe scut si doar de inelele de legatura din partea de jos/spate, care atarna pt. ca nu-s legate. Bagajele stau pe codita la un unghi de 45.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...