Sari la conținut

4.07.2006-r6- Sf. Gheorghe


Danny1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma intreb si eu ca habaucu, are voie o casca, mai ales Dainese sa se sparga asa?

In general toti producatori de casti merg pe ideia sa fie rezistent la alunecare (frecare) si sa fie foarte usoara

Prietenul nostru a intrat cu vreo 120-130 km/h frontal in stalp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general toti producatori de casti merg pe ideia sa fie rezistent la alunecare (frecare) si sa fie foarte usoara

Prietenul nostru a intrat cu vreo 120-130 km/h frontal in stalp

Da... :rolleyes:

Condoleante pentru prietenul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :rolleyes: :bounce:

 

El era singur cu siguranta pe motor,mama unui coleg era de garda la urgente in timpul accidentului.

E regretabil cand moare cineva pe motocicleta,dar si mai regretabil e cand sti ca accidentul ar fi putut fi evitat cu foarte multa usurinta,nu trebuie decat putina atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit d accident....acul s-a blocat la 150 km/h deci tipul avea mai mult pt ca apucase sa si franeze....Parerea mea este ca dupa 5 ani ar fi trebui sa-si aleaga un motor mai mic pana sa-si intre din nou in mana....motoarele de la 500 in sus sunt "moartea pe 2 roti" dak mai ales dak nu le cunosti....DUMNEZEU sa-l ierte.... :rolleyes: :bounce: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit d accident....acul s-a blocat la 150 km/h deci tipul avea mai mult pt ca apucase sa si franeze....Parerea mea este ca dupa 5 ani ar fi trebui sa-si aleaga un motor mai mic pana sa-si intre din nou in mana....motoarele de la 500 in sus sunt "moartea pe 2 roti" dak mai ales dak nu le cunosti....DUMNEZEU sa-l ierte.... :rolleyes: :bounce: :crack:

 

Nu avea cum sa se blocheze "acul" la 150km/h,deoarece R6,are ceas digital,ala se stinge,si eventual se poate afla, probabil, cu un soft yamaha.(Radeon poate sa confirme,ca parca el are R6,si acu alt posesor nu-mi vine in cap)

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma intreb si eu ca habaucu, are voie o casca, mai ales Dainese sa se sparga asa?

mai oameni...voi nu intelegeti ca la viteze astronomice la un impact frontal nu o sa va scape nici casca lui schumacher de 20 000 euro.? voi nu va dati seama ce energie cinetica are un corp la 150 kmph???

mv(patrat)/2...Energia se conserva...deci energie cinetica=energie de deformare.!!!!

am zis-o si o s-o mai zic..ganditi-va la cei care raman in urma!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Se pare ca motoarele astea R1,R6 sunt totusi blestemate!

Nu motoarele au vreo vina!

Ci oamenii!

E la fel ca: "Nu armele ucid oameni. Ci oamenii ucid oameni"

:rolleyes: RIP! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit d accident....acul s-a blocat la 150 km/h deci tipul avea mai mult pt ca apucase sa si franeze....Parerea mea este ca dupa 5 ani ar fi trebui sa-si aleaga un motor mai mic pana sa-si intre din nou in mana....motoarele de la 500 in sus sunt "moartea pe 2 roti" dak mai ales dak nu le cunosti....DUMNEZEU sa-l ierte.... :rolleyes: :bounce: :crack:

 

Frate s-a mai discutat de 1000 de ori pe tema asta. Nu are relevanta unde s-a blocat acul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit d accident....acul s-a blocat la 150 km/h deci tipul avea mai mult pt ca apucase sa si franeze....Parerea mea este ca dupa 5 ani ar fi trebui sa-si aleaga un motor mai mic pana sa-si intre din nou in mana....motoarele de la 500 in sus sunt "moartea pe 2 roti" dak mai ales dak nu le cunosti....DUMNEZEU sa-l ierte.... :rolleyes: :bounce: :crack:

Care ac???

 

Vitezometrul la R6 este digital!

 

Nu-l apar si probabil ca avea viteza dar acum este deja indiferent, vorbele-s de prisos!

 

 

 

VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE ATI URAT CONDOLEANTE!

 

Stau si citesc acest tropic si-mi curg lacrimile neputandu-ma stapani, peste 2 ore il conducem pe ultimul drum!

 

MULTUMESC!

Editat de Ati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

:rolleyes:

 

De cate ori sa spun ca acul de la vitezometru incepe de la 0 si nu de la 150. Voi astia care ziceti ca orice motor mai mare peste 600 ucide sa mai taceti naibii odata. PILOTUL este cel care greseste intotdeauna. Un motor nu te poate ucide daca stai pe el ca nu merge singur ci doar la comenzile pe care pilotul le actioneaza. Ce naiba...sa fim seriosi. Acum nici masini cu 250 de cai sa nu ne mai luam ca sunt prea puternice pentru incepator.

 

150 deja este extrem in oras asa ca aveti in fata exact ceea ce l-a omorat pe baiatul acela. Viteza excesiva in astfel de locuri ucide.

 

Pacat, foarte pacat pentru el dar asta este, s-a mai dus unul dintre noi. Dumnezeu sa-l Odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor.....

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :disappointed: :crack: :sick:

 

Si ca sa-i raspund unui antevorbitor... R1..6 nu sunt ucigase sau cum ai zis tu..... sunt inconstienti aliatii care se cred mai rapizi decat ingerul pazitor :lol:

in primul rand..RIP :lol: ..si sunt de aceiasi parere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

povestea e alta.....motocicleta era a unui tip din SF.Gheorghe...iar tipul care a murit...DUMNEZZEU SA_L IERTE.....nu poseda permis de conducere pt motocicleta.....si in plus nu a condus motorul de 5 ani.....Tipul care a murit era tot din SF.Gheorghe.Curba accea e forte inselatoare.....iti da impresia ca e usoara dar si drumul e inclinat spre dreapta,spre exterior si nu spre interior cm ar trebui....acum motocicletei s-a blocat la 150 km/h asa ca tipul avea mai mult....DUMNEZEU sa_l IERTE........nimeni nu merita o astfel de moarte...

 

yo nu am fost in oras cand s-a intamplat dar au fost pritenii mei si uni din ei priteni cu proprietaru si cu cel care a murit....am inteles ca acul nu s-a blocat dar viteza din momnentul impactului era de 150 km/h.....aveti grija d voi....si ganditi-va bine inainte sa va asumati un risc asemanator acestuia....DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.

 

 

yo nu am fost in oras cand s-a intamplat dar au fost pritenii mei si uni din ei priteni cu proprietaru si cu cel care a murit....am inteles ca acul nu s-a blocat dar viteza din momnentul impactului era de 150 km/h.....aveti grija d voi....si ganditi-va bine inainte sa va asumati un risc asemanator acestuia....DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit d accident....acul s-a blocat la 150 km/h deci tipul avea mai mult pt ca apucase sa si franeze....Parerea mea este ca dupa 5 ani ar fi trebui sa-si aleaga un motor mai mic pana sa-si intre din nou in mana....motoarele de la 500 in sus sunt "moartea pe 2 roti" dak mai ales dak nu le cunosti....DUMNEZEU sa-l ierte.... :disappointed: :crack: :sick:

In primul rand ,a fost motorul meu ,iar in al doilea

nu stiu cine Ti-a zis tie ca "Acul s-a blocat la 150 km/h " dar e tare prost ,si vb fara sa stie .La R6 afisajul este electonic si nu mai arata nimic cand ramane fara curent .

Si in general pt toti bagatorii de seama si impresii lasati barfele ca nu isi au rostul ,si pe noi, prietenii ,ne supara porcariile aste.

Dumnezeu sa il odihneasca in pace

 

R.I.P. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ,a fost motorul meu ,iar in al doilea

nu stiu cine Ti-a zis tie ca "Acul s-a blocat la 150 km/h " dar e tare prost ,si vb fara sa stie .La R6 afisajul este electonic si nu mai arata nimic cand ramane fara curent .

Si in general pt toti bagatorii de seama si impresii lasati barfele ca nu isi au rostul ,si pe noi, prietenii ,ne supara porcariile aste.

Dumnezeu sa il odihneasca in pace

 

R.I.P. :crack:

 

 

In primul rand condoleante pentru prietenul tau... pacat :sick:

 

Iar acum intrebare de baraj .... ce iti face constiinta? Avand in vedere faptul ca i-ai dat motorul sa se plimbe si el nu avea permis?...lucru ce l-a dus acolo unde este acum ... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...